Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Straż Miejska w Krakowicach

108 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 16:47:08

Straż miejska stanowi zbrojne ramię burgemajstra i pełni funkcję bardzo efektywnego poborcy podatkowego, przy użyciu radarowego środka przymusu bezpośredniego.
Poważniejsze miasta rezygnują z tych darmozjadów, jeśli rzeczywiście ich włodarze mają na względzie dobro mieszkańców.

#82 ~Boski Boguś~

~Boski Boguś~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2012 - 16:54:11

Poczekajmy do kwietnia,a wszystko się wyjaśni w naszej gospodarce i polityce :P

#83 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:43:59

"Czekaj tatka latka, a kobyłę wilcy zjedzą."

#84 ~Rollo~

~Rollo~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 08:50:06

A co będzie się działo w kwietniu?

#85 Gogolin w obiektywie

Gogolin w obiektywie

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 177 postów

Napisano 22 luty 2013 - 17:03:32

Drodzy i bezużyteczni ...
– To twór niepotrzebny społeczeństwu, generujący niebotyczne koszty, który wyczerpał swój limit zaufania, jakim niegdyś darzyli go mieszkańcy. Działania strażników sprowadzają się do karania drobnych handlarzy i kierowców za złe parkowanie,straż miejska ma się zajmować wykroczeniami, policja przestępstwami. Strażnicy mieli więc wziąć na siebie przede wszystkim psie kupy, dzikie wysypiska śmieci, picie w miejscach publicznych i odwożenie pijanych do izb wytrzeźwień, nielegalny handel na targowisku, zakłócania porządku, ciszy nocnej, itd.
Gdyby przede wszystkim tym się zajmowali byłoby dobrze. Problem w tym, że przepisy przepisami, a tak naprawdę priorytety straży miejskiej wyznaczają prezydenci i burmistrzowie miast, bo to oni są bezpośrednimi przełożonymi komendantów. Szybko wyczuli, że straż może przynieść łatwe i szybkie pieniądze.

https://www.facebook.com/ragazmc

Użytkownik Gogolin w obiektywie edytował ten post 22 luty 2013 - 17:04:10

http://gwo24.pl

Niezależne  od jakichkolwiek instytucji, informacje z całego powiatu Krapkowickiego

#86 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 12:49:37

z radia opole:

W Krapkowicach pojawią się świetlne znaki drogowe

Na początek na ulicy Prudnickiej w Krapkowicach, a później na innych najważniejszych drogach w gminie pojawią się specjalne świetlne tablice informujące z jaką prędkością jadą samochody. Straż miejska, oprócz ustawiania przy drogach przenośnego fotoradaru, chce także w taki sposób zmobilizować kierowców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Pożyczaliśmy takie tablice i widać było, że kierowcy zmniejszają prędkość pojazdów - mówi Mirosław Gorzolnik, komendant straży miejskiej w Krapkowicach.

Rozumiem, że teraz tablice będą zakupione i zamontowane. A my zarzucamy SM, że niewiele robi.

#87 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 10:10:11

znalezione w necie, Radio Opole z 12.10.2012

Ruszyły kontrole posesji w Krapkowicach

Strażnicy miejscy z Krapkowic, na razie ostrzegawczo i bez mandatów, rozpoczęli kontrolę, czy właściciele domów mają podpisane umowy na wywóz śmieci, ścieków czy opłacony został podatek za posiadanie psów oraz czy na domach umieszczone są obowiązkowe numery posesji.

12 października 2012

Czy ktoś miał kontrolę umów na wywóz śmieci, czy podłączenie do kanalizacji?
Osobiście nigdy, w ciągu 20 lat nie miałam takiej kontroli.

#88 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 12:03:18

Strażnicy miejscy z Krapkowic, na razie ostrzegawczo i bez mandatów, rozpoczęli kontrolę, czy właściciele domów mają podpisane umowy na wywóz śmieci, ścieków czy opłacony został podatek za posiadanie psów oraz czy na domach umieszczone są obowiązkowe numery posesji.

12 października 2012

Podaj nazwisko i adres !

#89 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 10:13:24

Sprawozdanie roczne z wykonania budżetu za 2012 podaje, że dzierżawa fotoradaru wyniosła 87 tys. zł, a wpływy z mandatów 106,8 tys.zł.
Tak dobrze jeździmy, czy tak drogie usługi zamawia gmina?

#90 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 11:36:48

Sprawozdanie roczne z wykonania budżetu za 2012 podaje, że dzierżawa fotoradaru wyniosła 87 tys. zł, a wpływy z mandatów 106,8 tys.zł.
Tak dobrze jeździmy, czy tak drogie usługi zamawia gmina?

No to wypadałoby jeszcze doliczyć koszty obsługi i dopiero wtedy ostatecznie okaże się pod kogo jest ustawiony ten radarowy (kokosowy) interes. Za 87 000 PLN swobodnie można wydzirżawić Ferrari, a nawet coś jeszcze ciekawszego i nieco bardziej skomplikowanego od fotoradaru.

Straż miejska do kasacji !

#91 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 17:25:21

Doliczyć pensję "strażaków", koszt dojazdu, paliwo, amortyzacja samochodu to wyjdzie ze 150 000 zł. Brawo. Wynika, że do akcji fotoradar gminny trzeba dokładać ok. 40 000 zł.

#92 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 08:39:27

Krapkowice od dawna przypomina Amber Gold : wystawne życie administratorów, nastawione na ogłupianie wyborczych inwestorów i spirala długów, dodatkowo napędzana obligacjami - kapitanat już dawno odpływa w bezpiecznej szalupie a cała reszta będzie się bawić, aż do czasu, gdy poczuje słoną wodę w skarpetkach.

#93 ~sołtys wsi opole~

~sołtys wsi opole~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 10:55:05

12 października 2012

12 października 2012

Czy ktoś wie ,czy straż może żądać okazania faktur za wywóz szamba? bo ja jestem przekonany że NIE! a to dlatego że ustawa nakazuje posiadanie umowy z firmą zajmującą się wywozem nieczystości płynnych ,i tą umowę należy okazać kontrolerom (SM) ale już nigdzie nie ma zapisu o gromadzeniu i pokazywaniu strażakom faktur,gdyż faktura vat służy do rozliczeń firm z urzędem skarbowym ,a nie dla zwykłych osób fizycznych, ktorym f-a vat jest niepotrzebna!

#94 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 21:55:37

Czy ktoś wie ,czy straż może żądać okazania faktur za wywóz szamba? bo ja jestem przekonany że NIE! a to dlatego że ustawa nakazuje posiadanie umowy z firmą zajmującą się wywozem nieczystości płynnych ,i tą umowę należy okazać kontrolerom (SM) ale już nigdzie nie ma zapisu o gromadzeniu i pokazywaniu strażakom faktur,gdyż faktura vat służy do rozliczeń firm z urzędem skarbowym ,a nie dla zwykłych osób fizycznych, ktorym f-a vat jest niepotrzebna!

Jak nie masz rachunku, to możesz wskazać jaką firmę wynająłeś do wywozu nieczystości lub poprosić właściciela firmy o wystawienie duplikatu rachunku..

#95 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 13:56:29

Jak nie masz rachunku, to możesz wskazać jaką firmę wynająłeś do wywozu nieczystości lub poprosić właściciela firmy o wystawienie duplikatu rachunku..

nie chodzi o to czy ja mam albo nie mam, tylko czy SM ma prawo żądać okazania f-ry .I nie ma mowy o wskazywaniu firmy, tylko jest obowiązek posiadania i okazania umowy z firmą.

#96 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 21:24:32

Doliczyć pensję "strażaków", koszt dojazdu, paliwo, amortyzacja samochodu to wyjdzie ze 150 000 zł. Brawo. Wynika, że do akcji fotoradar gminny trzeba dokładać ok. 40 000 zł.

ile trzeba dokładać do tej akcji? ile nas kosztuje? ile kosztuje utrzymanie parkomatów i czy do tego też dokładamy my podatnicy? może któryś redaktor albo radny się zapyta o to burmistrza?

#97 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:40:57

W krapkowickim tygodniku straż miejska rozpisuje się na temat swoich sukcesów - komedianci !

#98 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2013 - 22:48:32

W krapkowickim tygodniku straż miejska rozpisuje się na temat swoich sukcesów - komedianci !

A co uważają za sukces?- pytam, bo nie mam tygodników

#99 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 09:57:19

prawda o fotoradarach http://motoryzacja.i...nsportu,1918931

#100 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 10:12:48

A co uważają za sukces?- pytam, bo nie mam tygodników

Naiwnie uzasadniają i usprawiedliwiają swoją wegetację.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych