Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2012 - 22:35:44

Nie wie kto to hadziaj , hanys...itd ale wiem że po wejściu do UE wszyscy hadziaje , hanysi... i inni polacy moga pracowac na tzw. zachodzie na takich samych warunkach . Paszport z ''wroną'' mozna schowac do bifeja i legitymowac sie polskim dowodem osobistym. Ta że proponuje nie p..lic bzdur

To zajś joł
WOWA, w niymcach to my som w doma. A jak cie pały kontrolujom to ty pokazujesz polske papiory, a my musiymy nasze niymiecke, bo my som tyż niymcoma, za nielegitymowanie sie przeze mie tukej niymieckym passym grojzi mandat. Takze byfej to ty chyba możesz se do twoje paszporta skludzić. jak wiys co to byfej.
pozdro z Deggendorfa

#22 ~Władek bezzębny~

~Władek bezzębny~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2012 - 23:35:37

Nie wie kto to hadziaj , hanys...itd ale wiem że po wejściu do UE wszyscy hadziaje , hanysi... i inni polacy moga pracowac na tzw. zachodzie na takich samych warunkach . Paszport z ''wroną'' mozna schowac do bifeja i legitymowac sie polskim dowodem osobistym. Ta że proponuje nie p..lic bzdur

"Paszport z wroną " można schować do bifeja - tylko mentalności ,charakteru , złych nawyków oraz braku wychowania i kultury ukryć nie można !!! Co widać w Europie po otwarciu granic dla "prawdziwych Polaków" !!!!

#23 ~wowa~

~wowa~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 09:01:45

Jestem jak to mówisz hadziajem. Chcę poruszyć inny problem. Mieliście dobrze gdy zamknięte były rynki pracy dla osób z polskim paszportem. Trudno, tylko wielu z was nie zauważyło jak reszta Polski odjechała Śląskowi.Ciężko jest dostrzec jak zmieniły się poszczególne rejony Polski z perspektywy okien samochodu pędzącego po autostradzie w kierunku Niemiec czy Holandii . Gdyby wielu ze Ślązaków przeznaczyło ciężko zarobione pieniądze na rozruszanie swojego biznesu a nie za domy, samochody i dyskoteki, Opolszczyzna dzisiaj byłaby kwitnącym rejonem. Teraz jesteśmy sypialnią i marketem, a nie miejscami pracy. Tylko niewielu się odważyło i założyło własny biznes i w zasadzie z tego co widzę prawie każdemu się udało. Proponuję tym pyskaczom z jednej i drugiej strony przejechać się np. na Dolny Śląsk, Wielkopolskę czy Małopolskę by zobaczyć że coś się tam zmieniło od paru lat. Ja np. gdy chcę coś kupić często szukam i kupuję w innych rejonach Polski, a spokojnie mógłbym kupić to na Opolszczyźnie. Niestety oferta jest uboga albo drogo jak szlag. Ale to wasz trud, wasze pieniądze więc róbcie jak uważacie. Znam wielu ludzi co zwinęło swoje manatki i robią kariery poza Śląskiem Opolskim. A tak sobie myślę że czas skończyć ze Ślązakiem pracownikiem najemnym a zacząć ze Ślązakiem biznesmenem. Wielu myślę stać na to.

Odpowiedź jest banalnie prosta. Ślązacy są mistrzami w wykonywaniu okreslonych - zazwyczaj prostych zadań które koniecznie musi nadzorować ktos z wyobraźnią , doswiadczeniem a przede wszystkim solidnym wykształceniem.W większości przypadków wszystkich tych cech brakuje prawdziwym ślązakom . Dlatego - owszem sa doceniani za swoja procowitość ale głównie w zawodach w ktorych liczy sie głównie siła mięśni a nie siła intelektu.

#24 ~wowa~

~wowa~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 09:10:29

bardzo duzo firm w niemczech, austri i holandii po poczatkowym zachwycie na polskimi robotnikami to po ich wyczynach wrocilo do przyjmowania do pracy tylko z czerwonymi paszportami...

A może to polacy-inaczej porzucaja tych pracodawców ktorzy traktuja ich jak niewolników i płaca jak niewolnikom.
Po kiego maja byc pomiatani przez jakiegos nimca za 5 euro jezeli moga w Irlandi ,UK czy w skandynawi- gdzie alkohol jest praktycznie niedostępny zarobić 15e/h i są traktowani prze swoich pracodawców jak równozedni partnerzy.
A nimecki pracodawca - tak czy siak to i tak wych....ja pracownika - bez względu na kolor paszportu.

#25 ~wowa~

~wowa~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 09:19:35

"Paszport z wroną " można schować do bifeja - tylko mentalności ,charakteru , złych nawyków oraz braku wychowania i kultury ukryć nie można !!! Co widać w Europie po otwarciu granic dla "prawdziwych Polaków" !!!!

Święta prawda - mentalnosci nie zmienisz. 75% kradzionych samochodow to dil pomiędzy wyjechanymi , solidnymi i uczciwymi ślazakami a obywatelami rosyjskojęzycznymi w celu oszukania ubezpieczyciela.
Moje dane cytuje za niemiecka stacja RTL ktora nie tak dawno na ten temat wyemitowała w nimcach duzy serial dokumentalny.

#26 ~Asia~

~Asia~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 12:04:08

Ale głupoty piszecie na tym forum !! Masakra :/

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 16:02:42

A może to polacy-inaczej porzucaja tych pracodawców ktorzy traktuja ich jak niewolników i płaca jak niewolnikom.
Po kiego maja byc pomiatani przez jakiegos nimca za 5 euro jezeli moga w Irlandi ,UK czy w skandynawi- gdzie alkohol jest praktycznie niedostępny zarobić 15e/h i są traktowani prze swoich pracodawców jak równozedni partnerzy.
A nimecki pracodawca - tak czy siak to i tak wych....ja pracownika - bez względu na kolor paszportu.

raczej to niemiecki lub holenderski pracodawca mial dosc juz polakow jak przepracowal tydzien a potem byl 2 lub 3 tyg. na chorobowym, lub po piewszej wyplacie caly czas przychodzenie polakow w stanie po wypiciu wiekszej ilosci alkocholu. skoro tak milo wspominasz UK lub irlandie to chyba slyszales o polskich oszustach posrednikach w zdobywaniu pracy na tamtych rynkach.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 16:06:48

Odpowiedź jest banalnie prosta. Ślązacy są mistrzami w wykonywaniu okreslonych - zazwyczaj prostych zadań które koniecznie musi nadzorować ktos z wyobraźnią , doswiadczeniem a przede wszystkim solidnym wykształceniem.W większości przypadków wszystkich tych cech brakuje prawdziwym ślązakom . Dlatego - owszem sa doceniani za swoja procowitość ale głównie w zawodach w ktorych liczy sie głównie siła mięśni a nie siła intelektu.

moze slyszales o takich slowach jak strefy plac lub janosikowe, zreszta w latach 2000 -2005 polski rzad mial plany stworzenia specjanego podatku na te 3 wojewodztwa slaskie , wielkopolske i 2 wojewodztwa pomorskie , podatek za to ze te wojewodztwa sa bardziej wydajne i gospodarne niz pozostale wojewodztwa w polsce.

#29 ~MEK~

~MEK~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 16:29:51

Ale bzdury piszesz. Jestem "czystym" ślązakiem i mam skończone 2 fakultety na Politechnice Opolskiej.

#30 ~wowa~

~wowa~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 18:02:13

raczej to niemiecki lub holenderski pracodawca mial dosc juz polakow jak przepracowal tydzien a potem byl 2 lub 3 tyg. na chorobowym, lub po piewszej wyplacie caly czas przychodzenie polakow w stanie po wypiciu wiekszej ilosci alkocholu. skoro tak milo wspominasz UK lub irlandie to chyba slyszales o polskich oszustach posrednikach w zdobywaniu pracy na tamtych rynkach.

No nie wiem . Co tydzien setki busów wiozą polaków ''na zachód'' . Patalogiczne jednostki znajdą sie wszedzie. Ostatnio Bild pisał o jakims niemiaszku kanibalu który zabił i zerzarł ilus tam współbratyńców. Czy to oznacza że wszyscy niemcy to kanibale?
Oszuści ktorzy oszukali w Irlandi lub UK sa zarejestrowani i dopuki nie rozlicza sie z urzędami tych krajów to na terenie tych krajów nie maja czego szukać. Tak wiec ..oszukali samych siebie.

#31 ~wowa~

~wowa~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 18:05:53

Ale bzdury piszesz. Jestem "czystym" ślązakiem i mam skończone 2 fakultety na Politechnice Opolskiej.

Gratuluję. Mając taka wiedze i takie przygotowanie ..biez sie za biznes.

#32 ~guido fawkins~

~guido fawkins~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 18:09:10

Jeden gość jak zassał przez tydzień w Holandii też miał paszport niemiecki, pośrednicy oszukiwali również Ślązaków, więc nie generalizuj.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 18:19:09

Jeden gość jak zassał przez tydzień w Holandii też miał paszport niemiecki, pośrednicy oszukiwali również Ślązaków, więc nie generalizuj.

Pośrednikami byli zazwyczaj polscy cwaniacy !!!

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 19:17:57

Sorrki, joł oszczyndzom (a zarołbiom wiyncyj) około 3000 (słownie trzy tysiące euro) na miesiąc, zjyżdżom rołz na miejsionc do dom na wochynende. Nie powiam, zapier***om łod rana do późna w nocy, rano w firmie a po połedniu u Bauera, chyba chadziaje umiom cytać po ślonsku. I jeżdżam tyż tom samom trasom co ci kumple
pozdro z Deggendorfu

czy to jest prawda o tych kontrolach przy wyjezdzie z czach z powodu podejrzen o narkotyki, podobnie jak kontroluje sie w niemczech tych ktorzy jada z holandii , tez narkotyki ogulnie dostepne. nie zamierzam przewozic ale niemam zamiaru z tego powodu stac dlugo na granicy.

#35 ~damian~

~damian~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 18:23:27

ja znalem tego chlopaka z zedowic najgorsze momenty to przezywa teraz jego rodzina sam jezdzilem 11 lat troche widzialem

#36 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 18:39:10

wyrazy wspolczucia Rodzinom Ofiar...

#37 leśniczy

leśniczy

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 21:24:47

Dobrze przeczytałem, albo źle widzę ?Przecież tytuł tematu brzmi: "Otmice i Żędowice w żałobie". Szczerze współczuję rodzinom ofiar a także rannych...

Jak widzę ta tragedia dała do myślenia, ale o czym innym niż o ulotności i bezcenności ludzkiego życia... a szkoda!
Jak napisała polska noblistka "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". I tu jesteśmy poddawani próbie- ile w nas jest człowieka! Obudziły się znowu bestie stereotypów o nazwie "typowy hanys-typowy hadziaj i typowy szwab" czy jak to tam jest jeszcze nazywane!
Ja jestem Ślązakiem z dziada pradziada, paszport z kurą, czy wroną - mam, mam też ukończone 2 fakultety na naszej Alma Mater i kilka lat stażu pracy w tym kraju i nie zarabiam nawet 2000 zł... Ale próbuję tę pustkę finansową jakoś zapełnić! Dla chcącego nic trudnego! Sam potrafię myśleć za siebie, nikt nade mną z biczem nie musi stać- dla mnie skończył się okres w historii pod hasłem "Sprzedma konia-kupię Ślązaka". Jeśli ktoś napisał, że Ślązacy tylko do pracy fizycznej się nadają, to przepraszam-pomylił się- radzę zaprzyjaźnić się z jakimikolwiek mediami i dowiedzieć się, jakie stanowiska obecnie Ślązacy zajmują- czy to ci polscy Ślązacy, czy to niemieccy Ślązacy, czy śląscy Ślązacy!
I dodam jeszcze- w swoim miejscu pracy jestem jedynym Ślązakiem i się z tym nie kryję, nawet to manifestuję, cała grupa to Polacy- potrfaimy współpracować, wzajemnie się szanować i tworzyć coś wspólnie!
I jeszcze coś- bardzo krzywdząca jest opinia, iż Ślązacy tylko na tych Zaksach chcą się wzbogacić i myślą wyłącznie o dobrach materialnych- sam mam za sobą doświadczenie pracy zarobkowej za granicą i wiem dokładnie, iż bardzo wielu jest po prostu skazanych na takie życie i pracę za granicą- kosztem naprawdę wielu wyrzeczeń, a wyboru naprawdę nie mają...Więc kto w takim środowisku nie przebywał, ludzi nie poznał, bardzo proszę- niech nie wydaje sądów!I w tym tkwi ten cały tragizm-z niewiedzy się to bierze!
Żyjemy w bardzo ciekwaym regionie, o bardzo ciekawej historii, dorobku kulturalanym, różnorodnym- a różnorodnośc jest bogactwem! Pamiętajmy o tym proszę i cieszmy się z tego! Życie jest takie ulotne, za chwilę sie kończy, a człowiek człowiekowi wilkiem....

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 22:07:37

Dobrze przeczytałem, albo źle widzę ?Przecież tytuł tematu brzmi: "Otmice i Żędowice w żałobie". Szczerze współczuję rodzinom ofiar a także rannych...

Jak widzę ta tragedia dała do myślenia, ale o czym innym niż o ulotności i bezcenności ludzkiego życia... a szkoda!
Jak napisała polska noblistka "Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono". I tu jesteśmy poddawani próbie- ile w nas jest człowieka! Obudziły się znowu bestie stereotypów o nazwie "typowy hanys-typowy hadziaj i typowy szwab" czy jak to tam jest jeszcze nazywane!
Ja jestem Ślązakiem z dziada pradziada, paszport z kurą, czy wroną - mam, mam też ukończone 2 fakultety na naszej Alma Mater i kilka lat stażu pracy w tym kraju i nie zarabiam nawet 2000 zł... Ale próbuję tę pustkę finansową jakoś zapełnić! Dla chcącego nic trudnego! Sam potrafię myśleć za siebie, nikt nade mną z biczem nie musi stać- dla mnie skończył się okres w historii pod hasłem "Sprzedma konia-kupię Ślązaka". Jeśli ktoś napisał, że Ślązacy tylko do pracy fizycznej się nadają, to przepraszam-pomylił się- radzę zaprzyjaźnić się z jakimikolwiek mediami i dowiedzieć się, jakie stanowiska obecnie Ślązacy zajmują- czy to ci polscy Ślązacy, czy to niemieccy Ślązacy, czy śląscy Ślązacy!
I dodam jeszcze- w swoim miejscu pracy jestem jedynym Ślązakiem i się z tym nie kryję, nawet to manifestuję, cała grupa to Polacy- potrfaimy współpracować, wzajemnie się szanować i tworzyć coś wspólnie!
I jeszcze coś- bardzo krzywdząca jest opinia, iż Ślązacy tylko na tych Zaksach chcą się wzbogacić i myślą wyłącznie o dobrach materialnych- sam mam za sobą doświadczenie pracy zarobkowej za granicą i wiem dokładnie, iż bardzo wielu jest po prostu skazanych na takie życie i pracę za granicą- kosztem naprawdę wielu wyrzeczeń, a wyboru naprawdę nie mają...Więc kto w takim środowisku nie przebywał, ludzi nie poznał, bardzo proszę- niech nie wydaje sądów!I w tym tkwi ten cały tragizm-z niewiedzy się to bierze!
Żyjemy w bardzo ciekwaym regionie, o bardzo ciekawej historii, dorobku kulturalanym, różnorodnym- a różnorodnośc jest bogactwem! Pamiętajmy o tym proszę i cieszmy się z tego! Życie jest takie ulotne, za chwilę sie kończy, a człowiek człowiekowi wilkiem....

Bardzo dobry post.Faktycznie życie jest takie ulotne,gdzie nie znamy ,ani dnia,ani godziny.A jeden drugiemu jeszcze wilkiem. I( na dodatek w tak smutnej chwili ,gdzie rodziny opłakują swoich najblizszych,co niektórzy jeszcze na forum potrafią pisac takie zawzięte posty. Smutne ! [*]

#39 ~ania~

~ania~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2012 - 15:26:11

Pieknie napisane...Oby wiecej takich postow. Zamiast wypisywac bzdury, zastanowmy sie chwile. Zycie tak szybko mija i szkoda czasu na zazdosc i nienawisc. Kto umie, niech lepiej pomoze rodzinom tych ofiar.

#40 ~Pink~

~Pink~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2012 - 16:27:19

LUDZIE!!!! Wy wszyscy ślepi jesteście??? Do tej tragedii nie doszłoby gdybyśmy NIE MUSIELI WYJEŻDŻAĆ ZA CHLEBEM DO NIEMIEC! Taka jest prawda? Po co Ci młodzi ludzie jeżdżą tam??? Do pracy.... A dlaczego??? .....bo "NASZ KOCHANY" kraj nie jest w stanie nam nic zaoferować! Nawet godziwej pracy, by móc utrzymać rodzinę. Wiem jak jest bo sama jeżdżę co tydzień - tak jak oni! I też pracuję w Monachium! Wiem na jakiej zasadzie wyglądają te "podróże" do Polski! Każdy "DOBROWOLNIE" decyduje się na nie... A to tylko dla tego, że trzeba kupić węgiel na zimę, buty dziecku czy wyremontować dom... a z wypłaty 1200 zł to raczej ciężko rachunki opłacić!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych