Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~~niania~~

~~niania~~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 20:41:30

Posłowie powinni ustawę uchwalić aby można było legalnie wysterylizować takie osoby. Nie ma co tu obrażać tych ludzi, oboje są biedni ale nie alkoholicy, to już duży pozytyw. Niech sobie żyją w spokoju ale niech więcej nie puszczają dzieci na ten świat - sterylizacja konieczna, aborcję wykluczam.

#42 ~DIXI~

~DIXI~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 20:55:56

niedawno remontowano w Brzegu mieszkania Romów za publiczne pieniądze...

Co??? Człowieku chyba Ci się kompletnie poprzestawiało- jestem pewna, że gdyby tym ludziom dać super wyremontowane mieszkanie z wszystkimi możliwymi bajerami to i tak za miesiąc zrobili by z niego chlew... To po prostu czysta patologia i nic więcej... Jeśli chodzi o remontowanie mieszkań, to jak najbardziej- ale rodzinom, które na to zasługują, a biedy nie zawdzięczają swojemu nieróbstwu i głupocie

#43 talib

talib

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1774 postów

Napisano 28 luty 2010 - 21:31:28

Co??? Człowieku chyba Ci się kompletnie poprzestawiało- jestem pewna, że gdyby tym ludziom dać super wyremontowane mieszkanie z wszystkimi możliwymi bajerami to i tak za miesiąc zrobili by z niego chlew... To po prostu czysta patologia i nic więcej... Jeśli chodzi o remontowanie mieszkań, to jak najbardziej- ale rodzinom, które na to zasługują, a biedy nie zawdzięczają swojemu nieróbstwu i głupocie

Napewno nie nierobstwo dzieci co bocian przyniosl

#44 ~pika~

~pika~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 21:53:37

Ja wychowałem się w domu, w którym nie było łazienki, ale takiego syfu w życiu nie widziałem. Było nas czworo rodzeństwa każdy z nas skończył wyższą szkołę, było biednie, ale rodzice dążyli do tego, aby nam się żyło lepiej. Nigdy w domu nie było opieki społecznej, kuratora i syfilisu. szkoda pisać o takiej patologii, jedyne wyjście to sterylizacja!

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 22:39:10

1. Skoro jej dzieci trafiają od niemowlaka do rodziny zastępczej, i sąd w miarę szybko pozbawia ta panią praw rodzicielskich, to te dzieci na pewno mają już kochających rodziców nie są w domach dziecka.
2. Matka wie w jakiej rodzinie zastępczej jest dziecko, jeśli chce i jej zależny może je odwiedzać i starać się o nie - ciekawe czy to robiła, czy było jej to raczej "na rękę", że ktoś inny opiekuje się maleństwem.
3. Artykuły na bazie "sprawy małej Różyczki", o ile tam wydaje się, że sąsiedzi przypilnują i pomogą matce, tak tutaj wątpie, czy Ci Państwo w anonimowym Opolu otrzymaliby takie wsparcie.
4. Sądzę , że wiele krzywdy stanie się przez te artykuły. Wyobrażam sobie, że te dzieci np. teraz czytają ten artykuł... Albo mamy, które adoptowały jej dzieci....

#46 ~Beatka~

~Beatka~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 00:01:40

Horror!!!
Panią z Błot Wielkich POTRAFILI wykastrowac, chociaż miała mniej dzieci, a tej pani już nie mogą! no nie, co za naród!
Powinni wprowadzic przymusowa kastracje takich ludzi!
skoro nie potrafi zadbac o siebie, to i o dzieci nie zadba!
To przeciez jasne jak slonce ze rodzi, zeby miec kase. Dobrze ze ktos zainteresowal sie tymi dziemi.
Obok pieca (palą drewnem) kuweta dla kota
Tego kota tez powinni zabrac.

#47 lolita

lolita

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 06:37:48

Pojecia nie masz o tym, o czym piszesz. Do tego, zeby miec czysto w domu, nie potrzeba pieniedzy. Wydaje ci sie, ze gdyby dostali normalne mieszkanie, to by cos zmienilo? Jestes w bledzie. Zyja w takich warunkach bo im to pasuje i nic tego nie jest w stanie zmienic. A co do Opieki Spolecznej, to ja bym nie liczyla, ze dzieki nim jakos bede zyla. Wydaje ci sie, ze oni tak chetnie rozdaja pieniadze? Zreszta z ich wypowiedzi wynika jasno, ze ona jest lekko uposledzona. Moze wiec lepiej dla dzieciaczkow, ze je zabrali.

Jak dobrze że ty masz pojęcie o czym piszesz powinni ci medal za to dac.Nie chodziło o to żeby dac pieniąze żeby było czysto bo pieniądze same tego nie posprzątają tylko żeby kasę albo jakąś żywnośc dac im że nie chodzili głodni.Opieka daję kasę i to co miesiąc wię da się życ z tego bo znam takich ludzi co żyją z opieki ,może akurat u ciebie w gminie jest inaczej.A co do lokum to zawsze trzeba dac człowiekowi szanse może jednak potrafiliby utrzymac porządek.Jeszcze tak do tej sterylizacji wtrące słówko-wydaje mi sie chociaż mogę sie myślic bo każdemu to się zdarza,że nie trzeba sterylizacji tylko lekarze ,którzy przy porodzie byli powinni jej jajniki związac i to też daje jakieś zabezpieczenie tylko trzeba to dokłanie zrobic.Napewno wiedzieli co się z dzieckiem kolejnym stanie więc problemu nie mieliby by żeby to zrobic.Becikowego przy kolejnym dziecku nie dostaną ,chyba że przepisy się znowu zmieniły bo już nie pamiętam,bo przecież było tak że trzeba do lekarza chodzic i zaświadczenie przestawic w opiece.dziekuje

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 07:48:46

A ja mam takie pytania: ile nas kosztuje umieszczanie tych wszystkich dzieci w rodzinach zastępczych? Przecież takie rodziny dostają na te dzieci pieniądze z budżetu co miesiąc. Ile wydajemy na biurokrację związaną z wszystkimi procedurami? Dlaczego ludzie mają być karani za to, że są biedni? Nie twierdzę, że to normalne mieć tych dzieci aż tyle, ale gdyby Ci ludzie dostali te pieniądze, które otrzymują rodziny zastępcze, może sytuacja by się zmieniła. Nikt nie sprzeciwia się systemowi, który jest zły, bo zamiast poprawić byt wielu rodzin po prostu rości sobie prawo do decydowania kto może a kto nie może mieć dzieci. A przecież każdy z nas urodził się człowiekiem i ma to prawo zapisane w naturze. Ja nawet sobie nie chcę wyobrazić co ta kobieta przeżywa. Może nie jest oczytana, inteligentna, zaradna, ale kto daje nam prawo odbierać jej możliwość posiadania dzieci. Dlaczego uważamy się za lepszych?

#49 landryna_75

landryna_75

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 09:04:53

Jak dobrze że ty masz pojęcie o czym piszesz powinni ci medal za to dac. ...

Tak, ja mam pojecie o tym o czym pisze. Przez kilka lat opiekowalam sie takimi ludzmi i wiem, ze niestety nie zawsze da sie pomoc. Przykre ale prawdziwe. Ustawe o pomocy spolecznej znam na pamiec i wiem, ze to tylko papier i niejak sie ma do rzeczywistosci. W swoim poprzednim poscie pisalas, ze gdyby tym ludziom dac jakies normalne mieszkanie, to mogliby wychowywac dzieci. I wlasnie z tym sie nie zgadzam. ja tym ludziom nawet kota bym nie zostawila. Oni nie potrafia o siebie zadbac, a co dopiero o dzieci. A zeby komus podwiazac jajowody, to potrzeba na to jego zgody, chyba ze zrobia to sadownie. To chyba byloby najrozsadniejsze wyjscie.

A ja mam takie pytania: ile nas kosztuje umieszczanie tych wszystkich dzieci w rodzinach zastępczych? ...

Zastanow sie co piszesz. W takich warunkach nie mozna wychowywac dzieci. Zadne pieniadze tu nie sa w stanie pomoc, bo ci ludzie nie nadaja sie na rodzicow. Jako ciekawostke moge Ci napisac, ze znam taka pare zyjaca w konkubinacie, ktora ma juz razem 14 dzieci. Ona ma lat 32, on jest 2 lata starszy. Na oko niby normalna rodzina, ale jak z nia wywiad przeprowadzono, to powiedziala, ze bedzie tak dlugo rodzic, az w koncu ktores dziecko jej zostawia. Bo jej wszystkie dzieci po porodzie odbieraja. Jak myslisz, ona mysli o dzieciach czy o sobie???

#50 lolita

lolita

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 09:59:04

Ja widzę moja droga że ty z siebie robisz najmądrzejszą na świecie bo kolejnej osobie piszesz żeby zastanowiła się co pisze jakbyś ty wiedziała najlepiej.Nawet jak te dzieci trafią do rodzin zastępczych to też nie ma pewności że tam będzie wszystko ok bo różne są przypadki i dzieciom właśnie robią większą krzywdę rodzina zastępcza niż prawdziwi rodzice.W końcu nikt nie dał im szansy wychowywac dzieci więc nie oceniajmy jacy to rodzice,każdemu trzeba dac szanse chociaż chwilową.jajniki nie trzeba przez sąd podwiązywac bo wystarczy tylko że kobiecie kolejna ciąża może zagrażac życiu i nawet trzeba wtedy coś zrobi a jej to chyba kręgosłup wysiada wiec jakieś zagrożenie jest

#51 landryna_75

landryna_75

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 11:37:34

Moze nie najmadrzejsza, ale dosc sie naogladalam. Stad moje przekonanie. A dzieci to nie zabawki, zeby na nich eksperymentowac i sprawdzac, czy sie rodzice nadaja i czy podolaja. Ponadto zeby zostac rodzina zastepcza, trzeba przejsc przez sito biurokratycznych przepisow. Zreszta o czym mowa. Oni nie nadaja sie na rodzicow i zadnej szansy nie powinni dostac. Szkoda tych dzieci, ale w tej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak tylko zapewnic im najlepsza opieke. A tym ludziom nalezy sie jak najbardziej pomoc, bo sa umyslowo chorzy, a to nieuleczalne. Dodam jeszcze, ze madra kobieta wiedzac, czym jej moze grozic kolejna ciaza, nie zachodzi. Jesli Ty uwazasz, ze za nia maja myslec lekarze, opieka itd. to tym bardziej nie rozumiem Twojego punktu widzenia. A tak na marginesie to kazdemu napisze to samo, jesli bedzie twierdzil, ze lepsze mieszkanie i kasa od panstwa sa w stanie rozwiazac problem tych ludzi.

#52 lolita

lolita

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 12:06:26

Sama piszesz że jest umysłowo chora wiec jak może pomyślec o np.związaniu jajników ,więc chyba lekarze powinni zdecydowac.co do rodziny zastępczej to właśnie widac na niektórych rodzinach jak u nas występują 'biurokratyczne przepisy'.

#53 landryna_75

landryna_75

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 12:24:34

Otoz to,i ty takim ludziom chcesz dawac szanse????? Mysle, ze doszlysmy do "wspolnego mianownika".

#54 lolita

lolita

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 12:42:16

Tu to mi chodziło o te jajniki że lekarze powinni sami.Super sie z toba debatowało mam nadzieję że ktos to przeczyta i pomoże tym ludziom w jakikolwiek sposób.Milego dnia ci życze

#55 ~YoYo~

~YoYo~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 16:25:03

Jak dobrze że ty masz pojęcie o czym piszesz powinni ci medal za to dac.Nie chodziło o to żeby dac pieniąze żeby było czysto bo pieniądze same tego nie posprzątają tylko żeby kasę albo jakąś żywnośc dac im że nie chodzili głodni.Opieka daję kasę i to co miesiąc wię da się życ z tego bo znam takich ludzi co żyją z opieki ,może akurat u ciebie w gminie jest inaczej.A co do lokum to zawsze trzeba dac człowiekowi szanse może jednak potrafiliby utrzymac porządek.Jeszcze tak do tej sterylizacji wtrące słówko-wydaje mi sie chociaż mogę sie myślic bo każdemu to się zdarza,że nie trzeba sterylizacji tylko lekarze ,którzy przy porodzie byli powinni jej jajniki związac i to też daje jakieś zabezpieczenie tylko trzeba to dokłanie zrobic.Napewno wiedzieli co się z dzieckiem kolejnym stanie więc problemu nie mieliby by żeby to zrobic.Becikowego przy kolejnym dziecku nie dostaną ,chyba że przepisy się znowu zmieniły bo już nie pamiętam,bo przecież było tak że trzeba do lekarza chodzic i zaświadczenie przestawic w opiece.dziekuje

Lekarze, którzy byli przy porodzie nie mogą jej jajników związać, gdyż:
1. zabieg, o którym myślisz, to podwiązanie jajowodów, czyli sterylizacja - wykonywany jest jako zabieg operacyjny lub w laparoskopii
2. Pozbawienie zdolności płodzenia jest czynem karalnym zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5 (Kodeks Karny).

#56 lolita

lolita

Znajomy

• PipPip
  • 21 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 17:17:27

Dziękuje za wytłumaczenie

#57 ~gringo~

~gringo~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2010 - 20:57:12

Biedne ludzie. Żyją z rozpędu. Zaspokajają najprymitywniejsze odruchy kosztem spieprzonego życia swych przyszłych dzieci.

#58 talib

talib

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1774 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 22:08:59

Biedne ludzie. Żyją z rozpędu. Zaspokajają najprymitywniejsze odruchy kosztem spieprzonego życia swych przyszłych dzieci.

A ty kochany nie zaspakajasz

#59 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2011 - 12:15:29

A ty kochany nie zaspakajasz

Niech najpierw cos zrobia z mieszkaniem Chociaz niech posprzataja. Pozniej niech mysla o powiekszaniu rodzinki. Jakby im tak zalezalo jak jest napisane. To by cos zaczeli dzialac. A nie usiasc i biadolic. A pomoc spoleczna to tylko daje pijakom, a nie jak w brew pozorom nazwa wskazuje pomaga potrzebujacemu spoleczenstwu (kase dostaja i mig poalkochol do sklepu. jak byl zolnierzem to jakas kase dostaje. Ja tez mam rodzine i nie mam swojego mieszkania, na socjalne nie mam co liczyc, ale jakos sobie radze i nikt dzieci mi nie zabral. Jak sa tacy schorowani to sa prace typu ochroniarz, stroz itd. No ale jak ktos niechce to usiadzie i bedzie biadolic jak wszyscy sie na niego uwzieli.

#60 ~Kazik~

~Kazik~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2011 - 17:48:39

Minął rok i zgodnie z planem kolejny dzidziuś się pojawił i kolejny został odebrany "zaradnym" rodzicom.
Brak słów...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych