Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nie będzie triathlonu w Kędzierzynie-Koźlu :: zobacz komentowany artykuł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 10:07:48

Brawo, panie Wantuła. Porażka za porażką :)

#2 ~Emi~

~Emi~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 10:36:24

Pan prezydent ledwo nim został a już punkty ujemne zbiera... brawo ..:D
Bez wydatków nie ma zysków

#3 ~Mieszkaniec K-K~

~Mieszkaniec K-K~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 11:02:31

Dobra decyzja, a Kierownik Wydz. może wykazać się kreatywną inwencją zawodową.

#4 ~normalny~

~normalny~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 11:07:05

Bardzo mądra decyzja, co to w ogóle za dyscyplina ten thiatron ? A Dodę czy inną gwiazde mozna zaprosić np z okazji dni miasta.

#5 ~obserwator 2~

~obserwator 2~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 11:54:16

zgada z Emi..bez wydatkow nie ma korzyscie, glupota rezygnowac z takiego zaszczytu, jak mozna moc organizowac taka impreze i samemu zrezygnowac, inni bija sie o takie prawo, a Ci sami rezygnuja, durnota...ME taki zaszczyt...szok

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 12:07:56

A jakie wymierne korzyści miało Miasto?, dla mnie to żaden prestiż, niepotrzebne wydatki i utrudnienia. Lepiej wybudować aquapark z prawdziwego zdarzenia

#7 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 12:44:39

Proponuje przenieśc tę imprezę do Opola. Damy radę!!! Ale z Takim wielkim budżetem!!!!

#8 Michaś

Michaś

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3829 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 12:52:41

Czy te zawody transmitowała np. stacja Eurosport?

#9 Masalski Ryszard

Masalski Ryszard

Swojak

• PipPipPipPip
  • 263 postów

Napisano 12 styczeń 2011 - 12:57:15

Witam! *** Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Rezygnacja z wydatku, polegającego na wycofaniu się przez miasto organizacji triathlonu, ma związek z tym, że na coś są potrzebne pieniądze, tylko na co? Czy ktoś posiada wiedzę, na co ten milion zł oszczędności ma zostać wydany? Bo jeżeli na zadanie mniej przydatne, to może lepiej aby triathlon pozostał? A może Prezydent Miasta w ten sposób szuka pieniędzy, aby zapłacić firmom doradczym za kupno pomysłu jak rozwiązać problemy, które generują MZK i MZBK? Jeżeli, tak, to jestem za triathlonem, sportem dla twardych ludzi... pokazując naszej młodzieży wartości ukryte w powiedzeniu, że w zdrowym ciele zdrowy duch oraz wartość zawartą w zapracowanym Prezydencie Miasta, który nie kupuje pomysłów, ale siedzi do późna w nocy w Urzędzie Miasta i każdego dnia myśli o mieście, opracowując przy pomocy urzędników wspaniałe plany działań, które potem realizuje. O tak, takiego chciałbym Prezydenta Miasta. *** Jeżeli chodzi o Park Wodny, to minimalny koszt jego wybudowania wynosi 50 milionów zł (jak tu go wybudować, gdy miasto znowu bierze kredyt, na wykonanie podstawowych zadań, ponieważ nowych źródeł dochodów nie ma, a koszty rosną). *** Ale, ale... a może Prezydent Miasta dyskutowany milion zł przeznaczy na spełnienie jednego z wielu swoich zobowiązań wyborczych, to jest spowodowanie, aby w każdym domu w K-K był darmowy internet? *** Pozdrawiam.

#10 ~mat~

~mat~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 13:02:25

Jak Opole nie daje sobie rady z organizacją Festiwalu Piosenki to jak niby ma sobie poradzić z Triathlonem? My mamy już doświadczenie. Władze europejskie były zadowolone z przygotowania naszych imprez. Triathlon to dyscyplina jak każda inna, tyle że mniej rozpowszechniona i to właśnie musimy wykorzystać na naszą korzyść, ten potencjał i kapitał jaki tkwi w tych zawodach. Możemy w ten sposób wypromować miasto, czego niestety nie udało się poprzednim władzom, za co winy nie ponosi tylko prezydent Fąfara, ale również MOK i lokalne media. Powinniśmy zmobilizować władze miasta, powiatu, ale również województwa a za nimi lokalne i wojewódzkie media i instytucje takie jak MOK czy MOSiR do aktywnej pracy na rzecz przygotowania i skutecznego wypromowania naszego miasta szczególnie w kontekście triathlonowych zawodów sportowych. Proponuję wystosować list do prezydenta Wantuły o pozostawienie tej imprezy.

Nie chcę, by nasze miasto skończyło na budowaniu nowych mieszkań.

#11 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 13:12:18

Trzeba się postarać i nie rezygnować z organizacji tej imprezy. A z czego miasto ma być znane, tylko z chemii, w której różowo nie jest, albo siatkówki? Triathlon to jest w pewnym sensie szansa dla tego miasta na wybicie się, a nie stagnacja lub schyłek, które widać w jakości dróg, parków, dworców itp.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 13:56:11

Jestem za cięciem wydatków, przeżyjemy bez triathlonu. Panie Masalski zmień Pan styl bo mnie głowa boli i język się plącze.

#13 ~obserwator 2~

~obserwator 2~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 15:12:02

jakie korzyscie? chyba tylko glupi nie widzi korzysci z bycia organizatorem Mistrzostw Europy ludzie to nie jakies zawody wojewodzcie czy krajowe, to sa EUROPEJSKIE< prestiz maista, sponsorow dzialaczy strategicznych inwestorow, heh ludzie jakie ulice,jakie chodniki jaki aquapark, co za 1 malenki milion chcecie zrobic? to nie starczy na 200m drogi albo na jedna zjezdzalnie, a nie na aquapark, wiec nie gadajcie glupoty, jak takie miasto jak KK ma zaszczyczyt ogranizacji to bedzie glupcem jak z niej nie skorzysta,,,

#14 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 15:56:25

O ile mnie pamięć nie myli, to te Mistrzostwa Europy są do lat 23. Dlatego z tymi sloganami o wielkim prestiżu radziłbym się powstrzymać. Ok, jeśli są to seniorskie ME to jak najbardziej prestiż itp. Jednakże, jeśli są to JUNIORSKIE mistrzostwa, to nie ma co płakać.

#15 ~tom~

~tom~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2011 - 20:41:17

Nie jest ważne czy to impreza dla juniorów czy seniorów, ważne by umieć na niej skorzystać. Jak widać potrafimy ściągnąć tak wielkie imprezy, ale nie potrafimy wiele z tego wyciągnąć. Podobnie było w przypadku choćby koncertu Al di Meoli, na który przyszło niewiele osób i to z racji tego, że reklama była bardzo słaba. I nie mam tu na myśli tylko wewnątrz miejskiej promocji, ale takiej zewnętrznej, która wychodzi z naszą marką poza granice miasta czy powiatu, a może nawet województwa. O nas nikt nie usłyszał, mimo że to był jedyny koncert w Polsce jaki miał miejsce na jego wielkiej trasie. I był to z resztą pierwszy jego koncert w naszym kraju, czego oczywiście media centralne już nie zechciały wyłapać i kolejny jego występ opatrzyły hasłem "pierwszy koncert w PL". Mnie się z tego powodu przykro zrobiło. Bo to tak jakbyśmy byli Polską drugiej kategorii, albo lepiej - dziką krainą zamieszkiwaną przez samych Niemców. Nie zorganizujemy Igrzysk Olimpijskich, nie będziemy gościć mistrzostw w piłce nożnej, ale niech choćby takie niszowe, przynajmniej na razie, imprezy zagoszczą na stałe w naszym miejskim kalendarzu.
Mam nadzieję, że pan Wantuła czy też jego doradcy zobaczą te wpisy i przemyślą jeszcze raz sprawę. Bo największy błąd jaki może popełnić nowy prezydent to bezmyślne usuwanie wszystkiego po swoim poprzedniku. Wiesław Fąfara wiele rzeczy zrobił dobrych dla miasta i nie można tego teraz zniszczyć. Niestety, ale co krok to nasz nowy prezydent schodził w dół.

#16 ~czarny~

~czarny~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 00:26:47

i to z racji tego, że reklama była bardzo słaba.

kolego, a czy wiesz, że promocja też kosztuje? skoro zorganizowanie samej imprezy, bez promocji, wyniesie 1 mln złotych, to ze skuteczną reklamą może być i ze 3 albo i więcej razy więcej.

chcesz, żeby Cię zaraz zjedli?

nawet wtedy nie widzę możliwości zwrotu przynajmniej części poniesionych kosztów.
a jak już słyszę o rzekomym prestiżu to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera.
o rzekomych inwestorach, którzy już stoją w kolejce i dopchać się nie mogą, nie wspomnę. (chyba, że to ci sprzedający watę cukrową i baloniki, to zwracam honor)

na prestiż to może sobie pozwolić bogaty. podjeżdżasz bentleyem pod teatr w garniturze za 30 kawałków. no, powiedzmy, że jesteś wtedy szychą.
a nie na składaku z gumofilcach z wystającym sianem.
drogi nam się sypią, na chodnikach można połamać zęby, brakuje przedszkoli, żłobków, a od samego patrzenia na poobgryzane szkoły dostaje się odruchu wymiotnego. przechodząc pod wiaduktem PKP na Jana Pawła można dostać apopleksji. trawa w miejscach publicznych w miesiącach szczytu sięga pasa. wszędzie smród, malaria i smutni ludzie...

więc pytam uczciwie: Tom, chłopie, co Ty tak na prawdę chcesz promować w naszym miasteczku?

#17 ~blnk~

~blnk~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 10:30:34

Komu potrzebne są Mistrzostwa Europy U23 w Kędzierzynie? No jak myślicie komu na tych zawodach najbardziej zależy ? Mieszkańcom chyba nie bo co im z zawodów trochę hałasu, interes nie za duży w porównaniu do kosztów. Z punktu widzenia sportowego zawody te są mało prestiżowe, niech świadczy o tym fakt, że nawet ITU na swojej stronie ogranicza się do podania suchych wyników, a i nie ma chyba też wielu chętnych na organizację tych zawodów. W porównaniu do Pucharu Europy to nic nie znacząca impreza. Po co w Polsce je organizować , dla naszych zawodników z U23 ?, Ci co się łapią w ta kategorię (nie licząc A Jerzyk aktualnej Mistrzyni Europy), raczej o czołowe miejsca nie powalczą. Komu więc w Kędzierzynie potrzebne są takie zawody. Mają promować triathlon w Polsce ? przecież start w zawodach będzie ograniczony do garstki zawodników. Niestety nie dla tego, że takie są limity ale dlatego, że w Polsce nie ma zawodników na odpowiednim poziomie a zawodniczek w kategorii U23 to chyba nawet 6 już nie ma. A może Pan Prezes chce się wypromować poprzez te zawody, dobry pomysł samorząd zapłaci za organizację a ?ja? będę wypinał pierś do odznaczeń? Przecież PZTRI nic nie wnosi do organizacji bo skąd ? Pan Prezes wie, że to ostatnia kadencja jego rządów w PZTRI i może chytrze chce się wypromować w ETU albo i ITU. Zawodów nie będzie to nie będzie czym się pochwalić, a na walnym to dopiero bo zostaną tylko długi po Panu Prezesie no i licencje z 2009 te których do dziś nie wysłał zawodnikom !! Patrząc na kalendarz zawodów w Polsce to chce się płakać tak mamy dużo startów, może więc lepiej jak Kędzierzyn zrobi olimpijkę dla wszystkich. Na pewno zawodnicy z Polski będą zadowoleni bo kolejny start, mieszkańcy będą mieli imprezę za niewielkie pieniądze w stosunku do ME, na której będą mogli zarobić bo i zawodników będzie 2 razy więcej i sami prawie za wszystko zapłacą. W mieście zostaną pieniądze dla mieszkańców i dla nadziei tego miasta Ewy Komander na start na olimpiadzie i chyba wszyscy będą zadowoleni. Promujmy triathlon w Polsce ale róbmy to z głową !!!

#18 ~tom~

~tom~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 11:54:39

więc pytam uczciwie: Tom, chłopie, co Ty tak na prawdę chcesz promować w naszym miasteczku?[/size]

Nie jestem Twoim kolegą :/ I napisałem wszystko wyżej.

To co wspomniały osoby przede mną, bez wydatków nie będzie zysków. A ja nie chcę żyć w mieście, o którym nikt nie wie i którego nikt nie odwiedza.

I gdzie ta malaria?! :o Gdzie ten smród? Ty chyba o innym mieście piszesz :P

Kto niby ma mnie zjeść? Masz na myśli nowego prezydenta? :P To rzeczywiście strach się bać.

Najlepiej nie nosić scyzoryka w kieszeni, to trochę niebezpieczne :)

blnk, biadolisz jak stara ciotka. Gdyby tak każdy smęcił to byśmy nigdzie nie zaszli. Mentalnie wypadałoby wyjść ponad poziom chłopów pańszczyźnianych.

#19 ~Alojz~

~Alojz~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 11:57:11

NIE BEDZIE TRATLIONU I NICZEGO NIE BEDZIE - kto sie nadaje do czegos ? no kto pytam sie ?
>>>

#20 Masalski Ryszard

Masalski Ryszard

Swojak

• PipPipPipPip
  • 263 postów

Napisano 13 styczeń 2011 - 12:28:32

Witam! *** Padły już słowa poparcia lub sprzeciwu wobec organizacji triathlonu przez miasto K-K. *** Moim zdaniem, decyzja o skreśleniu tej imprezy z kalendarza wydarzeń w Naszym Mieście już zapadła, a to pytanie kto jest za lub przeciw, ma tylko odwieść uwagę od rzeczy istotnych, na przykład od tego jaki jest poziom zadłużenia gminy K-K? Czy obecna ekipa ma pomysły na zwiększenie dochodów gminy? Jak będzie likwidować bezrobocie? Jak, kiedy i za ile będą zrealizowane zobowiązania wyborcze obecnego Prezydenta Miasta? Na przykład: Kiedy wszystkie mieszkania w K-K będą mieć dostęp do darmowego internetu? Albo kiedy i za jaką kwotę zostanie podniesiony standard nauki do europejskiego poziomu? *** Triathlon to część całości. Czemu władza lokalna pyta tylko o to jedno wydarzenie finansowane z budżetu miasta, nie chcąc poznać odpowiedzi na inne sfery działania miasta? Na przykład: Miało być inaczej, a zmian w Urzędzie Miasta, żadnych. Przecież za obecnym Prezydentem Miasta stał taaaaaki sztab specjalistów. Gdzie Oni są? Jak i w jakich obszarach pracują na rzecz K-K? *** Moim skromnym zdaniem, Prezydent Miasta winien skoncentrować się na realizacji zobowiązań wyborczych i jeżeli skreślenie triathlonu ma z tym związek, to po co się pytać mieszkańców. Otrzymując poparcie wyborców, które oddało Mu instrumenty zarządzania miastem, to niech zwyczajnie nim optymalnie zarządza, a nie urządza zabawy w postaci zapytań, na które padają anonimowe odpowiedzi, gdzie jedna osoba może być dwadzieścia razy za, a inna sto razy przeciw. Jedynym miarodajnym i wiążącym głosem ludu jest przeprowadzone referendum gminne, wszystko inne to, według mnie odciąganie opinii publicznej od rzeczy ważnych dla miasta... *** Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych