Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~lab mobilne~

~lab mobilne~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 11:55:33

Dopuszczalny poziom stężenia pyłu w powietrzu atmosferycznym odnosi się dla frakcji dziecięciu mikrometrów.
Zgodnie z rozporządzeniem ministra środowiska z 3 marca 2008 roku liczba przekroczeń wartości dopuszczalnej powinna być nie większa niż 35 dni w roku.
Dokonywane co roku oceny jakości powietrza wykazują że ten poziom jest przekraczany.
Istnieje ustawowy wymóg wprowadzenia tzw. programów ochrony powietrza, które mają za zadanie, poprzez identyfikację obszarów, gdzie takie przekroczenia występują, wskazać takie rozwiązania proekologiczne, które w jakiś sposób będą obniżały poziom groźnego pyłu ze względu ma zawartość metali ciężkich i toksycznych węglowodorów
Pyły te wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu (benzen zabija). Problemem jest to, że głównym źródłem pyłu jest sektor przemysłowy i komunalny, który szczególnie daje nam się we znaki w okresie zimowym. Przy niskich temperaturach, małych prędkościach wiatru i dogrzewaniu się w domach plus nie przestrzeganie norm przemysłowych następuje wzrost emisji bardzo drobnych frakcji zanieczyszczenia do atmosfery.

Tylko w samym styczniu i lutym Kędzierzyn-Koźle wykorzystał wszystkie dni, w których stężenie pyłków zawieszonych w powietrzu może zostać przekroczone.

#22 ~Alfa~

~Alfa~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 14:10:54

Jak widać tylko gazeta z poza Kędzierzyna miała odwagę o tym napisać . Czy to może oznaczać że radio i telewizja i prasa lokalna siedzi w kieszeni petrochemii , czy może uznała że wyciek 50 metrów sześciennych benzenu to jak puszczenie bąka przez jakiegoś homo sapiens i nie warto o tym mówić .
A może prezydent miasta zainteresuje się , kto nas truje , i czym .


'ABCDEFGH' No to mamy ŚMIERDZĄCY PASZTET ,ale nie ma się czym chwalić, że byliśmy podtruwani od dziesiątek lat, DLACZEGO wcześniej ten problem spływał po włodarzach jak „woda po kaczce”. Gdzie były służby do tego powołane, gdzie Radni ,których wybraliśmy aby nie tylko byli naszymi reprezentantami, ale także dbali o nasze zdrowe powietrze. Same pytanie , czy ktoś się odważy na odpowiedź i wzięcie cywilnej i etycznej odpowiedzialność.

#23 ~Emeryt~

~Emeryt~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 14:27:57

Benzen to jeden problem a drugi to mieszkańcy z ogrzewaniem węglowym.Mieszkam na Pogorzelcu w poblizu ul. Gliwickiej. Sezon grzewczy , a szczególnie jego początek i także koniec gdzie prawdopodobnie brak już węgla to koszmar.Wyjście do sklepu czy nawet kilkanaście metrów do śmietnika przyprawia o mdłości i ból głowy, o spacerach mowy nie ma. Między domami snuje się dym. często wjeżdzając w ul. P. Skargi ma się wrażenie jakby się niedaleko paliło. Umyć balkon i okna po zimie -czarne od sadzy to duży problem. Może to lokalny problem ale mieszka i oddycha tu sporo ludzi.


'eva' czy Ewa zatkaj nos !, bo zapewne jesteś w głębokiej nieświadomości ,że na Pogorzelcu mieszkają prawie sami starsi ludzie, i pala czym popadnie w piecach po prostu z BIEDY!
Jak nie chcesz żyć w smrodach, to sie przeprowadź np. na Wyspy Dziewicze, tam wystarczy szałas z liści palmowych , nie będziesz miała okien i Twój problem będzie z" główki"


#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 marzec 2012 - 17:30:44

Jak widać tylko gazeta z poza Kędzierzyna miała odwagę o tym napisać . Czy to może oznaczać że radio i telewizja i prasa lokalna siedzi w kieszeni petrochemii , czy może uznała że wyciek 50 metrów sześciennych benzenu to jak puszczenie bąka przez jakiegoś homo sapiens i nie warto o tym mówić .
A może prezydent miasta zainteresuje się , kto nas truje , i czym .

Czy inspektor z ochrony środowiska przedstawił raport z tego zdarzenia . I jakie wnioski i ewentualne konsekwencje z tego zdarzenia ?

#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 08:01:29

Dlaczego od 2009r nic nie zrobiono w temacie benzenu?

Polska ma najgorsze powietrze w Unii Europejskiej. Zanieczyszczenia skracają życie mieszkańców - to podaje dzisiejsza prasa.Kiedy tym temat zajmą się nasi lokalni posłowie i władze:starosta Powiatu K-K i prezydent Miasta K-K?

 #26 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 08:20:53

Dlaczego nasza K-K władza kpi sobie z tego tematu,tematu TABU!

skoro :

"....Codziennie wdychamy trujące gazy? Okazuje się, że Polska ma od lat najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej – alarmuje „Gazeta Wyborcza”. W wielu miastach stężenie toksycznych i rakotwórczych substancji przekracza dopuszczalne normy.

 

Komisja Europejska wysłała do polskiego rządu opinię, zarzucając w niej naruszenie unijnego prawa. To już drugie takie upomnienie.

Będą kary?

Polska będzie mieć dwa miesiące na poprawę. Jeśli przynajmniej nie zainicjuje prac legislacyjnych, służących wyeliminowaniu zanieczyszczeń, Trybunał w Luksemburgu może nałożyć karę. Według analizy NIK za lekceważenie jakości powietrza możemy zapłacić nawet 4 mld zł.

Krócej żyjemy

Bruksela wszczęła postępowanie również wobec 15 innych państw. A gazeta przypomina, że im dłużej oddychamy trującym powietrzem, tym krócej żyjemy...."

 

Ile krócej żyją obywatele Kędzierzyna-Koźla ?

Jaka jest umieralność noworodków?

Ile jest niedonoszonych ciąż?

Ile kobiet jest bezpłodnych?

Ile osób choruje na nowotwory?

To są pytania jakie zadawać będą wyborcy podczas kampanii parlamentarnej wszystkim kandydatom,szczególnie tym,którzy obiecywali poprawę,której jak widzimy nie ma.

 #27 ~Alina~

~Alina~
 • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 08:21:40

Dlaczego od 2009r nic nie zrobiono w temacie benzenu?
Polska ma najgorsze powietrze w Unii Europejskiej. Zanieczyszczenia skracają życie mieszkańców - to podaje dzisiejsza prasa.Kiedy tym temat zajmą się nasi lokalni posłowie i władze:starosta Powiatu K-K i prezydent Miasta K-K?


Była 3 lata temu kontrola WIOŚ który przy pomocy przenośnego laboratorium badał stężenia benzenu na terenie Blachowni. Powstało opracowanie bardzo obszerne w którym stwierdza się m.in. przekraczanie 1000 krotne stężenia dopuszczalnego i tu zamiast podania nazwy truciciela podaje się numery sektorów.
To żałosne badanie wykonano na Zlecenie Starostwa.
Zdaje się że oprócz tzw. programów poprawy tej sytuacji w perspektywie kilkuletniej zaniechano prób zlokalizowania firmy trującej.
To takie normalne w dzisiejszej POlsce.

#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 06:47:25

Co w tej"śmiertelnie trującej kwestii"  zrobią ludzie prezydent Sabiny Nowosielskiej K-K, ludzie którzy byli już u boku prezydenta Wiesława Fąfary? Ile będziemy czekać na efekty ich pracy: pół roku a może do końca tej kadencji ten"problem"nie zostanie rozwiązany tylko zamieciony jak zawsze pod dywan?#29 ~Gosc~

~Gosc~
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 18:01:36

Dlaczego w  walce z benzenem przegrały  kolejne koalicje,które sprawowały władzę w mieście i powiecie K-K po 1998r MN z SLD,po 2010 MN z PO z KWW TW,po 2014 MN z PO z SLD?#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 11 wrzesień 2015 - 21:47:57

Zmień leki :D#31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 wrzesień 2015 - 07:42:19

Zmień leki :D

Widać,że benzen zaczął działać na twoje mocno zniszczone nerwy,tego tematu nie da się zamieść pod dywan. Co widać i czuć  PO przegrało swoją 8 letnią batalię o zdrowe powietrze nad naszym kędzierzyńsko-kozielskim grodem.Pozdrawiam :wub:#32 ~Alina~

~Alina~
 • Goście

Napisano 12 wrzesień 2015 - 09:10:44

Czy Wy kochani wiecie, że w naszym, najbardziej zanieczyszczonym mieście nie ma żadnej zarejestrowanej organizacji proekologicznej. Gdzie są szkoły w których organizowano by takie koła? Promowanie tolerancji i demokracji jest modne i łatwe.
A ekologia to temat tabu bo się naszej kochanej władzy nadeptuje na odciski.

#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 20:14:07

Dlaczego przez 8 lat PO nie udało się zrobić z naszego pięknego miasta KURORTU, w którym do kiesy miasta wpadałyby dziesiątki tysięcy  dudków z klimatycznego  powietrza?#34 ~stoik obserwator~

~stoik obserwator~
 • Goście

Napisano 26 październik 2015 - 09:56:56

teraz PiS zrobi powyższe w rok, o co się martwita#35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 październik 2015 - 06:45:00

Wydaje mi się że najskuteczniejsza metoda na ten stan rzeczy będzie skarga do KE i wytoczenie powództwa przeciwko Gminie. Sprawdzić kto truje benzenem nie jest trudno o ile oczywiście się chce. #36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 18:52:36

Jako mieszkanka Kędzierzyna-Koźla i matka. Uważam ,że sprawa jest naprawdę poważna co raz więcej ludzi w naszym mieście ma różnego rodzaju dolegliwości alergiczne które uważam są w dużej mierze spowodowane zanieczyszczeniem powietrza. Skoro nie stać władz miasta na zrobienie porządku z powietrzem w naszym mieście to niech opłacają co roku wyjazdy dzieci nad morze.

Jaka partia chroni od lat  truciciela, bo ani za prezydentury Jerzego Majchrzaka z SLD,Wiesława Fąfary z SLD,ani prezydenta Tomasza Wantuły z KWW TW,ani prezydent Sabiny Nowosielskiej z PO  jakoś nie udało się go "namierzyć" czyżby był to układ  kolesiowski,gdzie ręka rękę myje nawet bez instrukacji obsługi bo KRUK KRUKOWI oka nie wykole?

Co na to trucie benzenem  Radni Miejscy,których większość jest z Platformy Obywatelskiej?Dlaczego przez ten rok ten temat jest TABU?#37 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 05:38:22

Jaka partia chroni od lat  truciciela, bo ani za prezydentury Jerzego Majchrzaka z SLD,Wiesława Fąfary z SLD,ani prezydenta Tomasza Wantuły z KWW TW,ani prezydent Sabiny Nowosielskiej z PO  jakoś nie udało się go "namierzyć" czyżby był to układ  kolesiowski,gdzie ręka rękę myje nawet bez instrukacji obsługi bo KRUK KRUKOWI oka nie wykole?

Co na to trucie benzenem  Radni Miejscy,których większość jest z Platformy Obywatelskiej?Dlaczego przez ten rok ten temat jest TABU?

Platforma Obywatelska ma większość w Radzie Miasta i Radzie Powiatu zatem kiedy   w końcu szanowni rajcowie weźmiecie się solidnie  i uczciwie za służbę nam obywatelom i zrobicie porządek z trucicielem,który benzenem zatruwa powietrze nad miastem i powiatem K-K. Dość mówienia,że my nic nie możemy -bo możecie wszystko tylko ktoś  z tylnego siedzenia na to od wielu lat nie pozwala.Jeżeli rajców z PO trzyma bezsilność przeciwstawienia się pajęczej  sitwie i  NIEMOC służby obywatelskiej  to powinni zrzec się mandatu radnego.#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 08:35:30

Podaj namiar na swojego dilera. Ma naprawdę dobre zioło. Tak się składa, że za ekologię w tym kraju odpowiadają konkretne służby, posiadające odpowiednie uprawnienia, sprzęt i fachowców. Za to też dostają oni co miesiąc niemałe wynagrodzenie.#39 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
 • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 11:55:47

Taki wóz badawczy był postawiony w okolicy zakładów w Blachowni. I co się stalo?? Okazało się, że akurat w ten dzień kiedy próbowano zmierzyć, który zakład truje badania nie wykazały żadnych przekroczeń. Jak to możliwe?? Kraj korupcji i tyle. Kto miał dostać w łape dostał i tajne badania wyszły tak jak miały wyjść. Firma, która wypuszcza to świństwo w tą akurat noc nie wypuściła nic i dalej jest czysta. Czy urzednikom można coś zarzucić?? Nie bo przecież zlecili tajne badania o których mało osób wiedzialo. Władze sa kryte, firma dalej funkcjonuje, kase ktoś dostał i tak to funkcjonuje drodzy mieszkańcy. A my się trujmy bo jako zwykli mieszkańcy niemamy nic do gadania. Niestety jest to przykre i z tego miasta nic nie zostanie. Już w naszym mieście mieszka oficjalnie poniżej 60 tys mieszkańców. To o czymś świadczy. UCIEKAJMY z tego miasta NIE możliwości.#40 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 07 listopad 2015 - 08:13:27

Taki wóz badawczy był postawiony w okolicy zakładów w Blachowni. I co się stalo?? Okazało się, że akurat w ten dzień kiedy próbowano zmierzyć, który zakład truje badania nie wykazały żadnych przekroczeń. Jak to możliwe?? Kraj korupcji i tyle. Kto miał dostać w łape dostał i tajne badania wyszły tak jak miały wyjść. Firma, która wypuszcza to świństwo w tą akurat noc nie wypuściła nic i dalej jest czysta. Czy urzednikom można coś zarzucić?? Nie bo przecież zlecili tajne badania o których mało osób wiedzialo. Władze sa kryte, firma dalej funkcjonuje, kase ktoś dostał i tak to funkcjonuje drodzy mieszkańcy. A my się trujmy bo jako zwykli mieszkańcy niemamy nic do gadania. Niestety jest to przykre i z tego miasta nic nie zostanie. Już w naszym mieście mieszka oficjalnie poniżej 60 tys mieszkańców. To o czymś świadczy. UCIEKAJMY z tego miasta NIE możliwości.

Po prostu prezesi są informowani o kontrolach,nie ma innego logicznego wytłumaczenia.

 

Podaj namiar na swojego dilera. Ma naprawdę dobre zioło. Tak się składa, że za ekologię w tym kraju odpowiadają konkretne służby, posiadające odpowiednie uprawnienia, sprzęt i fachowców. Za to też dostają oni co miesiąc niemałe wynagrodzenie.

To dlaczego te dobre spece do tej pory nie namierzyły truciciela?Może on więcej płaci żeby  go nie wykryć?Czy znasz inne wytłumaczenie bez prochów i ziela?


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych