Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Narkomania. Jak wyciągnąć z nałogu? :: zobacz komentowany artykuł

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~hempes~

~hempes~
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 14:59:06

To jest strasznie trudny temat. Mój brat miał problem, niby tylko maryśka, czyli generalnie nic wielkego. Można by powiedzieć - każdy palił. Tymczasem chłopak doszedł do etapu, w którym wszystko wynosił z domu, kradł. Już jesteśmy na innym

#2 ~hempes~

~hempes~
  • Goście

Napisano 10 luty 2016 - 15:01:05

To jest strasznie trudny temat. Mój brat miał problem, niby tylko maryśka, czyli generalnie nic wielkiego. Można by powiedzieć - każdy palił. Tymczasem chłopak doszedł do etapu, w którym wszystko wynosił z domu, kradł. Już jesteśmy na innym etapie - terapia dała efekt, ale też ciężko było go do niej przekonać. Swoje zrobiło to, że sam terapeuta miał podobne problemy.

#3 ~bermets~

~bermets~
  • Goście

Napisano 12 luty 2016 - 14:41:32

To było w Warszawie? Terapia grupowa czy indywidualna? Można wiedzieć u kogo? I jak to wyglądało dokładnie? Mamy w rodzinie osobę z problemami. Taką, która niszczy życie wszystkim swoim bliskim, a my sami nie wiemy jak mamy jej pomóc. Czy faktycznie terapia może pomóc?

#4 ~keptama~

~keptama~
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 14:58:52

Gdzie dokładnie ten człowiek ma gabinet? I jakim sposobem namówić człowieka, który codziennie jest naćpany na rozmowę z terapeutą? Przyznam,  że jestem w całkowitej kropce. Próbowaliśmy rozmawiać, kombinować, ale przekonanie do czegokolwiek graniczy tutaj z cudem.

#5 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 14:38:34

Tak to się niestety zwykle odbywa. Kiedy tracimy kontrolę nie jesteśmy już w stanie myśleć racjonalnie. Najbliżsi muszą podjąć trudne decyzję za nas, lub też naprowadzają osoby uzależnione na właściwy kierunek. Mnie to bezpośrednio nie dotknęło, ale dotknęło mojego ojca. Ja byłem świadkiem jego upadku. Załatwiliśmy mu pobyt w ośrodku Wsparcie w Koszalinie. Na szczęście podniósł się po tej terapii.To były cięzkie czasy dla całej rodziny, dlatego ciesze się, że przemówili mu do rozsądku. Teraz już jest dobrze, ale nadal musi się pilnować.

#6 ~Tina~

~Tina~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2017 - 11:04:13

Póki narkoman nie chce nie przestanie. Mój przyjaciel byl uzalezniony, Porbowalam mu pomoc, ale bardzo dlugo upieral sie ze jego to nie dotyczy. W końcu jednak zmienił zdanie. Stalo sie to, jak trafil do szpitala po zatruciu. Zawiozłam go wtedy do ośrodka terapii Wsparcie w koszalinie. Spędził tam kilka tygodni na terapii. Uczył się  życia bez narkotyków i całe szczęście wyszedł z tego. Ma tylko mnie wiec nie moglam go zostawic samego. Wiele mnie to kosztowalo, ale warto bylo by zobaczyc go znowu w formie. 

#7 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2017 - 07:49:05

Tak ciężkiego uzależnienia nie da się wyleczyć samemu. To zbyt mocno siedzi w głowie i jeszcze do tego wyniszcza organizm. Potrzebna jest profesjonalna pomoc. Sam byłem na terapii przez kilka tygodnie. W takim małym prywatnym ośrodku pod Koszalinem. Nazywał się Wsparcie. Dobra nazwa, bo właśnie wsparcie tam dostałem. I nauczyli mnie, jak żyć bez ćpania. Teraz uczę się życia na nowo i dostrzegam, co traciłem i jak mogłem skończyć, gdybym się nie zdecydował na terapię.

#8 ~retka~

~retka~
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 08:02:06

Byłem na odwyku w Ośrodku Tratwa w Wiśle i bardzo mi tam pomogli. Przewartościowałem całe swoje życie. Wiem, że już nigdy nie wezmę. Nie chcę krzywdzić siebie i swoich najbliższych.

#9 ~debon~

~debon~
  • Goście

Napisano 26 październik 2017 - 08:28:49

Można wiele osiągnąć, jeśli trafi się do miejsca takiego jak ja, a więc do Ośrodka Koninki w Porębie Wielkiej. Profesjonalna pomoc, kontakt z psychologiem, psychiatrą, to to było decydujące.Wygrałem z nałogiem. 

#10 ~ranking~

~ranking~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2017 - 10:22:09

Znaleźć dobry Ośrodek leczenia uzależnień to podstawa. Ranking Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl) to miejsce, gdzie można zapoznać się z ofertą i opiniami pacjentów na temat Ośrodków  z różnych zakątków Polski. 

#11 ~Ema~

~Ema~
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 09:58:59

Dobrze jest zdecydować się na profesjonalną pomoc. Ja ośrodek dla siebie znalazłam na Rankingu Ośrodków Terapii (osrodkiterapii.pl). Tam znalazłam też opinie pacjentów, które pozwoliły mi dokonać wyboru. 

#12 ~Dana~

~Dana~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2018 - 10:35:37

Ja jestem lekomanką. Długo nie chciałam w to uwierzyć, niestety musiałam się z tym pogodzić. Nie było łatwo, ale przy jakim uzależnieniu jest? Lekomania jest nie mniej niebezpieczna. Nie należy jej ignorować, tylko trzeba działać, dlatego znalazłam ośrodek, w którym uzyskałam pomoc. Trafiłam do Ośrodka Nowe Życie. Dobrze się stało, bo pomogli mi wrócić na właściwą drogę. 

#13 ~Ranking Ośrodków Terapii~

~Ranking Ośrodków Terapii~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2018 - 13:24:42

Ranking ośrodków terapii – wybierz odpowiedni ośrodek dla Ciebie. Nasz ranking tworzony jest przez pacjentów oraz ich bliskich. Jest to zweryfikowana baza ośrodków leczenia uzależnień w Polsce. W Rankingu Ośrodków Terapii znajdziecie Państwo tylko sprawdzone środki pomagające wyjść z takich nałogów jak alkoholizm, narkomania, hazard, czy zakupoholizm. Każda opinia o ośrodkach została zweryfikowana zarówno poprzez algorytmy jak i pracowników.

Dzięki terapii, osoba mająca problemy z nałogiem, jest w stanie i ma siłę przezwyciężyć go, a także stać się o wiele lepszą osobą niż była.

Zapraszamy do kontaktu!

#14 ~dagga~

~dagga~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 20:54:38

mój brat by ł w Wiśle w ośrodku tratwa prawie miesiąc, jest czysty od pół roku. W życiu nie wytrzymał tak długo, w ogóle widze w nim zmiany oby na lepsze. Ale jesteśmy dobrem myśli, mają rewelacyjnych terapeutów no i wielu osobom pomogli wyjść z nałogu

#15 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 15:49:35

Sądziłem, że nie ma już dla mnie ratunku ale nie poddałem się. Zapisałem się na leczenie do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo i dzięki niemu mogę dziś być tu gdzie jestem... Ten ośrodek całkowicie odmienił moje życie. Jestem czysty i teraz wiem jak patrzeć na świat z innej perspektywy. Terapeuci bardzo mi pomogli... Nabrać wiarę w ludzi. Dzięki nim zaznałem prawdziwej pomocy, ciepła i wsparcia. Jeśli ktoś się zastanawia czy taka terapia mu pomoże to z czystym sumieniem mówię, że absolutnie tak! Naprawdę polecam Ośrodek Nefo.

#16 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:48:27

Wybór miejsca, w którym postanowimy zwalczyć swoje uzależnienia i słabości jest bardzo ważny. Nie może to być pierwsza lepsza klinika. Ja po wielu opiniach zdecydowałem się na Ośrodek Terapii Uzależnień Lewin z czego jestem bardzo zadowolony. Pokonałem swój nałóg i poznałem wielu wspaniałych ludzi, z naprawdę traumatycznymi przeżyciami, którzy stracili dosłownie wszystko. Zrozumiałem co takie używki mogą zrobić człowiekowi i powiedziałem sobie, że już nigdy nie wezmę. Lewin, polecam z całego serca...

#17 ~Sylwia i Hubert~

~Sylwia i Hubert~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 11:16:08

Przede wszystkim należy okazać wsparcie i pokazać osobie uzależnionej, że zależy nam. Wtedy stopniowo przekonywać ją do podjęcia leczenia. Nam właśnie w taki sposób udało się przekonać Gosię, aby rozpoczęła leczenie. Wybraliśmy z mężem Ośrodek Terapii NEFO, z którego dziś jesteśmy ogromnie zadowoleni i szczerze go rekomendujemy. Nasza córka spędziła tam dwa miesiące, co było dla mnie jak dwa lata... Jednak było warto, bo Gosia wróciła całkowicie odmieniona. Opowiadała nam długimi godzinami co działo się podczas leczenia, ilu wspaniałych ludzi poznała i jakim wsparciem darzyli ją terapeuci. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i nie możemy przestać się cieszyć. Ośrodek Nefo - polecamy z całego serca. 

#18 ~PaniMewa~

~PaniMewa~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 18:58:43

Narkomania to okropne uzależnienie wiem bo moja siostrzenica sie leczyła. Dobrze że trafiła na dobry ośrodek Medox w Nowym Modlinie.

#19 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 08:03:15

Najlepszym sposobem jest terapia. Nie znam skuteczniejszego, ponieważ sam próbowałem wszystkiego. Byłem narkomanem przez długi czas. Trafiłem do Ośrodka Terapii Nefo i wtedy wszystko się zmieniło. Stałem się silny, cierpliwy i konsekwentny. Wiedziałem co chcę, więc połowa drogi była już za mną. Drugą połowę zdziałali wspaniali terapeuci, którym będę wdzięczny do końca życia. Profesjonalizm, wsparcie, rozmowa, ciepło, nowe znajomości. To wszystko dało mi wiele do myślenia i zmieniło moje patrzenie na świat. Szczerze polecam…

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych