Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Wyborca~

~Wyborca~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 09:26:43

Chcecie Wróblewskiego na burmistrza? A co on może tu poprawić? Żeby być burmistrzem trzeba się znać. A skąd niby NAUCZYCIEL WFu może wiedzieć cokolwiek o samorządzie, wykorzystywaniu unijnych funduszy i negocjowaniu z inwestorami? Jaj nie róbcie. To chyba najgorszy przeciwnik dla Goca jaki mógł się tylko pojawić. 

#22 ~Samanta Blumstein~

~Samanta Blumstein~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 10:28:19

Chcecie Wróblewskiego na burmistrza? A co on może tu poprawić? Żeby być burmistrzem trzeba się znać. A skąd niby NAUCZYCIEL WFu może wiedzieć cokolwiek o samorządzie, wykorzystywaniu unijnych funduszy i negocjowaniu z inwestorami? Jaj nie róbcie. To chyba najgorszy przeciwnik dla Goca jaki mógł się tylko pojawić. 

Nauczyciel WFu jest wiceburmistrzem  ! Pan Wróblewski jest na pewno najgorszym rywalem dla Goca - z prostego powodu , bo go pokona !!!!

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 10:48:02

Znam jednego i drugiego.  Panu Gocowi i spółce należy już podziękować ! Pana Wróblewskiego jak najbardziej popieram!

Ma moje głosy i mojej rodziny , których nie dostanie Goc !!! :D  :D  :D

HANYSY GÓRĄ !!!

HANYSY GÓRĄ !!!

HANYSY GORĄ !!!

#24 ~strzelczanin~

~strzelczanin~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 12:56:30

Widzę, że dyskusja się rozwija. Jako, że przed chwilą wróciłem do naszego miasteczka (polecam wszystkim obcowanie z naturą) czuję się zobowiązany odnieść do kilku komentarzy nawiązujących do mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Kronospan jest największym trucicielem wszędzie gdzie są jego fabryki,poczekaj za 20-30 lat pogadamy jak będziemy my i nasze rodziny chorować a służba zdrowia w PL nas tylko dobije.

Nie twierdzę, że wymienione przeze mnie zakłady są idealne. Nie są. Pracownicy nie zarabiają kokosów, a za Kronospanem jedna sprawa zatruwania środowiska już się ciągnie. Ale nie od tego jest burmistrz przecież. Idąc w takim kierunku myślenia (potencjalne trucie środowiska) nigdy nie doprowadzimy do powstawania nowych miejsc pracy, a nie jesteśmy miejscowością uzdrowiskową czy turystyczną by korzystać z dobrodziejstw opłat nakładanych na turystów. Co do respektowania prawa w zakresie warunków pracy, ochrony środowiska to są odpowiednie instytucje i nie jest to raczej burmistrz (nieważne czy Goc, czy Wróblewski, czy jeszcze inny).

#25 ~strzelczanin~

~strzelczanin~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 13:03:42

Muszę poszatkować moją wypowiedź bo forum nie chce przyjąć jej w całości. Nie wiem dlaczego

#26 ~strzelczanin~

~strzelczanin~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 13:15:15

Przy próbie napisania krótkiej wypowiedzi (bez żadnych linków) pojawia mi się komunikat o treści "Twój post zawiera treści uznane za spam"

i nie mogę odpowiedzieć Hary Poterowi. Czary jakieś, czy cenzura?

#27 ~Wielbiciel Pana Jasia~

~Wielbiciel Pana Jasia~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 20:30:20

Jakie kwalifikacje oprócz fajnej protezy zębowej ma pan  Jan? Giętki kręgosłup? (Ostatecznie chyba wuefista). Aha! Zdolności językowe. Będzie tłumaczył z polskiego na niemiecki.

Nareście zostaniemy europejczykami - będziemy mieli tablice dwujęzyczne np : WC - Toilette.

Rauche verboten - Palenie wzbronione. Nur fur Deutsche - Tylko dla Niemców.

#28 ~wice wuefista~

~wice wuefista~
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2014 - 21:57:34

Jakie kwalifikacje oprócz fajnej protezy zębowej ma pan  Jan? Giętki kręgosłup? (Ostatecznie chyba wuefista). Aha! Zdolności językowe. Będzie tłumaczył z polskiego na niemiecki.

Nareście zostaniemy europejczykami - będziemy mieli tablice dwujęzyczne np : WC - Toilette.

Rauche verboten - Palenie wzbronione. Nur fur Deutsche - Tylko dla Niemców.

Jakie kwalifikacje trzeba mieć, aby w osiem lat zebrać ponad milion wypłaty? Jakie kwalifikacje ma reszta prawie burmistrzów i czym zasłużyła sobie na nie wiele mniejsze pobory?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 06:39:23

Jakie kwalifikacje trzeba mieć, aby w osiem lat zebrać ponad milion wypłaty? Jakie kwalifikacje ma reszta prawie burmistrzów i czym zasłużyła sobie na nie wiele mniejsze pobory?

Kwalifikacje ? a co to jest ? tu liczy się przynależność partyjna i duże grono znajomych.

#30 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 07:00:40

Wiesz co wielbicielu - ja mogę również sobie być krytyczna wobec kandydatury pana Wróblewskiego, ale uważam że oceny powinny być merytoryczne, a nie prześmiewcze. Szanując dyrektora LO (odnoszę wrażenie, że w tym akurat co robi jest dobry) - podobnie jak każdego innego człowieka - daleka byłabym od prześmiewczych aluzji. Słyszałam wczoraj jego wypowiedź w kablówce i przyznam, że na wstępie  - jako kandydata - mnie ona rozczarowała. Zgoda, że następuje, czy w  ostatnich latach następowało wyludnienie Strzelec. Należy zadać sobie pytanie dlaczego? Wielu ludzi (zwłaszcza młodych) korzysta z faktu posiadania dwóch paszportów i wybiera pracę na zachodzie, często decydując się na pobyt na stałe. Ta dwupaszportowość jest zarówno błogosławieństwem dla naszych terenów (mniejsze bezrobocie, itp.) jak i przekleństwem (młodych ciężko skusić pracą tu na miejscu bo nikt ani w Strzelcach, ani nigdzie w Polsce nie zaoferuje pracownikowi niewykwalifikowanemu z 4-5 tys. "na rękę". Nawet 3 tys. netto (jest to taka dolna granica deklarowana przez pracujących za granicą jako warunek podjęcia pracy tu na miejscu) jest w polskich warunkach nieosiągalne (mając taką perspektywę każdy zainwestuje w innej części polski, gdzie 2 tys. netto będzie cieszyło się powodzeniem.

I nie ma w tym winy Goca, bo nieważne kto byłby burmistrzem to tego akurat nie przeskoczy. Co do samej możliwości podjęcia pracy, jest bardzo dobrze (jeśli popatrzymy na warunki pracy - przede wszystkim płacę - to już raczej jest szara polska rzeczywistość). 

Wracając do wczorajszej wypowiedzi pana Wróblewskiego. Negowanie basenu, boisk, czy budowanej plaży jest negowaniem właśnie rozwoju. Trochę to brzmiało, jakby wizja Strzelec Wróblewskiego polegała na schemacie praca, dom, praca, dom. Strzelce jako zamknięty zakon? Pracuj i mieszkaj. Ale zapomnij byś mógł się bawić i korzystać z życia.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 07:21:51

Wiesz co wielbicielu - ja mogę również sobie być krytyczna wobec kandydatury pana Wróblewskiego, ale uważam że oceny powinny być merytoryczne, a nie prześmiewcze. Szanując dyrektora LO (odnoszę wrażenie, że w tym akurat co robi jest dobry) - podobnie jak każdego innego człowieka - daleka byłabym od prześmiewczych aluzji. Słyszałam wczoraj jego wypowiedź w kablówce i przyznam, że na wstępie  - jako kandydata - mnie ona rozczarowała. Zgoda, że następuje, czy w  ostatnich latach następowało wyludnienie Strzelec. Należy zadać sobie pytanie dlaczego? Wielu ludzi (zwłaszcza młodych) korzysta z faktu posiadania dwóch paszportów i wybiera pracę na zachodzie, często decydując się na pobyt na stałe. Ta dwupaszportowość jest zarówno błogosławieństwem dla naszych terenów (mniejsze bezrobocie, itp.) jak i przekleństwem (młodych ciężko skusić pracą tu na miejscu bo nikt ani w Strzelcach, ani nigdzie w Polsce nie zaoferuje pracownikowi niewykwalifikowanemu z 4-5 tys. "na rękę". Nawet 3 tys. netto (jest to taka dolna granica deklarowana przez pracujących za granicą jako warunek podjęcia pracy tu na miejscu) jest w polskich warunkach nieosiągalne (mając taką perspektywę każdy zainwestuje w innej części polski, gdzie 2 tys. netto będzie cieszyło się powodzeniem.

I nie ma w tym winy Goca, bo nieważne kto byłby burmistrzem to tego akurat nie przeskoczy. Co do samej możliwości podjęcia pracy, jest bardzo dobrze (jeśli popatrzymy na warunki pracy - przede wszystkim płacę - to już raczej jest szara polska rzeczywistość). 

Wracając do wczorajszej wypowiedzi pana Wróblewskiego. Negowanie basenu, boisk, czy budowanej plaży jest negowaniem właśnie rozwoju. Trochę to brzmiało, jakby wizja Strzelec Wróblewskiego polegała na schemacie praca, dom, praca, dom. Strzelce jako zamknięty zakon? Pracuj i mieszkaj. Ale zapomnij byś mógł się bawić i korzystać z życia.

No dokładnie praca dom-sama piszesz że za takie pieniądze niczego nie da się zwojować trzeba się cieszyć że ma się kąt u rodziców  i chociaż na tanie piwo z dyskontu mnie stać,katastrofa i tyle.

#32 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 07:53:08

No dokładnie praca dom-sama piszesz że za takie pieniądze niczego nie da się zwojować trzeba się cieszyć że ma się kąt u rodziców  i chociaż na tanie piwo z dyskontu mnie stać,katastrofa i tyle.

Najważniejsza rzecz to piwo jak widzę. A ja powiem ci tylko tyle - ja nie miałam takiej możliwości jak moje dzieci, by za darmo w ramach lekcji uczęszczać na kryty basen (chociażby dlatego, że takiego basenu nie było). Mój mąż nie miał takiej możliwości jak nasze dzieci pograć w piłkę czy koszykówkę na dobrym, normalnym boisku. Ludzi na wiele rzeczy nie stać. Zgoda. Np. na wakacje nad morzem czy w górach. Może zatem plaża na rybaczówce pozwoli ludziom mniej zamożnym, albo którzy akurat nie dysponują czasem by wyjechać na dłużej miło spędzić latem czas nad wodą. Jeśli to wszystko jest zbędne i nie jest dowodem rozwoju to może powinniśmy się cofnąć nawet kilkanaście lat temu wstecz.  

#33 ~Pomada~

~Pomada~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 13:45:32

Ciekawe jak tam sprawa jego uzaleznień alkoholowych  i upodobania do duuużżoo młodszych kobiet.

Będzie jeszcze więcej dużżżżżżżżżżżżżżżżżżomłodzszych kobiet (szeofowii się nie odmawia )i dużżżżżżżo więcej alkoholu(darmowego

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 15:34:56

Najważniejsza rzecz to piwo jak widzę. A ja powiem ci tylko tyle - ja nie miałam takiej możliwości jak moje dzieci, by za darmo w ramach lekcji uczęszczać na kryty basen (chociażby dlatego, że takiego basenu nie było). Mój mąż nie miał takiej możliwości jak nasze dzieci pograć w piłkę czy koszykówkę na dobrym, normalnym boisku. Ludzi na wiele rzeczy nie stać. Zgoda. Np. na wakacje nad morzem czy w górach. Może zatem plaża na rybaczówce pozwoli ludziom mniej zamożnym, albo którzy akurat nie dysponują czasem by wyjechać na dłużej miło spędzić latem czas nad wodą. Jeśli to wszystko jest zbędne i nie jest dowodem rozwoju to może powinniśmy się cofnąć nawet kilkanaście lat temu wstecz.  

No widzisz i co z Ciebie wyrosło! Nie rozumiesz podstawowych spraw życie idzie do przodu i cały rozwój razem z nim nie zatrzymasz tego i nie przypisuj nikomu zasług że cywilizowany świat się lituje i kase nam burakom daje którą w 50% trwonią nieuki w urzędach.A piwo pewno chłop pije tanie bo na inne go nie stać bilet do kina w zadupcowatym Opolu droższy niż w innych rejonach polski a dojechać też trzeba,na basen chłop też nie pójdzie bo go na to nie stać i tyle bo można by tu w nieskończoność mnożyć to na co nas nie stać ,dzięki temu że 60% społeczeństwa burakami jest i tyle na wybory nie uczęszczają za to dużo ujadają....itd...

#35 ~HLK~

~HLK~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 15:47:32

DO KOMPLETU STARTUJACYCH BRAK JESZCZE KAMPY.TAK WIEC CI DWAJ PLUS KAMPA TO PEWNY BURMISTRZ I DWOCH WICE.PRZECIEZ CHLOPY MUSZA MIEC KORYTA.TO JUZ JEST USTAWIONE.

#36 ~Były-kolega~

~Były-kolega~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 15:49:40

Sądzę , że istotą wyborów jest ciągła ewolucja , a więc wybór coraz lepszego kandydata,w czym wróblewski może być lepszy od Goca,przecież on sam niczego nie stworzył , starostwo daje kasę a on tym dzieli w oparciu przepisy i  wytyczne vice-starosty , pewnie ta kandydatura to też ,jego idea.Przykre jest to , że z Wróblewskim  kandydowałem do rady Gminy z jednego ugrupowania i nie była to mniejszość niemiecka , skąd ta zmiana , alkohol czy młódka ,czy czyjeś ambicje

#37 ~strzelczanin~

~strzelczanin~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 16:16:30

Jasiu to teraz będziesz ,to znaczy bydziesz Johan Vroblevski  czy Johan Sperling  z Gross Sterlitz ,a może farbowany lis vel ryży fuschks .Przeca tyś siwy.

#38 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 17:49:29

Jak najbardziej popieram Kandydaturę Obecnego Burmistrza Tadeusza Goca !!!!!!!!!!

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2014 - 07:19:43

Jak najbardziej popieram Kandydaturę Obecnego Burmistrza Tadeusza Goca !!!!!!!!!!

swołocz się rozpanoszyła strasznie,terminator potrzebny od zaraz

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2014 - 08:13:49

Sądzę , że istotą wyborów jest ciągła ewolucja , a więc wybór coraz lepszego kandydata,w czym wróblewski może być lepszy od Goca,przecież on sam niczego nie stworzył , starostwo daje kasę a on tym dzieli w oparciu przepisy i  wytyczne vice-starosty , pewnie ta kandydatura to też ,jego idea.Przykre jest to , że z Wróblewskim  kandydowałem do rady Gminy z jednego ugrupowania i nie była to mniejszość niemiecka , skąd ta zmiana , alkohol czy młódka ,czy czyjeś ambicje

Jasiu to teraz będziesz ,to znaczy bydziesz Johan Vroblevski  czy Johan Sperling  z Gross Sterlitz ,a może farbowany lis vel ryży fuschks .Przeca tyś siwy.

To Pan Wróblewski startuje z listy MN - jakaś nowość prowokacyjna konkurencji ???    " strzelczanin " , a ty prowokatorze  jak coś chcesz robić po śląsku to rób to typowo po śląsku czyli solidnie !!! Naucz się najpierw PiSać po polsku , a potem próbuj po śląsku !!!

" Gross  Sterlitz" - buraku z Lemberg , albo z Krużewnik ???!!! :D Reszta również bez  ładu i składu , o prawdzie już nie wspomnę , bo jak połączyć prawdę z dyrdymałami przesiedleńca ze wschodu ??? :P

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum Strzelce Opolskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych