Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Prawie 500 zarzutów usłyszała lekarz stomatolog z powiatu pszczyńskiego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 calinka

calinka

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 21:33:55

Prawie 500 zarzutów usłyszała lekarz stomatolog z powiatu pszczyńskiego. Chodzi o wyłudzanie dofinansowań z NFZ za zabiegi już opłacone przez pacjentów. Dentystka miała zarobić na tym łącznie 36 tys. zł.
 
 
Pierwsze sygnały o dentystce-oszustce policjanci otrzymali w styczniu 2015 roku. Szybko ustalili, że świadcząca usługi może manipulować rozliczeniami z pacjentami i Narodowym Funduszem Zdrowia.
 
Śledztwo trwa tak długo ze względu na liczbę pokrzywdzonych. Policjanci musieli jednak zweryfikowali tysiące dokumentów oraz przesłuchać 496 świadków i 87 pokrzywdzonych. Większość zarzutów dotyczyło sytuacji, kiedy w rzeczywistości leczenie odbywało się w ramach wizyt prywatnych i pełnopłatnych, a dentystka w przekazanych dokumentach wnioskowała o refundację. W ten sposób za jedną usługę miała płacone dwukrotnie.
 
Zdarzało się też, że przesłuchiwane osoby w ogóle nie korzystały ze świadczeń wykazanych przez lekarkę Narodowego Funduszu Zdrowia. Wartość strat śląskiego oddziału Funduszu wyliczono na kwotę przeszło 26 tys. złotych, pacjenci zostali oszukani na blisko 10 tys. złotych.
 
 
Ostatni przedstawiony jej zarzut dotyczył czynu, do którego doszło w listopadzie 2017 roku. W sumie usłyszała 492 zarzuty. Do żadnego z nich się nie przyznała. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 
Sprawdzajcie swoich dentystów na tej stronie, tego z Kowalowic też : 
 
 
 
 
Śląsk. 7 dentystów oszukało około 600 pacjentów. Usłyszeli prawie 1150 zarzutów.
 
Dentyści mieli bezzasadnie pobierać od pacjentów pieniądze za znieczulenie, podczas gdy zabiegi były refundowane przez NFZ. Oskarżeni lekarze nie przyznają się do winy. Grozi im do ośmiu lat więzienia.
 
Siedmiu dentystów z Pszczyny (woj. śląskie) stanie przed sądem za oszustwa na szkodę pacjentów i Narodowego Funduszu Zdrowia oraz poświadczenia nieprawdy. Inna usługa była wpisywana w kartach, a potem rozliczana w ramach umowy z NFZ - informuje portal radiopiekary. Stomatolodzy byli zatrudnieni w prywatnych przychodniach.
 
W latach 2014-2015 mieli bezzasadnie pobierać od pacjentów od 20 do 30 złotych za znieczulenia podczas zabiegów. W rzeczywistości były one refundowane, a więc bezpłatne. Niektórzy lekarze tłumaczą, że opłaty były zgodne z prawem, bo stosowane przy zabiegach znieczulenia były dodatkowe i nie podlegały refundacji.
 
Pokrzywdzonych mogło zostać około 600 osób. Prokuratura postawiła dentystom prawie 1150 zarzutów. Oskarżonymi są również właściciele przychodni. Stomatolodzy nie przyznają się do winy. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych