Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

126 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~drugi raz do SW~

~drugi raz do SW~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 10:06:25

zrezygnowałem z problemów osobistych praca nie była taka zla i dlatego zastanawiam się nad powrotem do tej czynności... czy wie ktoś jak to wygląda ponowne przyjęcie? czy tak jak pierwszy raz? bo przecież mam te szkolenia zaliczone nawet dobre opinie służbowe posiadam..

#82 ~WŁADCA~

~WŁADCA~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 18:32:10

zrezygnowałem z problemów osobistych praca nie była taka zla i dlatego zastanawiam się nad powrotem do tej czynności... czy wie ktoś jak to wygląda ponowne przyjęcie? czy tak jak pierwszy raz? bo przecież mam te szkolenia zaliczone nawet dobre opinie służbowe posiadam..

Od początku musisz cała rekrutacje przechodzić

#83 ~WŁADCA~

~WŁADCA~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2012 - 18:33:29

czy przyjmowani do sw moga byc powyzej 35 roku zycia?

Niema limitu odnosnie wieku ale zapewne wybiora innego kandydata

#84 ~Zośka~

~Zośka~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 15:58:09

Mam 36 lat jestem z wykształcenia pedagogiem z 10 letnim doświadczeniem pracy z osobami z sektora wykluczenia społecznego. Zastanawiam sięczy mam jakieś szanse na prace w sw.

#85 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 02:13:50

Jak mam 37 lat i jestem kobietą, to mam jakąkolwiek szansę na pracę w SW? Mam wykształcenie licencjata w zarządzaniu bezpieczeństwem.

#86 Jacenty

Jacenty

Nemo

• Supermoderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2464 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 11:28:39

Jak mam 37 lat i jestem kobietą, to mam jakąkolwiek szansę na pracę w SW? Mam wykształcenie licencjata w zarządzaniu bezpieczeństwem.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w tym kierunku radzę zapoznać się z przepisami prawa regulującymi np. sprawy emerytalne.
Poczytaj sobie co Cię czeka, zanim jej doczekasz. Poniżej daję namiary do tekstu ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym między innymi i funkcjonariuszy SW.
http://www.ifp.pl/wi...r._Nr_8_poz._67
Zwróć uwagę na art. 18b. o treści:

Art. 18b.
1. Emerytura przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada ukończone 55 lat życia i co najmniej 25 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więzienne

Piszesz o wieku 37 lat - 25 lat służby by nabyć prawa emerytalne, to będziesz je miała w wieku 62 lat. Jak odejdziesz wcześniej to pozostaniesz na emeryturze ZUS'owskiej.
Są tam, w tej służbie owszem i plusy, jak już się tam jest np. pewność płacy, zatrudnienia, świadczenia, ale też jest to dość ciężka służba wymagająca pewnych poświęceń.
Nie wiem niczego Ci nie narzucam, ale radzę przemyśl dogłębnie te sprawę, nim na cokolwiek się zdecydujesz.

Użytkownik Jacenty edytował ten post 16 styczeń 2013 - 11:30:04

Zawód jest wprost proporcjonalny do oczekiwań.

#87 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:57:04

Bardzo dziękuję za mądrą i rzeczową odpowiedź na moje pytanie Jacenty... :)

#88 ~~raf~~

~~raf~~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:21:16

Witam, ja zaczynam od lutego. Powiedziano mi, ze pierwszy dzień będzie organizacyjny. Wiecie może, czy będę mógł wnieść tel. Czy mam wziąć kanapki (bo to trochę np. potrwa)? Ps. praca w cywilu do kitu i naprawde żeby wiedzieć trzeba popracować w dzisiejszych czasach (umowa przez agencje przedłużana co pół miesiąca, zerowe szanse na zatrudnienie przez zakład. Myślę, że "lepiej" zrobiłem startując do SW. Pozdrawiam

#89 ~Adr~

~Adr~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 17:33:19

Witam, ja zaczynam od lutego. Powiedziano mi, ze pierwszy dzień będzie organizacyjny. Wiecie może, czy będę mógł wnieść tel. Czy mam wziąć kanapki (bo to trochę np. potrwa)? Ps. praca w cywilu do kitu i naprawde żeby wiedzieć trzeba popracować w dzisiejszych czasach (umowa przez agencje przedłużana co pół miesiąca, zerowe szanse na zatrudnienie przez zakład. Myślę, że "lepiej" zrobiłem startując do SW. Pozdrawiam

Witam. Odnośnie ile to potrwa to napewno nie wiecej niz 8 godz. Ślubowanie i jakies szkolenia BHP i PPOŻ. A skad jestes? bo 4 jest szkolenie wstępne w Sulejowie na które pewnie pojedziesz.

#90 ~maniek~

~maniek~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 12:03:30

witam. czy wystarczy srednia (zawodowa) szkola zeby dostac sie do sw?

#91 Jacenty

Jacenty

Nemo

• Supermoderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2464 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 12:47:22

witam. czy wystarczy srednia (zawodowa) szkola zeby dostac sie do sw?

Myślę, że tym pytaniem już określiłeś swoje predyspozycje do tej służby. :(

Artykuł przeczytałeś? Głupio pytam, bo gdybyś przeczytał, to byś tak głupio nie pytał.
Zawód jest wprost proporcjonalny do oczekiwań.

#92 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:17:19

Proszę osoby które dopiero dostały się do SW,o przykładowe podanie o przyjęcie do SW-nie bardzo wiem jak się do tego podania zabrać, a wy napewno macie własne,pomózcie.

#93 przestrzal

przestrzal

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 17:38:17

WItam. Jestem zainteresowany służba w więzieniu. Prosze powiedziec co trzeba zrobic aby byc w ogole uwzgledniony w rekrutacji.Gdzie pojsc. Pytac. Pozdrawiam.

Sprawa jest dosyć prosta. Musisz przede wszystkim zaczekać aż ogłoszony zostanie nabór na posadę strażnika więziennego. Bodajże tutaj możesz przeglądać jakieś oferty: http://www.sw.gov.pl/pl/praca/

No i zgodnie z rozporządzeniem komendanta, przesyłasz swoje podanie z prośbą o przyjęcie na służbę do Służby więziennej - tutaj doczytasz jak takowe powinna wyglądać: http://www.listmotyw...klawisz,67.html

Do podania musisz oczywiście załączyć swój życiorys - nie typowo CV, a tradycyjny życiorys. Jak napisać taki życiorys możesz doczytać np. tutaj: http://www.curriculu...-wiezienny.html

Później czeka cię rozmowa kwalifikacyjna, tak jak w każdym zawodzie, zanim dostaniesz pracę, musisz się pokazać i przekonać do swojej osoby. Na tej stronie: http://www.rozmowa.k...-wiezienny.html z kolei masz jakieś wskazówki na temat tego jak należy się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej.

A po więcej szczegółów polegam sięgnąć do strony internetowej Służby Więziennej, na której powinno być wszystko pięknie napisane. Zwykle takie szczegółowe kryteria są publikowane na stronie w pliku PDF i wszystko pisze tam co i jak należy po kolei zrobić, żeby przejść cały proces rekrutacji.

Użytkownik przestrzal edytował ten post 29 styczeń 2013 - 22:16:50

#94 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 19:56:22

witam,
w czwartek mam rozmowę w ZK, jakich pytań mogę sie spodziewać?

#95 przestrzal

przestrzal

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 22:16:07

witam,
w czwartek mam rozmowę w ZK, jakich pytań mogę sie spodziewać?

Post wyżej pisałem. Tutaj masz jakieś przykładowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej w Zakładzie Karnym. Chociaż taka prawda, że możesz spodziewać się praktycznie każdego pytania :)

#96 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 10:38:02

Witam,
Mam parę pytań, liczę że ktoś mi chodziarz trochę pomoże.
Udało dostać mi się na rozmowę kwalifikacyjną do ZK ( to już jest dobrze bo wiem że podań było od groma). Mógłby ktoś opisać jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Jakie pytania najczęściej padają? Czego powinienem unikać w odpowiedziach?

#97 przestrzal

przestrzal

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 10:41:35

@Andrzej: 2 posty wyżej zamieściłem linka :)

#98 ~YANKO~

~YANKO~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 19:48:36

Czy może ktoś opisać w miare szeroko jak wygląda dokładnie praca Kierowcy działu kwateromistrzowskiego????

#99 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 21:07:27

Mam pytanie Chciałbym sie dowiedzieć ile trwa słuzba i jakie są zarobki?

#100 ~już emeryt~

~już emeryt~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 21:25:15

Współczuję tym którzy od stycznia 2013 zostaną klawiszami bo widziałem że niektórzy po 5,10,15 latach mieli dosyć a co dopiero 25 lat w takim towarzystwie.
Byli nawet tacy co po roku rezygnowali !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych