Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Park w Namysłowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Kinga~

~Kinga~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 20:26:59

Popieram !

Popieram !

Kiedyś były "czyny społeczne" załoga byłegoZ.E.M  na wiosnę

sprzątała sąsiedni park.Można by młodzież z sąsiednich szkół zaangażować w sprzątanie.może by mniej niszczyli?

#22 GERMAIN

GERMAIN

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 21:21:41

sprzątała sąsiedni park.Można by młodzież z sąsiednich szkół zaangażować w sprzątanie.może by mniej niszczyli?

"Teraz była wycinka ale opony już nie zastosowali tylko zostawili rozgrzebane alejki.

Może by tak jednak je wyrównać?"

Rokrocznie dzieci z 5-tki sprzątają to co starsze dzieci i nie tylko  naśmiecą - w ramach sprzątania świata. Ale tego co "narozrabiali" pilarze one nie posprzątają.

Użytkownik GERMAIN edytował ten post 07 kwiecień 2014 - 21:23:49

#23 ~namysłowianin~

~namysłowianin~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 22:18:15

"Teraz była wycinka ale opony już nie zastosowali tylko zostawili rozgrzebane alejki.

Rokrocznie dzieci z 5-tki sprzątają to co starsze dzieci i nie tylko  naśmiecą - w ramach sprzątania świata. Ale tego co "narozrabiali" pilarze one nie posprzątają.

Teraz  nie używa się grabi ani mioteł tylko sprzęt zmechanizowany,sprzęt ten niestety "mechanicznie' wszystko niszczy.dowodem tego jest również rozjechana alejka na "Starym"cmentarzu.

#24 IRASIAD

IRASIAD

master of Sartago loquendi

• PipPipPipPip
  • 257 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 05:15:32

A komu ten park podlega?

LP ?

Wydaje mi się że wierchuszka LP z Namysłowa korzysta z parku bo przy nim mieszka.

#25 kotPali

kotPali

Swojak

• PipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 18:54:33

A komu ten park podlega?

LP ?

Wydaje mi się że wierchuszka LP z Namysłowa korzysta z parku bo przy nim mieszka.

Raczej nie korzystają bo normę spacerolasu maja wyrobioną a nie ma co kleszczy prowokować nadmiernie.

#26 ~obiektywna~

~obiektywna~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 17:30:43

Teraz była wycinka ale opony już nie zastosowali tylko zostawili rozgrzebane alejki.

Może by tak jednak je wyrównać?

To jest prośba (mniemam) w imieniu spacerowiczów i biegaczy.

A słupek granitowy (od strony ulicy Baczyńskiego)- usunięty na czas wywózki drewna -  trzeba by jednak z powrotem wkopać bo już widzę rajdowców po parku.

Pozdrawiam >>skromny mieszkaniec<<

Jest okazja zrobić porządek. Popadało to ni będzie się kurzyć. A słupek granitowy należy jednak z powrotem wkopać !

#27 ~namysłowianin~

~namysłowianin~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 19:35:10

Jest okazja zrobić porządek. Popadało to ni będzie się kurzyć. A słupek granitowy należy jednak z powrotem wkopać !

Śmiem twierdzić że słupek nie będzie wkopany,według S.M.dzielnicowych,pracowników U.M i G którzy mają w zakresie obowiązków nadzorowanie prac porządkowych na terenie miasta i nie tylko uważają że forum społecznikowskie nie jest od informowania o różnego rodzaju mankamentach które irytują mieszkańców.Według w /w wymienionych należy pisać pisma z prośbą i osobiście stawić się gdzie potrzeba /miałem podane dokładne adresy S.M dzielnicowych i U.Mi G/ i wtedy może dopiero łaskawie zadziałają.Ich nie interesuje że ktoś za spartoloną robotę wziął publiczne pieniądze,bo firmy te chyba działają pod jednym szyldem.Według mnie forum jest nowoczesnym nośnikiem informacji,z której korzystają ludzie myślący nowocześnie,jak się z tego nie korzysta to jest się pospolitym "zacofańcem"

#28 ~Prezes ale z Niemodlina~

~Prezes ale z Niemodlina~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 19:37:49

Nie ma kwitu nie ma informacji. Urząd jest urząd a urzędnik to urzędnik. Kwit to podstawa.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 11:17:51

Śmiem twierdzić że słupek nie będzie wkopany,

Slupek to nie problem. Został wkopany.

Problem z tymi kórzy  do parku (a jest takie miejsce jak PSZOK)  i ze smakoszami piwa którzy opakowania po tym szlachetnym trunku zostawiają w parku tamgdzie ten trunek wypili.

Nie obrazając krów - "krowa nawali i idzie dali".

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2014 - 11:23:02

Slupek to nie problem. Został wkopany.

Problem z tymi kórzy  do parku (a jest takie miejsce jak PSZOK)  i ze smakoszami piwa którzy opakowania po tym szlachetnym trunku zostawiają w parku tamgdzie ten trunek wypili.

Nie obrazając krów - "krowa nawali i idzie dali".

miało być: Problem z tymi kórzy do parku wyrzucają gruz......

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2014 - 23:54:03

Będzie ładnie w mieście, w parku, na wyspie i na bocznych uliczkach pod warunkiem, że wybierzecie wreszcie nowego gospodarza, który umie chodzić po mieście, rozmawiać z ludźmi, patrzeć i widzieć,słuchać i słyszeć. I to by było na tyle.

#32 ~namysłowianin~

~namysłowianin~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 08:39:47

Będzie ładnie w mieście, w parku, na wyspie i na bocznych uliczkach pod warunkiem, że wybierzecie wreszcie nowego gospodarza, który umie chodzić po mieście, rozmawiać z ludźmi, patrzeć i widzieć,słuchać i słyszeć. I to by było na tyle.

Słusznie,bo sprząta się tylko Rynek,dlaczego nie ma koszy na śmieci na przedmieściach?

#33 ~Kasia z Krzykowa~

~Kasia z Krzykowa~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 15:38:27

Słusznie,bo sprząta się tylko Rynek,dlaczego nie ma koszy na śmieci na przedmieściach?

Widzę ze po trzykroć słusznie    ;-)

#34 ~boykotka~

~boykotka~
  • Goście

Napisano 01 maj 2014 - 09:27:25

Widać że na tyłach Domu Dziecka, przy ogrodzeniu ale na zewnątrz, zrobiono sobie "wysypisko".

Niby tylko skoszona trawa ale:

1. jest jej już dużo, powoduje bałagan i mało przyjemny widok przy ścieżce spacerowo-biegowej;
  2. sugeruje innym że tu można ... i już ktoś się tym zasugerował pozostawiając kartony ze śmieciami;
  3. najprawdopodobniej pochodzi to z koszenia trawy na placu Domu Dziecka a tu już kłania się edukacja sortowania śmieci. Pojemników na opady bio-degradowalne jest w okolicy dosyć. Wystarczy jeden worek foliowy wielokrotnego użytku (jak nie macie, dajcie znać, zawieszę Wam na płocie nawet dwa) i można to na bieżąco dostarczać to do pojemników.
  4. KORZYŚĆ dla wszystkich a wysiłku mało.

To jest takie małe upomnienie na forum. Jeśli nic się nie zmieni oficjalnie złożę informację do SM.

I niech sobie każdy to nazywa jak kto chce..... ja wiem swoje.

P.S.

Nie chwaląc się...... dziś w czasie mojego spaceru trochę śmieci z parku wylądowało w koszu przy ławeczce (ławeczka właśnie przy Domu Dziecka).

#35 ~namysłowianka od urodzenia~

~namysłowianka od urodzenia~
  • Goście

Napisano 01 maj 2014 - 10:52:26

Widać że na tyłach Domu Dziecka, przy ogrodzeniu ale na zewnątrz, zrobiono sobie "wysypisko".

1. jest jej już dużo, powoduje bałagan i mało przyjemny widok przy ścieżce spacerowo-biegowej;
  2. sugeruje innym że tu można ... i już ktoś się tym zasugerował pozostawiając kartony ze śmieciami;
  3. najprawdopodobniej pochodzi to z koszenia trawy na placu Domu Dziecka a tu już kłania się edukacja sortowania śmieci. Pojemników na opady bio-degradowalne jest w okolicy dosyć. Wystarczy jeden worek foliowy wielokrotnego użytku (jak nie macie, dajcie znać, zawieszę Wam na płocie nawet dwa) i można to na bieżąco dostarczać to do pojemników.

To jest takie małe upomnienie na forum. Jeśli nic się nie zmieni oficjalnie złożę informację do SM.

P.S.

Nie chwaląc się...... dziś w czasie mojego spaceru trochę śmieci z parku wylądowało w koszu przy ławeczce (ławeczka właśnie przy Domu Dziecka).

P.S.

Brawo! więcej takich boykotek a będzie nam się żyło przyjemniej.Jest jeden warunek niektórzy będą musieli wywiązać się ze swoich obowiązków,a to już jest czasem wielki problem.Trzeba drążyć skałę.Pozdrawiam wszystkich estetów.

#36 ~namysłowianin~

~namysłowianin~
  • Goście

Napisano 01 maj 2014 - 17:42:46

Park Miejski jest w zarządzie Gminy a nie Lasów Państwowych.Park to chyba "przeorał""Ekowod"

#37 ~boykotka~

~boykotka~
  • Goście

Napisano 18 maj 2014 - 11:04:32

No cóż, czas minął.

Szkoda że nie można już umieszczać zdjęć bo oprócz skoszonej trawy są tam odpadki "poremontowe".

Dobrze że chociaż śmieci w kartonach i foliach ktoś usunął.

Wysyłam udokumentowane zawiadomienie do SM i starostwa.

Kto to tam zostawia... miejsce coś sugeruje ale ja nie jestem ze służb, im to pozostawiam.

#38 ~boykotka~

~boykotka~
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 06:55:21

No cóż, czas minął.

Szkoda że nie można już umieszczać zdjęć bo oprócz skoszonej trawy są tam odpadki "poremontowe".

Dobrze że chociaż śmieci w kartonach i foliach ktoś usunął.

Wysyłam udokumentowane zawiadomienie do SM i starostwa.

Kto to tam zostawia... miejsce coś sugeruje ale ja nie jestem ze służb, im to pozostawiam.

Dziękuję za reakcję tym co zareagowali ( w naszym wspólnym interesie).

Przy okazji "gospodarskiej wizyty"  SM (?) koło Domu Dziecka widzę że Panowie chyba rzucili okiem również dalej, bo od dwóch dni właściciele niezamieszkałych jeszcze działek czyszczą zarośnięte chodniki przy ich działkach.

Powinno być również nakazane ich wykaszanie bo jak ta dżungla wyschnie na jesieni to stwarza nam potężne zagrożenie p.poż. !!!

Tak właśnie jest z tą "trzciną" od strony pól. Jakby jakiś wariat to podpalił nim straż dotrze będzie po balu.

P.S.

Nie mogę obiecać że to koniec tropienia bałaganiarzy !!!

#39 ~zirytowany~

~zirytowany~
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 07:17:52

A kiedy wykoszą rów koło "Biedronki"na skarpie rosną już drzewa to jest dopiero "busz"i przy okazji śmietnik.Podobno za ten stan odpowiada Wydz.Rolnictwa i Gospodarki Nieruchomościami U.M.i G Namysłów to Ci dopiero "gospodarka".

#40 xter

xter

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2014 - 08:00:02

Naprawde szkoda, park ma swój potencjał, mógł posłużyć o wiele lepiej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych