Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Śmiertelny wypadek w Ściborowicach :: zobacz komentowany artykuł

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Charon~

~Charon~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 12:38:21

ODBLASKI!!! ODBLASKI!!! ODBLASKI!!!

Młody zginął, bo zaufał, że wszyscy kierowcy mają zdolność widzenia w nocy równie dobrą jak i w dzień, a.właściwie w ogóle nie pomyślał, że nocą może być niewidoczny.
Stary zabił, bo w porę go nie dostrzegł.
Nie wstydźcie się odblasków!!! Poruszając się po zmroku poboczem dróg dajcie szansę kierowcom by w porę was dostrzegli, a sobie dajcie szansę na dotarcie do celu waszej wędrówki.
... no chyba, że celem tej wędrówki jest cmentarz. Tu brak odblasków jest jak najbardziej uzasadniony.

#2 ~Kierowca~

~Kierowca~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 15:06:42

dokładnie zgadzam się z poprzednikiem ...odblaski i jeszcze raz odblaski...niestety pieszy który porusza się zgodnie z przepisami...to jeszcze nie wszystko! Ale dla nas kierowców jest ważne żebyście byli widoczni..ponieważ po zmroku ciężko jest dostrzec idącego pieszego...a później niestety ponosi się śmierć na drodze...a kierowca później słyszy że nie dostosował się do przepisów..dla mnie to jest głupota! Bo dlaczego kierowca ma ponosić odpowiedzialność za pieszego który w ogóle nie jest oświetlony..i ginie na miejscu...Jeśli wam zależy na bezpieczeństwie to dostosujcie się tak samo do nas..poprzez noszenie odblaskowych kamizelek albo w ogóle posiadanie czegokolwiek odblaskowego żebyśmy mogli was dostrzec z daleka i móc później podjąć odpowiedni manewr poprzez bezpiecznie wyminięcie . Kamizelki nie są drogie..koszt to maks. 10 zł..a kamizelka taka może was uchronić przed nieszczęściem. Piszemy tutaj o pieszych ale nie zapomnijmy o rowerzystach którzy też myślą że mogą wszystko...Także piesi jak i rowerzyści korzystajcie z kamizelek i wszelkich odblasków ;) Pozdrawiam

#3 ~pablito~

~pablito~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 15:22:51

tak jest, ODBLASK, ODBLASK i jeszcze raz ODBLASK, lub conajmniej iść po właściwej stronie ulicy gdy nie ma chodnika.... zawsze można w pore uciec.

#4 ~ktm~

~ktm~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 19:04:42

nie komentujcie... (*)

#5 ~Manio~

~Manio~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 20:52:02

Ludzie znałem tego chłopaka i wiem to że zawsze zwracał uwagę na auta nadjeżdżające z tyłu a poza tym to na zdjęciu widać zniszczenia auta a posiadam takie same i wiem jakie twarde mają błotniki i nikt mi nigdy nie powie że kierowca jechał przepisowo.

#6 ~ahaa~

~ahaa~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 23:00:33

taak, On zawsze zwracał uwagę. Tagże go znałam, i nie powiedziała bym nawet że On był by wstanie wracać piechotą do domu.. A to że po 2 wyszedł to nie znaczy że samobojca.. Niestety może tak mu było pisane umrzeć. Niech spoczywa w pokoju (*)

#7 ~666~

~666~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 23:17:54

[*] Chrust [*]

#8 ~Zdzieszowice~

~Zdzieszowice~
  • Goście

Napisano 01 maj 2013 - 23:19:55

Taki miał los zapisany i nic tego nie mogło zmienić.
Znany czy nie, każda śmierć budzi w nas złość i rodzi pytanie "dlaczego"
Ale tego się nigdy nie dowiemy,a dochodzenie policji da tylko odpowiedx co bylo przyczyną a nie dlaczego tak się stało.
RIP.

#9 ~June~

~June~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 00:35:26

Znany czy nie, każda śmierć budzi w nas złość i rodzi pytanie "dlaczego"

Dlaczego?
Ano dlatego:

Taki miał los zapisany i nic tego nie mogło zmienić.

Btw - masz wszystkie klepki??

#10 ~driver~

~driver~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 00:36:38

Kierowca volkswagena był trzeźwy.

A pieszy?

#11 ~laura~

~laura~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 06:31:20

Dajcie spokoj czy był pijany czy nie ....miał do tego prawo za swoje pił nie za wasze...... to sie juz stało i nic mu zycia nie zwróci widocznie tak musiało byc.....kondolencje dla rodziny i przyjaciól bo młoda osobą był :(

#12 ~aneta~

~aneta~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 09:44:22

Piszecie takie głupoty że szkoda słów.Nie wiecie co się stało a snujecie domysły!! Łukasz nie był pijany i szedł po prawidłowej stronie po poboczu!!Zastanówcie się zanim coś napiszecie i kogoś osądzicie bo czytają to jego bliscy!!

#13 ~laura~

~laura~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 10:59:28

Gadcie bezsensu,że Łukasz był pijany,co z tego! miał prawo! a to kierowca powinien być uważny na drodze widząc człowieka pod wpływem a nie!!!!!!!!! widać jak znacie przepisy i jak pozdawaliście prawo jazdy ofermy jedne!!!! Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

#14 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 11:08:52

a pytanie czy ten łukasz byl dobrze widoczny?? czy mial przy sobie jakis odblask?? bo w to akurat watpie, sama jestem kierowca i nie raz zauwazylam pieszego lub rowerzyste w ostatnim momecie!!

#15 ~Niuń~

~Niuń~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 17:13:03

Piszą Ci którzy nie znają Faktów!!! Ludzie!!! Głupole jedni!!! Łukasz był trzeźwy i szedł po właściwej stronie!!!! Jak ktoś nie wie to niech na litość Boską się nie wypowiada.... Czytają to ludzie którzy go kochają, wiec o rozwagę prosze

#16 ~Niuń~

~Niuń~
  • Goście

Napisano 02 maj 2013 - 17:14:08

Miał odblaski na kurtce.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 14:49:39

Odprowadzałam Łukasza kawałek więc wiem jak był ubrany. Kierowca który jechał powinien był go widzieć. A po drugie do wszystkich którzy piszą żałosne komentarze: Łukasz był trzeźwy i szedł normalnie po drodze, więc proszę ogarnijcie wasze buzie i nie gadajcie głupstw skoro na prawdę nie wiecie jak było !!!!
[*]

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 15:02:43

normalnie poboczem*

#19 ~kierowca~

~kierowca~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 19:22:52

Gadcie bezsensu,że Łukasz był pijany,co z tego! miał prawo! a to kierowca powinien być uważny na drodze widząc człowieka pod wpływem a nie!!!!!!!!! widać jak znacie przepisy i jak pozdawaliście prawo jazdy ofermy jedne!!!! Wyrazy współczucia dla rodziny [*]

To widać chyba ty się nie znasz ...dobrze kierowca ma być uważny!! Tylko jak ma zauważyć pieszego nie oświetlonego...i to z daleka??? co ma oczami sobie poświecić ? Nie wiem czy masz czy nie masz prawo jazdy...ale życzę Ci aby kiedyś na drodze pojawiła Ci się w ostatniej chwili osoba ubrana na ciemno ....i wtedy jestem ciekawa czy jesteś w porę zareagować gdy nagle wyłania Ci się pieszy idący poboczem... Niestety piesi są sobie winni...bo odblaski by go uratowały...takie są fakty!!!Wiadomo współczucia dla rodziny. ale niestety takie są realia na drodze...też kiedyś miałam przypadek jak jechałam autem i gdy nagle na drodze w ostatniej chwili wyłonił mi się pieszy ..który niestety nie był widoczny..i przez takiego desperata bo inaczej takich ludzi nie można nazwać ...odbiłam kierownicą w ostatniej chwili bo inaczej też by poniósł śmierć na miejscu...I proszę nas kierowców nie wyzywać od OFERM!!!!!!pozdrawiam

#20 ~Kierowca~

~Kierowca~
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 19:31:06

Piszą Ci którzy nie znają Faktów!!! Ludzie!!! Głupole jedni!!! Łukasz był trzeźwy i szedł po właściwej stronie!!!! Jak ktoś nie wie to niech na litość Boską się nie wypowiada.... Czytają to ludzie którzy go kochają, wiec o rozwagę prosze

Słuchaj tutaj nikt nie chce oczerniać czy łukasz był pijany czy nie ...czy szedł właściwą stroną ulicy czy nie...ale fakt jest jeden odblaski by go uratowały ...bo czy wam osobom które nie posiadają prawo jazdy tak ciężko przetłumaczyć że jeśli ktoś idzie nie oświetlony poboczem to dla nas kierowców taka osoba jest zauważana w ostatniej chwili !!!! I potem niestety dochodzi do śmiertelnych potrąceń....Ludzie dajcie sobie przegadać!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych