Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
239 odpowiedzi w tym temacie

#1 Driver

Driver

Ciężko jest być zajebistym,no ale ktoś musi.

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1735 postów

Napisano 06 wrzesień 2014 - 20:45:34

Zaraz po poprzednich wyborach pan Goc przyznał podwyżki,tak abyśmy zapomnieli do następnych wyborów.Mr Goc,ja i moja rodzina pamietamy.

#2 ~strzelczanin~

~strzelczanin~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 06:09:58

Zaraz po poprzednich wyborach pan Goc przyznał podwyżki,tak abyśmy zapomnieli do następnych wyborów.Mr Goc,ja i moja rodzina pamietamy.

Driver doprecyzuj proszę stwierdzenie "przyznał podwyżki". Komu przyznał lub czego podwyżki?

#3 ~obzwatel~

~obzwatel~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 07:52:26

Jasiu szkoda mi Ciebie ale jesteś za cienki, za delikatny do walki z ta komuną.

Wszystkie szczury typu Krawiec ociekają z tonącego  okrętu  czyżby i tu zbliżał się kres komunie, Może w końcu towarzysz goc  tadek  zostanie wywieziony na taczce i przyjdzie ktoś kto rozbije te cala czerwoną klikę w przedzie miasta.

#4 ~obzwatel~

~obzwatel~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 07:53:39

Jasiu szkoda mi Ciebie ale jesteś za cienki, za delikatny do walki z ta komuną.

Wszystkie szczury typu Krawiec ociekają z tonącego  okrętu  czyżby i tu zbliżał się kres komunie, Może w końcu towarzysz goc  tadek  zostanie wywieziony na taczce i przyjdzie ktoś kto rozbije te cala czerwoną klikę w przedzie miasta.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 08:27:38

Ciemny lud i tak nie pójdzie na wybory jak zawsze dając tym szansę na dalsze rządzenie miernotom,zarzynającym gminę

#6 ~Polka~

~Polka~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 11:22:10

Basen - jest. Piękny park - jest. Trybuny na pionierze - są. Inkubator przedsiębiorczości - jest. Ratusz - odmalowany. I wiele wiele innych. Lepiej to niż niemieckojęzyczne tablice z nazwami miejscowości prawda? Uważam, że obecny burmistrz robi dużo i jest OK. I zawsze potrafi pomóc, porozmawiać ze zwykłymi ludźmi, a nie wywyższać się jak Bóg wie kto. 

#7 ~strzelczanin~

~strzelczanin~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 11:24:25

Ciemny lud i tak nie pójdzie na wybory jak zawsze dając tym szansę na dalsze rządzenie miernotom,zarzynającym gminę

"Zarzynającym gminę" powiadasz. W Polsce mamy tendencje do traktowania wszystkiego w kategoriach czarne lub białe (że nie wspomnę, iż są tacy co głośno twierdzą, że nic ich nie przekona że białe jest białe, a czarne jest czarne).

Ale ad vocem. Nie jest Goc ideałem. Ale któż nim jest? Zatem na czym polega owe zarzynanie gminy? Oprócz rzeczy, które kuleją, czy też które się nie udały jest parę innych. Najistotniejsza? Goc jako szef gminy powstrzymał spadek liczby miejsc pracy. Kronospan (jeszcze bardziej się obecnie rozwijający), Pearl Stream, czy Coroplast (celowo wymieniam te największe generujące łącznie w perspektywie najbliższych 2-3 lat blisko tysiąc miejsc pracy) może zapisać na konto swoich zasług dla naszej gminy.  Przeciwnicy Goca stwierdzą pewnie, że to obozy pracy a nie miejsca pracy. Co do warunków pracy to bardziej od tego są PIPy, czy inne instytucje. I nie ma co się łudzić, że gdyby nie było tych firm to nagle zjawiłby się ktoś kto zaoferowałby pracę dla tysiąca za kilka tysięcy. Najpierw trzeba nasycić rynek pracy, by pracodawcy zaczęli oferować coś więcej niż minimum. Ostatni przykład oferty firmy Haba-Beton jest tego najlepszym przykładem. 2,3 tys. zł na rękę na początek. Dlaczego? Bo firmie zależy na stabilnych pracownikach, a pracy za 1,2 tys. zł "na rękę" w okolicy nie brakuje. Teraz istotne jest by powstawały kolejne miejsca pracy to i Kronospan, Coroplast, czy Pearl Stream będą musiały zrewidować swoją politykę zatrudnienia. Zadaniem burmistrza było tylko znaleźć i przyciągnąć inwestorów. I z tego się wywiązał bardzo dobrze - patrząc na to, że miało to miejsce w okresie gdy raczej była tendencja (nie tylko w Polsce) do likwidacji zakładów pracy i redukcji zatrudnienia.

Wizualnie też Strzelce zyskały w ostatnich latach. Sporo słyszę opinii osób z zewnątrz - jak Strzelce wypiękniało. Ratusz, park. Nikt nie mówi o zarzynaniu. Przyznam, że słyszałem opinię osoby z inne części województwa naszego, jak z zazdrością mówiła o rozwoju Strzelec. Może opinia to była na wyrost, ale zmusiła mnie do zastanowienia. 

Usługi dla ludzi? Kryty basen (przez wielu obiecywany, przez Goca wybudowany), żłobek (słyszałem pozytywne opinie osób korzystających z usług żłobka) czy teraz te nowe inkubatory mające na celu umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej chętnym.

Czy to jest zarzynanie? Pewnie wiele rzeczy można by zrobić i lepiej i inaczej, ale nie przesadzałbym z wielkimi słowami typu "zarzynanie"

#8 ~czyrak~

~czyrak~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 11:56:14

Będzie ciężko rozbić układy rodzinne , które panują w Urzędzie Miasta, Kolesie i rodzina, ale trzeba próbować.Zgadzam się z jednym największy sukces ekipy Goca to Kronospan , Pearl Stream i Coroplast i najwyższy czas , aby tam wylądowali na taśmie .Czas ,żeby popracowali uczciwie.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 12:06:07

Basen - jest. Piękny park - jest. Trybuny na pionierze - są. Inkubator przedsiębiorczości - jest. Ratusz - odmalowany. I wiele wiele innych. Lepiej to niż niemieckojęzyczne tablice z nazwami miejscowości prawda? Uważam, że obecny burmistrz robi dużo i jest OK. I zawsze potrafi pomóc, porozmawiać ze zwykłymi ludźmi, a nie wywyższać się jak Bóg wie kto. 

Może masz rację tylko zapominasz że to wszystko w większości za pieniądze z uni a nie z naszych podadków ,więc nie ma się za bardzo czym chwalić że wyrzucono pieniądze w błoto zamiast myśleć o pomaganiu ludziom.

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 12:09:09

"Zarzynającym gminę" powiadasz. W Polsce mamy tendencje do traktowania wszystkiego w kategoriach czarne lub białe (że nie wspomnę, iż są tacy co głośno twierdzą, że nic ich nie przekona że białe jest białe, a czarne jest czarne).

Ale ad vocem. Nie jest Goc ideałem. Ale któż nim jest? Zatem na czym polega owe zarzynanie gminy? Oprócz rzeczy, które kuleją, czy też które się nie udały jest parę innych. Najistotniejsza? Goc jako szef gminy powstrzymał spadek liczby miejsc pracy. Kronospan (jeszcze bardziej się obecnie rozwijający), Pearl Stream, czy Coroplast (celowo wymieniam te największe generujące łącznie w perspektywie najbliższych 2-3 lat blisko tysiąc miejsc pracy) może zapisać na konto swoich zasług dla naszej gminy.  Przeciwnicy Goca stwierdzą pewnie, że to obozy pracy a nie miejsca pracy. Co do warunków pracy to bardziej od tego są PIPy, czy inne instytucje. I nie ma co się łudzić, że gdyby nie było tych firm to nagle zjawiłby się ktoś kto zaoferowałby pracę dla tysiąca za kilka tysięcy. Najpierw trzeba nasycić rynek pracy, by pracodawcy zaczęli oferować coś więcej niż minimum. Ostatni przykład oferty firmy Haba-Beton jest tego najlepszym przykładem. 2,3 tys. zł na rękę na początek. Dlaczego? Bo firmie zależy na stabilnych pracownikach, a pracy za 1,2 tys. zł "na rękę" w okolicy nie brakuje. Teraz istotne jest by powstawały kolejne miejsca pracy to i Kronospan, Coroplast, czy Pearl Stream będą musiały zrewidować swoją politykę zatrudnienia. Zadaniem burmistrza było tylko znaleźć i przyciągnąć inwestorów. I z tego się wywiązał bardzo dobrze - patrząc na to, że miało to miejsce w okresie gdy raczej była tendencja (nie tylko w Polsce) do likwidacji zakładów pracy i redukcji zatrudnienia.

Wizualnie też Strzelce zyskały w ostatnich latach. Sporo słyszę opinii osób z zewnątrz - jak Strzelce wypiękniało. Ratusz, park. Nikt nie mówi o zarzynaniu. Przyznam, że słyszałem opinię osoby z inne części województwa naszego, jak z zazdrością mówiła o rozwoju Strzelec. Może opinia to była na wyrost, ale zmusiła mnie do zastanowienia. 

Usługi dla ludzi? Kryty basen (przez wielu obiecywany, przez Goca wybudowany), żłobek (słyszałem pozytywne opinie osób korzystających z usług żłobka) czy teraz te nowe inkubatory mające na celu umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej chętnym.

Czy to jest zarzynanie? Pewnie wiele rzeczy można by zrobić i lepiej i inaczej, ale nie przesadzałbym z wielkimi słowami typu "zarzynanie"

Kronospan jest największym trucicielem wszędzie gdzie są jego fabryki,poczekaj za 20-30 lat pogadamy jak będziemy my i nasze rodziny chorować a służba zdrowia w PL nas tylko dobije.

#11 ~Hary Poter~

~Hary Poter~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 12:22:04

...Goc jako szef gminy powstrzymał spadek liczby miejsc pracy. Kronospan (jeszcze bardziej się obecnie rozwijający), Pearl Stream, czy Coroplast (celowo wymieniam te największe generujące łącznie w perspektywie najbliższych 2-3 lat blisko tysiąc miejsc pracy) może zapisać na konto swoich zasług dla naszej gminy.

Powiedz mi strzelczaninie jak to Goc zrobił? Jak powstrzymał! Piszesz głupoty! Burmistrz, w tym Goc nie miał i nie ma żadnego wpływu na firmy, które podejmują decyzje o rozbudowie swoich firm.  Rządzi tym ekonomia i zysk, a przede wszystkim środki na inwestycje. Jeśli ktoś nie ma pieniędzy lub nie będzie się mu to opłacało to Goc może go najwyżej cmoknąć w zadek. Udział Goca w tych przedwzięciach to mniej niż ZERO!

Takie jest prawo i czy się komuś podoba czy nie komuna już się dawno skończyła. Niestety, ty nadal w niej trwasz!

Pozdrawiam

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 12:51:39

Może masz rację tylko zapominasz że to wszystko w większości za pieniądze z uni a nie z naszych podadków ,więc nie ma się za bardzo czym chwalić że wyrzucono pieniądze w błoto zamiast myśleć o pomaganiu ludziom.

Ależ to ważne, gdy urzędnicy potrafią wykorzystać fundusze unijne /czy z innych źródeł/ i potrafią dołożyć wkład własny, aby uświetnić parki, wybudować basen itd. Obserwuję Waszą gminę jako sąsiadów i ... wiele Wam można zazdrościć. Widzisz nasz basen w całości wybudowany z funduszy gminnych /na kredyt/, urzędnicy nie potrafili się potrudzić, basen będzie latami spłacany, a to oznacza mniej dla mieszkańców. O parku takim z prawdziwego zdarzenia, po rewitalizacji możemy pomarzyć, ostatnio głośno o firmach nowo powstałych w Strzelcach. Na pewno cudów nie ma w nich, ale są. Ktoś krytykuje, że to nie zasługa burmistrza, a ja Ci odpowiem, że częściowo tak. Bo tereny musiały być porządnie przygotowane pod inwestorów. U nas z tym był problem, nawet w styczniu NTO pisała. A wyjście gminy naprzeciw nowym przedsiębiorcom? Jest inkubator, u nas nie ma. Wiele w tym temacie mam argumentów, powiem tak, mógłby być pan Goc burmistrzem w mojej gminie. Proponuję docenić to co macie, w porównaniu z inną gminą nie jest źle.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 13:11:12

Szkoda, ze nie napiszesz o innych stronach tego idealnego komunisty i jego towarzyszy

czemu  nikt nie wspomni o parkingu sprzedanym na rzecz Adamtza 

czemu nikt nie wspomni o ścieżkach rowerowych i chodnikach do okolicznych wsi należących do gminy 

czemu nikt nie wspomni o wysypisku śmieci w Szymiszowie i stojącej tam hali

czemu nikt nie wspomni o obwodnicy i korkach w centrum miasta

czemu  nikt nie wspomni o GZMK i drodze do sklepów na skrzyżowaniu Marka Prawego  i Opolskiej 

czemu ludzie musza występować do sadów przeciwko  gminie żeby tam walczyć o swoje prawa

brak jakiegokolwiek konceptu żeby rozładować ruch samochodów w mieście o ludziach ze wsi się już nie myśli np czym maja dojechać do miasta w niedziele lub w sobotę 

itd itp

a czy inkubator był taka dobra idea to się jeszcze okaże 

nie neguje jego poczynań ale ktoś tu zapomina o 13 tys, które to dostaje miesięcznie  to chyba można od niego wymagać trochę więcej niż tylko spoczywaniu na laurach i żaleniu się ze musiał się tłumaczyć w prokuraturze.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 13:15:16

Szkoda, ze nie napiszesz o innych stronach tego idealnego komunisty i jego towarzyszy

czemu  nikt nie wspomni o parkingu sprzedanym na rzecz Adamtza 

czemu nikt nie wspomni o ścieżkach rowerowych i chodnikach do okolicznych wsi należących do gminy 

czemu nikt nie wspomni o wysypisku śmieci w Szymiszowie i stojącej tam hali

czemu nikt nie wspomni o obwodnicy i korkach w centrum miasta

czemu  nikt nie wspomni o GZMK i drodze do sklepów na skrzyżowaniu Marka Prawego  i Opolskiej 

czemu ludzie musza występować do sadów przeciwko  gminie żeby tam walczyć o swoje prawa

brak jakiegokolwiek konceptu żeby rozładować ruch samochodów w mieście o ludziach ze wsi się już nie myśli np czym maja dojechać do miasta w niedziele lub w sobotę 

itd itp

a czy inkubator był taka dobra idea to się jeszcze okaże 

nie neguje jego poczynań ale ktoś tu zapomina o 13 tys, które to dostaje miesięcznie  to chyba można od niego wymagać trochę więcej niż tylko spoczywaniu na laurach i żaleniu się ze musiał się tłumaczyć w prokuraturze.

JUż spieszę Ci odpowiedzieć bo są krótkowzroczni i to elektorat goca ot cała tajemnica wyborów,jedno wielkie lanie wody póxniej jak zawsze olewanko.

#15 ~mieszkaniec OST~

~mieszkaniec OST~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 13:41:45

Kolejny kandydad do władzy z tej szkoły. Jednego już we władzach mamy i teaz ma być drugi z podobnymi poglądami.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 14:04:17

Kolejny kandydad do władzy z tej szkoły. Jednego już we władzach mamy i teaz ma być drugi z podobnymi poglądami.

Ciekawe jak tam sprawa jego uzaleznień alkoholowych  i upodobania do duuużżoo młodszych kobiet.

#17 ~autopromotor~

~autopromotor~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 14:29:41

Drodzy towarzysze i towarzyszki, jak myślilcie kto wklepał tą tyradę?

#18 ~gg~

~gg~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 16:33:29

Do póki p. Wróblewski nie przedstawi swojego programu - nie będę się wypowiadać o nim. Jako dyrektor LO był ok.

Co do p. Goca, oto moje zarzuty do jego zarządzania:

- wdrożenie "ustawy śmieciowej" / likwidacja PUKiM - cała ta szopka, częste zmiany co i jak segregujemy, o cenach nie wspominając jest straszna

- beznadziejne poprowadzenie instalacji kanalizacji na wsiach - właściciele firm narzekali na wieczny zamęt, brak współpracy a wręcz jej utrudnianie.

- basen - fajna sprawa, ale poczekamy na jego wyniki finansowe po tym roku. Jeśli coś jest nierentowne to nie budujemy! Jak dla mnie zagrywka pod publikę bo nie miał jaj żeby przerwać ten projekt.

- rozwój przedsiębiorczości leży po całości - dziwne problemy z firmami posiadającymi lokale przy rynku, całkowite olewanie lokalnych przedsiębiorców, inkubator przedsiębiorczości?! (bez jaj). Co do przyciągania dużych firm to oczywiście jest to dobra taktyka, ale jaką zasługę ma w tym p. Goc?!

Większość młodych ludzi ucieka ze Strzelec bo mówią o małych możliwościach rozwoju na miejscu. Sama osoba obecnego burmistrza to jedna sprawa, ale bardziej mi się chce śmiać z naszych którzy w większości swoją postawą niczym się nie różnią od psa kiwającego głową na tylnej półce w samochodzie.

Sorry, taki mamy klimat. A przynajmniej na razie.

#19 ~jaga~

~jaga~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 19:02:55

Generalnie  to widze że  nauczyciele to grupa sfrustrowanych ambicjuszy. Przyjrzyjcie  się w innych powiatach,wszedzie  nauczyciele pchaja się do władzy. Chora ambicja.

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2014 - 20:17:32

Coś nie pasi pasibrzuchu? Newet jeśli korytu umknie możesz iść zarabiać w Haba-beton.

niepasi  komuch,ale też pijany lubierznik nie pasi,haba beto nie dziękuję

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum Strzelce Opolskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych