Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#161 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2017 - 18:23:11

Co to za prezes co nie kontroluje emisji benzenu we własnym zakładzie?, tyle lat nas truli, mam nadzieje że ta firma w końcu dostanie milionowe kary jak te informację się potwierdzą.

Czy ta "benzenowa" fabryka jest własnością Skarbu Państwa III RP, czy  właściciel, który czerpie zyski   jest  z  innego państwa - jakiego ?

#162 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 04:53:55

Dlaczego nasza K-K władza kpi sobie z tego tematu,tematu TABU!

skoro :

"....Codziennie wdychamy trujące gazy? Okazuje się, że Polska ma od lat najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – alarmuje „Gazeta Wyborcza”. W wielu miastach stężenie toksycznych i rakotwórczych substancji przekracza dopuszczalne normy.

Komisja Europejska wysłała do polskiego rządu opinię, zarzucając w niej naruszenie unijnego prawa. To już drugie takie upomnienie.
Będą kary?
Polska będzie mieć dwa miesiące na poprawę. Jeśli przynajmniej nie zainicjuje prac legislacyjnych, służących wyeliminowaniu zanieczyszczeń, Trybunał w Luksemburgu może nałożyć karę. Według analizy NIK za lekceważenie jakości powietrza możemy zapłacić nawet 4 mld zł.
Krócej żyjemy
Bruksela wszczęła postępowanie również wobec 15 innych państw. A gazeta przypomina, że im dłużej oddychamy trującym powietrzem, tym krócej żyjemy...."

Ile krócej żyją obywatele Kędzierzyna-Koźla ?

Jaka jest umieralność noworodków?

Ile jest niedonoszonych ciąż?

Ile kobiet jest bezpłodnych?

Ile osób choruje na nowotwory?

To są pytania jakie zadawać będą wyborcy podczas kampanii parlamentarnej wszystkim kandydatom,szczególnie tym,którzy obiecywali poprawę,której jak widzimy nie ma.

Dlaczego przez 8 lat rządów PO i 4 letniej kadencji naszej kędzierzyńskiej posłanki z PO nie zrobiono NIC aby rozpracować  i ukarać TRUCICIELA? Chyba nadszedł już czas aby skutecznie poprzez odpowiednie organy państwa prawa rozbić naszą lokalną SITWĘ!

#163 ~Miron~

~Miron~
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 11:00:32

Według badań nie zależnych w promieniu minimum 5 km  od K-K nie powinien nawet mieszkać nikt.

#164 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 07:43:14

Znów Petrochemia benzen emituje w kierunku osiedli Blachownia i Piasty. Może uporczywe dopominanie się mieszkańców o czyste powietrze przyniesie skutek?

Oby tak było!

Wciąż powtarzam, że tylko ktoś postawiony wysoko w województwie lub w Warszawie jest w stanie potrząsnąć lokalnym układem, który  w sprawie ograniczenia emisji benzenu nie robi nic, tylko udaje działania.

#165 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 07:46:12

Może potrzebne są regularne pikiety pod bramą zakładów na osiedlu Blachownia, żeby przypominały zadowolonym z siebie Dyrektorom i Prezesom, że nie zgadzamy się na to, żeby płacić naszym zdrowiem za ich sukces!

#166 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 08:36:54

Uważam że powinno jak najszybciej odbyć się referendum w sprawie odwołania Pani Prezydent, może ktoś się ty zajmie?, 

#167 Gość z K-Koźla

Gość z K-Koźla

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 05:06:42

"Według najnowszego raportu"Kędzierzyn-Koźle na 21. miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. 

Kędzierzyn-Koźle wypada fatalnie w najnowszym raporcie Greenpeace.

W obszernym dokumencie przeanalizowano poziom zanieczyszczeń

pyłem zawieszonym PM 2.5.

Jest on wyjątkowo niebezpieczny ze względu na bardzo małe rozmiary,

przez co łatwiej wchłania się do organizmu"

#168 Samanta Blumstein

Samanta Blumstein

Piękny Śląsk

• PipPipPipPip
  • 7124 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 06:46:35

Dlaczego przez 8 lat rządów PO i 4 letniej kadencji naszej kędzierzyńskiej posłanki z PO nie zrobiono NIC aby rozpracować  i ukarać TRUCICIELA? Chyba nadszedł już czas aby skutecznie poprzez odpowiednie organy państwa prawa rozbić naszą lokalną SITWĘ!

Jak tam rządy pislamu ?   " już czas aby skutecznie poprzez odpowiednie organy państwa prawa rozbić SITWĘ "

Hehehe   

#169 Samanta Blumstein

Samanta Blumstein

Piękny Śląsk

• PipPipPipPip
  • 7124 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 06:47:58

Uważam że powinno jak najszybciej odbyć się referendum w sprawie odwołania Pani Prezydent, może ktoś się ty zajmie?, 

Dalej uważasz ? Co ma piernik do wiatraka  - jak uważasz ??? 

Hehehe 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych