Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

NFZ płaci za operacje zaćmy w Czechach :: zobacz komentowany artykuł

138 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~minorka~

~minorka~
  • Goście

Napisano 15 maj 2018 - 14:23:32

Słyszałam o PROVISUS w Czechach i o tych zabiegach! i moim zdaniem to jest świetne rozwiązanie. Szybkie terminy, polska opieka, dobra klinika i zabieg...szczerze? super ze tak blisko za granicą możemy zrobić takie zabiegi...szkoda ze nie w PL. Ale dobrze ze sa takie rozwiązania:)

#122 ~miggwa~

~miggwa~
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 17:51:24

Mi też udało się zooperować zaćmę w Czechach, w Lexum konkretnie. Operacje pomogła zorganizować na krakowska Optegra i chwała im za to. Czekała tylko około miesiąca. Papierologii trochę było, ale udało się wszystko zorganizować na nfz wiec super.

#123 ~Halinka~

~Halinka~
  • Goście

Napisano 09 październik 2018 - 16:54:52

No ja to nie jestem przekonana jakoś do klinik w Czechach, wolałam już odłożyć trochę kasy i zrobić prywatnie u nas. Akurat w moim Białymstoku w Centrum Okulistyki pracuje świetny specjalista dr Michnowski. Dzięki niemu zaćma już mi nie przeszkadza. Na NFZ odrzuciłam od razu opcje, ponieważ proponowano mi 2 lata terminu na zabieg....

#124 ~Laura Szoltysik~

~Laura Szoltysik~
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 10:09:54

Wiesz Halinka, ogólnie w Polsce w NFZ jest taki termin oczekiwania i zgoda, ale .... jest  klinika, która organizuje zabiegi w Czechach w Ostrawie, kolejek właściwie nie ma, a czas oczekiwania to 14 dni więc mało prawda ? poza tym klinika ta jest Optegra. Jako pacjentka optegry będę rozliczana w NFZ, w związku z czym wgl nie wykładam nic z własnej kieszeni by potem odzyskać swoje pieniądze. Opieka medyczna jest zapewniona od samego początku, po zabiegu również aż po końcowe badania. I zadna inna klinika jej nie zapewnia tak jak ma to miejsce własnie wprzypadku optegry. 

#125 ~Witka~

~Witka~
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 14:18:58

no więc wlasnie - taki wyjazd to znakomita opcja żeby wyleczyć sobie wzrok! i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolona i zaskoczona jak sprawnie tam idzie zoperowanie sobie zaćmy. A Optegra w Ostrawie to renomowana klinika z długim stażem. Miejsce pewne!

#126 ~monialeks40~

~monialeks40~
  • Goście

Napisano 08 listopad 2018 - 10:20:00

po co jechać do Czech skoro w Radomiu w Corten Medic robią zabieg na usunięcie zaćmy...jest krótki czas oczekiwania i zajmują się tym fantastyczni specjaliści

#127 ~Tirka~

~Tirka~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 16:20:02

no ok ale w Czechach w Ostrawie masz pewną klinikę bo Lexum ma chyba z 20 lat stażu. no i ma się zwrot kosztów z NFZ bo pomagają rozliczyć. także opłaca się moim zdaniem

#128 ~Anna Bruni~

~Anna Bruni~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2018 - 09:51:15

Generalnie to wygląda tak, że każdy kto jest pacjentem Optegry, rozliczany jest w NFZ, więc oznacza to tez że nie trzeba gdzieś tam samemu wykładać pieniędzy a potem je odzyskiwać. poza tym jest możliwosć dopłaty do lepszej soczewki. 

#129 ~Marinka~

~Marinka~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2018 - 07:34:26

no tak, wiadomo że nie płacą od razu. Ale świadomość że oddadzą koszty zabiegu to na prawdę jest bardzo dobry aspekt zabiegu w Optegrze... tj pomogą się rozliczyć z NFZ! moim zdaniem jest to świetna sprawa!

#130 ~Sippa~

~Sippa~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2018 - 21:34:54

no tak zdecydowanie. a samo czekanie na zabieg jest jakoś może z 14 dni wiec to jest na prawdę krótko! myślę ze Optegra i Ostrawa  dają bardzo dobrą szansę na wyleczenie się!

#131 ~Sippa~

~Sippa~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2018 - 21:35:13

no tak zdecydowanie. a samo czekanie na zabieg jest jakoś może z 14 dni wiec to jest na prawdę krótko! myślę ze Optegra i Ostrawa  dają bardzo dobrą szansę na wyleczenie się!

#132 ~Krystian~

~Krystian~
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2018 - 08:48:00

My wybraliśmy klinikę One Day Clinic, gdyż ludzie w Internecie bardzo ją polecali i rzeczywiście mieli racje. Mój dziadek dzięki niej widzi teraz bardzo dobrze i cieszy się, że wybraliśmy właśnie tą klinikę. Zapewnili nam transport, nocleg, a co najlepsze koszty leczenia zostały zrefundowane przez NFZ. Oraz ważną sprawą był czas oczekiwania na zabieg: 3 tyg -  w przeciwieństwie do zabiegu w Polsce, gdzie czas oczekiwania wyniósł 2 lata czekania w kolejce. Dlatego sobie odpuściliśmy i dobrze się stało. Polecamy One Day Clinic

#133 ~Karolcia~

~Karolcia~
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2018 - 15:58:22

Każdy wybiera co komu odpowiada. Mi pasowała klinika Optegra- tzn dokładnie wyjazd  z nią do Ostrawy na zabieg, bo przynajmniej tutaj babcia miała zapewnioną pełna opiekę medyczna jak nigdzie indziej. 

#134 ~justyna.w33~

~justyna.w33~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2018 - 10:56:28

w Corten Medic w Radomiu bardzo profesjonalnie podchodza do zabiegu i wszczepiają nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe firmy Alcon :)

#135 ~Francesca~

~Francesca~
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2018 - 20:34:07

A nie lepiej sie po prostu zdecydować na zabieg w Polsce? Zabieg jest w kraju, możliwość zrobienia zabiegu za 1999 zł i jest możliwosć dopłaty do dobrej soczewki. 

#136 ~Hannka~

~Hannka~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 19:20:54

no w Polsce także można. taki właśnie jest koszt w Optegrze. Ale można poczekać i pojechać do Ostrawy...to tak na prawde wszystko zalezy od pacjenta. ale wiem że też pomagają się rozliczyć z nfz!

#137 ~Roman~

~Roman~
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 21:11:55

Jestem tego samego zdnia, po co uciekać do Czech... w Polsce mamy świetnych specjalistów prywatnie, którzy nie biorą dużo kasy za usuwanie zaćmy. Ja robiłam operację u dr Michnowskiego w jego szpitalu w Białymstoku. bardzo polecam :)

#138 ~Jarek~

~Jarek~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2019 - 11:37:46

My z dziadkiem byliśmy w One Day Clinic na zabiegu usunięcia zaćmy i dziadek jest bardzo zadowolony z operacji, jak i całego zabiegu. Z dziadkiem na zabieg do Ostravy pojechała moja mama, mieli zapewniony transport na miejsce i nocleg. Najlepsze jest jednak to, że NFZ zrefundowało koszty leczenia w Czechach, więc koszt był bardzo znikomy.

#139 ~Georgia~

~Georgia~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:24:49

Romanie, dobrze, tylko wiesz, jak ma sie wybierac między zabiegiem gdzie nie muszę nic wykładać ze swojej kieszeni i że czekam tylko 14 dni na zabieg a między tym, że w Polsce trzeb długo czekać w ramach NFZ a jeśli nie to trzeba płacić... to wybieram Czechy. Wszystko zalezy od sytuacji danej osoby. Mi bardziej odpowiadała forma udac się do optegry, przejść badania kwalifikacyjne, następnie udac się na zabieg do Czech z Optegrą do ostrawy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych