Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zabrali mi dzieci, bo nie mam pracy :: zobacz komentowany artykuł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2014 - 17:44:49

Przede wszystkim w Polsce nie ma takiej instytucji jak Opieka Społeczna.

#2 ~pr. soc~

~pr. soc~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 10:14:05

Taka biedna, dzieci też - rozdzielone od kochającej(???) mamusi, patolki...

#3 ~AM~

~AM~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 11:46:42

Prowadzę Pogotowie rodzinne i miałem podobną sytuację. Kurator na pierwszy rzut oka zabrał dziecko ot tak. On nie pracuje. Ona nie pracuje. Ale dziś mija pół roku od umieszczenia, a "mamusia" potrafi dziecka przez miesiąc nie widzieć. Jak sam nie "zaproszę" to cisza. I kilka "pięknych" cytatów: "Jak Kurator mógł powiedzieć, że nie mam dochodu, skoro z MOPSu dostaję 700 zł", "Mój wygrał wczoraj na automatach 1400zł", "Teraz ma tyle pracy, że nie mam jak dziecka odwiedzić"... 

#4 ~intevojager~

~intevojager~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 12:31:59

Mi umieścili syna w placówce opekuńczo wychowawczej tylko dla tego iż nie uczeszczał do szkoły z powodu pzemocy w szkole i braku intenatów dla gimnazjalistów (w Suwałkach przyjmują od 15 oku życia). Teraz dostaliśmy asystenta rodziny, który myśli, iż jest na czym zaoszczędzić, kiedy od ponad 10 lat nie ma. Co z tego iż mam gospodastwo rolne, kiedy nie przynosi dochodu przez bzdurne pawo(nie mogę sprzedawać mleka np. pod blokiem i zabić, legalnie świniaka na sprzedaż, o stratach z tytułu  zakazu uboju rytualnego i Afrykańskiego pomoru świń nie wspominawszy). Podatki i KRUS to 4000zł rocznie, aby je wypracować musiałbym wyprodukować i sprzedawać co najmniej za 80000zł rocznie. A restruktyzacja gospodarstwa potrwa jeszcze najmniej dwa lata i nie wiadomo czy się powiedzie - głupota sprawujących władzę nie zna granic. Państwo samo kreuje bezobocie przez złe prawo i spolegliwość wobec UE. Do roku 2020 ma upaść 40 000 małych gospodastw rolnych, w tym moje, tylko dla tego iż w biedronkach i lidlach ma być tanio?

#5 ~SzczeryJa~

~SzczeryJa~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 12:48:14

Z drugiej strony co zrobić? Finansować kogoś kto jest niezdolny i nieprzystosowany do pracy? Kogoś kto nie przemyślał swoich finansów zanim zaczął uprawiać seks bez zabezpieczenia? Przecież każdy z nas ma tak samo wolny wybór i świadomie podejmuje decyzje. Nie naszą winą jest że Pani nie nadaje się do pracy. Dzieciom będzie lepiej w rodzinie zastępczej która przynajmniej jest przystosowana do opieki nad nimi. A my nie jesteśmy jej rodzicami przecież żeby ją finansować. Państwa jedynym celem nie jest finansowanie bezrobotnych dzieciorobów. Czy się mylę?

#6 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 14:07:57

W imieniu naszego państwa podejmują decyzje ludzie z niższą wrażliwością, niższą kulturą, niższym zrozumieniem całokształtu problemu, za to z wyższym wykształceniem i dyplomami potwierdzającymi wysokie kwalifikacje zawodowe.

#7 ~Maciu~

~Maciu~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 15:51:32

Zdecydowanie brakuje jej trzeciego dziecka

#8 ~HH~

~HH~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 19:17:03

Ale wy wszyscy jestescie poje***. Gimbusy same, niech wam dzieci pozabieraja k...a to zobaczycie. Pewno co u drugiego patologia a na portalach przykladni Polacy. 

#9 ~Olaf~

~Olaf~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 20:45:19

Ale wy wszyscy jestescie poje***. Gimbusy same, niech wam dzieci pozabieraja k...a to zobaczycie. Pewno co u drugiego patologia a na portalach przykladni Polacy. 

Zanim zabiorą dzieci, najpierw muszą się o nich dowiedzieć. A kto jak nie sami rodzice informują urzędników? To oni idą po kasę- pomoc. Urzędnik daje kasę i w tym momencie dziecko "kupuje". To on od tej chwili decyduje czy podoba mu się sposób wychowywania - hodowania "państwowego" dziecka. 

#10 ~emigrant~

~emigrant~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 23:27:09

dzieci nie sa nasze tylko panstwowe wiec nawet placz nie pomoze pomoze tylko Korwin szkoda ze jest taka znieczulica urzednicza urzedasy musza pilnowac panstwowych dzieci chore ale prawdziwe.

#11 ~Renata~

~Renata~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 09:57:18

Z drugiej strony co zrobić? Finansować kogoś kto jest niezdolny i nieprzystosowany do pracy? Kogoś kto nie przemyślał swoich finansów zanim zaczął uprawiać seks bez zabezpieczenia? Przecież każdy z nas ma tak samo wolny wybór i świadomie podejmuje decyzje. Nie naszą winą jest że Pani nie nadaje się do pracy. Dzieciom będzie lepiej w rodzinie zastępczej która przynajmniej jest przystosowana do opieki nad nimi. A my nie jesteśmy jej rodzicami przecież żeby ją finansować. Państwa jedynym celem nie jest finansowanie bezrobotnych dzieciorobów. Czy się mylę?

Tak się skład, że rodzina zastępcza utrzymuje te dzieci właśnie za nasze pieniądze. Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu dostawało się 1000 zł na dziecko, dopiero rodzina adpocyjna utrzymuje dziecko z wlasnych środków. Tak więc mamy sytuację w której zamiast dołożyć ten 1000zł rodzicom którzy mają kłopoty finansowe państwo odbiera im dzieci fundując traume na całe życie po to żeby dac te pieniądze opcym ludziom.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 10:44:36

Tak się skład, że rodzina zastępcza utrzymuje te dzieci właśnie za nasze pieniądze. Nie wiem jak teraz ale kilka lat temu dostawało się 1000 zł na dziecko, dopiero rodzina adpocyjna utrzymuje dziecko z wlasnych środków. Tak więc mamy sytuację w której zamiast dołożyć ten 1000zł rodzicom którzy mają kłopoty finansowe państwo odbiera im dzieci fundując traume na całe życie po to żeby dac te pieniądze obcym ludziom.

tak wlasnie jest. urzednicza glupota i znieczulica.

#13 ~lojer~

~lojer~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 16:47:20

Zdecydowanie brakuje jej trzeciego dziecka

Popieram! Z 3 panem- bedzie miala wiecej alimentów na dzieci;)

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 16:50:34

"Mi umieścili syna w placówce opekuńczo wychowawczej tylko dla tego iż nie uczeszczał do szkoły z powodu pzemocy w szkole i braku intenatów dla gimnazjalistów (w Suwałkach przyjmują od 15 oku życia)."

To,ze nie uczęszczał do szkoły to jest "tylko"??? No to chyba  nie tylko dlatego! Jak mozna napisać,ze  niechodzenie to szkoły to jest "tylko" taki powód?  To jest bardzo poważny powód!

#15 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 16:53:16

To,że rodzina zastępcza dostanie pieniądze to jest właściswsze niz finansowanie młodocianych mamuś-bez wykształcenia, bez wiedzy o świecie. Niestety trzeba myśleć, jak sie idzie do łóżka z facetem.

#16 ~antymenel~

~antymenel~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 16:56:07

W artykule napisano "zadbana kobieta". Ja tam widze dziewuche z namalowanymi brwiami i zaniedbanymi palcami. A jeśli jest wg piszącego zadbana,a nie pracuje- to za co tak dba o siebie? Za alimenty na dzieci! A jak nazwa wskazuje-alimenty są na dzieci a nie na  leniwą mamusię.

Myślę, że dzieci w obcej rodzinie nie wyrosna może na takich meneli jak ta pani

#17 ~stanisław~

~stanisław~
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 21:21:57

Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce są możliwe tak głupie i bez sensowne ustawy, to się w pale nie mieści żeby matce rodzonej odebrać dzieci i dać je do rodziny zastępczej ,a tej rodzinie zastępczej płaci państwo dwa tysiące złotych na jedno dziecko.Więc do cholery jasnej komu tak na dekiel bije żeby takie brednie ustalać przecież zamiast tej rodzinie zastępczej płacić to niech tej rodzonej matce te pieniądze dadzą to i dzieci będą bez stresu wychowane i w prawdziwej rodzinie we własnej rodzinie ,przecież nikt nie zastąpi miłości macierzyńskiej .Przecież to trzeba być deb***em żeby takie przepisy uchwalać opamiętajcie się ludzie co wy do cholery robicie.

#18 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 13:13:56

O co tu chodzi ??? aaaa o kasę dla mafii ...
"Średnia wysokość wsparcia dla biednych rodziców to 500 złotych. Tymczasem utrzymanie dziecka w domu dziecka to koszt nawet 5 tysięcy złotych, a w rodzinie zastępczej prawie 2 tysiące złotych, nie licząc kosztów angażowania całego aparatu państwowego, tj. samorządów, kuratorów, sądów. "

#19 ~aza~

~aza~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 20:13:49

dzieci maja oboje rodziców a trafiaja do adopcji-toz to chory kraj ...i co z nierozdzielaniem rodzeństw...z piatki dzieci dwoje "sprzedano " nowym rodzicom a troje zostało z biologicznymi ...gdzie konstytucja !!!!! jak mozna zabrac rodzicom dzieci-tylko dlatego ,że nie maja pracy

#20 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 21:33:30

Sa  kuratorzy nadgorliwi   ,a te dzieci zostaly skrzywdzone -jest mi bardzo przykro cos takiego czytac,istna paranoja.Niech pomoc spoleczna dolozy wiecej pieniedzy dla ludzi niezamoznych z dziecmi,i rodzinne podniosa .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych