Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

118 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 14:56:55

Macie pretensje do Motocyklisty, a to On został poszkodowany w wypadku i przypłacił to życiem. Opinia wydana przez Policję to nie ustąpienie pierszeństwa, więc na ten moment tego się trzymajmy. Czytając opinie o tym, że Motocykliści to wariaci i dawcy zbiera mi się na wymioty. Wrzucacie wszystkich do jednego worka to troche nie sprawiedliwe. prawda? To tak jakbym powiedział że Polacy to złodzieje i alkoholicy. Wszyscy? Są takie przypadki, ale oceniajmy wszystkich przez pryzmat innych. I niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nigdy nie złamał przepisów ruchu drogowego. Motocykle są szybsze od samochodów i wszyscy, bez względu na to czym jeżdżą powinni o tym pamiętać.

#22 ~Jeden z nas.~

~Jeden z nas.~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 15:16:01

Gdy czytam te komentarze od ludzi, którzy nam tak zazdroszczą, że możemy sobie pojeździć maszynami i tak się tu wymądrzają, to aż mi szkoda słów, ale może coś napiszę istotnego.
Cały przebieg zdarzeń będzie wyjaśniony dzięki monitoringu, który znajduje się na ulicy na której doszło do tragedii.
Ludzie, którzy nas nazywają deb***ami,dawcami niech sami przemyślą to co oni wyprawiają na drodze.

Na zdjęciu dostarczonemu przez gazetę NTO widać, że Toyota RAW 4 była już na drugim pasie od zjazdu na parking, a nie powinna tam się znajdować, przecież ten motocykl nie ma z "najtańszej półki" wydechu i go prawie nie słychać...

"Kierowco, patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy. Motocykle są wszędzie"

#23 ~soul~

~soul~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 15:16:35

chłopaka zabiła prędkość a nie samochód. Gdyby jechał tyle na ile pozwalają przepisy w terenie zabudowanym to te pojazdy nawet by się nie spotkały.

Jak to jest wiedzieć wszystko nie wychodząc z domu? Ciekawi są tacy nadludzie. Może zdaj relacje policji, zaoszczędzisz wiele czasu.

#24 ~Myślący~

~Myślący~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 15:27:09

Gdyby motocykl jechał 50km/h to nawet gdyby mu samochód wyjechał i nawet gdyby uderzył to pewnie motocyklista byłby połamany ale by przeżył.

Teraz to koledzy motocyklisty żalą się, że taki był dobry, że kolega, że to czy tamto. Kuźwa, no nie rozumiem tego toku myślenia.

Jedzie taki bałwan jeden z drugiem motocyklem i uważa się za świetnego motocyklistę. To skoro uważa się za świetnego motocyklistę to pewnie jest świadomy tego, że w przypadku kolizji czy wypadku kompletnie nic go nie chroni, a mimo to przekracza ograniczenia, ładuje się w gęsty ruch z dużą prędkością, wyprzedza na jednym kole w mieście i na przejściach dla pieszych. A jak dochodzi do zdarzenia to zawsze winny "dziad w samochodzie", pieszy, rowerzysta, emeryt, droga i wszystko dookoła tylko nie on.

Nie pojmie nigdy głupi motocyklista, że jadąc 80km/h przez obszar zabudowany pokonuje w ciągu sekundy 22m.
Czy ty jeden z drugim, motocykliście od siedmiu boleści rozumiecie o co chodzi? Rozumiecie, że to tylko sekunda i zanim ona minie przejeżdżacie 22m?
A mówimy tutaj tylko o prędkości 80km/h.

I teraz dojeżdża taki kierowca samochodu pod Kaufland, patrzy - nic nie jedzie.
Włącza bieg, rusza. co zajmuje niewiele czasu - może ze dwie sekundy. I co?
I dwie sekundy temu nic nie było, a naraz jest.

Gdyby obecny nieboszczyk wcześniej myślał i jechał tak jak mówią przepisy to by teraz żył.
Macie motocykliści kolejny przykład na to, że to WY macie na siebie bardziej uważać i myśleć za siebie i za innych, bo to WY bez względu na to czy macie pierwszeństwo czy nie macie to giniecie lub jesteście kalekami.
Więc motocykliści nie stękajcie przy byle okazji, że to wina samochodu itp. Według przepisów to wina samochodu ale według logiki i zdroworozsądkowego myślenia to w 99% przypadków jest tylko i wyłącznie wasza wina.

Szkoda tylko człowieka z tego samochodu, bo będzie miał teraz wiele miesięcy wyjęte z życiorysu. Pewnie zostanie skazany i dostanie wyrok w zawieszeniu. I to wszystko przez motocyklistę z ułańską fantazją, który ostatecznie nie zdał swojego ostatniego egzaminu.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 15:33:42

Durna gadka. A co to motocyklista jest według przepisów jakiś lepszy? Nie obowiązują go przepisy?
A właśnie, że motocyklista powinien patrzeć przed siebie i na prędkościomierz, a nie uważać, że wszyscy mają tylko na niego zwracać uwagę, bo to jest jaśnie pan motocyklista.

Co z tego, że kierowca samochodu popatrzy w lusterko nawet dwa razy gdy i tak to nic nie daje w przypadku gdy motocyklista jedzie jak wariat.

#26 Keson

Keson

---

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 1325 postów

Napisano 27 kwiecień 2013 - 15:44:14

Gdyby motocykl jechał 50km/h to nawet gdyby mu samochód wyjechał i nawet gdyby uderzył to pewnie motocyklista byłby połamany ale by przeżył.
(...)
Szkoda tylko człowieka z tego samochodu, bo będzie miał teraz wiele miesięcy wyjęte z życiorysu. Pewnie zostanie skazany i dostanie wyrok w zawieszeniu. I to wszystko przez motocyklistę z ułańską fantazją, który ostatecznie nie zdał swojego ostatniego egzaminu.

Myślę, że w tym przypadku jest to szczera prawda. Jak ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem to bez problemu pojmie o co chodzi.

http://www.drezyny.org/forum/ - Forum miłośników kolei.

http://autokacik.pl - Najlepsze forum motoryzacyjne i nie tylko.

#27 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 16:01:44

Brak mi słów!!!!

#28 ~miki~

~miki~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 16:03:54

Teraz to koledzy motocyklisty żalą się, że taki był dobry, że kolega, że to czy tamto. Kuźwa, no nie rozumiem tego toku myślenia.

Jedzie taki bałwan jeden z drugiem motocyklem i uważa się za świetnego motocyklistę. To skoro uważa się za świetnego motocyklistę to pewnie jest świadomy tego, że w przypadku kolizji czy wypadku kompletnie nic go nie chroni, a mimo to przekracza ograniczenia, ładuje się w gęsty ruch z dużą prędkością, wyprzedza na jednym kole w mieście i na przejściach dla pieszych. A jak dochodzi do zdarzenia to zawsze winny "dziad w samochodzie", pieszy, rowerzysta, emeryt, droga i wszystko dookoła tylko nie on.

Nie pojmie nigdy głupi motocyklista, że jadąc 80km/h przez obszar zabudowany pokonuje w ciągu sekundy 22m.
Czy ty jeden z drugim, motocykliście od siedmiu boleści rozumiecie o co chodzi? Rozumiecie, że to tylko sekunda i zanim ona minie przejeżdżacie 22m?
A mówimy tutaj tylko o prędkości 80km/h.

I teraz dojeżdża taki kierowca samochodu pod Kaufland, patrzy - nic nie jedzie.
Włącza bieg, rusza. co zajmuje niewiele czasu - może ze dwie sekundy. I co?
I dwie sekundy temu nic nie było, a naraz jest.

Gdyby obecny nieboszczyk wcześniej myślał i jechał tak jak mówią przepisy to by teraz żył.
Macie motocykliści kolejny przykład na to, że to WY macie na siebie bardziej uważać i myśleć za siebie i za innych, bo to WY bez względu na to czy macie pierwszeństwo czy nie macie to giniecie lub jesteście kalekami.
Więc motocykliści nie stękajcie przy byle okazji, że to wina samochodu itp. Według przepisów to wina samochodu ale według logiki i zdroworozsądkowego myślenia to w 99% przypadków jest tylko i wyłącznie wasza wina.

ŚWIĘTA PRAWDA!!! Moim skromnym zdaniem motocykliści powinni być z urzędu uzanawani winnymi każdego zdarzenia drogowego.!!! Sporo jeżdze i widze co wyprawiają,dla nich liczy się tylko prędkość i jeszcze raz prędkość.I w du*** mam motocyklistów -niech oni patrzą na licznik i stosują się do przepisów drogowych ,to i ja będę zwracał uwagę na nich.A to my kierowcy samochodów musimy być czujni i PATRZEĆ W LUSTERKA BO MOTOCYKLIŚCI PĘDZĄCY NA ZŁAMANIE KARKU SĄ WSZĘDZIE!!!

#29 ~okr~

~okr~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 16:19:39

a gdyby po pasach szło dziecko?co wtedy? jeżdża bez wyobrażni i takie tego skutki mi osobiście szkoda pana z toyoty bo gdyby motor jechał z predkością 50 km na godz. to dotarł by do celu pewnie że szkoda ze brakło mu weobrażni ale szczeście w nieszczęściu że sam siebie zabił a nie kogoś poprostu brawura
Też jestem młodym kierowcą i wyznaje jedna zasadę że nigdy nie wyjeżdżam z podporządkowanej na główna przed motor bo wiekszość z tych ludzi nie myśli i wiem ze mogę nie zdążyć
niedawno w pierwszą ciepłą niedziele właśnie na tej ulicy widziałam popis na motorach a potem jak nieszczęście to sie obwinia wszystkich tylko nie kierowców motorów szacun dla tych którzy na motorach jezdzą długo i szcześliwie

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 16:28:23

dla mnie pan na motorze to samolub i egoista nie dość że na drodze zachował się jak był by sam to jeszcze nie pomyślał o rodzinie i przyjaciołach których zostawi wrazie w.... jak był porządny i nie zależało mu na tym by jeżdzić jak wariat to mógł sobie kupić czopera

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 16:30:02

Poczekajcie z wypowiadaniem się na temat winy do zakończenia ustaleń policji i oficjalnego komunikatu.
Nie każdy motocyklista szaleje i nie wypada zwalać winy na zmarłego bo jest motocyklistą.
To tylko dobija znajomych i rodzinę, jakby mieli teraz za mało zmartwień...

#32 ~motocyklista~

~motocyklista~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 17:41:36

Sam jeżdżę choperkiem o małej pojemności osiagającym predkość maks 140km/h.
Staram się jeździć w odblaskowej kamizelce (dzisiejsze zdarzenie jeszcze mnie w tym umocniło).

Takie motocykle jak ten na zdjęciu, są kupowane dla szpanu.
I nikt mi nie powie że mając coś takiego nie korci żeby przycisnąć
(celowo kupiłem motor który mnie ogranicza).
Takie motocykle są przeznaczone na tor wyścigowy!!!

Oczywiście szkoda każdego życia i każdego motocyklisty. Nie wiemy kto był winny, ale sportowe maszyny mają bardzo ostre hamulce i jadąc 50km/h da się je zatrzymać w miejscu.

Tyle się słyszy o tym że motocykliści mają jeździć przepisowo. Ja jeżdżę zawsze przepisowo i często jestem przez samochodziarzy "obtrąbiony" bo jadę 30/40km/h (jeżeli jest taki znak) lub poza teren zabudowanym 90km/h a nie 120km/h.

Lewa w górę i nie dajmy się zwariować. Oczy w lusterka i do zobaczenia na drodze.

#33 ~ją~

~ją~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 17:43:00

Jakby jechał 50km/h, to nie zniszczyłby tak Toyoty.

#34 ~ka\uhsdiuh~

~ka\uhsdiuh~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 17:44:38

Ludzie, każdemu z Was mogłoby się to przydażyć, to Wy moglibyście być na miejscu kierującego toyotą!! już kilka razy kiedy jechałam na motorze otarłam się o życie. Ludzie nie patrzą w lusterka w ogóle i nikt mi kitów nie będzie wciskał. Jak dochodzi do wyprzedzenia samochodu (kierując samochodem) nie sprawdzają czy coś za nimi nie jedie a co dopiero przy motorze. Ile razy miałam sytuację, że wyjeżdzam na światłach koło stacji benzynowej i jak wyjeżdza z niej samochód ma pas żeby się rozpędzić i od razu wali na pas gdzie już samochody jadą z duża prędkością. szkoda słów uwierzcie mi gdybyście mieli kategorię A to zdecydowanie bardziej byście uważali, ludzie na jezdni zachowujecie się jak święte krowy i nie da się tego ukryć. My motorzyści zdecydowanie bardziej uważamy na jezdni niż kierowcy samochodów.

#35 ~Egon~

~Egon~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 17:53:23

Ludzie, każdemu z Was mogłoby się to przydażyć, to Wy moglibyście być na miejscu kierującego toyotą!! już kilka razy kiedy jechałam na motorze otarłam się o życie. Ludzie nie patrzą w lusterka w ogóle i nikt mi kitów nie będzie wciskał. Jak dochodzi do wyprzedzenia samochodu (kierując samochodem) nie sprawdzają czy coś za nimi nie jedie a co dopiero przy motorze. Ile razy miałam sytuację, że wyjeżdzam na światłach koło stacji benzynowej i jak wyjeżdza z niej samochód ma pas żeby się rozpędzić i od razu wali na pas gdzie już samochody jadą z duża prędkością. szkoda słów uwierzcie mi gdybyście mieli kategorię A to zdecydowanie bardziej byście uważali, ludzie na jezdni zachowujecie się jak święte krowy i nie da się tego ukryć. My motorzyści zdecydowanie bardziej uważamy na jezdni niż kierowcy samochodów.

A można po polsku?

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 18:05:34

Jakby jechał 50km/h, to nie zniszczyłby tak Toyoty.

Tak tylko wtedy nie potrzebował by w tym motocyklu 3 biegu (na drugim jedzie się 90km/h).

#37 ~szatan~

~szatan~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:32:52

Co to znaczy "Motocykle są wszędzie" ???!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#38 ~tralala~

~tralala~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 19:54:18

Gdy czytam te komentarze od ludzi, którzy nam tak zazdroszczą, że możemy sobie pojeździć maszynami i tak się tu wymądrzają, to aż mi szkoda słów, ale może coś napiszę istotnego.

człowieku, ale czego tu zazdrościć... kwestia zdania prawka i zakupienia "maszynki" i gdzie tu miejsce na zazdrość? kwestia wyboru.. albo cię to grzeje albo ziębi. Widocznie większość ziębi skoro nie jeżdżą "maszynkami"

#39 ~marianfunf~

~marianfunf~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 20:01:01

Bronisz kierowcy przez którego śmierc poniósł młody chłopak. Ty chyba tylko furmanka jeździsz ???

#40 ~Ika~

~Ika~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2013 - 20:13:52

Pomimo iż tyle motocykli jest już na naszych drogach, dalej są niezauważani przez kierowców samochodów. Bardzo smutne. Wyrazy współczucia dla najbliższych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych