Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Forum mieszkańców Kędzierzyna-Koźla - sprawy różne

forum K-Koźle Kędzierzyn-Koźle forum Kędzierzyn-Koźle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 15:53:42

Witam , bardzo serdecznie proszę moderatora o przeniesienie poniższych wynurzeń na forum GŁUBCZYC, DZIĘKUJĘ, OD WCZORAJ RAN DWUKROTNIE PRÓBOWŁĄM SIĘ ZAREJESTROWAC NA WASZYM FORUM, NIESTETY MIMO DOŚWIADCZENIA NA WIELI INNYCH – NIE DAŁMA RADY, przepraszam i dziękuje za uprzejmość
A teraz do meritum:
Jeszcze raz witam. Tak czytam te Wasze wpisy i przestaję żałować że wyprowadziłam się z Głubczyc wiele lat temu. Wieczne narzekanie, malkontenctwo i jednocześnie wiara że gdzie indziej to jest lepiej. Poczytajcie fora o sytuacji szpitali w Opolu czy w Kędzierzynie –Koźlu (tam zresztą teraz mieszkam). Już ktoś Wam kiedyś napisał żeby nie liczyć na to że gdy zamkną Wam szpital w Głubczycach to w Opolu czy w K-K będą Was witać chlebem i solą rozpościerając przed stopami czerwone dywany. Pokursujecie z Witosa na Katowicką, na SORze w K-K posiedzicie parę godzin w oczekiwaniu na lekarza to może dojdziecie do wniosku ze w Waszym przypadku sprawdzą się powiedzenia „cudze chwalicie…” czy też – gdy zamkną Wam szpital”…. i po szkodzie głupi”. Czytam te wasze narzekania i mam pytanie do pozostałych mieszkańców Głubczyc i okolic „czy NIKT wam nigdy w waszym szpitalu nie uratował życia, nie pomógł w chorobie???”. Proszę o szczere odpowiedzi. A pewnie jest tak że jak wszędzie są dobrzy i gorsi pracownicy (pielęgniarki, salowe, położne, lekarze, personel techniczny, diagnostyczny i jaki tam jeszcze jest zatrudniony). Zresztą dotyczy to w równym stopniu nauczycieli/urzędników/piekarzy/rzemieślników(sic!)/ sprzedawców/…/….śmieciarza itd. Czy Wy, w swojej pracy zawodowej jesteście zawsze nieskazitelni/ uczciwi/rzetelni/pełni zaangażowania na 100% – śmiem wątpić. I proszę tu mi nie pisać o misji i posłannictwie bo ta dotyczy w równym stopniu każdego zawodu i każdej wykonywanej pracy. Uczciwości i zaangażowania można wymagać również od mechanika samochodowego czy kierowcy autobusu.
Zauważam też pewna prawidłowość- od kilku lat gdy robi się ”dym” w SPZOZ Kędzierzyn-Koźle, nagle pojawiają się krytykanckie wpisy o służbie zdrowia w Głubczycach, przypadek???? Czy może część autorów powyższych wpisów zobaczymy we władzach spółki PRYWATNEGO szpitala, zobaczymy.
Wielu moich znajomych z Kędzierzyna-Koźla i okolic jeździ po pomoc do Waszego szpitala ze względu na fachowość pracujących tam ludzi, a proszę mi wierzyć nie są idiotami pchającymi się tam gdzie jest gorzej.
I jeszcze jedna uwaga, jak mówi moja koleżanka, pielęgniarka z K-K, „służba zdrowia to nie lekarstwo i środek na nieśmiertelność”. Ogromnie współczuję Panu z Włodzienina, pewnie jest schorowanym PRZEWLEKLE człowiekiem-ma w końcu 85 lat. Poczuł sie gorzej, udał się po pomoc do szpitala, tam ją otrzymał, jego stan poprawił się na tyle że nie było potrzeby „kłaść’ go do szpitala, chociaż On wg. słów syna „liczył na łóżko”. Jeżeli był w tak złym stanie psychicznym – jak twierdzi syn – a nie fizycznym to gdzie była rodzina ???? starszemu panu w tej sytuacji była konieczna bliskość osób najbliższych (syn i cała reszta), jak można było Go zostawić bez opieki (szpital jest od leczenia a nie od zapewnienia całodobowej opieki i nadzoru), a teraz pretensje i żądania odszkodowania. Żal. Ale trzeba jakoś zagłuszyć wyrzuty sumienia zrzucając odpowiedzialność na innych, ot demokracja w nie najlepszym wydaniu. Ten starszy człowiek wychowywał swojego syna, może i inne dzieci, łożył na ich utrzymanie pewnie pomagał przy wnukach a może i prawnukach – w nagrodę gdy potrzebował bliskości rodziny – został sam. A kto winny??? – LEKARZ który pomógł, wdrożył leczenie, stan zdrowia się poprawił na tyle że mógł wrócić do domu tylko tam niestety nie było nikogo kto by mu przysłowiowa szklankę herbaty podał. Tak to niestety widzę i taki obraz wyłania się z tej smutnej historii. Bohaterowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia a Wam drodzy mieszkańcy Głubczyc więcej rozwagi w ocenach i wypowiadanych opiniach. Być może ta jednobiegunowość opinii i ocen (w większości skrajnie negatywnie oceniających rzeczywistość waszego miasta) jest spowodowana koniecznością rejestracji na waszym forum. Wielu moim znajomym z Głubczyc nie zawsze odpowiadają wasze poglądy, ale mówią „że jak mam się zarejestrować i pamiętać te wszystkie hasła i loginy – to rezygnuję”. Głubczyce w których się urodziłam i wychowałam są „miastem mojego serca”, ale jak przeglądam forum Głubczyc to coraz mniej ….. i to nie ze względu na warunki jakie w nim są tylko na Wasze wieczne narzekania, uwierzcie nigdzie nie jest lekko, a jak wam sprywatyzują szpital wg. „recepty Pani Sawickiej” będzie jeszcze gorzej…. Jak to pisał Kochanowski? „Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”.
Pozdrawiam – dawna mieszkanka.

„Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”
Brawo - tylko nie głupi a zbajerowany przez system, który się nie zmienia a tylko nazwy partii zmieniają i bajerują ludzi. Nie popieram partyjniactwa a ludzi odważnych i pragnących dobra bliźniego.
Pozdrawiam Marek :)

#22 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 15:58:30

Kędzierzyn miasto możliwości. Jak to czytam to ogarnia mnie pusty śmiech. Władze naszego cudownego miasta (tzw. dietetycy) żrą się i nic z tego nie wynika. Dziwię się tym wszystkim ludzią że co wybory to głosują na tych samych nieudolnych ludzi. Chciabym pogratulować mieszkańcom naszego miasta nietrafnych wyborów a władzą za udane ściemy wyborcze.Ciemny naród wszystko kupi. W naszym mieście nic się nie dzieje. Do Rybnika potrafi przyjechać Brian Adams ,Guns and Roses a u nas na wiejskim festynie serwuje się Huberta i innych dziwnych wykonawców. Jakbym się cofną do prlu. Urzędnicy bez dokonań, bez ambicji całe życie na państwowych posadkach. Jak to się mówi urzędnik państwowy to dożywotnia fucha zarezerwowana tylko dla rodziń - etat z ojca na syna. Głupota goni głupotę. Oby tak dalej to może zmienią hasło na Miasto Niemożliwości.

Popieram na zmianę nazwy - Miasto Niemożliwości :D

#23 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2013 - 16:41:00

Popieram na zmianę nazwy - Miasto Niemożliwości :D

A TY CO SIĘ TUTAJ TAK RZĄDZISZ?
U SIBIE JESTEŚ?

#24 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 18:39:56

A TY CO SIĘ TUTAJ TAK RZĄDZISZ?
U SIBIE JESTEŚ?

Przepraszam Ciebie „Jacek”, lecz na forach nie krzyczymy. Domniemywam, że nie znasz zasad przyjętych na forach, że duże litery oznaczają krzyk – nie sądzę, że krzyczysz na mnie. Inaczej świadczyło by, że wychowanie zdobyłeś gdzieś na polu buraczanym a nie między ludźmi :mellow:

Tak jak Ty tak i ja jestem tu gościem i mam prawo konentować - życzę przyjemnego dnia :)

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2013 - 22:28:10

Masz absolutną rację!

#26 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 23 marzec 2013 - 08:30:31

Masz absolutną rację!

Dziękuje za wsparcie :)
Pozdrawiam Marek

#27 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2013 - 09:38:57

Przepraszam Ciebie „Jacek”, lecz na forach nie krzyczymy. Domniemywam, że nie znasz zasad przyjętych na forach, że duże litery oznaczają krzyk – nie sądzę, że krzyczysz na mnie. Inaczej świadczyło by, że wychowanie zdobyłeś gdzieś na polu buraczanym a nie między ludźmi :mellow:

Tak jak Ty tak i ja jestem tu gościem i mam prawo konentować - życzę przyjemnego dnia :)

A JA TOBIE ŻYCZĘ BEZNADZIEJNEGO DNIA,A SWOJA ŻAŁOSNĄ KRYTYKE ZOSTAW DLA SIEBIE, PAJACYKU,BO NIKT CIE NIE ZAMIERZA TUTAJ SLUCHAC.
WYJAZD!

#28 ~BOGURODZICA~

~BOGURODZICA~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2013 - 16:18:30

Facet w tym swoim avatarze jeszcze powinieneś zmieścić fragment samolotu, tego TU- stoileśtam.

#29 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 11:26:37

Czy to prawda że od 01.01.2013r. spółdzielnia chemik w rozliczeniu za ogrzewanie nie będzie brać pod uwagę wsazania podzielnika zamontowanego w kuchni ? Taką informację otrzymałem w AO Koźle telefoniczne, lecz czy to prawda?
Moim zdaniem powinni powiaomić wszystkich mieszkańców spółdzielni.

#30 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 15:42:52

Czy to prawda że od 01.01.2013r. spółdzielnia chemik w rozliczeniu za ogrzewanie nie będzie brać pod uwagę wsazania podzielnika zamontowanego w kuchni ? Taką informację otrzymałem w AO Koźle telefoniczne, lecz czy to prawda?
Moim zdaniem powinni powiaomić wszystkich mieszkańców spółdzielni.

Tak to prawda a przy okazji porozmawiałem sobie z kierownikiem AO i dowiedziałem się, że to na okres próbny a czemu tak na próbę? Jasna sprawa w przypadku AO5 a wynika to z tego, że zakupili nowe elektroniczne-radiowe podzielniki do wszystkich grzejników, to teraz ja im zarzucam marnotrawstwo. Zakupili i zamontowali w kuchniach a teraz z nich się niekorzystna. Więc nasze pieniądze zmarnowane, więc teraz ściema, że możliwe, że za jakiś czas będą przydatne do rozliczeń. Czysta kpina i głupota Dyrekcji RSM przecież nikt mi nie wmówi, że to AO5 wraz z Radą Osiedlową podjęły taką decyzję.
Zasada RSM Chemik – tak długo mataczyć, aby mieć spokój a jak co to oni uchwalą nowy system rozliczania poprzez podzielniki, aby tylko nie powrócić do rozliczeń z metrażu, kto będzie latał wtedy do zgłoszeń związanych z niedogrzaniem – pan prezes czy dyrektorzy.

#31 ~Oberon~

~Oberon~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 17:16:22

Tak to prawda a przy okazji porozmawiałem sobie z kierownikiem AO i dowiedziałem się, że to na okres próbny a czemu tak na próbę? Jasna sprawa w przypadku AO5 a wynika to z tego, że zakupili nowe elektroniczne-radiowe podzielniki do wszystkich grzejników, to teraz ja im zarzucam marnotrawstwo. Zakupili i zamontowali w kuchniach a teraz z nich się niekorzystna. Więc nasze pieniądze zmarnowane, więc teraz ściema, że możliwe, że za jakiś czas będą przydatne do rozliczeń. Czysta kpina i głupota Dyrekcji RSM przecież nikt mi nie wmówi, że to AO5 wraz z Radą Osiedlową podjęły taką decyzję.
Zasada RSM Chemik – tak długo mataczyć, aby mieć spokój a jak co to oni uchwalą nowy system rozliczania poprzez podzielniki, aby tylko nie powrócić do rozliczeń z metrażu, kto będzie latał wtedy do zgłoszeń związanych z niedogrzaniem – pan prezes czy dyrektorzy.

Rady Osiedlowe są organami pochodzącymi z wyboru mieszkańców danego osiedla. W zeszłym roku w całym mieście przeprowadzono wybory do rad osiedli. Rozumiem, że nie zwróciłeś na ten drobiazg uwagi, gdyż nie pisałbyś bzdur typu "paru mianowanych amatorów". Jeżeli już to paru amatorów wybranych przez mieszkańców. Kolejną bzdurą jest stwierdzenie, że decyzję w sprawie podzielników podjął RSM wraz z Radą Osiedla - nie wiem o którą RO chodzi, ale nie ma to znaczenia, gdyż żadna RO nie mogłaby podjąć takiej uchwały w kwestii będącej wyłączną prerogatywą spółdzielni mieszkaniowej. Następnym razem zanim rzucisz kamieniem sprawdź czy celujesz we właściwe osoby. Wtrącanie się RO w taką kwestię możnaby porównać z wtrącaniem się np. kółka różańcowego (z góry przepraszam wszystkich członków kółek różańcowych) do polityki podatkowej miasta.

#32 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 18:54:35

Rady Osiedlowe są organami pochodzącymi z wyboru mieszkańców danego osiedla. W zeszłym roku w całym mieście przeprowadzono wybory do rad osiedli. Rozumiem, że nie zwróciłeś na ten drobiazg uwagi, gdyż nie pisałbyś bzdur typu "paru mianowanych amatorów". Jeżeli już to paru amatorów wybranych przez mieszkańców. Kolejną bzdurą jest stwierdzenie, że decyzję w sprawie podzielników podjął RSM wraz z Radą Osiedla - nie wiem o którą RO chodzi, ale nie ma to znaczenia, gdyż żadna RO nie mogłaby podjąć takiej uchwały w kwestii będącej wyłączną prerogatywą spółdzielni mieszkaniowej. Następnym razem zanim rzucisz kamieniem sprawdź czy celujesz we właściwe osoby. Wtrącanie się RO w taką kwestię możnaby porównać z wtrącaniem się np. kółka różańcowego (z góry przepraszam wszystkich członków kółek różańcowych) do polityki podatkowej miasta.

Widzę, że jesteś aptekarzem, lecz czy potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Piszesz „gdyż nie pisałbyś bzdur typu "paru mianowanych amatorów". Jeżeli już to paru amatorów wybranych przez mieszkańców.”
Gdzie ty tu widzisz bzdurę – czy w skład R.O. to specjaliści czy tylko społecznicy raczej nieznających się w tematach specjalistycznych – amatorzy. Mianowani tak przez wybory osiedlowe
Następna bzdura według ciebie „ Kolejną bzdurą jest stwierdzenie, że decyzję w sprawie podzielników podjął RSM wraz z Radą Osiedla
Wszak wskazuje, kto „Czysta kpina i głupota Dyrekcji RSM przecież nikt mi nie wmówi, że to AO5 wraz z Radą Osiedlową podjęły taką decyzję.”
Nie wkręcam tu R.O. lecz po rozmowie z kierowniczą i zapytaniu, kto podjął uchwałę o wymianie podzielników bez zwołania zebrania lub przeprowadzenia referendum pośród mieszkańców osiedla np. „ Czy jesteś za tym, aby przedłużyć dalej istniejący system poprzez podzielniki co wiąże się z poniesieniem większych kosztów na zakup nowych podzielników i ich montażem” lub coś podobnego, aby była możliwość wskazania czegoś innego, otrzymałem informację że w mym i innych mieszkańców podjęła R.O. wraz z AO5, dlatego napomknąłem, że zwalono na amatorów z R.O.
Taj jak PGR-y znikły to mam nadzieje, że niebawem SM znikną, powstały tylko by zniewolić i podporządkowanie sobie setki miliony lokatorów. Tu nie trzeba kamieniem rzucać a na taczce wywieść Dyrekcje, to nasz majątek a nie ich.

#33 ~Oberon~

~Oberon~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2013 - 17:45:17

Widzę, że jesteś aptekarzem, lecz czy potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Piszesz „gdyż nie pisałbyś bzdur typu "paru mianowanych amatorów". Jeżeli już to paru amatorów wybranych przez mieszkańców.”
Gdzie ty tu widzisz bzdurę – czy w skład R.O. to specjaliści czy tylko społecznicy raczej nieznających się w tematach specjalistycznych – amatorzy. Mianowani tak przez wybory osiedlowe
Następna bzdura według ciebie „ Kolejną bzdurą jest stwierdzenie, że decyzję w sprawie podzielników podjął RSM wraz z Radą Osiedla
Wszak wskazuje, kto „Czysta kpina i głupota Dyrekcji RSM przecież nikt mi nie wmówi, że to AO5 wraz z Radą Osiedlową podjęły taką decyzję.”
Nie wkręcam tu R.O. lecz po rozmowie z kierowniczą i zapytaniu, kto podjął uchwałę o wymianie podzielników bez zwołania zebrania lub przeprowadzenia referendum pośród mieszkańców osiedla np. „ Czy jesteś za tym, aby przedłużyć dalej istniejący system poprzez podzielniki co wiąże się z poniesieniem większych kosztów na zakup nowych podzielników i ich montażem” lub coś podobnego, aby była możliwość wskazania czegoś innego, otrzymałem informację że w mym i innych mieszkańców podjęła R.O. wraz z AO5, dlatego napomknąłem, że zwalono na amatorów z R.O.
Taj jak PGR-y znikły to mam nadzieje, że niebawem SM znikną, powstały tylko by zniewolić i podporządkowanie sobie setki miliony lokatorów. Tu nie trzeba kamieniem rzucać a na taczce wywieść Dyrekcje, to nasz majątek a nie ich.

No tak. Teraz Twoje wywody są sprecyzowane. Masz rację. Cofam swoje zastrzeżenia. Faktem jest że niezależnie od formy mianowania czy wyboru to jednak nikt nie sprawdza czy ktokolwiek jest zawodowcem czy amatorem w jakimś zakresie. Ale taka sama sytuacja zachodzi przy wszystkich naszych wyborach - amatorzy rządzą nami niezależnie od szczebla lokalnego czy sejmowego. Natomiast problem podzielników jest problemem wszędzie i jedyne rozsądne rozwiązanie dotyczy albo przedyskutowania problemu podzielników na walnym zgromadzeniu członków spółdzielni albo wycofania się ze spółdzielni i utworzenia wspólnoty mieszkańców. Pierwsze rozwiązanie jest dalece bardziej problematyczne gdyż wymagałoby przyjścia na walne zgromadzenie wielu członków niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy - jest to raczej mało prawdopodobne. Chyba, że nastąpi jakieś wydarzenie czy problem który zmobilizuje ludzi. Trudne. Łatwiejsza jest druga opcja - warto zastanowić się nad zmobilizowaniem sąsiadów do wykupu mieszkań i ustanowieniem wspólnoty. Wtedy rozwiązanie jest w zasięgu ręki. Powodzenia.

#34 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 31 marzec 2013 - 19:05:24

No tak. Teraz Twoje wywody są sprecyzowane. Masz rację. Cofam swoje zastrzeżenia. Faktem jest że niezależnie od formy mianowania czy wyboru to jednak nikt nie sprawdza czy ktokolwiek jest zawodowcem czy amatorem w jakimś zakresie. Ale taka sama sytuacja zachodzi przy wszystkich naszych wyborach - amatorzy rządzą nami niezależnie od szczebla lokalnego czy sejmowego. Natomiast problem podzielników jest problemem wszędzie i jedyne rozsądne rozwiązanie dotyczy albo przedyskutowania problemu podzielników na walnym zgromadzeniu członków spółdzielni albo wycofania się ze spółdzielni i utworzenia wspólnoty mieszkańców. Pierwsze rozwiązanie jest dalece bardziej problematyczne gdyż wymagałoby przyjścia na walne zgromadzenie wielu członków niezadowolonych z obecnego stanu rzeczy - jest to raczej mało prawdopodobne. Chyba, że nastąpi jakieś wydarzenie czy problem który zmobilizuje ludzi. Trudne. Łatwiejsza jest druga opcja - warto zastanowić się nad zmobilizowaniem sąsiadów do wykupu mieszkań i ustanowieniem wspólnoty. Wtedy rozwiązanie jest w zasięgu ręki. Powodzenia.

To mamy wspólne poglądy i zgadzamy się w tematach dotyczące mikro jak i makro w kraju.
Przepraszam, że czasami tak chaotycznie podchodzę do poruszonych tematów, lecz to tryb pisania uproszczony, aby nie lać tu wody a poruszyć tematy a forum ma to do siebie by rozwijać i przedstawiać swoje odniesienia nie zawsze zgodne lecz mieszczące się w temacie.
Alleluja i do przodu :)

#35 ~MMan~

~MMan~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 11:22:08

Dla odmiany proszę o napisanie czegoś pozytywnego odnośnie naszych władz lub prezydenta. Jeżeli ktoś posiada wiedzę o czymś dobrym co zrobili ichciałby się pochwalić to proszę pisać.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 11:53:17

Lepili rekordowo bałwanki.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 12:00:12

Dla odmiany proszę o napisanie czegoś pozytywnego odnośnie naszych władz lub prezydenta. Jeżeli ktoś posiada wiedzę o czymś dobrym co zrobili ichciałby się pochwalić to proszę pisać.

Hi hi hi hi hi hi hi :D ;) :lol: :P

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 16:14:31

Pozytywne jest tylko to, że już niedługo skompromitowani Wantuła, Łazowska i Rams będą tylko niechlubną historią tego samorządu.

#39 ~Orion~

~Orion~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 16:23:56

Z dużych planów i inwestycji - nici, zrealizowane "pomysły" - żenada. Schody ( czy ktoś policzył ile osób dziennie po nich się przechadza i czy była to inwestycja priorytetowa?),
osławiony "skalniak" (tak cieszy oczy mieszkańców, że szkoda gadać).....
Działalność kulturalna w mieście niczym najbogatsza oferta w... Koziej Wólce, gdzie diabeł
mówi dobranoc. A wszelkiego rodzaju przestępstwa w rozkwicie: napady, morderstwa, kradzieże... Dobrych wzorców nie daje nawet kościół ( pijaństwo, pedofilia).
Wybrańcy narodu do dzieła!!!

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2013 - 16:52:20

Nie wszyscy na raz, bo nie nadążam czytać o tych sukcesach.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum K-Koźle, Kędzierzyn-Koźle, forum Kędzierzyn-Koźle

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych