Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#221 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 08:38:12

łubudubu....
Korwin Małaczyński dostrzegający racje innych ludzi. W czasie przedwyborczym WSZYSCY kandydaci dostrzegają. Korwin Małaczyński samouwielbieniem przebija dziesięciokrotnie Goca. I wiedzą prawniczą pewnie jeszcze bardziej. Gmina potrzebuje jednak menedżera, a nie prawnika megalomana. Wszyscy przyznają, że najważniejsza będzie gospodarka, a w tej materii w czasie kryzysu Goc się sprawdził bardzo dobrze. Zatem skoro to jest najważniejsze to uważam, że warto postawić na sprawdzone dobrerozwiązanie.Jakby Małaczyński był fachowcem , to nie wyleciałby z hukiem z fotela komendanta policji w Strzelacach Op. To jedyny taki przypadek w historii opolskiej policji.Przełozeni się potem zlitowali i dali pracę na podrzędnym stanowisku , żeby dotrwał do emerytury mundurowej . Megaloman , teoretyk - praktyka zawodowa pokazała ,że cienias.Jak jest na emeryturze to znaczy ,że jest wypalony zawodowo- to pytam się po co nam ma być taki burmistrz?

#222 ~pablo~

~pablo~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 08:58:48

jak tak goc sie sprawdzil to napisz co zrobil.basen-za te pieniadze kazdy niedolega zrobi lepszy.kronospan-truciciel polskich lasow i ludzi.to co nie wytruje to przerobi..poczekajcie pare lat to zobaczycie.juz usmiercal ryby w rzekach.aswarciarnia--juz  w likwidacji a co nerwow mieszkancom narobila.no i ostatnie co sprowadzil goc to koreanczycy,ale okazalo sie ze to zwykly oboz pracy.kable podobnie.wic dzieki juz za takiego fachmana.

Domyślam się, że Ty w swojej mądrości zbudowałbyś basen za połowę tej ceny. Poza tym skoro każdy niedołęga zrobi lepszy to dlaczego przez te wszystkie lata jakoś nie udało się wybudować krytego basenu. Zakłady pracy o których wspominasz. Po pierwsze rozumiem, że miał tych inwestorów przepędzić gdzie pieprz rośnie. Ciekawe co byś dziś pisał gdyby bezrobocie było nie najniższe w województwie, lecz najwyższe. Pewnie wskazywałbyś inne gminy, które mają właśnie takie przedsiębiorstwa. Po drugie nie jest zadaniem burmistrza trzymanie zakładów pracy za rękę i pilnowania ich oddziaływania na środowisko, czy kształtowania płac. Wiesz, że są nieprawidłowości? Zgłoś to. Ale nie do burmistrza ale do odpowiednich organów (PIP, SANEPID, prokuratura, itp.)

Ale czas na podsumowanie.

Jeden z kandydatów obiecuje obniżkę pensji o połowę i likwidację stanowiska zastępcy. Populizm najwyższych lotów. To dla mnie oznacza, że kandydat nie ma pomysłu na miasto, skoro chce zdobyć tzw. tani poklask. Możliwe, że zakłada sobie (to już po cichu) dorobienie się kilometrówkami. Z całym szacunkiem, ale gdyby np. taki Karol Cebula to zapowiedział to uznałbym, że jako człowiek niewątpliwie majętny może to mówić poważnie.  W przypadku jednak tego kandydata to albo nie wierzy on w jakiekolwiek szanse (to chyba najbardziej realne) albo nie ma pomysłu (jedno drugie wyklucza). Dlaczego to krytykuję? Pomysłu na licytacje, kto będzie chciał mniej zarabiać jako burmistrz nie uważam, za merytoryczną dyskusję.

Kandydat dyrektor LO. Sporo niejasności co do jego umiejscowienia względem mniejszość (faktyczne zależności służbowe, jak i wcześniejsze pogłoski), szalenie ogólnikowy program (jak i wytknięte gdzieś oderwane od rzeczywistości propozycje jego komitetu świadczące nawet nie tylko o braku znajomości tematu ale wręcz braku znajomości naszego miasta i gminy), czy jednak brak (lub przynajmniej bardzo słaba) znajomości tematyki samorządowej (bycie dyrektorem to za mało - nigdy do tej pory nawet nie próbował być radnym, a teraz od razu chce być burmistrzem) mogą faktycznie  potwierdzać opinie niektórych, że mamy do czynienia z tzw. słupem, którym chce rozgrywać mniejszość.

Kolejny kandydat mniejszości doświadczenie samorządowe niewątpliwie ma już nieco większe, choć jego program nie powala, a dotychczasowe "zasługi" mniejszości dla naszego miasta jak już to powalają tylko ze śmiechu (podobnie jak i hasło wyborcze mniejszości). Zresztą ten kandydat skupia się na tym z czego żyje (co może nie jest takie źle bo teoretycznie na tym powinien się dobrze znać).

Niezależny kandydat. Generalnie sprawia dobre wrażenie. I swoim cv i kilkoma innymi rzeczami. Oprócz tego, od osób znających tego pana wiem, że człowiek o ponadprzeciętnej megalomanii i przekonaniu o własnej nieomylności (podobno w tym jest lepszy nawet od samego Goca). Na logikę postawa na totalne "nie" jest bardzo wygodna ale niekoniecznie jest gwarancją tego, że ktoś tak aktywnie kontestujący kogoś okaże się choć w części skuteczny jako ten który ma coś kreować. Jak dla mnie zbyt duży znak zapytania ze zbyt wieloma niepewnymi punktami. Zresztą nawet w jego haśle pobrzmiewa trochę megalomamii "nowy burmistrz na nowe czasy". Nowe czasy kojarzą mi się z istotnym zwrotem mającym ogromny wpływ na życie ludzi. Nowe czasy to był dla mnie rok 1989, czy 1 maja 2004 r. Ale nowe czasy bo nowy burmistrz? Przypuszczam, że z punktu widzenia istotnych zmian w funkcjonowaniu naszej gminy nikt nawet nie zauważyłby zmiany w związku ze zmianą burmistrza. Nowe czasy - może dla kandydata. Nowe czasy - trochę pobrzmiewa jak motyw pewnej partii, która zapowiadała kolejną RP. Jak to się skończyło - wiemy. 

Urzędujący kandydat. Wielu uważa go za bufona. Jeszcze więcej patrzy tylko przez pryzmat pensji. Nie dopuszczając tym samym możliwości obiektywnej oceny. Burmistrz niewątpliwie skuteczny (nowe miejsca pracy, rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, poprawa wyglądu miasta), burmistrz z wadami również. Pytanie czy lepiej mieć burmistrza z doświadczeniem, który mimo swoich wad raczej gwarantuje pewną rozwojową stabilność (patrząc na dotychczasowe jego kadencje), czy... no właśnie. Wielu znajomych spoza Strzelec mówi z uznaniem o naszym mieści i chętnie by widziało u siebie takiego gospodarza. Są oni dla mnie dosyć obiektywnym źródłem oceny, bo im nie musi zależeć kto będzie burmistrzem, ani nawet nie znają nazwiska naszego burmistrza (i nie znają jego przeszłości). Zatem ich ocena nie jest kształtowana przez osobisty stosunek do urzędującego burmistrza.   

Teraz możecie bić się o moje słowa, bić słownie moje słowa, posądzać mnie o bycie kimkolwiek, bo ja już nie odpowiem. Ja zwykły szary mieszkaniec tego miasta wyjeżdżam, by już nie wrócić przed ciszą przedwyborczą. Podzieliłem się swoim zdaniem.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że wybory dokonane zostaną przez jak największą część Strzelczan. Że - mówiąc już żartem, nie wystarczy nam najmocniejsze wino, nawet nie czysta, a sięgniemy co najmniej po mocną śliwowicę, a może nawet i spirytus (mam na myśli procenty, a nie dosłowne picie)#223 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 09:25:41

Jakby Małaczyński był fachowcem , to nie wyleciałby z hukiem z fotela komendanta policji w Strzelacach Op. To jedyny taki przypadek w historii opolskiej policji.Przełozeni się potem zlitowali i dali pracę na podrzędnym stanowisku , żeby dotrwał do emerytury mundurowej . Megaloman , teoretyk - praktyka zawodowa pokazała ,że cienias.Jak jest na emeryturze to znaczy ,że jest wypalony zawodowo- to pytam się po co nam ma być taki burmistrz?

Za jego kadencji Strzelce były najbezpieczniejszym miastem w regionie. Można to sprawdzić. Został odwołany, bo nie chciał donosić i szukać haków, ludzie kojarzący fakty to wiedzą. Co do emerytury: przed nim komendant - teraźniejszy radny miejski - dotrwał do emerytury na zwolnieniu lekarskim, na które został przymusowo wysłany po demolce kilku samochodów i ucieczce z miejsca zdarzenia (tak mówią w mieście, bo tego nie pamiętam). Po nim komendanci w sile wieku odchodzili na emerytury. Widzę, że kampanie "ratusz" prowadzi ostro po bandzie. 

Gdyby faktycznie był wypalony to byście dupami nie trzęśli cieniasy.#224 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 09:43:58

łubudubu....

Korwin Małaczyński dostrzegający racje innych ludzi. W czasie przedwyborczym WSZYSCY kandydaci dostrzegają. Korwin Małaczyński samouwielbieniem przebija dziesięciokrotnie Goca. I wiedzą prawniczą pewnie jeszcze bardziej. Gmina potrzebuje jednak menedżera, a nie prawnika megalomana. Wszyscy przyznają, że najważniejsza będzie gospodarka, a w tej materii w czasie kryzysu Goc się sprawdził bardzo dobrze. Zatem skoro to jest najważniejsze to uważam, że warto postawić na sprawdzone dobre rozwiązanie.

Gdyby nie to że na sesjach Małaczyński coś wymyśla na co z góry dostaje odpowiedź "nie" a po jakimś czasie to samo zgłasza ekipa Goca po czym chwali się tym jako wielkim sukcesem to może uwierzyłbym w tą megalomanie i zdolności menadżerskie Goca.

Goc w czasie kryzysu sprawdził się bardzo dobrze, śmiechu warte. W ciągu jego rządów gmina z dużego plusu zadłużyła się na 14% na koniec 2013 r. Na kredyt to każdy głupi potrafi rządzić, więc powodzenia z tym sprawdzonym rozwiązaniem, za 4 lata będzie pewnie z 30%.#225 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 09:46:53

Nie chce już mi się uczestniczyć w tej gównoburzy, bo hejty niemiłosierne i poniżej pasa. Powodzenia wszystkim startującym i niech wygra najlepszy.#226 ~JJ~

~JJ~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 10:05:34

Gdyby nie to że na sesjach Małaczyński coś wymyśla na co z góry dostaje odpowiedź "nie" a po jakimś czasie to samo zgłasza ekipa Goca po czym chwali się tym jako wielkim sukcesem to może uwierzyłbym w tą megalomanie i zdolności menadżerskie Goca.

Goc w czasie kryzysu sprawdził się bardzo dobrze, śmiechu warte. W ciągu jego rządów gmina z dużego plusu zadłużyła się na 14% na koniec 2013 r. Na kredyt to każdy głupi potrafi rządzić, więc powodzenia z tym sprawdzonym rozwiązaniem, za 4 lata będzie pewnie z 30%.

Pierwsze zdanie zabrzmiało porywająco. Zatem rozumiem, ze wszystko co dobre w Strzelcach zawdzięczamy Małaczyńskiemu. Goc jedynie dobrze to realizuje? To  jestem za tym by radny Małaczyński był nadal radnym a burmistrz Goc burmistrzem.

Zadłużenie, Rozwój miast i gmin w ostatnich latach wymagał zadłużenia. Samo zadłużenie nie jest niczym złym, o; ile nie grozi zachwianiem płynności finansowej i służy rozwojowi. Wyobraź sobie sytuację, ze pojawia się inwestor, który chce zainwestować. Ale by spełnić jego oczekiwania trzeba zainwestować w infrastrukturę. Rozumiem, że byłbyś za tym by nie zadłużać się i podziękować (odmownie) inwestorowi?

W rankingu najbardziej zadłużonych miast Strzelce plasuje się bardzo daleko, a zatem na tle kraju jest stosunkowo mało zadłużone. Wczytując się w twoje słowa to chyba dobrze co? A, że kiedyś była nadwyżka w budżecie? Fabianowski sprzedał akcje ECO i na 2-3 lata starczyło na nadwyżkę.

Wracając do zadłużenia.

Najlepiej rozwijające się miasta tak się składa, że są nawet bardziej zadłużone. Nie wystarczy czytać prostych wskaźników. Trzeba je jeszcze umieć interpretować.#227 ~agata~

~agata~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 18:59:49

Wydaje się że to będzie  pojedynek Goc-Wróblewski z naciskiem na Wróblewski idzie dalej.#228 ~Irka~

~Irka~
 • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 23:16:58

Też tak obstawiam. Teraz to dopiero Wróblewski będzie miał branie:-)#229 ~wert~

~wert~
 • Goście

Napisano 16 listopad 2014 - 23:46:38

chciwosc tego komucha Goca jest imponujaca.#230 ~Ciekawski_widz~

~Ciekawski_widz~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 12:33:45

Póki co z niepotwierdzonych informacji wynika, że bój o fotel będzie pomiędzy p. Gocem a p. Rudnerem. Tylko czemu ten drugi pan startuje na burmistrza jak również z nieoficjalnych wiadomości wynika, że będzie radnym? Niech się zrzeknie na rzecz p. Wróblewskiego i po wszystkim.

W ostatnim dniu miesiąca listopada się rozstrzygnie kto będzie burmistrzował Strzelcami Op.#231 ~Bolo~

~Bolo~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 12:49:22

Póki co z niepotwierdzonych informacji wynika, że bój o fotel będzie pomiędzy p. Gocem a p. Rudnerem. Tylko czemu ten drugi pan startuje na burmistrza jak również z nieoficjalnych wiadomości wynika, że będzie radnym? Niech się zrzeknie na rzecz p. Wróblewskiego i po wszystkim.

W ostatnim dniu miesiąca listopada się rozstrzygnie kto będzie burmistrzował Strzelcami Op.

 

No co jeszcze, jak nie będzie burmistrzem ,to będzie radnym

ten pan jest dobry  ale to już przesada,

tak byś zrobil Ciekawski  na pewno nie#232 ~Danuta~

~Danuta~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 15:11:18

Póki co z niepotwierdzonych informacji wynika, że bój o fotel będzie pomiędzy p. Gocem a p. Rudnerem. Tylko czemu ten drugi pan startuje na burmistrza jak również z nieoficjalnych wiadomości wynika, że będzie radnym? Niech się zrzeknie na rzecz p. Wróblewskiego i po wszystkim.

W ostatnim dniu miesiąca listopada się rozstrzygnie kto będzie burmistrzował Strzelcami Op.

Nie trzeba mieć imponującej wiedzy na temat działania samorządu terytorialnego ,aby wiedzieć , że jeśli oczywiście Pan Rudner   wygra z Panem Gocem , to nie będzie równocześnie i burmistrzem ,i radnym , tylko mandat radnego przypadnie osobie , która zajęła drugie miejsce w okręgu wyborczym , w którym Pan Rudner wygrał .Niestety nie będzie tą osobą Pan Wróblewski ,gdyż nie startowali w jednym okręgu .Pozdrawiam#233 ~ciekawski~

~ciekawski~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 16:59:31

Nie trzeba mieć imponującej wiedzy na temat działania samorządu terytorialnego ,aby wiedzieć , że jeśli oczywiście Pan Rudner   wygra z Panem Gocem , to nie będzie równocześnie i burmistrzem ,i radnym , tylko mandat radnego przypadnie osobie , która zajęła drugie miejsce w okręgu wyborczym , w którym Pan Rudner wygrał .Niestety nie będzie tą osobą Pan Wróblewski ,gdyż nie startowali w jednym okręgu .Pozdrawiam

 A jeżeli  Pan Rudner przegra z Panem Gocem  / a to pewne jak w banku/ to Pan Rudner zostanie radnym ? Czy to znaczy że Pan Rudner  startował na burmistrza  mając w  zanadrzu fuche radnego?

Pan Goc nie startował na burmistrza mając w zanadrzu fuche radnego.#234 ~Kuba~

~Kuba~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 19:17:47

Ciekawski

idz pan i zapytaj osobiscie :o

wszystko to jest zgodnie z prawem

nie pomyl się  przy glosowaniu#235 ~?~

~?~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 19:20:55

A jeżeli Pan Rudner przegra z Panem Gocem / a to pewne jak w banku/ to Pan Rudner zostanie radnym ? Czy to znaczy że Pan Rudner startował na burmistrza mając w zanadrzu fuche radnego?
Pan Goc nie startował na burmistrza mając w zanadrzu fuche radnego.

. Hahaha nie startował? Krasnoludki za niego startowały i w zanadrzu fuchę,na radnego do Powiatu wygrały .

#236 ~Bystrzak~

~Bystrzak~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 14:46:36

Ciekawski

idz pan i zapytaj osobiscie :o

wszystko to jest zgodnie z prawem

nie pomyl się  przy glosowaniu

Hahaha, dobre :D

To jest tak: obecnie i burmistrz i kandydat na burmistrza są nieoficjalnie w jakiejś radzie. Jeden w radzie miejskiej (Rudner) a drugi w radzie powiatu(Goc) i jeśli przypadnie jedmemu bycie burmistrzem tak "schodzi" z tego stanowiska i ustępuje osobie z większą ilością głosów.

Ma obeznanie ktoś - ile głosów zdobyli Ci do rady powiatu? Gdzie są takie dokładniejsze dane?#237 ~Ciekawski_widz~

~Ciekawski_widz~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 14:49:11

Nie trzeba mieć imponującej wiedzy na temat działania samorządu terytorialnego ,aby wiedzieć , że jeśli oczywiście Pan Rudner   wygra z Panem Gocem , to nie będzie równocześnie i burmistrzem ,i radnym , tylko mandat radnego przypadnie osobie , która zajęła drugie miejsce w okręgu wyborczym , w którym Pan Rudner wygrał .Niestety nie będzie tą osobą Pan Wróblewski ,gdyż nie startowali w jednym okręgu .Pozdrawiam

 

Szkoda, że nie ma p. Wróblewskiego zamiast p. Rudnera <--- ten to był zapewne podstawiony aby zaszkodzić p. Wróblewskiemu.....ale jak już tak musiało być to niech wygra lepszy, z nowymi pomysłami. :)#238 ~Danuta~

~Danuta~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 17:40:21

Szkoda, że nie ma p. Wróblewskiego zamiast p. Rudnera <--- ten to był zapewne podstawiony aby zaszkodzić p. Wróblewskiemu.....ale jak już tak musiało być to niech wygra lepszy, z nowymi p

Na stronach tego forum czytałam już wiele na temat Pana Jana Wróblewskiego , emocje rozgrzewał jego styl życia, związki z Mniejszością Niemiecką , a teraz  jeszcze dowiaduję się , że ktoś podstawił Rudnera , aby mu  zaszkodził .Nasuwa  mi się jedna myśl , że obu Panów  dzieliła niewielka różnica głosów ,a w niedalekiej  przyszłości okaże się czy Pan Heniek pokona Pana Goca , ale Pan Jan powinien być z siebie dumny ,gdyż żadna z postaci pretendująca do burmistrzowskiego berła nie wywołała tyle emocji co on. Jasiu o tobie to tak ,jak o celebrycie  nieważne jak mówią , byle dużo .Powodzenia .#239 ~J43~

~J43~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2014 - 20:37:42

Na stronach tego forum czytałam już wiele na temat Pana Jana Wróblewskiego , emocje rozgrzewał jego styl życia, związki z Mniejszością Niemiecką , a teraz  jeszcze dowiaduję się , że ktoś podstawił Rudnera , aby mu  zaszkodził .Nasuwa  mi się jedna myśl , że obu Panów  dzieliła niewielka różnica głosów ,a w niedalekiej  przyszłości okaże się czy Pan Heniek pokona Pana Goca , ale Pan Jan powinien być z siebie dumny ,gdyż żadna z postaci pretendująca do burmistrzowskiego berła nie wywołała tyle emocji co on. Jasiu o tobie to tak ,jak o celebrycie  nieważne jak mówią , byle dużo .Powodzenia .

Pan Wróblewski słabo jest przygotowany do pełnienia funkcji burmistrza. W szkole ogranicza się do reprezentacji, a jako społecznik czy lokalny polityk raczej się nie dał poznać. Próba flirtu z Mniejszością Aldebarańską nie wyszła, bo wypuszczony na wabia  z taką etykietką zebrał sporo nieprzychylnych komentarzy. Reasumując - to facet miałki i bez kręgosłupa. Aldebarański pachołek.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum Strzelce Opolskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych