Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dar

dar

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 19 luty 2018 - 21:02:17

Skoro biorą za recykling to powinni odbierać zużyte worki foliowe i utylizować , a tak to my dodatkowo płacimy za wywóz segregowanych śmieci - tworzyw sztucznych

#2 Pinky

Pinky

Swojak

• PipPipPipPip
  • 681 postów

Napisano 20 luty 2018 - 10:57:32

Ja już od lat nie biorę woreczków foliowych przy kasie supermarketu. W samochodzie mam składane koszyki na zakupy. Podjeżdżam wózkiem na zakupy do samochodu i przeładowuję. Kiedyś brałem te koszyki do sklepu i przy kasie bezpośrednio do nich ładowałem, ale za często byłem zaczepiany przez kasierki, gdzie musiałem się tłumaczyć, że to są własne, a nie kradzione w owym sklepie.
Jeżeli jestem w galerii handlowej to w kieszeni mam torbę z materiału, którą napełniam jeżli coś kupuję.

#3 Ucho Prezesa

Ucho Prezesa

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2541 postów

Napisano 20 luty 2018 - 12:17:05

Ja już od lat nie biorę woreczków foliowych przy kasie supermarketu. W samochodzie mam składane koszyki na zakupy. Podjeżdżam wózkiem na zakupy do samochodu i przeładowuję. Kiedyś brałem te koszyki do sklepu i przy kasie bezpośrednio do nich ładowałem, ale za często byłem zaczepiany przez kasierki, gdzie musiałem się tłumaczyć, że to są własne, a nie kradzione w owym sklepie.
Jeżeli jestem w galerii handlowej to w kieszeni mam torbę z materiału, którą napełniam jeżli coś kupuję.

Panie Pinky, czy koszyki ma Pan plastikowe czy z innego materiału????

#4 Pinky

Pinky

Swojak

• PipPipPipPip
  • 681 postów

Napisano 20 luty 2018 - 16:50:14

Koszyki mam z plastiku. I zdaję sobie z tego sprawę. Tylko ten jeden mam już ponad 17 lat, a drugi ponad 8 lat. Żaden z nich nie jest palony w piecu, ani też nie zaśmieca środowiska. Chyba nie chcesz powiedzieć, że lepiej jest pakować towar do woreczków, a później puszczać je przez komin, albo obserwować jak dekorują nasze drzewa, krzaki, łąki i lasy.

#5 Kulawa Jolka

Kulawa Jolka

Anunnkai-Attas

• PipPipPipPip
  • 1333 postów

Napisano 20 luty 2018 - 21:08:07

Panie Pinky, czy koszyki ma Pan plastikowe czy z innego materiału????

Jak się nie masz czego czepić to się czep swojej baby :P

Pamiętam jakieś 10 lat temu w Egipcie na ogrodzeniu lotniska były tony woreczków foliowych , czarnych , zapytaliśmy co to oznacza bo wyglądało przerażająco , wytłumaczyli nam że tu wszystko jest pakowane w takie czarne woreczki które są wyrzucane bo nie ma śmietników a że tam jest wieje ciągle wiatr więc niesie je po kraju aż gdzieś się zatrzymają no i w taki właśnie sposób zatrzymały się na ogrodzeniu lotniska , dobrze że jest tam zawsze cieplo bo jakby zaczęli tym palić jak nasi rodacy to nie byłoby gdzie spędzać urlopu :D

#6 szymon-wr

szymon-wr

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 03 czerwiec 2019 - 20:15:04

Jedna rzecz to utylizacja/recykling, osobna - samo śmiecenie. 
Teraz np. jest moda na nieużywanie jednorazowych słomek, a okazuje się że one odpowiadają za 0,5% całości plastikowych śmieci.
Ale ostatnio w lokalu dostałem słomkę bambusową, dość masywną ale chyba wciąż jednorazową, co w skali transportu większych ilości słomek powoduje pewnie większe zużycie paliwa niż zysk ze zmiany słomek plastikowych :|

#7 bolka

bolka

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 11:59:35

Powinny być nałożone opłaty za opakowania jednorazowe. Trzeba rozwijać trend przychodzenia z własnymi pudełkami do sklepu.

#8 szczecinka

szczecinka

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:17:16

A kiedy wprowadzą podatek od śladu węglowego? Powinien wejść jak najszybciej!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych