Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruda11

Ruda11

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 13:49:26

Rodzice zostali oszukani przez burmistrza i radę miejską. Przed wyborami Mówili że nigdy nie było i nigdy nie będzie w planach aby w PSP 3 były tylko klasy1-3. A po wyborach?...Proszę jaka zmiana!!! Nie dość że zrobili to za naszymi plecami to jeszcze wysługuja się Strażą Miejską aby rozwozila po domach zawiadomienia o przeksztalceniu szkoly. Nie wspomne o tym ze wysyla pracownikow Urzedy aby zbierali podpisy kto się na to zgadza. Czy za to mają płacone?? Czy to jest w ich obowiązku?? Wątpliwe. Dlaczego dzieci maja zostac peniesione z Sal dydaktycznych wyposażonych w tablice magnetyczne ,multimedialne rzutniki do Sal z tablicą kredowa jak również zamiana nowej świetnie wyposażonej hali sportowej na "boisko sportowe". Kto będzie korzystał z hali sportowej w Karłubcu ??? Pierwszo,drugo,czy trzecioklasisci??? Nie!! Hala która miała służyć dzieciakom będzie służyła tylko i wyłącznie do zarabiania kasy na wynajmowaniu. To jakaś kpina. Szkoła która od lat funkcjonowała jako szkoła 1-8, nie byla tak rozbudowana jak teraz znajdowalo sie tam mieszkanie ktore teraz zostalo zagospodarowane. Z przejsia ze szkoly do hali (tzw. Łacznik)rowniez służy jako sala lekcyjna nagle nie jest w stanie pomieścić dzieci?? Jakim cudem ja sie pytam??
Czy musimy fundowac naszym dzieciom taki stres?? Nie dosc ze w czwartej klasie zmieniaja wychowawce , dochadza im nowi nieznani nauczyciele, nowe przedmioty to jeszcze mala kameralna i spokojna szkola ktora znali i czuli sie w niej bespiecznie musza zamienic na ogromny dla nich nieznany budynek. Nie wspomnę już o tym że będą go dzielić z licealistami. Kto zapewni bezpieczeństwo naszym dzieciom???

Użytkownik Ruda11 edytował ten post 16 marzec 2019 - 13:50:10

#2 szok_i_niedowierzanie

szok_i_niedowierzanie

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 09:21:54

Nie wierzę w to, co czytam  :blink:

Czy mi się zdaje, czy Wy piszecie o 10-latkach, jak o istotkach, które nie wiedzą, co się na świecie dzieje? Co prawda jestem z rocznika 80. ale bez przesady, żeby umiejętności dzieci dot. zadbania o siebie samego aż tak się osłabiły??

Ja nie twierdzę, że nie warto walczyć z decyzjami, które nam nie pasują, ale bez przesady, żeby do tego dorabiać jakieś ideologie szalone i teorie spiskowe?

Ach ludzie. A skoro temat tak Was interesował, to dlaczego nikt nie wiedział, że takie rzeczy się będą działy... To jest dziwne, ale teraz wszystko w internecie znaleźć można. 

Dzieci w wieku szkolnym nie posiadam, temat obserwuję z zainteresowaniem, ale obiektywnie. Bardzo stronnicze wypowiedzi, ale mój komentarz raczej do nikogo tak zatwardziałego w poglądach, jak te powyżej, do refleksji nie pchnie.

#3 katasia1

katasia1

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 12:07:52

Nie wierzę w to, co czytam  :blink:

Czy mi się zdaje, czy Wy piszecie o 10-latkach, jak o istotkach, które nie wiedzą, co się na świecie dzieje? Co prawda jestem z rocznika 80. ale bez przesady, żeby umiejętności dzieci dot. zadbania o siebie samego aż tak się osłabiły??

Ja nie twierdzę, że nie warto walczyć z decyzjami, które nam nie pasują, ale bez przesady, żeby do tego dorabiać jakieś ideologie szalone i teorie spiskowe?

Ach ludzie. A skoro temat tak Was interesował, to dlaczego nikt nie wiedział, że takie rzeczy się będą działy... To jest dziwne, ale teraz wszystko w internecie znaleźć można. 

Dzieci w wieku szkolnym nie posiadam, temat obserwuję z zainteresowaniem, ale obiektywnie. Bardzo stronnicze wypowiedzi, ale mój komentarz raczej do nikogo tak zatwardziałego w poglądach, jak te powyżej, do refleksji nie pchnie.

Szoki i niedowierzanie, zdecydowanie, bo nie bardzo rozumiem o co Panu / Pani chodzi. 

Nie jestem nadopiekuńczą matką drżącą o katarek u dziecka. Sprzeciwiam się przeniesieniu z NORMALNEGO i BEZPIECZNEGO środowiska kameralnej szkoły do wielkiego molochu z łatwiejszym dostępem do dopalaczy i papierosów. Gdzie odnotowywane są przypadki przemocy wymagające nadzoru kuratora sądowego. Sprzeciwiam się pogorszeniu warunków nauki, w budynku liceum zamiast obiecywanego nowoczesnego wyposażenia (które mamy w obecnej szkole podstawowej) mamy tablice, na których pisze się kredą. Zamiast świetnej sali gimnastycznej mamy zwykłą, na której często brakuje miejsca dla uczniów...

Nikt tu nie twierdzi, że dzieciaki nie wiedzą co się na świecie dzieje i że nie potrafią o siebie zadbać (choć to trudne w konfrontacji 1 na 1 z dużo starszymi od siebie).

PROPONOWANE ZMIANY NIE SĄ KONIECZNE!!! Nie trzeba by wywalać dzieci z budynku PSP 3, bo byłoby dla nich miejsce, gdyby burmistrz nie wymyślił sobie, że koniecznie trzeba zapełnić budynek liceum, a zamiast stworzyć atrakcyjne kierunki i zatrudnić dobrych nauczycieli wpycha tam na siłę nasze dzieci, tłumacząc to koniecznością utworzenie dodatkowego (kolejnego już) oddziału przedszkolnego. To chora ambicja burmistrza, który twierdzi, że "bez liceum mamy wieś a nie miasto" spowodowała zaistniałą sytuację.

I owszem, mamy internet, wiemy co się dzieje. Protestowaliśmy już w 2017 roku, ale burmistrz i RM mają w nosie zdanie mieszkańców. 

Po wysłaniu pisma przez drugą grupę rodziców (całkiem "przypadkowo" pracujących w Urzędzie w Gogolinie  ;) ) kurator przychylił się do wniosku burmistrza... 

#4 Samanta Blumstein

Samanta Blumstein

Piękny Śląsk

• PipPipPipPip
  • 7135 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 13:04:10

Szoki i niedowierzanie, zdecydowanie, bo nie bardzo rozumiem o co Panu / Pani chodzi. 

Nie jestem nadopiekuńczą matką drżącą o katarek u dziecka. Sprzeciwiam się przeniesieniu z NORMALNEGO i BEZPIECZNEGO środowiska kameralnej szkoły do wielkiego molochu z łatwiejszym dostępem do dopalaczy i papierosów. Gdzie odnotowywane są przypadki przemocy wymagające nadzoru kuratora sądowego. Sprzeciwiam się pogorszeniu warunków nauki, w budynku liceum zamiast obiecywanego nowoczesnego wyposażenia (które mamy w obecnej szkole podstawowej) mamy tablice, na których pisze się kredą. Zamiast świetnej sali gimnastycznej mamy zwykłą, na której często brakuje miejsca dla uczniów...

Nikt tu nie twierdzi, że dzieciaki nie wiedzą co się na świecie dzieje i że nie potrafią o siebie zadbać (choć to trudne w konfrontacji 1 na 1 z dużo starszymi od siebie).

PROPONOWANE ZMIANY NIE SĄ KONIECZNE!!! Nie trzeba by wywalać dzieci z budynku PSP 3, bo byłoby dla nich miejsce, gdyby burmistrz nie wymyślił sobie, że koniecznie trzeba zapełnić budynek liceum, a zamiast stworzyć atrakcyjne kierunki i zatrudnić dobrych nauczycieli wpycha tam na siłę nasze dzieci, tłumacząc to koniecznością utworzenie dodatkowego (kolejnego już) oddziału przedszkolnego. To chora ambicja burmistrza, który twierdzi, że "bez liceum mamy wieś a nie miasto" spowodowała zaistniałą sytuację.

I owszem, mamy internet, wiemy co się dzieje. Protestowaliśmy już w 2017 roku, ale burmistrz i RM mają w nosie zdanie mieszkańców. 

Po wysłaniu pisma przez drugą grupę rodziców (całkiem "przypadkowo" pracujących w Urzędzie w Gogolinie  ;) ) kurator przychylił się do wniosku burmistrza... 

Radzę nie zapomnieć podczas wyborów kto was tak urządził .Opisywane tutaj problemy nie są tylko problemami samorządu w Gogolinie . Podobnie jest w Gminie Strzelce Opolskie i w całej Polsce.  

Problemy te są efektem nieprzygotowanej i zrobionej " na chybcika  " reformy szkolnej .

To ministerstwo oświaty przerzuciło na samorządy kwestie finansowania szkół nie pomagając samorządom w jakikolwiek sposób , o finansach już nie wspominam. 

To minister Zalewska i rząd są odpowiedzialnymi za obecny bałagan w oświacie  , samorząd musi  tylko realizować decyzje partyjnych oszołomów.

#5 szok_i_niedowierzanie

szok_i_niedowierzanie

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 13:58:46

Chodziłam od pierwszej klasy podstawówki do budynku przy ul. Szkolnej, z licealistami. 

Mąż chodził w tym samym czasie do 3-jki. Próbował palenia papierosów i picia alkoholu wcześniej niż ja, właśnie z kolegami szkolnymi. Więc argumentacja o dostępie jest dla mnie słaba. Myślę, że jeśli dzieci chcą mieć dostęp i skorzystać to miejsce nie jest żadną przeszkodą. 

Teraz w szkołach jest monitoring, więc są jeszcze bardziej pilnowane i chronione. 

Przedszkoli w Gogolinie brakuje, to nie wymysł, to fakt. Ja dziecko muszę wozić poza miasto Gogolin, bo na terenie miasta jest za mało miejsc. Ale widzę, że to mój wymysł :)

Pisanie kredą po tablicy... nie wiem, jak to skomentować. Po prostu nie wiem :lol:

Dziwi mnie jeszcze jedna część wpisu, o tym, że niby po wysłaniu listu rodziców (chyba nieważne gdzie pracującego?) została podjęta taka decyzja(???)  Nie rozumiem do końca o co chodzi, ale to nie jest tak, że mimo wszystko decyzje takie podejmuje się "wyżej"...? Wątpię, że jakikolwiek list mógłby takie coś zmienić...?

#6 szok_i_niedowierzanie

szok_i_niedowierzanie

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 14:00:31

Zgadzam się  z Samanthą Blummstein, tym na dole najbardziej się obrywa, za te decyzje, które zostały podjęte wyżej.

#7 katasia1

katasia1

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 19:22:18

Chodziłam od pierwszej klasy podstawówki do budynku przy ul. Szkolnej, z licealistami. 

Mąż chodził w tym samym czasie do 3-jki. Próbował palenia papierosów i picia alkoholu wcześniej niż ja, właśnie z kolegami szkolnymi. Więc argumentacja o dostępie jest dla mnie słaba. Myślę, że jeśli dzieci chcą mieć dostęp i skorzystać to miejsce nie jest żadną przeszkodą. 

Teraz w szkołach jest monitoring, więc są jeszcze bardziej pilnowane i chronione. 

Przedszkoli w Gogolinie brakuje, to nie wymysł, to fakt. Ja dziecko muszę wozić poza miasto Gogolin, bo na terenie miasta jest za mało miejsc. Ale widzę, że to mój wymysł :)

Pisanie kredą po tablicy... nie wiem, jak to skomentować. Po prostu nie wiem :lol:

Dziwi mnie jeszcze jedna część wpisu, o tym, że niby po wysłaniu listu rodziców (chyba nieważne gdzie pracującego?) została podjęta taka decyzja(???)  Nie rozumiem do końca o co chodzi, ale to nie jest tak, że mimo wszystko decyzje takie podejmuje się "wyżej"...? Wątpię, że jakikolwiek list mógłby takie coś zmienić...?

W samym pisaniu kredą po tablicy oczywiście nie ma nic złego, tyle, ze skoro w trójce są nowoczesne tablice i rzutniki to te "świetnie wyposażone" sale w budynku liceum też powinny je mieć, prawda?

Burmistrz powinien wybudować prawdziwe przedszkole, z ogrodem i placem zabaw dla PRZEDSZKOLAKÓW, a nie żłobka (bo taki jest przy budynku PSP3, w cieplejsze dni nie ma gdzie się schować przed słońcem), z salami do leżakowania itp) skoro stać go na niezbędne inwestycje jak palarnia w urzędzie miasta za 40 tys zł, na 7 400 000 na szkołę w Malni... Skoro niema pieniędzy, to po co składał takie obietnice przed wyborami? 

Reforma edukacji reformą edukacji, prawda jest taka, że burmistrz i część radnych to perfidni kłamcy. Najpierw na łamach gazety i w kościele ogłaszają, ze nie będzie nigdy w budynku PSP3 tylko klas 1-3 i przedszkola, a po wygranych wyborach robią dokładnie to czemu zaprzeczali. Są na to dowody, proszę przeczytać mój pierwszy komentarz. 

#8 katasia1

katasia1

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 19:30:25

Radzę nie zapomnieć podczas wyborów kto was tak urządził .Opisywane tutaj problemy nie są tylko problemami samorządu w Gogolinie . Podobnie jest w Gminie Strzelce Opolskie i w całej Polsce.  

Problemy te są efektem nieprzygotowanej i zrobionej " na chybcika  " reformy szkolnej .

To ministerstwo oświaty przerzuciło na samorządy kwestie finansowania szkół nie pomagając samorządom w jakikolwiek sposób , o finansach już nie wspominam. 

To minister Zalewska i rząd są odpowiedzialnymi za obecny bałagan w oświacie  , samorząd musi  tylko realizować decyzje partyjnych oszołomów.

Szczerze to założenia reformy przemawiają do mnie (nie, nie popieram PISu). Samorząd Gogolina NIE MUSI przenosić dzieciaków do nowego budynku. NIE MUSI.

Zmieściłyby się w starym, ale burmistrz uparł się, żeby za wszelką cenę ratować liceum, które gmina przejęła 

#9 szok_i_niedowierzanie

szok_i_niedowierzanie

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 22:27:08

Jak widać MUSI. Skoro już taka decyzja została zatwierdzona jak ktoś powyżej wspomniał.
Wydaje mi się, że jako rodzice wiele osób patrzy bardzo jednostronnie, i sama jako rodzic się nie dziwię, liczy się dobro naszych dzieci. Jednak wątpię, żeby ktokolwiek komukolwiek na złość chciał zrobić, najprawdopodobniej jest to jedyne wyjście z sytuacji, które rozwiązuje najwięcej problemów.
Jeszcze się taki nie narodził (...)

#10 Samanta Blumstein

Samanta Blumstein

Piękny Śląsk

• PipPipPipPip
  • 7135 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 22:53:50

Szczerze to założenia reformy przemawiają do mnie (nie, nie popieram PISu). Samorząd Gogolina NIE MUSI przenosić dzieciaków do nowego budynku. NIE MUSI.

Zmieściłyby się w starym, ale burmistrz uparł się, żeby za wszelką cenę ratować liceum, które gmina przejęła 

Do Liceum też kogoś dzieci uczęszczają  , a wszystkie dzieci są nasze .  Dawniej dzieci z podstawówki uczyły się z dziećmi z liceum w jednym budynku i jakoś nikomu to nie przeszkadzało . Konfliktów też nie było . Czasy się zmieniają i obyczaje także ???  

Gdyby nie nieudane reformy i ta i ta wprowadzająca gimnazja , to wszyscy byliby zadowoleni. 

Wstyd przyznać ale jedyną  w miarę udaną  reformą oświaty była ta przeprowadzona przez ministra Kuberskiego.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych