Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Sławek87~

~Sławek87~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 10:45:18

7.79 brutto? Ja w Holandii mam 9 euro netto na godzinke;)

#2 ~fajnie~

~fajnie~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:42:43

Wielki dziki zachód...

Szaleńcze stawki. Ciekawe ile ludzi będzie się w stanie za to utrzymać w niemczech?

#3 ~tu wpisz swoje imie~

~tu wpisz swoje imie~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:43:47

w Holandi jest praca w gangsterce chandel ziołem i takie tam !

#4 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:55:03

"Resort pracy nie przewiduje szczególnie wzmożonego odpływu pracowników o wyższych kwalifikacjach."
Jaki to ten resort pracy jest mądry!!!
Tylko ciekawe co zrobią tacy pracownicy o tych wyższych kwalifikacjach kiedy "robole" wyjadą??Chyba nie odwieszą marynarek i krawatów i nie dają sie do fizycznej (według nich fuj) roboty???
Zresztą nie będzie źle dla tych którzy zostaną bo pracodawca już nie odważy sie powiedzieć że jak sie nie podoba to można odejść bo na nasze miejsce czeka dziesięciu...

#5 ~seba~

~seba~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 11:59:23

to wychodzi jakieś 24 zł na godzine netto :)

#6 ~aqa~

~aqa~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 12:08:15

Niemiec ma więcej zasiłku niż Polak tyrając,tym właśnie jesteśmy dla UE - tanią , dobrą siłą roboczą

#7 ~Poco~

~Poco~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 12:40:58

No właśnie dlaczego tak jest ,22 lata przemian i mamy tu w Polsce płacę minimalną na poziomie około 250 euro,a w Niemczech bez wysiłku ,bez szkoły jest to około 1000 euro.to znaczy że pensja minimalna w Polsce to kpina z Polaków

#8 ~alojz~

~alojz~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 12:47:07

7.79 brutto? Ja w Holandii mam 9 euro netto na godzinke;)

i co to jest nawet te 9 ojro,ja mam 12 na godzine w budownictwie bez przechwalek,oplacajac tu w niemczech wszystko zostaje ci pare groszy tylko,jedyne co dobre to standard zyciowy jest o wiele lepsy jak w polsce

#9 ~swój~

~swój~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 13:48:28

W Polsce mamy za to najdroższe ceny,najnizsze płace i najwięcej urzędników.Tych ostatnich ciągle przybywa,żadnej odpowiedzialności.Dlatego wszyscy,którzy mogą niech spi....ają z tego kraju bo tu nie ma przyszłości.Politycy obudzą się za 10-15 lat jak będzie za późno.

#10 ~inco~

~inco~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2011 - 23:11:45

7,79 brutto to okolo 5 € netto a to okolo 850 € netto/miesiac.
Powiem tylko tyle - za taka sume to mozna tylko skromnie przezyc, zaoszczedzic z tej sumy raczej nic sie nie da.
Jezeli jeszcze praca w miare ok, to da sie przyzyc, ale jezeli jakas harowka, to porazka.

#11 ~Darmozjad~

~Darmozjad~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2011 - 17:05:23

No , jak tam zazdrośnicy ? Całe lata chodziliście zesrani , że dwupaszportowcy na saksy jeżdżą - teraz szansa dla was ! Ale co to ? Niemcy mistrzom świata w obijaniu nie chcą płacić 20 euro/godz. ? Skandal Niemcy nas prześladują ! Jawna dyskryminacja ! Znowu roboty przymusowe !Macie rację zostańcie w domku poniemieckim i narzekajcie na cały świat , że nie rozumie i nie pomaga Polakom.

#12 ~Majowy Chłopak~

~Majowy Chłopak~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2011 - 17:12:43

Kiedyś słyszałem jak "prawdziwy Polak " odgrażał się "Hanysowi"- zobaczysz jak Polska wejdzie do Unii to my będziemy do Niemiec do pracy jeżdzić , a dla was zabraknie pracy. Jednak wychodzi na to ,że rzeczywiście Polacy do Niemiec pojadą ( za marną płacę ) , a pilnować w pracy będą Turcy i Ślązacy, I znowu przej......ne !

#13 ~Rysio~

~Rysio~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2011 - 07:34:07

Witam
zarabiam 2550 euro miesiecznie ( Teamleiter ) do tego 368 euro Kindergeld na dwojga dzieci
37,5 godziny tygodniowo , 1 zmiana ,30 dni urlopu w roku, chorobowe 100 % platne
zona zarabia 625 euro - ----zarobki netto-----

wydatki :
mieszkanie - 80 metrow 500 euro + 250 (prad,ubezpieczenie,cieplo, tel. itd )
dwa auta - ubezpieczenie , bezyna ewent. reperatury 485 euro
jedzenie + ubrania i inne - 620 euro
koszt szkoly 2 dzieci 85 euro

zyje skromnie i oszczedzam , oplacam dodatkowe emerytury i nie wydaje kasy na luksusowe auta jak w Polsce
wszyscy narzekają jak to zgranicą was zle traktują jak wyzyskują ale nikt nie pisze , że sami sobie tak sprawę załatwiliście .Jak Polacy traktują się za granicą - po chamsku więc jeśli wy tak sobie uprzyjemniacie życie to jak mają was traktować obcy

robicie wszystko na pokaz przed sasiadem albo rodzina
bierzecie kredyty na urlop w Egipcie zeby pochwalic sie w NK zdjeciami
nie macie w sobie dyscypliny tylko nazekanie ze malo placa
ale wy zyjecie w luksusie ponad stan :
szeregowka ,plot z klinkiery , plazma, nowe auto i minus w banku

odwieczny wrog Niemiec ma wam dac kromke chleba ? jak gorzko smakuje taki chleb ?
co na to Kaczynski ? Zdrada ....?

Polacy pracujący za granicą przekazali do kraju w 2010 r. 4,2 mld euro, wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, na które powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna". W tym roku transfery mogą być rekordowe.

Od 2004 r. Polacy z zagranicy wysłali do kraju ponad 110 mld zł. Transfery te stały się istotnym składnikiem naszej gospodarki. Prof. Janusz Czapiński z UW wskazuje, że służą nie tylko rodzinom, które je konsumują na bieżące potrzeby, kupując np. sprzęt RTV, AGD czy remontując mieszkania. Często emigranci kupują za nie nieruchomości, bo przewidują powrót do kraju.

Ale zjawisko to - ostrzegają eksperci - nie będzie trwało wiecznie. Jeśli możliwości zawodowe, warunki życia i rozpiętość zarobkowa będą nadal tak znaczne, to więcej Polaków zdecyduje się zostać na stałe za granicą. I tam zacznie lokować oszczędności.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2011 - 10:16:34

Trzeba wziac pod uwage jedna kwestie: praca minimalna przeszkadza w zdobyciu pracy przez osoby o malym doswiadczeniu. Mowi i mowilo o tym wielu ekonomistow. Rynek reguluje sie sam.

Mowil o tym m.in. Milton Friedman, ekonomista, laureat nagrody Nobla:

#15 ~josef.zawila@freenet.de~

~josef.zawila@freenet.de~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:04:35

Szanowni Panstwo Czytelnicy NTO !
jestem bardzo zadowolony, ze wreszcie przyjada Polacy i...zrobia porzadek w Niemczech.
Dotychczas przyjezdzali na odwiedziny i nabijali sie, ze Niemcy sa brudne i leza papierki na ulicy.
Firmy zaplaca nawet 10 euro za godzine w firmach porzadkowych. Wreszcie bedzie porzadek !
Inne firmy czekaja na specjalistwo i co zrobia teraz dwupaszportowcy i ilu czlonkow Mniejszosci Niemieckiej
odejdzie, bo juz nie potrzeba paszportu niemieckiego ? Gdzie jest ten patriotyzm niemiecki ? To sa pytania
na ktore otrzymamy w tym roku odpowiedz. Na szczescie ja wyjechalem 30 lat temu do Niemiec i na starosc moge
sobie tylko poogladac jak moja ojczyzna sie rozwija i jak te dwie ojczyzny sa od siebie uzaleznione...
Bardzo ciekawe i jest rzecza watpliwa, aby nasze sasiedztwo mialo teraz jakies wielkie tajemnice. Mozna w kazdej
chwili jechac do domu i w przeciwienstwie do mnie ( gdzie ja juz nie mam domu, bo musialem dawniej wszystko zostawic
dla panstwa)nikomu niczego nie zaluje. Niech kazdy sie sam przekona jak "lekko" sie zarabia w Niemczech...
Najlepiej nich wszyscy zaczynaja od sprzatania, bo juz nawet ci co maja HARTZ IV beda musieli zbierac papierki
i wykonywac prace socjalne !!! Wreszcie nikt nie powie, ze Niemcy sa brudne.
Lacze pozdrowienia i zycze dobrej pracy
Josef Zawila
P.S. Nadmieniam, ze nie robie zadnej reklamy jako agencja posrednictwa pracy i nikomu pracy nie zalatwie.

#16 ~jasiek~

~jasiek~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 18:43:58

to dotych niby niemców niby polaków czyli h.. wie co?polacy od dawna pracuja w niemczech a i ci z ""obywatelstwem"" oderwani granatem od pługa pracują za 5-6 euro po 10 godzin dziennie a w opolskim zgrywają cwaniaków jak to im w niemczech dobrze pozdrawiam bo ja mam bialego orła w dowodzie i jestem z tego dumny

#17 ~andi~

~andi~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 22:26:22

to wychodzi jakieś 24 zł na godzine netto :)

to są stawki brutto,odlicz podatek,8,9 kasę chorych itp,ciekawe ile zarobisz, może 4.50 na rękę

#18 ~josef.zawila@freenet.de~

~josef.zawila@freenet.de~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 09:14:33

Szanowni Panstwo Czytelnicy NTO !
jestem bardzo zadowolony, ze wreszcie przyjada Polacy i...zrobia porzadek w Niemczech.
Dotychczas przyjezdzali na odwiedziny i nabijali sie, ze Niemcy sa brudne i leza papierki na ulicy.
Firmy zaplaca nawet 10 euro za godzine w firmach porzadkowych. Wreszcie bedzie porzadek !
Inne firmy czekaja na specjalistwo i co zrobia teraz dwupaszportowcy i ilu czlonkow Mniejszosci Niemieckiej
odejdzie, bo juz nie potrzeba paszportu niemieckiego ? Gdzie jest ten patriotyzm niemiecki ? To sa pytania
na ktore otrzymamy w tym roku odpowiedz. Na szczescie ja wyjechalem 30 lat temu do Niemiec i na starosc moge
sobie tylko poogladac jak moja ojczyzna sie rozwija i jak te dwie ojczyzny sa od siebie uzaleznione...
Bardzo ciekawe i jest rzecza watpliwa, aby nasze sasiedztwo mialo teraz jakies wielkie tajemnice. Mozna w kazdej
chwili jechac do domu i w przeciwienstwie do mnie ( gdzie ja juz nie mam domu, bo musialem dawniej wszystko zostawic
dla panstwa)nikomu niczego nie zaluje. Niech kazdy sie sam przekona jak "lekko" sie zarabia w Niemczech...
Najlepiej nich wszyscy zaczynaja od sprzatania, bo juz nawet ci co maja HARTZ IV beda musieli zbierac papierki
i wykonywac prace socjalne !!! Wreszcie nikt nie powie, ze Niemcy sa brudne.
Lacze pozdrowienia i zycze dobrej pracy
Josef Zawila
P.S. Nadmieniam, ze nie robie zadnej reklamy jako agencja posrednictwa pracy i nikomu pracy nie zalatwie.

ZBliza sie juz 1-wszy maja i nastapi przerwanie bariery rynku pracy i ja czekam na naplyw nowej energii z Polski.
Niemcy na pewno pokaza Polsce, ze kazdy zostanie potraktowany tak samo jak Niemiec -jesli chodzi o stawki brutto.
Wypisywanie i bledne informowanie ludzi na forum przez krzykaczy jest nie na miejscu i wprowadza niepotrzebny chaos.
Nie mozna porownywac nielegalnych wyjazdow i pracy na czarno milicjantow - rencistow, ktorzy dawniej w wieku 40 lat
jezdzili do pracy i pracowali u polskich lekarzy w ogrodkach i kosili trawe za 10 DM za godzine.
Te czasy sie skonczyly i chlopcy z paszportami czyli z Mniejszosci Niemieckiej sie "ASILI" majac jeszcze nieswieze
piwne oddechy - jedzdili wymieniac okna do firm niemieckich...To co pisze znam osobiscie z mojej gminy Kolonowskie
w ktorej sie urodzilem !!! Dzisiaj moge demokratycznei o nich napisac bo wtedy oni sie ze mnie wysmiewali, ze ja inwestuje w polska firme i pracuje w Polsce. Jako aktualny prezes firmy w stanie spoczynku moge jedynie podjac
otwarcie tematy do dyskusji. Gdzie sa ci ludzie, ktorzy byli tacy zarozumiali ? Lacze pozdrowienia
Mamy jeszcze kilka dni i czekam z kawa w moim biurze...Josef Zawila

#19 ~TAK~

~TAK~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2011 - 07:12:17

No , jak tam zazdrośnicy ? Całe lata chodziliście zesrani , że dwupaszportowcy na saksy jeżdżą - teraz szansa dla was ! Ale co to ? Niemcy mistrzom świata w obijaniu nie chcą płacić 20 euro/godz. ? Skandal Niemcy nas prześladują ! Jawna dyskryminacja ! Znowu roboty przymusowe !Macie rację zostańcie w domku poniemieckim i narzekajcie na cały świat , że nie rozumie i nie pomaga Polakom.

Super ! Dokladnie tak jest ! BRAWO !!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych