Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Polacy boją się iść na chorobowe :: zobacz komentowany artykuł

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 07:42:50

POlskie wykształciuchy boją się wszystkiego to i dlaczego nie miałyby się bać chorobowego, przecież wszystkiemu winny jest PiS i bracia Kaczyńscy i dlatego tak kochają taniec z mendami i mam szalet, bo to ich uwzniośla i wprowadza w odmienny stan świadomości, która jest ich marixem

#2 ~xxx gosc xxx~

~xxx gosc xxx~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 08:40:30

kto sie boi ten sie boi,kazdy pracownik ma prawo do chorobowego ale trzeba to wykorzystywac z glowa,znam ludzi ktorzy mimo zdrowia i tak kombinuja se lewe L4,pozniej nie dziwota ze pracodawca krzywo patrzy na kazde zwolnienia lekarskie i w kazdym dopatrza sie podstepu ...

#3 talib

talib

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1195 postów

Napisano 24 luty 2012 - 08:52:59

J to jest normalne ?
Chęć bycia ważnym , jest motorem wszelkiego działania .

#4 ~realistka~

~realistka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 09:02:16

To wywalczyła wam Solidarność, chorować w pracy, brak wczasów, brak koloni dla dzieci.
Chcieliście kapitalizmu to go macie.
I jeszcze jakieś siusiumajtki w telewizorze krytykują wszystko co było przed przewrotem.

#5 ~andy~

~andy~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 09:10:23

Pracowałem w firmie projektowo-produkcyjnej na umowie terminowej.Po jej upływie miałem obiecany etat.Jak własciciel dowiedział sie ,że mam chorobe, która wprawdzie nie wymaga zwolnienia lekarskiego tylko leczenia (zabiegi, badania - wszystko po godzinach pracy) to zaproponował krotkoterminową "umowe -zlecenie" a potem "umowe o dzieło".Podziękowałem chamowi i od roku ma stałą umowe w innej firmie na lepszych warunkach.

#6 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 10:12:33

co do lewych l4 to lekarze przez ostatnie lata są bardzo sprawdzani Zus się za to bierze i niestety nikt nie choruje tak sobie Polacy to jeden z bardziej schorowanych narodów ,widac jaką mamy opiekę medyczną,a w zakładach pracy jak sępy tylko czekają aż pracownik L4 przyniesie i już się czepiają zeby go zwolnic,albo szantażowac
Pracodawco szanuj pracownika swego,bo możesz miec gorszego...

#7 ~gargamel~

~gargamel~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 10:17:16

otarcie naskórka - wypadek przy pracy, lekkie przeziębienie - zwolnie chorobowe, to se ne wrati - chcesz pracować, szanuj firmę [płaci za pseudochorobowe], szanuj kolegów [mszą za Ciebie pracować]

:(

#8 ~leady.28~

~leady.28~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 11:16:09

to wszystko prowadzi do samozniszczenia dlugo tak nie pociagniemy nie wylezane grypki to w przyszlosci gorsze choroby ale co to obchodzi naszych politykow oni tylko mysla jak nam uprzykrzyc jescze zycie bo za malo mamy problemow z praca i prowadzeniem normalnego zycia TO HAŃBA DLA OLSKI ZE TAK MUSIMY ZYC

#9 ~benszer~

~benszer~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 14:53:10

Mam obecnie 30-lat pracy i muszę przyznać,że teraz obecnie więcej choruję niż gdy miałem mniejszy staż.
A teraz chcę wyjaśnić dlaczego tak się stało.Pamiętam do dzisiaj jak w latach osiemdziesiątych żeby podbić tzw badania lekarskie to musiałem mieć zdrowe zęby albo przychodziło pisemko do domu w sprawie prześwietlenia płuc,poprostu robiło się wszystkie badania i to miałem na to dwa dni wolnego.A teraz piszę na czym polegają dzisiejsze badania:
Pracuję jako spawacz już 10-lat ale przez ten okres nie miałem jeszcze żadnych konkretnych badań lekarskich jak np:prześwietlenie płuc,okulista itp.Dzisiejsze badania polegają na tym,że przychodzi lekarz na teren zakładu oczywiście po godzinach pracy,mierzy ciśnienie podbija kartę i po badaniach.Chcę się teraz zapytać gdzie są inspektorzy pracy i inne jednostki kontrolujące.Według mnie wszystkie badania jakie powinienem mieć zrobione powinne znajdować się w moich dokumentach u pracodawcy do wglądu w razie kontroli.

#10 ~mitt~

~mitt~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 15:49:10

Jeśli Solidarność jest z narodem to powinna robić wszystko żeby były wcześniejsze wybory bo ten rząd nie dotrzymuje obietnic.Pierwszy przykład dlaczego nie zlikwidowano senatu? itp. itd.

#11 ~rodzinna polska firma~

~rodzinna polska firma~
  • Goście

Napisano 24 luty 2012 - 17:14:57

Pracuję w firmie, w której produkcja idzie 24/7 a ludzi coraz mniej...na urlopy nie mają szans - nie wspominając o wybieraniu nadgodzin. Jedyną szansą na wolne jest L4 , kiedy pracownicy są już naprawdę zdesperowani (kilka tygodni pod rząd po 12 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu) a dla pokazówki zwolniono i tak kilka osób "zbyt mało dyspozycyjnych"..

#12 ~igor~

~igor~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 00:10:28

znajomy pracuje w strazy pozarnej i tak nie ma takich problemow -latem obowiazkowa 2 tyg chorobowego (platne 100%)do tego 2-3 razy do roku odda krew jako honorowy dawca(szczytny cel,ale moj pracodawca to by chyba umarl ze smiechu gdybym na tej podstawie chcial wolny dzien)ido tego znajomy strazak pojdzie jeszcze szybciej na emeryture

#13 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 25 luty 2012 - 22:23:44

Jak jestes chory to choruj w domu nie bój się L4 tylko z głową

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych