Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Korupcja w Polsce wg.org.T.I.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 PREZIO

PREZIO

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1211 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 14:55:21

Organizacja Transparency International od 1995 roku publikuje wskaźnik percepcji korupcji . Każdego roku organizacja aktualizuje ranking na podstawie czynników, które mogłyby sugerować, że w danym kraju lub regionie łatwiej dochodzi do korupcji.

Polska zajęła 41. miejsce w rankingu państw pod kątem postrzeganego poziomu korupcji. Na równi z nami oceniono Cypr i Republikę Zielonego Przylądka. W zeszłym roku zajmowaliśmy lepszą pozycję, bo trzydziestą szóstą. Najlepiej w 2019 roku, spośród 180 państw i regionów, oceniono Danię i Nową Zelandię.
Wskaźnik percepcji korupcji w 2019 r. pokazuje, że w wielu krajach odnotowuje się niewielką poprawę w zwalczaniu korupcji lub jej brak.
Spadek Polski w rankingu tłumaczony jest działaniami rządu dotyczącymi sądów. "Większość postkomunistycznych państw członkowskich UE stara się skutecznie zwalczać korupcję. Kilka krajów, w tym Węgry, Polska i Rumunia, podjęło działania mające na celu osłabienie niezależności sądów, co osłabia ich zdolność do ścigania przypadków korupcji na wysokim szczeblu - informuje organizacja.

Organizacja T.I. nie kłamie,a rankingu nie można zakrzyczeć i odrzucić większością#2 PACCO

PACCO

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 8893 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 22:08:58

 Kilka krajów, w tym Węgry, Polska i Rumunia, podjęło działania mające na celu osłabienie niezależności sądów, co osłabia ich zdolność do ścigania przypadków korupcji na wysokim szczeblu - informuje organizacja.

No i gitara,, o to ci to biega. B)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych