Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~nowy~

~nowy~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2017 - 13:55:16

Wpis został usunięty

#2 ~pepik~

~pepik~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2017 - 14:56:25

Prawie przez 20 lat moim kierownikiem był "świadek jehowy".

Tak nieuczciwego, kłamliwego a w szczególności fałszywego osobnika to ja w długim już, swoim życiu nie spotkałem. Jednocześnie jeżeli chodzi o przełożonych to był wzorowym du.polizaczem....

Nie znam założeń tego ruchu/religii/sekty... Ale ów osobnik skutecznie mnie do poznania ich zniechęcił.

#3 ~Ewiak Ryszard~

~Ewiak Ryszard~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2017 - 17:06:20

Ludzie ci są przekonani, że podążają za Jezusem. W rzeczywistości podążają za symbolicznymi kobietami - przywódcami religijnymi, którzy mieszają prawdę z fałszem (por. Obj 14:4,5). Fundamentalna nauka tej organizacji o roku 1914 oparta jest na fałszu. To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Ta niewola zaczęła się jednak już w trzecim roku królowania Jehojakima (Daniela 1:1,2). W celu odrzucenia tej oczywistej prawdy, przywódcy tej organizacji w przekładzie Nowego Świata na początku tekstu z Księgi Daniela 1:2 dodali zwodniczy zwrot: "Z czasem". Dlaczego sfałszowano ten tekst? Potwierdza on, że Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.
Babilończycy zabierali Żydów i przybory świątyni do niewoli etapami:
1) 606 p.n.e. = w trzecim roku Jehojakima (Dn 1:1,2; 2Kn 36:6,7);
2) 597 p.n.e. = za czasów Jehojachina (Jer 52:28; por. Eze 40:1; 2Kn.36:10);
3) 587 p.n.e. = w 18 roku Nebukadneccara (Jer 52:29; według babilońskiej rachuby czasu; 2Kn 36:17,18);
4) 582 p.n.e. = w 23 roku Nebukadneccara (Jer 52:30; według babilońskiej rachuby czasu).
Kiedy zaczęła się dominacja Babilonu? (Jer 25:11-12, BG). Babilon upadł w roku 539 p.n.e. 539 + 70 = 609.
Co wydarzyło się w roku 609 p.n.e.? "W 609 Babilończycy ostatecznie rozgramiają Asyryjczyków i rozpoczynają wprowadzać zwierzchnictwo nad Fenicją, Syrią i Palestyną" (History of Humanity Scientific and Cultural Development, UNESCO, 1996, Volume III, s. 117).
W tym samym czasie umarł król Jozjasz (2 Kn 35:20-24, BT; por. 2Kl 23:29). Po Jozjaszu panowało jeszcze czterech królów judzkich:
Jehoachaz - 3 miesiące (2Kn 36:1,2),
Jehojakim - 11 lat (2Kn 36:5),
Jehojachin - 3 miesiące i 10 dni (2Kn 36:9),
Sedekiasz - 11 lat (2Kn 36:11).
609 p.n.e. + 22 lata = 587 p.n.e. = data zniszczenia Jerozolimy, według Jeremiasza 29:10 i 25:11
W tekście Zachariasza 1:12, czytamy: "Wtedy anioł Jahwe zapytał tymi słowami: 'Jahwe Zastępów, czy długo jeszcze nie przebaczysz Jerozolimie i miastom Judy, na które gniewasz się już lat siedemdziesiąt?'" (BT).
Komentarz do tego tekstu, w wydanej przez Towarzystwo Strażnica, w roku 1972, książce: "Paradise Restored to Mankind - By Theocracy!", brzmi: "Jak wynika ze słów anioła, niektórym wydawało się, że 'te siedemdziesiąt lat' potępiania Jerozolimy i innych miast judzkich przez Jehowę w dalszym ciągu trwało" (s. 131, akapit 19a).
Czy faktycznie ze słów anioła wynika, że "niektórym wydawało się, że 'te siedemdziesiąt lat' potępiania Jerozolimy i innych miast judzkich przez Jahwe w dalszym ciągu trwało", a on był innego zdania? Przecież ten anioł wyraźnie przedstawia tu Bogu, nie cudze, lecz swoje własne odczucia. Dlaczego używa się tak podstępnych komentarzy? Tak, takie komentarze potrafią zaślepić bezkrytycznych czytelników.
70 lat potępiania miast judzkich skończyło się w roku 519 p.n.e.
519 + 70 = 589. Co się wtedy wydarzyło? Nabuchodonozor rozpoczął wtedy inwazję na Judeę. Oblężenie Jerozolimy rozpoczęło się już na początku stycznia 588 p.n.e. (2Kl 25:1). 19 miesięcy później, w sierpniu 587 p.n.e. Jerozolima została zburzona (2Kl 25:8).
589 p.n.e. + 2 lata inwazji babilońskiej = 587 p.n.e. = data zburzenia Jerozolimy, według Zachariasza 1:12.
Z tekstu Zachariasza 7:1-3 wynika, że Żydzi pościli w rocznicę wydarzeń związanych z tą inwazją aż do grudnia 518 p.n.e. ("Całe Pismo", s. 169 a. 3). Jak długo pościli? Bóg oświadczył: "i to już siedemdziesiąt lat" (Za 7:5). Kiedy więc zaczęli pościć? Oblężenie Jerozolimy rozpoczęło się na początku stycznia 588 p.n.e. (zobacz Eze 24:1,2; por. Za 8:19). Pierwsza rocznica przypadła więc na początek stycznia 587 p.n.e. Od stycznia 587 p.n.e., do grudnia 518 p.n.e., jest 70 lat (bez 1 miesiąca). Bóg potwierdza więc wypowiedź swego anioła, z której wynika, że Jerozolima została zburzona w sierpniu 587 p.n.e. (2Kl 25:1-9).
ok. 04.01.588 p.n.e. + 19 miesięcy do zburzenia Jerozolimy = sierpień 587 p.n.e., według Zachariasza 7:5.

#4 kk24

kk24

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 15 lipiec 2017 - 20:30:21

Bardzo mi się podobało jak sprzątali hali, przynajmniej jakiś pożytek z nich był.

#5 ~Theo Olog~

~Theo Olog~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 09:43:57

Jehowici przypominaja mi pisdzielstwo-ta wiara mimo
innych faktow.
Szkoda mi tych wchodzacych w ten ich system.
Tylko niektorzy beda "starszymi" i korzystac z tego systemu.
Ogromna masa jehowitow ma duzo gorzej jak owce u katoli.
To grzebanie w zydowskich mitach i wyciaganie z tego jakis prawd-
nie strasznie-ale smiesznie.

#6 aksel

aksel

Znajomy

• PipPip
  • 39 postów

Napisano 22 luty 2019 - 10:01:42

napisalem ale powtorze, 

obserwuje rozne filmiki na youtube i zauwazylem ze albo  jehowici maja swego czlowieka w serwerze youtube albo ten serwer jest nastawiony antykatolicko.

ogladalem taki filimik z komenrzazami pt

Jezus  jest Bogiem !  Rozmowa z kobieta swiadkiem Jehowy

na filmiku facet wykazal tej babce ze sie myli w swych dogmatach jakie zaprezentowali jej starsi bracia w wierze.

to mozna by bylo przeczekac tylko ze jak sie potem okazalo  to pokazal sie taki aktywny swiadek o ksywie Grayhair Senior  bluzgajacy na katolikow.

caly czas krytykuje katolickie dogmaty

ale wszystkie inne posty  ktore wytykaja bledy w doktrynie swiadkow, niespelnione proroctwa straznicy z tymi koncami swiata 1914,1918,1975 lub komentarze z wypowiedziami bylych swiadkow sa usuwane a konta blokowane.

wiem o tym ze swiakowie lubia wytykac bledy w  innych religiach ale gdy ktos krytykuje swiadkow to zaraz jest wielka obraza, grot w organizacje  lub jak tu skarzenie sie do youtube i blokada konta

moje konto zostalo zablokowane   wpisy usuniete po 4 godzinach od ich umieszczenia pod tym filmikiem

a komentarz zawieral tylko wspomnienie o koncu swiata w 1975 zapowiadanym przez straznice  oraz historie domu prorokow  beth sarim w san diego w kaliforni

#7 aksel

aksel

Znajomy

• PipPip
  • 39 postów

Napisano 22 luty 2019 - 10:21:07

napisalem ale powtorze, 

obserwuje rozne filmiki na youtube i zauwazylem ze albo  jehowici maja swego czlowieka w serwerze youtube albo ten serwer jest nastawiony antykatolicko.

ogladalem taki filimik z komenrzazami pt

Jezus  jest Bogiem !  Rozmowa z kobieta swiadkiem Jehowy

na filmiku facet wykazal tej babce ze sie myli w swych dogmatach jakie zaprezentowali jej starsi bracia w wierze.

to mozna by bylo przeczekac tylko ze jak sie potem okazalo  to pokazal sie taki aktywny swiadek o ksywie Grayhair Senior  bluzgajacy na katolikow.

caly czas krytykuje katolickie dogmaty

ale wszystkie inne posty  ktore wytykaja bledy w doktrynie swiadkow, niespelnione proroctwa straznicy z tymi koncami swiata 1914,1918,1975 lub komentarze z wypowiedziami bylych swiadkow sa usuwane a konta blokowane.

wiem o tym ze swiakowie lubia wytykac bledy w  innych religiach ale gdy ktos krytykuje swiadkow to zaraz jest wielka obraza, grot w organizacje  lub jak tu skarzenie sie do youtube i blokada konta

moje konto zostalo zablokowane   wpisy usuniete po 4 godzinach od ich umieszczenia pod tym filmikiem

a komentarz zawieral tylko wspomnienie o koncu swiata w 1975 zapowiadanym przez straznice  oraz historie domu prorokow  beth sarim w san diego w kaliforni

te teksty jako podziekowanie swiadkom za blokady i kasowanie konta  po krytycznych uwagach pod adresem jehowitow to juz umiescilem na  podsunietych mi przez znajomych tytulach forow w gdansku, poznaniu, krakowie, warszawie., wroclawiu.

#8 aksel

aksel

Znajomy

• PipPip
  • 39 postów

Napisano 24 luty 2019 - 12:33:01

Prawie przez 20 lat moim kierownikiem był "świadek jehowy".

Tak nieuczciwego, kłamliwego a w szczególności fałszywego osobnika to ja w długim już, swoim życiu nie spotkałem. Jednocześnie jeżeli chodzi o przełożonych to był wzorowym du.polizaczem....

Nie znam założeń tego ruchu/religii/sekty... Ale ów osobnik skutecznie mnie do poznania ich zniechęcił.

to tez do mojego ostatniego wpisu 

kilka lat temu z rejonu gliwic wyjechali ludzie do pracy za granice, w tym moj krewny od ktorego znam te historie

10 z nich trafilo do firmy gdzie ustawiaczem na maszynach byl swiadek jehowy

po tygodniu od przyjazdu to ci z gliwic mieli pod swymi drzwiami polskojezycznych swiadkow jehowy, ktorzy dobijali sie do drzwi dzwoniac ze malo sie dzwonek nie spalil

ci z gliwic powiedzieli ze nie maja czasu ani checi rozmawiac gdyz spia po nockach gdyz pracuja w systemie 4 zmian

nie minely 3 tygodnie a wszyscy ludzie z rejonu gliwic zostali zwolninieni

gdyz jak sie okazalo to ten ustawiacz swiadek jehowy caly czas  latal  do biura na nich skarzyc

za to ze niechcieli rozmawiac ze swiadkami jehowy

za te swiadectwo prawdy o swiadkach jehowy to moje konto na youtube  zostalo usuniete

jest taki filmik i link na google do wyszukania pt

straznica brzytwy sie chwyta

czyli po prostu swiadkowie jehowy  uwielbiaja krytykowac i wypisywac bledy innych ale za slowa prawdy o wyczynach tego zwiazku wyznaniowego-swiadkowie jehowy

to blokuja konta i usuwaja wpisy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych