Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Praszka - dyskusja na różne tematy

forum Praszka Praszka

996 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mirosław Dragon/NTO

Mirosław Dragon/NTO

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 1260 postów

Napisano 27 marzec 2011 - 11:53:26

Zapraszam do dyskusji na różne tematy, dotyczące Praszki.

#2 ~Józek~

~Józek~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2011 - 12:07:38

Panie Burmistrzu , mieszkańcy Praszki oczekują informacji o pracach nad obwodnicą Praszki . Pański konkurent deklarował że temat będzie pilotował , Pan tego nie zrobił , ale teraz liczę że sprawą się Pan interesuje . Dyrekcja dróg musi czuć oddech na plecach . I sprawa szkoły w Wierzbiu , jakoś nie widzę w tej sprawie głosu młodzieżowego burmistrza Praszki , ani głosu mieszkańców innych wiosek , a dlaczego ?

#3 Mirosław Dragon/NTO

Mirosław Dragon/NTO

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 1260 postów

Napisano 28 marzec 2011 - 11:21:37

...panie Mirosławie ...ale o czym mamy dyskutować i po co? ..przecież i tak się tym nie interesujecie.

Dowodem na to, że się interesuję, jest choćby ten temat na forum - który dotyczy wszelkich tematów praszkowskich, a nie tylko jednego, poruszanego w danym artykule.
Odbieram jako trochę krzywdzący i przesadzony zarzut, że nie zajmuję się poważnymi tematami z Praszki.
Naprędce wyszukane przykłady:

Radni z Praszki poobcinali szkoły. Rodzice protestują
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110125/POWIAT08/388542431

Co dalej z Energią Praszka?
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101130/NWYBORY01/57154078

Budżet Praszki na 2011. 7,5 miliona na inwestycje
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110125/POWIAT08/892086740

Fatum ciąży nad Praszką
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110205/REPORTAZ/902615583

Panie Redaktorze a co się stało z poprzednim tematem odnośnie Praszki?

Uporządkowałem fora dyskusyjne mieszkańców poszczególnych gmin. Każda z gmin ma swoje forum. Ułatwi mi to m.in. wrzucanie informacji, które nie są podawane osobno na portalu (przetargi, sesje itd.)

Przekleiłem ostatnie wpisy, które były jeszcze aktualne i nadawały sie do przeklejenia z aktualną datą.

Jeśli pominąłem jakiś Pana wpis, proszę po prostu jeszcze raz napisać o tym.

#4 ~mira~

~mira~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 12:56:13

//////////////

Panie Redaktorze. Prosimy o kolejne informacje n.t. S-ki Energia Praszka. Kosztem ok. 30 mln. zł. podłączono parę bloków, to niech podłączą pod "gaz" wszystkich kolejnych burmistrzów- za darmo- tylko niech płacą rachunki za ogrzewanie, takie jak my płacimy.
Koszty remontu "starej ciepłowni" to było 12 mln. zł. i TAŃSZE CIEPŁO o cztery razy minimum.
Teraz ponoć grzeją nas ruscy - gazem- i słoneczko- kolektorami.
Ogrzewanie gazowe MUSI BYĆ droższe 4x, taki jest stały przelicznik od 40 lat !
Kto umoczył nas mieszkańców a sam kupuje węgiel ???
Jak "puszczą" akcje S-ki w prywatę to ciepło zdrożeje o kolejne 4x...

#5 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 08:44:48

//////////////

Panie Redaktorze. Prosimy o kolejne informacje n.t. S-ki Energia Praszka. Kosztem ok. 30 mln. zł. podłączono parę bloków, to niech podłączą pod "gaz" wszystkich kolejnych burmistrzów- za darmo- tylko niech płacą rachunki za ogrzewanie, takie jak my płacimy.
Koszty remontu "starej ciepłowni" to było 12 mln. zł. i TAŃSZE CIEPŁO o cztery razy minimum.
Teraz ponoć grzeją nas ruscy - gazem- i słoneczko- kolektorami.
Ogrzewanie gazowe MUSI BYĆ droższe 4x, taki jest stały przelicznik od 40 lat !
Kto umoczył nas mieszkańców a sam kupuje węgiel ???
Jak "puszczą" akcje S-ki w prywatę to ciepło zdrożeje o kolejne 4x...

Panie Redaktorze dlaczego nie ma w NTO żadnych informacji z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Praszce - napisali Państwo o podjęciu uchwały o zamiarze reformy szkolnictwa, a nie ma słowa o ostatniej sesji na której faktycznie zapadła uchwała o reformie szkolnictwa.

#6 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 13:59:20

Nawet Motor uwalili i spuścili do ścieków czyli B klasy.

#7 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:05:17

Panie Mirosławie zamiast zajmować się konkursami śpiewu niech Pan się w końcu zajmie prawdziwym dziennikarstwem - tematy:
1. spółdzielni mieszkaniowej w Praszce -skąd wzięły się pieniądze na pożyczkę dla upadającej spółki Energia Praszka? Nie możemy się doprosić remontu balkonów, klatek schodowych , chodników, dróg wewnętrznych , parkingów a na to pieniądze się znalazły.
2. solary w Praszce - pieliście na ten temat pochwalne hymny, a teraz pomimo instalacji za kilkanaście milionów po zakręceniu kurka gazu nikt się nawet nie zająknął dlaczego nie podłączono solarów i nie było ciepła!
3. dożynki wojewódzkie w Praszce? czytam na forum wypowiedź Pani Uli i oczy przecieram - niech Pan zdementuje lub potwierdzi gdzie w tym roku będą dożynki województwa opolskiego

Pozdrawiam i czekam na efekt

#8 ~Remik~

~Remik~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:33:47

Na stronie kulis wyczytałem że jakiś mieszkaniec bloku z solarami skarży się na cieknąca z rynny substancję która wypala trawę - prawdopodobnie glikol. Na stronie praszka.eu jest link - jak to określił autor na przypomnienie - z wywiadem odnośnie planów solarowych w Praszce. Szkoda, że już autor nie pisze komentarzy - albo się ktoś za niego wziął i facet się wystraszył, albo stwierdził, że nie warto się denerwować. Tak czy inaczej szkoda - za to ma ciekawe artykuły w Archiwum - taki ktoś mógłby gazetę wydawać.
Zwróćcie uwagę, że my wszyscy płacimy za to dodatkowo - ciągle urząd zmniejsza dofinansowania, warto poczytać uchwały rady miejskiej. Swoją drogą radni skaczą jak im burmistrz gra, lub sprawy przedstawi - w poprzedniej kadencji była większa opozycja na głupie pomysły.

#9 ~1,2,3~

~1,2,3~
  • Goście

Napisano 02 maj 2011 - 16:24:35

zgadzam się z opinią "Roberta",spółdzielnia mieszkaniowa nie robi nic, remontówka to pożal się Boże jak maja cos naprawić to niby po godzinach za dodatkowe pieniądze ale sprzęt i materiał ze spółdzielni za nasze pieniądze,wiem o wielu takich przypadkach.Co na to prezes?on ma to gdzieś,przez tyle lat sam się nachapał,a solary ,a przetargi w urzędzie gminy,tutaj jest tyle niejasności i przekrętów,ukladów,jeden kryje drugiego i tym sie powinni zajmować dziennikarze

#10 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 03 maj 2011 - 11:36:07

Jaka cisza. Ceny gazu 18% w górę, co to oznacza i na jak długo ?
Porównanie cen z innymi użytkownikami....
Katastrofa.

#11 ~jarek~

~jarek~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 11:15:45

Ciekawe czy jak ja pójdę, że znajomy po drugiej stronie miasta się buduje to też mi wydają wszystkie jego dokumenty - zawsze mogę stwierdzić że jego wysoki dom ma wpływ na środowisko.

...możesz poprosic o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla każdej działki - nie musisz byś właścicielem lub stroną.

Najbardziej rozwalił mnie ten moment gdzie zamiast dla 12 działek rozpatrują dla 75! No to jest mistrzostwo!

...a co Cię dziwi w tym fragmencie? Bo ze znajomością choćby podstaw prawa budowlanego i administracyjnego to u Ciebie krucho.

#12 ~Maciej~

~Maciej~
  • Goście

Napisano 04 maj 2011 - 18:29:47

...możesz poprosic o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla każdej działki - nie musisz byś właścicielem lub stroną.

...a co Cię dziwi w tym fragmencie? Bo ze znajomością choćby podstaw prawa budowlanego i administracyjnego to u Ciebie krucho.

Jarek ty chyba nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś powyższych wypowiedzi.
W skardze z tego co wiem nie chodziło o o wydanie warunków zabudowy dla działek tylko o dokumenty jakie udostępnia się wyłącznie stronom postępowania. A kolega Robert zwrócił z przekąsem uwage na fakt, że chyba trzeba zastrzegać sobie brak zgody na udostępnianie dokumentów z wszczętego na własny wniosek postępowania administracyjnego osobom trzecim. Dziwne działanie urzędu.

Co do drugiego fragmentu to chyba i u Ciebie krucho ze znajomością przepisów. Postępowanie jest wszczęte na wniosek i dotyczyć winno zgłaszanych we wniosku nieruchomości do których strona ma prawo zarządzania lub własności. Gdyby wnioskodawca chciał aby dotyczyło 75 działek to tak by wnioskował. Zasłanianie się przez urząd oddziaływaniem na środowisko jest śmieszne i nie powinno mieć miejsca. Chyba że urząd potrafi udowodnić iż budowla będzie oddziaływać bezpośrednio na te nieruchomości - nie mówię tu o oddziaływaniu typu cień. Swoją drogą ciekawe jak na podstawie takiego dokumentu będą dalej prowadzić postępowanie o wydanie warunków zabudowy czy pozwolenie na budowę - ilu ono będzie dotyczyć działek.

#13 Mirosław Dragon/NTO

Mirosław Dragon/NTO

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 1260 postów

Napisano 05 maj 2011 - 07:04:20

Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej
Starostwo Powiatowe w Oleśnie
Urząd Miejski w Praszce

z a p r a s z a j ą
na spotkanie

„Dlaczego zwycięskie III Powstanie Śląskie?
– w 90. rocznicę zrywu powstańczego Ślązaków”

w ramach cyklu
„Historia lokalna na przykładzie wybranych powiatów miast i gmin”, które odbędzie się

9 maja 2011 r., o godz. 1300
w Muzeum w Praszce,
Plac Grunwaldzki 15

Program:

13.00 Otwarcie spotkania – Jan Kus, Starosta Oleski
13.10 „Dlaczego zwycięskie III Powstanie Śląskie? - w 90. rocznicę zrywu powstańczego Ślązaków” - dr Józef Musioł
14.00 Przerwa na kawę

Otwarcie wystawy pt.”90. rocznica Plebiscytu i Powstań Śląskich”

#14 ~jarek~

~jarek~
  • Goście

Napisano 05 maj 2011 - 08:55:40

Jarek ty chyba nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś powyższych wypowiedzi.
W skardze z tego co wiem nie chodziło o o wydanie warunków zabudowy dla działek tylko o dokumenty jakie udostępnia się wyłącznie stronom postępowania. A kolega Robert zwrócił z przekąsem uwage na fakt, że chyba trzeba zastrzegać sobie brak zgody na udostępnianie dokumentów z wszczętego na własny wniosek postępowania administracyjnego osobom trzecim. Dziwne działanie urzędu.

..ale ja tylko odniosłem się do faktu, że możesz pytać o warumki dla każdej działki bez względu na to czy jesteś właścicielem czy też nie. Co do tego konkretnego postępowania się nie wypowiadam.

Co do drugiego fragmentu to chyba i u Ciebie krucho ze znajomością przepisów. Postępowanie jest wszczęte na wniosek i dotyczyć winno zgłaszanych we wniosku nieruchomości do których strona ma prawo zarządzania lub własności. Gdyby wnioskodawca chciał aby dotyczyło 75 działek to tak by wnioskował. Zasłanianie się przez urząd oddziaływaniem na środowisko jest śmieszne i nie powinno mieć miejsca. Chyba że urząd potrafi udowodnić iż budowla będzie oddziaływać bezpośrednio na te nieruchomości - nie mówię tu o oddziaływaniu typu cień. Swoją drogą ciekawe jak na podstawie takiego dokumentu będą dalej prowadzić postępowanie o wydanie warunków zabudowy czy pozwolenie na budowę - ilu ono będzie dotyczyć działek.

...napisałeś "Chyba" i o to chyba mnie się właśnie rozchodzi. Po co się wypowiadać/bić pianę jeśli nie znamy konkretów. Według Twojej teorii nikogo nie powinno obchodzić, że "puszczą" mu drogę/obwodnicę za płotem bo tam akurat gddkia ma swoje tereny. I nie mów mi, że "wiatraki" mogą "oddziaływać" tylko i wyłącznie na działkę na której stoją. Z uwagi na swoje znaczne rozmiary i hałas, który wytwarzają wydaje mi się, że jednak zakres oddziaływania jest nieco większy.
Pozdrawiam. Jarek

#15 ~maj~

~maj~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 23:38:07

zgadzam się z opinią "Roberta",spółdzielnia mieszkaniowa nie robi nic, remontówka to pożal się Boże jak maja cos naprawić to niby po godzinach za dodatkowe pieniądze ale sprzęt i materiał ze spółdzielni za nasze pieniądze,wiem o wielu takich przypadkach.Co na to prezes?on ma to gdzieś,przez tyle lat sam się nachapał,a solary ,a przetargi w urzędzie gminy,tutaj jest tyle niejasności i przekrętów,ukladów,jeden kryje drugiego i tym sie powinni zajmować dziennikarze
OBWODNICA. POstulaty PO 100 latach.
A IM to możesz nadmuchać. Nie takie numery odchodziły w woj. opolskim i żadnemu włos z głowy nie spadł. Żadnemu, jeśli nie liczyć tych, którym należało z mocy "nowej opcji" przedstawić zarzuty i skazać. Akurat ich wina to mały pikuś, nawet w porównaniu z Praszką.
Padać nie pada, ale parasole porozwijane.

#16 ~pinokio~

~pinokio~
  • Goście

Napisano 11 maj 2011 - 10:34:36

A moze zainteresuje kogoś moniższy temat

PL Energia S.A. ma zależna spółkę:
Energia Praszka Sp. zo.o.

Ponadto PL Energia S.A. ma zalezną spółkę:
CP Energia S.A., któro to ma dwie zależne spółki:

K&K Sp. zo.o. oraz

Linia K&K sp. zo.o.

K&K sp. zo.o. jest dostawcą gazu dla Energii Praszka Sp. z o.o.

czy PL Energia i zależne spółki znalazły sobie dojne krówki w postaci Spółdzielni mieszkaniowej i Gminy Praszka????

To jest bogata Gmina. Bogata swymi durnymi podatnikami. Finansujemy Zarządy spółek, poszczsgólnych Prezesów, rady nadzorcze i całe to bezhołowie, tę hydrę której łby dorastają choć nikt ich od lat nie obcinał. Jakby obcinać, to te łby by nie odrastały w takich ilościach i tak szybko.
A tak pany Rzeczpospolitej bawią się.
Bawią się na wzór Titanica. Orkiestra gra...

#17 ~Tadek~

~Tadek~
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 15:44:56

A może kogoś zainteresuje czemu to w blokach w kranach jest woda o temperaturze 40 stopni?
Znajomy z energii twierdzi że to na wniosek jednego z prezesów spółdzielni - a mieszkańcy niech płaca wysokie rachunki za faktycznie tylko ciepłą wodę.

#18 ~dajut bierut~

~dajut bierut~
  • Goście

Napisano 18 maj 2011 - 21:18:33

A może kogoś zainteresuje czemu to w blokach w kranach jest woda o temperaturze 40 stopni?
Znajomy z energii twierdzi że to na wniosek jednego z prezesów spółdzielni - a mieszkańcy niech płaca wysokie rachunki za faktycznie tylko ciepłą wodę.

Prezes to jest tylko jeden, od 35 lat.(!)
Padały systemy, rządy, a Prezesi Sp-ni trwają.
Także dzięki Tobie.
Gratuluję wyboru.

#19 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 19 maj 2011 - 17:40:06

dajut bierut - z tego co wiem to jest tak:
Skład Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

1. Jerzy Gracz - Prezes Zarządu

2. Józef Ingram - Z-ca Prezesa ds. techniczno - eksploatacyjnych

3. Barbara Kuczaj - Z-ca Prezesa ds. ekonomiczno - finansowych

to cytat ze strony www.
Jak widać do nr.2 też mówią prezes i w tym wypadku stawiałabym na niego. A jak jesteś taki mądry to powiedz mi kiedy to wybory Prezesa były w spółdzielni, żebym mogła zagłosować? Ktokolwiek nas pytał o zdanie? Bredzisz kolego.

#20 ~dajut bierut~

~dajut bierut~
  • Goście

Napisano 20 maj 2011 - 09:46:02

[quote name='Ola' timestamp='1305823206' post='431869']
dajut bierut - z tego co wiem to jest tak:
Skład Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Praszce

1. Jerzy Gracz - Prezes Zarządu

2. Józef Ingram - Z-ca Prezesa ds. techniczno - eksploatacyjnych

3. Barbara Kuczaj - Z-ca Prezesa ds. ekonomiczno - finansowych

to cytat ze strony www.
Jak widać do nr.2 też mówią prezes i w tym wypadku stawiałabym na niego. A jak jesteś taki mądry to powiedz mi kiedy to wybory Prezesa były w spółdzielni, żebym mogła zagłosować? Ktokolwiek nas pytał o zdanie? Bredzisz kolego

.... O RANY. To Ty nie masz Statutu ? Wybory to są, ale poza pracownikami Sp-ni przychodzi ok. 10 osób.
Słownie: DZIESIĘCIU.
Powtórzę: DZIESIĘĆ OSÓB. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum Praszka, Praszka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych