Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Opolanin~

~Opolanin~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 13:58:32

No to mamy wicepremiera
Czy On tak nisko ceni pozostale kierunki studiow na uniwersytecie.
Kierunek lekrski to decyzja dosc dyskusyjna ale skoro powstanie to przed nim bardzo wiele lat pracy pracy aby stal sie dobrym kierunkiem.
A tu naraz znalazl sie fachowiec ktory juz to wie

#2 ~Stanisław~

~Stanisław~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 15:10:54

W kraju katolickim choroba to kara boska a szpitale to miejsce grzechu w celu podważenia wyroków boskich.Lekarze w tym pomagają.Prawdziwy katolik w ramach klauzuli sumienia jak drukarza z Łodzi nie powinien studiować medycyny bo to znachorstwo z chęci zarobku.Tylko modlitwa zbawieniem od chorób.Jeżeli katolicy nie będą studiować z powodów religijnych to Opole będzie miało wirtualny wydział.

#3 ~patriotic~

~patriotic~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 15:11:38

czy jest tu jakis folksdojcz?

#4 ~Gość222~

~Gość222~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 15:29:58

Gowin spec od mieszania !!! Jakie są skutki " reformy  sądownictwa"?

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 16:16:51

Gowin spec od mieszania !!! Jakie są skutki " reformy  sądownictwa"?

Takie same skutki beda na kierunku medycznym w Opolu ... przeciez Opole nie dysponuje zadna baza dydaktyczna ani kadra naukowa niezbedna na tym kierunku...

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 16:22:42

No to ja bym nie chciał trafić w ręce takiego opolskiego absolwenta.

To jest po prostu leczenie prowincjonalnych kompleksów i po prostu obłąkany pomysł dlaczego? A dlatego, że tak małe miasto nie ma żadnego zaplecza naukowego, żadnych klinik specjalistycznych, żadnych tradycji, w sumie nie ma niczego gdzie młoda kadra mogłaby się czegoś nauczyć. W sumie jak się chce mieć w opolskim lekarzy to o wiele lepszym i bardziej wydajnym pomysłem byłby jakiś bon edukacyjny, aby po prostu dołożyć się komuś do nauki we Wrocławiu, a ten zobowiązałby się to odpracować w jakiejś placówce na terenie opolskiego.

Sorry - najbliższa licząca się szkoła medyczna wraz z całą bazą dydaktyczną znajduje się we Wrocławiu i tam należy kształcić kadry- tak samo tam należy leczyć specjalistycznie pacjentów którzy tego wymagają zwłaszcza, że Wrocław postawił 2 nowe szpitale.

#7 ~rew~

~rew~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 16:30:42

To jest po prostu leczenie prowincjonalnych kompleksów i po prostu obłąkany pomysł dlaczego? A dlatego, że tak małe miasto nie ma żadnego zaplecza naukowego, żadnych klinik specjalistycznych, żadnych tradycji, w sumie nie ma niczego gdzie młoda kadra mogłaby się czegoś nauczyć.

Jak dobrze, że pewne sprawy nie zależą od Ciebie :)

Nic tylko marudzenie. Gdyby tak myśleć, to nic w Opolu nie można by zrobić, bo jest lepsze albo bardziej doświadczone we Wrocławiu. Tymczasem ja wiem, że konkurencja jest zawsze dobra.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 17:25:26

Nic tylko marudzenie. Gdyby tak myśleć, to nic w Opolu nie można by zrobić, bo jest lepsze albo bardziej doświadczone we Wrocławiu. Tymczasem ja wiem, że konkurencja jest zawsze dobra.

Konkurencja? Nie rozśmieszaj ludzi :lol:, otóż można zrobić dużo więcej- wystarczy dofinansować utrzymanie na studiach opolskim studentom i potem mieć własne kadry, które będą pracować na miejscu- najprostsze i najtańsze rozwiązanie.  Trzeba być niespełna rozumu aby tworzyć kierunek lekarski w miejscu gdzie nie ma nic- potem co? - bilecik na pociąg i wysłanie do Wrocławia najpierw krojenie trupa do prosektorium, a potem błaganie o możliwość asysty w dużych szpitalach.  

Typowy przejaw leczenia jakiś kompleksów - ciekawe kiedy pomysły wybudowania własnej opery, tramwajów i wszystkiego innego czego dusza zapragnie.

#9 ~lucyna~

~lucyna~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 17:44:11

To jest po prostu leczenie prowincjonalnych kompleksów i po prostu obłąkany pomysł dlaczego? A dlatego, że tak małe miasto nie ma żadnego zaplecza naukowego, żadnych klinik specjalistycznych, żadnych tradycji, w sumie nie ma niczego gdzie młoda kadra mogłaby się czegoś nauczyć. W sumie jak się chce mieć w opolskim lekarzy to o wiele lepszym i bardziej wydajnym pomysłem byłby jakiś bon edukacyjny, aby po prostu dołożyć się komuś do nauki we Wrocławiu, a ten zobowiązałby się to odpracować w jakiejś placówce na terenie opolskiego.

Sorry - najbliższa licząca się szkoła medyczna wraz z całą bazą dydaktyczną znajduje się we Wrocławiu i tam należy kształcić kadry- tak samo tam należy leczyć specjalistycznie pacjentów którzy tego wymagają zwłaszcza, że Wrocław postawił 2 nowe szpitale.

Nikt nie każe Ci Gościu pisać ładnie o naszym mieście, możesz o swoim Wrocławiu, tez fajne miasto. A Opole jest na początku drogi w tworzeniu zaplecza dla przyszłego kierunku i pewnie wiele jeszcze będzie z tym kłopotów, które z czasem będą rozwiązywane. Zapewne będzie też wiele czerpać z doświadczeń Wrocławia w tej kwestii, i bardzo dobrze. Tak powinno być by uczyć się od lepszych, dla dobra sprawy, czyli nas pacjentów. 

Na koniec. Komentarz Gościa świadczy o kompleksach jego autora, któremu najwyraźniej nie zależy na rozwoju kraju w którym żyje. Bo do tego się to sprowadza.

#10 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 17:45:51

Nie lepsze, albo bardziej doświadczone - tylko jest najbliższa uczelnia medyczna. Tak na marginesie wszystko w odniesieniu do niczego zawsze jest lepsze i doświadczone.  To jest mniej więcej tak jakby Legnica i Wałbrzych zapragnęły tego co forsuje Opole - to też są miasta które mają duże wojewódzkie szpitale z wieloma oddziałami i osiągnięciami i na tym koniec- pewne sprawy bardziej specjalistyczne prowadzi Wrocław i proponuję się z tym pogodzić. Do nauki zawodu lekarza po prostu nie wystarczy szkoła i jeden WCM - już o specjalizacji nie wspomnę.

Nie wiem jakie masz doświadczenie medyczne - ale aby wykształcić nowe kadry to jest do tego potrzebne konkretne zaplecze, konkretna liczba łóżek i chorych.

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:06:38

Nikt nie każe Ci Gościu pisać ładnie o naszym mieście, możesz o swoim Wrocławiu, tez fajne miasto. A Opole jest na początku drogi w tworzeniu zaplecza dla przyszłego kierunku i pewnie wiele jeszcze będzie z tym kłopotów, które z czasem będą rozwiązywane. Zapewne będzie też wiele czerpać z doświadczeń Wrocławia w tej kwestii, i bardzo dobrze. Tak powinno być by uczyć się od lepszych, dla dobra sprawy, czyli nas pacjentów. 

Na koniec. Komentarz Gościa świadczy o kompleksach jego autora, któremu najwyraźniej nie zależy na rozwoju kraju w którym żyje. Bo do tego się to sprowadza.

No nie wiem kto tutaj ma jakieś kompleksy, jeśli chodzi o dobro pacjentów to sorry lekarza należy kształcić tam gdzie jest ku temu zaplecze dydaktyczne, a jak są problemy finansowe to należy jego wspomóc i cały region opolski lepiej by na tym wyszedł niż wkładając kasę w coś co może nie zadziałać, albo powiedzmy wypuszczać jakiś tam absolwentów - sorry, ale to jest w tej chwili eksperyment. Mylnie pojmujesz rozwój całego kraju jako to, że wszystko musi być wszędzie - rozwój w tym przypadku polega na tym, aby w Opolu jak pójdziesz do szpitala były wykwalifikowane kadry i nie jest istotne skąd one tam się znajdą, jak wspomniałem zdolnym studentom medycyny z opolskiego należy pomóc finansowo - bo nie ma co się czarować finanse są kluczową sprawą czy ktoś się uczy, czy marnuje. Nie wszędzie musi być wszystko, ważne jest żeby w razie nieszczęścia człowiek został w szpitalu podstawowym odratowany, a potem trafił niezwłocznie bez żadnej biurokracji do placówki specjalistycznej.

#12 ~deserek~

~deserek~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:19:13

Nie lepsze, albo bardziej doświadczone - tylko jest najbliższa uczelnia medyczna. Tak na marginesie wszystko w odniesieniu do niczego zawsze jest lepsze i doświadczone.  To jest mniej więcej tak jakby Legnica i Wałbrzych zapragnęły tego co forsuje Opole - to też są miasta które mają duże wojewódzkie szpitale z wieloma oddziałami i osiągnięciami i na tym koniec- pewne sprawy bardziej specjalistyczne prowadzi Wrocław i proponuję się z tym pogodzić. Do nauki zawodu lekarza po prostu nie wystarczy szkoła i jeden WCM - już o specjalizacji nie wspomnę.

Nie wiem jakie masz doświadczenie medyczne - ale aby wykształcić nowe kadry to jest do tego potrzebne konkretne zaplecze, konkretna liczba łóżek i chorych.

Jak na kraj ponad 35 mlnowy, czy ilu nas tam teraz jest... placówek kształcących lekarzy jest proporcjonalnie zbyt mało, za mało jest lekarzy, karetek itd. Wielu rzeczy u nas brakuje, od autostrad, po lotniska i połączenia kolejowe. Jak porównać nasze zasoby w wymienionych kategoriach z sąsiednimi Niemcami, to widać wyraźnie, ze jesteśmy pustynią. Polska musi się rozwijać i mieć ambicje, inaczej nie dogonimy zachodu, nawet za 50 lat.

#13 ~Stanisław~

~Stanisław~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 18:36:00

Czy świecki kierunek lekarski prowadzi do zdrowia nawet z rąk rycerza Opus Dei. Czy od mieszania herbata staje się słodsza ? Za grzechy katolicy mają odpokutować modlitwą a nie wymigiwać się leżakowaniem w szpitalach pod nadzorem świeckich lekarzy.Ciekawe jaka będzie przysięga katolików absolwentów.....tak mi dopomóż Bóg czy powołanie się na niewiernego Greka Hipokratesa.Brakuje biskupa na ceremonii powołania szatańskiego wydziału kształcącego naprawiaczy wyroków boskich.Wcześniej Gowin miał w nosie świeckie prawo czy teraz nawrócił się i olewa wyroki boskie.

#14 ~Collonna~

~Collonna~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 20:21:06

Medycyna to nie musi byc taka wiela machina jak w Wrocku.

Tam wielu dostalo sie pd kola, nawet ich nie zauwazono, choc byli zdolni. Tak obilo mi sie o uszy, ze tam sa prawdzie mafijne struktury,

z rodzinami, zakresami wplywu, ustalonymi stawkami za to czy tamto.

Mam nadzieje, a nawet jestem pewien, ze Medycyna w Opolu bedzie miala sie dobrze i pomoze miejscowym .

To moze byc najwieksze niebezpieczenstwo, ze zleci sie mierny

element z nadzieja, ze mozna tu sobie dyplom kupic.

Ale wlasnie na takiej  malej uczelni jest to widoczne-w takim Wrocku nikt nawet tego nie zauwazy.

#15 ~Przyszły student.~

~Przyszły student.~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 22:22:27

Oby nauczający na tym kierunku byli z wysokiej bardzo..pólki   !

#16 ~Małgorzata~

~Małgorzata~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 22:33:49

Konkurencja? Nie rozśmieszaj ludzi :lol:, otóż można zrobić dużo więcej- wystarczy dofinansować utrzymanie na studiach opolskim studentom i potem mieć własne kadry, które będą pracować na miejscu- najprostsze i najtańsze rozwiązanie.  Trzeba być niespełna rozumu aby tworzyć kierunek lekarski w miejscu gdzie nie ma nic- potem co? - bilecik na pociąg i wysłanie do Wrocławia najpierw krojenie trupa do prosektorium, a potem błaganie o możliwość asysty w dużych szpitalach.  

Typowy przejaw leczenia jakiś kompleksów - ciekawe kiedy pomysły wybudowania własnej opery, tramwajów i wszystkiego innego czego dusza zapragnie.

Przepraszam, że się wtrącę, jesteś może z gminy Dobrzeń Wielki?

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 06:26:33

Chyba jest, ale Dobrzeń już jest Wielki. A Opole? Mieścinka pożal się Panie Boże. Ani ładna, ani wygodna, ani przejezdna. Nawet obwodnice ma nie na swoim terenie( sorki, już na swoim). Złodziejskie miasteczko powiatowe.

#18 ~Bolek~

~Bolek~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 07:19:41

No to .... pora umierać ..... A rak na marginesie: Nicieja oddał nagrobki , które sobie przywłaszczył kilka lat temu ?

#19 ~sycz~

~sycz~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 09:44:07

kierunek lekarski? co najwyżej weterynaryjny i to jako filia  

#20 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2016 - 10:14:55

No dalej obrażaj, bo jak się nie ma żadnych argumentów to właśnie tak się traktuje przeciwnika w dyskusji, który ma inne zdanie.

Opole nie ma niczego aby utworzyć taką uczelnię, ma mniej więcej takie samo zaplecze jak Suwałki dla uczelni górniczej, albo Rzeszów do technologii produkcji miedzi. Recepta dla opolskiego jest banalna - chcecie lekarzy - pomóżcie własnym talentom materialnie podczas nauki, a potem przyjdą i będą Was długie lata leczyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych