Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Forum mieszkańców Kędzierzyna-Koźla - sprawy różne

forum K-Koźle Kędzierzyn-Koźle forum Kędzierzyn-Koźle

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

#461 BERNARD69

BERNARD69

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:04:00

Nowy Komendant SM już wkrótce. Hm. Pewnie stary wraca

#462 BERNARD69

BERNARD69

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:16:28

Nowy Komendant SM już wkrótce. Hm. Pewnie stary wraca

#463 Gość z K-Koźla

Gość z K-Koźla

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 128 postów

Napisano 29 grudzień 2017 - 05:45:11

Jak podają ogólnopolskie media"

Notowania Pfleiderera mocno spadają decyzji prezesa UOKiK, dotyczącej nałożenia 135 mln zł kary na pięć spółek, w tym należące do grupy Pfleiderer. Na giełdową spółkę przypadnie 15,96 mln zł, a jego spółkę zależną 19,8 mln zł.

Notowania Pfleiderera mocno spadają decyzji prezesa UOKiK, dotyczącej nałożenia 135 mln zł kary na pięć spółek, w tym należące do grupy Pfleiderer. Na giełdową spółkę przypadnie 15,96 mln zł, a jego spółkę zależną 19,8 mln zł. Jak podano, rozbity został wieloletni kartel producentów płyt do produkcji mebli. Uczestniczy zakazanego porozumienia to: Kronospan Mielec, Kronospan Szczecinek, Pfleiderer Group, Pfleiderer Wieruszów, Swiss Krono. ..."

 

Czy Polska za czasów ośmioletnich rządów PO, a wcześniej  do jesiennych wyborów parlamentarnych w 2005r  rządów SLD była"  dojną kolonią" niemieckich korporacji?

Czy prokuratura ustaliła o ile milionów  wpływy Skarbu Państwa w tych czasach uszczupliły się  poprzez zmowy cenowe producentów płyt wiórowych jak i poprzez "zbójecko"niską wycenę azotowych  spółek skarbu państwa w czasie prywatyzacji  i likwidacji ?

Jest to temat TABU powołanej do życia w 1998r SITWOKRACJI, kiedy się to zmieni?

Wyborcy liczą, że do wyborów samorządowych AD'2018 złodzieje w białych kołnierzykach staną w końcu przed obliczem TEMIDY, która wyda sprawiedliwe wyroki w imieniu III RP!

Wracając do tematu prywatyzacji mienia Skarbu Państwa w K-K, wiemy że straciło państwo polskie na tych"interesach", dlaczego zatem NIKT nie sprawdził KTO zyskał te miliony? Jak to się stało, że  mając dwie oferty sprzedaży jednego z  wydziałów kędzierzyńskich azotów - jedną za ponad 40 milionów a drugą za 23 miliony, wybrały tę niekorzystną ofertę?#464 BERNARD69

BERNARD69

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2018 - 19:07:29

Było 8 kandydatów na stanowisko Komendanta SM w K-Koźlu#465 kaczka

kaczka

  Bywalec

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPip
 • 73 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 23:54:34

Ty biernat ty mosz ino imer 3 postów tu szrajbniente i genał wszystkie ło strażi miejskiej. Ty żeś musioł dostoć łod nich jakiś sztraf albo u nich robisz. Pra?#466 Gość z K-Koźla

Gość z K-Koźla

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 128 postów

Napisano 27 styczeń 2018 - 05:52:55

Po 29 latach istnienia  III RP mamy w końcu ustawę o penalizacji banderyzmu "Sejm 279 głosami przy 5 głosach sprzeciwu i 130(posłowie z PO i Nowoczesnej) wstrzymujących się od głosu przyjął ustawę o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, pozwalającą na ściganie obok komunistycznych i nazistowskich zbrodni, również te dokonywane przez ukraińskich nacjonalistów oraz ściganie przestępstw promowania totalitaryzmów, w tym również ukraińskiego nacjonalizmu.

Ustawa reguluje ewidencjonowanie, gromadzenie, udostępnianie, zarządzanie i korzystanie z dokumentów organów bezpieczeństwa państwa wytworzonych oraz gromadzonych od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 grudnia 1989 r., a także organów bezpieczeństwa Trzeciej Rzeszy Niemieckiej i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, dotyczących: „a) popełnionych na osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r.” w tym zbrodni nazistowskich, zbrodni komunistycznych, zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą, innych przestępstw stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne.

W art. 2a ustawa definiuje zbrodnie ukraińskich nacjonalistów jako zbrodnie „nacjonalistów ukraińskich i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą, w rozumieniu ustawy, są czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności, a w szczególności wobec ludności polskiej. Zbrodnią nacjonalistów ukraińskich i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą jest również udział w eksterminacji ludności żydowskiej oraz ludobójstwie na obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej na terenach Wołynia i Małopolski Wschodniej”.

 

Jak informuje ustawodawca, celem proponowanej zmiany jest znaczące ograniczenie publicznego głoszenia kłamstw na temat zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w przestrzeni obowiązywania polskiego prawa. „Szkodliwość bezkarności publicznego zakłamywania historii, zwłaszcza w tak tragicznym aspekcie jakim był akt eksterminacji ludności polskiej, żydowskiej, czeskiej, słowackiej, ormiańskiej i ukraińskiej nie budzi wątpliwości” napisano w uzasadnieniu do ustawy."[...]

Przypomniano, iż podczas okupacji terytorium II Rzeczypospolitej przez III Rzeszę, w okresie od lutego 1943 do lutego 1944, na terenie byłego województwa wołyńskiego, doszło do masowej eksterminacji ludności polskiej przez nacjonalistów ukraińskich. Antypolskie czystki etniczne miały swoje apogeum w niedzielę 11 lipca 1943 r. Tego dnia na Wołyniu ukraińscy oprawcy zaatakowali 100 miejscowości. W lipcu i sierpniu 1943 r. zginęło co najmniej 20 tys. Polaków. Na podstawie istniejących danych naukowych można stwierdzić, że w wyniku akcji OUN-B i UPA poniosło śmierć przeszło 100 tysięcy Polaków (60 tysięcy na Wołyniu i porównywalna liczba na terenach Małopolski Wschodniej, a także innych województw).

Część formacji nacjonalistów ukraińskich powstała pod bezpośrednią kuratelą III Rzeszy. W roku 1943 doszło do powstania ochotniczej 14 Dywizji Grenadierów SS Galizien. Inspiracja powstania dywizji wyszła ze środowiska OUN frakcji melnykowców. Nacjonalistyczna formacja dopuściła się szeregu zbrodni wojennych, wśród których najokrutniejszą była masakra miejscowości Huta Pieniacka w 1944 r.

„Zaraz po tych tragicznych wydarzeniach rozpoczęto tworzenie fałszywej interpretacji wydarzeń, niszczenie i fałszowanie dowodów, zaprzeczanie, ukrywanie oraz przemilczanie zbrodni, a także przedstawianie dla nich usprawiedliwień” napisano w uzasadnieniu do ustawy, dodając, iż Jan Zaleski, ojca księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego napisał w pamiętniku:
„Kresowian zabito dwukrotnie, raz przez ciosy siekierą, drugi raz przez przemilczenie”.

„Ponad to Ukraina prowadzi własną politykę historyczną, której celem jest przedstawienie historii państwa ukraińskiego w jak najlepszym świetle. Ukraiński parlament w 2015 roku, w dniu, gdy przemawiał tam Prezydent RP Bronisław Komorowski, przyjął ustawę, w której uznał za „bojowników o wolność i niezależność Ukrainy” między innymi członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnej za ludobójstwo na obywatelach II Rzeczpospolitej. Rozdział szósty ustawy „O statusie prawnym i uszanowaniu pamięci uczestników walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku” stanowi, że „1. Obywatele Ukrainy, cudzoziemcy i osoby bez obywatelstwa, które publicznie okazują pogardę dla osób, o których mowa w artykule 1 ustawy (w tym OUN i UPA) utrudniają realizację praw bojowników o niepodległość Ukrainy w XX wieku – podlegają odpowiedzialności zgodnej z prawem Ukrainy. 2. Publiczne zaprzeczenia zasadności walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku uznawane jest za zniewagę pamięci bojowników o niepodległość Ukrainy w XX wieku, naruszenie godności narodu ukraińskiego i stanowi naruszenie prawa”.” wyliczano, zauważając, iż „współczesne państwo ukraińskie bezapelacyjnie prowadzi politykę gloryfikacji sprawców ludobójstwa na Kresach II Rzeczypospolitej, a źródła tożsamości narodowej i bohaterstwa upatruje w zbrodniczych formacjach oraz zbrodniczej ideologii ukraińskiego integralnego nacjonalizmu”."

 #467 Gość z K-Koźla

Gość z K-Koźla

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 128 postów

Napisano 24 luty 2018 - 06:51:18

1 marca 2018(czwartek) obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania -dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!

 

Dlaczego w naszym mieście i powiecie nie ma żadnych informacji o obchodach TEGO święta, święta PATRIOTÓW, których członkowie dostawali wyroki śmierci bo sprzeciwili się BOLSZEWIZMOWI? Jak to jest, że członkowie rodzin  zsowietyzowanych UB-oli po 1989r uwłaszczali majątek, a po 1998r zakładali sitwokrację, dostawali intratne-cieplutkie posadki w urzędach  itd., a rodziny WYKLĘTYCH są zwalniane z pracy, dostają ochłapy, za które sitwa każe dziękować!#468 Gość z K-Koźla

Gość z K-Koźla

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 128 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 20:14:40

Dzisiejsze media podają:"Tomasz Scheller, radny miejski z Kędzierzyna-Koźla, jest oburzony kwotą, jaką miasto i jednostki miejskie przekazało mediom działającym na terenie powiatu. W ubiegłym roku było to ponad 450 tysięcy złotych. Kwota jest znana, bo radny wystąpił do urzędników o udostępnienie informacji."

 

Jakie kwoty ma media  wydawane były  w czasie prezydentury:

 

-Wiesława Fąfary w latach 2007,2008,2009 i w czasie kampanii wyborczej w 2010r

 

-Tomasza Wantuły w latach 2011,2012,2013 i w czasie kampanii wyborczej w 2014?

 #469 argutus

argutus

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 103 postów

Napisano 11 styczeń 2019 - 16:04:43

Spotyka się dwóch prezesów banków :
- słyszałem że masz nową asystentkę, jak sobie radzi ?
- wiesz..., jako fachowiec to d*** ale jako d*** to fachowiec;#470 Gość z K-Koźla

Gość z K-Koźla

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 128 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 18:52:48

W czym jest "gorszy" Kędzierzyn-Koźle od Warszawy czy Opola?

TYLKO  tym, że Mieszkańcy Opola, którzy będą chcieli w 2019 roku zapłacić za przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności będą mogli skorzystać z bonifikaty 95 procentowej , a  Mieszkańcy Warszawy 98 procentowej!

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą skorzystać  z "aż" ;)   60% bonifikaty.Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum K-Koźle, Kędzierzyn-Koźle, forum Kędzierzyn-Koźle

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych