Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Życie motocyklisty jest cholernie śliskie :: zobacz komentowany artykuł

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~kierowca~

~kierowca~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 07:09:25

Nie uczy sie motocyklistow zwyklej fizyki.Policja przez telewizje tez powinna uczyć czyli uswiadamiać
Nie rozumieją dlaczego kierowcy wyjeżdzajacy z podporządkowanych dróg nie ustępuja pierszeństwa.
Mianowicie jesli motocyklista jedzie z predkoscią np 180 km/godz to taka informacja nic nie mówi, ale nalezy uswiadomic że jedzie z prędkoscia 50m/s.Co to znaczy? Kierowca wyjeżdzajac z podporządkowanej drogi widzi motocykliste daleko na przykład z 300m od siebie więc decyduje sie wyjechac na ulice główna.czyli 1sek ocenia 1sek podejmuje decyzje,wlacza bieg rusza i wyjeżdza wprost pod motor i zdziwienie skad ten motor sie tu wziąl.bo motor nie był w odległosci 300m tylko byl w odległosci 6sekund gdyby ten motor jechal w miare poprawnie w terenie zabudowanym to by jechał ok 15m/sek czyli w odległosci 20sekund i nie doszłoby do wypadku.
To troche trudne ale może choć częsc zrozumie

#2 ~Moto_man~

~Moto_man~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 07:37:35

I po co obrażać od razu? "Może część zrozumie". Mądrala się znalazł.
Co do wymuszania przez kierowców, to duża część ma po prostu w d. innych użytkowników dróg, a motocyklistów w szczególności. Jeżeli nie jeździsz na motocyklu, to co możesz wiedzieć o takich zagrożeniach? Przejedź się rowerem, to zobaczysz "szacunek" kierowców. I ich uwielbienie do 2oo.
Lewa w górę.

#3 ~MIKSER TU,MIKSER TAM ...~

~MIKSER TU,MIKSER TAM ...~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 08:00:20

Ja tam UWIELBIAM ,jak np. w Osowcu na tym łuku drogi pcha sie mi dwóch na "mikserach" ,na "trzeciego" ,pomiedzy mnie a jadącego z naprzeciwka TIR-a !
Oczywiście staram się im zrobić miejsce (jak ich ZOBACZĘ w LUSTERKU NA CZAS ) ! :D

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 08:16:29

Motocykl to pojazd dla ludzi mądrych, rozważnych, nie dla idiotów.

#5 ~Krystian~

~Krystian~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 08:39:03

Ja tam UWIELBIAM ,jak np. w Osowcu na tym łuku drogi pcha sie mi dwóch na "mikserach" ,na "trzeciego" ,pomiedzy mnie a jadącego z naprzeciwka TIR-a !
Oczywiście staram się im zrobić miejsce (jak ich ZOBACZĘ w LUSTERKU NA CZAS ) ! :D

chyba żartujesz ?:) ja takiemu zjezdzam do srodka zeby go wypchnac na przeciwny pas... oczywiscie jak zobacze w lusterku na CZAS

#6 ~surescwhich~

~surescwhich~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 09:34:57

A ja proszę wszystkich motocyklistów żeby szanowali spokój mieszkańców. Niektórzy z was nie mają tłumików i jeżdżą sobie po opolskich osiedlach w nocy. Na prawdę to jest takie zabawne?

#7 ~sceptyk~

~sceptyk~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 11:19:04

Nie myl posiadaczy skuterów z motocyklistami! Ci pierwsi to w znakomitej wiekszości nastoletnia gówniarzeria chcąca poczuć się "wyścigowcem" właśnie przez kombinacje z tłumikiem, Ci drudzy nie zdejmuja tłumików, opamiętaj się a nie pleć bzdur!

#8 ~motocyklistka~

~motocyklistka~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 12:23:22

deb***izm to stan umysłu, a nie rodzaj pojazdu.... I nie ważne czy pojazd ma dwa, cztery czy parenaście kół. Jak ktoś ma nierówno pod kopułą to prędzej czy później dojdzie do tragedii. Wszystkim normalnym życzę jak najdłuższego i bezpiecznego sezonu i oby w pełnym komplecie spotkać się za rok. Pozdrawiam, lewa w górę ;)

#9 ~Igma~

~Igma~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 12:58:43

Dołączona grafika

Junak?
Czy ktos jeszcze pamieta?

#10 ~xx~

~xx~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 14:58:03

nie ma takiego czegoś jak motor sportowo turystyczny pani "redaktor"

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2011 - 22:13:57

Znam wiele przykładów z tekstu i wiele zdrowo są pozmieniane.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2011 - 07:50:54

A ja proszę wszystkich motocyklistów żeby szanowali spokój mieszkańców. Niektórzy z was nie mają tłumików i jeżdżą sobie po opolskich osiedlach w nocy. Na prawdę to jest takie zabawne?

jak to dobrze znane.

#13 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2012 - 10:46:14

nie ma takiego czegoś jak motor sportowo turystyczny pani "redaktor"

są motocykle sportowo turystyczne np: cbf1000, bandity, vfr, fz od yamahy, xx hondy, każda fabryka w ofercie posiada motocykle sportowo-turystyczne różnych pojemności i o różnych osiągach, cięższe od typowych ścigów jak r1, r6, rodzina gsx-r, cbr rr itd. Sportowo-turystyczne osiągi mają prawie sportowe jednak w zakrętach już nie radzą sobie tak zwinnie. Poczytaj, zapytaj google a potem pisz że czegoś nie ma. Pozdr

#14 ~Tim~

~Tim~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2016 - 23:39:27

Przeczytałem cały zbyt długi moim zdaniem tekst. Sprawa wyglada z mojej perspektywy tak. Mam 39 lat. Prawko na moto mam od 2012 roku. Czyli jestem w trakcie 4 sezonu. Łącznie na dwoch motocyklach zrobiłem 40.000 km. Kazdy z nich miał moc powyżej 100 km i 1.000 pojemności. Przez 4 lata miałem jedna sytuacje niebezpieczna. Przespałem jakieś 1 góra 2 sekundy i nie zauważyłem, ze samochód przede mną zatrzymuje sie pasach. Dałem radę. Uffff. Cała reszta to "przygody" z kierowcami samochodow, na które nie miałem żadnego wpływu. Z uwagi na to, ze naprawde w trakcie jazdy pracuje mi wyobraźnia nic złego sie nie stało. Jednak nikt nie jest mi w stanie wyjaśnić niektórych zachowań kierowców samochodow (a mam przejechane w puszkach około 750. 000 km). Po 4 latach na moto stawiam tezę, ze kazdy kierowca puszki powinien przejechać troche km (im wiecej tym lepiej) na moto, wówczas bedzie wiedZiał o czym pisze i mówi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych