Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Forum mieszkańców Kędzierzyna-Koźla - sprawy różne

forum K-Koźle Kędzierzyn-Koźle forum Kędzierzyn-Koźle

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomekw

tomekw

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 2918 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 12:09:15

Otwieramy dla Was temat, w którym możecie poruszać wszystkie sprawy dotyczące Kędzierzyna-Koźla.

Macie jakieś problemy, pytania, sprawy. Piszcie w tym temacie.

#2 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 13:28:01

Panie Tomku dziekujemy za cenną inicjatywę. Tematów waznych dla naszych mieszkańców w Kedzierzynie-Koźlu nie brakuje, a szczególnie dotyczacych funkcjonowania naszych miejskich i powiatowych samorzadów.

#3 ~zatr. benzenem~

~zatr. benzenem~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 13:48:10

Na łamach tego forum chciałbym zapytać czy , jest coś komuś wiadomo o ;?
1)Kto jest odpowiedzialny za zakopanie kilku metrów sześciennych substancji na terenie Holdingu Blachownia .Pisała na ten temat NTO . I tu apel do dziennikarzy , może warto było by zainteresować się tym tematem ponownie .
2) Czy mieszkańcy dowiedzą się kto jest odpowiedzialny za za zatruwanie nas mieszkańców rakotwórczym benzenem ? I tu też apel do dziennikarzy .
3) Czemu niektórzy dziennikarze zaczynają temat i nie kończą dociekania prawdy ? Czy aby to nie jest tak że wywierane są na nich naciski , i się poddają ?

#4 ~MA~

~MA~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 14:12:44

WSA wydał wyrok w sprawie nieprawnie zlikwidowanych szkół miejskich i potwierdził decyzje wojewody który wczesniej uniewaznił uchwały likwidacyjne. Wyrok Sadu sie uprawomocnia i stad pytanie czy prezydent Wantuła odwołał sie od wyroków do NSA. Moze dziennikarze ten temat wyjaśnią. Bo jest jakaś tajemnicza cisza i nikt jakos nic nie wie i nie chce z UM na ten temat powiedzieć co dalej z ta sprawą? Temat aktualny poniewaz wojewoda złozył doniesienie do prokuratury na prezydenta miasta który miał przekroczyć uprawnienia urzednika. W przypadku uprawomocnienia sie wyroków mozna sie spodziewać, ze prokuratura ruszy z postepowaniem na wniosek wojewody.

#5 ~mieszkanka K-K~

~mieszkanka K-K~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 16:26:57

Kiedy autorzy tej, pożal się Boże reformy miejskiej oświaty, czyli Łazowska i Rams poniosą za to zamieszanie od[pwiedzialność polityczną? Bo to że powinni odejść z zajmowanych stanowisk to pewne, jak 2x2=4.

#6 ~Józa~

~Józa~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 22:05:14

A co z pomnikiem, który mieliśmy stawiać na skalniaku?

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 23:03:52

Jak to co? Był, ale słońce tego/tą bałwana roztopiło.

#8 ~onxwecr especially~

~onxwecr especially~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:23:33

Otwieramy dla Was temat, w którym możecie poruszać wszystkie sprawy dotyczące Kędzierzyna-Koźla.

Może pisać, tylko co z tym będzie robić?, to będzie temat gdzie będziemy wylewać swoje żale? , czy coś z tym będziecie robić?

#9 ~IP000000000000000000000007~

~IP000000000000000000000007~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 09:51:29

Może pisać, tylko co z tym będzie robić?, to będzie temat gdzie będziemy wylewać swoje żale? , czy coś z tym będziecie robić?

Łatwiej będzie dać to do prokuratury na wniosek ramsia, vanbyły i łajzy.

#10 tomekw

tomekw

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 2918 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 10:30:08

Wasze komentarze mogą być cennym źródłem informacji :) :) Myślę, że nie muszę poszerzać odpowiedzi.

Łatwiej będzie dać to do prokuratury na wniosek ramsia, vanbyły i łajzy.

Wbrew pozorom organom ścigania nie jest łatwo uzyskać adres IP z forum.nto.pl. Ale tak - udostępniamy takie adresy, również w przypadku forum K-Koźla, bo obliguje nas do tego prawo. Tak samo jak Was obowiązuje regulamin forum. Zgodnie z nim odpowiadacie za swoje słowa...

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 10:55:56

Rodzinka na topie. Ostatnie wiadomości z Urzedu Miejskiego w Kedzierzynie-Koźlu, otóż radna powiatowa Olga Pokorska-Młodzińska, bratanica Zofii Pokorskiej szefowej rady nadzorczej MWiK, żona radnego miejskiego Roberta Młodzińskiego przewodniczacego komisji budzetowej rady miasta została dzisiaj powołana przez prezydenta na stanowisko wicedyrektora MOSiR-u w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy z kanapowego PIS-u wspierajacego prezydenta Wantułe z KWWTW. Pracownicy mówia, że w poniedziałek u wiceprezydenta był poseł PIS-u Sławomir Kłosowski. Brawo rodzinny Kedzierzyńsko-Kozielski PIS-ie tak się modelowo i bez ogladania sie na innych, bez zbędnych ceregieli i przyzwoitości załatwia stołki dla swoich krewnych. Ciekawe co na to dwaj pozostali radni z PIS-u którzy są radzie miejskiej w opozycji do KWWTW i prezydenta Wantuły. Co na to mieszkańcy i wyborcy PIS-u w Kedzierzynie-Koźlu

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:06:08

<p>Jako Informatyk zdradzę Wam że można pisać anonimowo komentarze, Swojak podaj proszę mój adred IP (jako auto tego komentarza zgadzam się na to, lub podaj lokalizację jaką widzisz) a piszę z Kędzierzyna.</p>

#13 dawna mieszkanka Głubczyc

dawna mieszkanka Głubczyc

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 15:00:50

Witam , bardzo serdecznie proszę moderatora o przeniesienie poniższych wynurzeń na forum GŁUBCZYC, DZIĘKUJĘ, OD WCZORAJ RAN DWUKROTNIE PRÓBOWŁĄM SIĘ ZAREJESTROWAC NA WASZYM FORUM, NIESTETY MIMO DOŚWIADCZENIA NA WIELI INNYCH – NIE DAŁMA RADY, przepraszam i dziękuje za uprzejmość
A teraz do meritum:
Jeszcze raz witam. Tak czytam te Wasze wpisy i przestaję żałować że wyprowadziłam się z Głubczyc wiele lat temu. Wieczne narzekanie, malkontenctwo i jednocześnie wiara że gdzie indziej to jest lepiej. Poczytajcie fora o sytuacji szpitali w Opolu czy w Kędzierzynie –Koźlu (tam zresztą teraz mieszkam). Już ktoś Wam kiedyś napisał żeby nie liczyć na to że gdy zamkną Wam szpital w Głubczycach to w Opolu czy w K-K będą Was witać chlebem i solą rozpościerając przed stopami czerwone dywany. Pokursujecie z Witosa na Katowicką, na SORze w K-K posiedzicie parę godzin w oczekiwaniu na lekarza to może dojdziecie do wniosku ze w Waszym przypadku sprawdzą się powiedzenia „cudze chwalicie…” czy też – gdy zamkną Wam szpital”…. i po szkodzie głupi”. Czytam te wasze narzekania i mam pytanie do pozostałych mieszkańców Głubczyc i okolic „czy NIKT wam nigdy w waszym szpitalu nie uratował życia, nie pomógł w chorobie???”. Proszę o szczere odpowiedzi. A pewnie jest tak że jak wszędzie są dobrzy i gorsi pracownicy (pielęgniarki, salowe, położne, lekarze, personel techniczny, diagnostyczny i jaki tam jeszcze jest zatrudniony). Zresztą dotyczy to w równym stopniu nauczycieli/urzędników/piekarzy/rzemieślników(sic!)/ sprzedawców/…/….śmieciarza itd. Czy Wy, w swojej pracy zawodowej jesteście zawsze nieskazitelni/ uczciwi/rzetelni/pełni zaangażowania na 100% – śmiem wątpić. I proszę tu mi nie pisać o misji i posłannictwie bo ta dotyczy w równym stopniu każdego zawodu i każdej wykonywanej pracy. Uczciwości i zaangażowania można wymagać również od mechanika samochodowego czy kierowcy autobusu.
Zauważam też pewna prawidłowość- od kilku lat gdy robi się ”dym” w SPZOZ Kędzierzyn-Koźle, nagle pojawiają się krytykanckie wpisy o służbie zdrowia w Głubczycach, przypadek???? Czy może część autorów powyższych wpisów zobaczymy we władzach spółki PRYWATNEGO szpitala, zobaczymy.
Wielu moich znajomych z Kędzierzyna-Koźla i okolic jeździ po pomoc do Waszego szpitala ze względu na fachowość pracujących tam ludzi, a proszę mi wierzyć nie są idiotami pchającymi się tam gdzie jest gorzej.
I jeszcze jedna uwaga, jak mówi moja koleżanka, pielęgniarka z K-K, „służba zdrowia to nie lekarstwo i środek na nieśmiertelność”. Ogromnie współczuję Panu z Włodzienina, pewnie jest schorowanym PRZEWLEKLE człowiekiem-ma w końcu 85 lat. Poczuł sie gorzej, udał się po pomoc do szpitala, tam ją otrzymał, jego stan poprawił się na tyle że nie było potrzeby „kłaść’ go do szpitala, chociaż On wg. słów syna „liczył na łóżko”. Jeżeli był w tak złym stanie psychicznym – jak twierdzi syn – a nie fizycznym to gdzie była rodzina ???? starszemu panu w tej sytuacji była konieczna bliskość osób najbliższych (syn i cała reszta), jak można było Go zostawić bez opieki (szpital jest od leczenia a nie od zapewnienia całodobowej opieki i nadzoru), a teraz pretensje i żądania odszkodowania. Żal. Ale trzeba jakoś zagłuszyć wyrzuty sumienia zrzucając odpowiedzialność na innych, ot demokracja w nie najlepszym wydaniu. Ten starszy człowiek wychowywał swojego syna, może i inne dzieci, łożył na ich utrzymanie pewnie pomagał przy wnukach a może i prawnukach – w nagrodę gdy potrzebował bliskości rodziny – został sam. A kto winny??? – LEKARZ który pomógł, wdrożył leczenie, stan zdrowia się poprawił na tyle że mógł wrócić do domu tylko tam niestety nie było nikogo kto by mu przysłowiowa szklankę herbaty podał. Tak to niestety widzę i taki obraz wyłania się z tej smutnej historii. Bohaterowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia a Wam drodzy mieszkańcy Głubczyc więcej rozwagi w ocenach i wypowiadanych opiniach. Być może ta jednobiegunowość opinii i ocen (w większości skrajnie negatywnie oceniających rzeczywistość waszego miasta) jest spowodowana koniecznością rejestracji na waszym forum. Wielu moim znajomym z Głubczyc nie zawsze odpowiadają wasze poglądy, ale mówią „że jak mam się zarejestrować i pamiętać te wszystkie hasła i loginy – to rezygnuję”. Głubczyce w których się urodziłam i wychowałam są „miastem mojego serca”, ale jak przeglądam forum Głubczyc to coraz mniej ….. i to nie ze względu na warunki jakie w nim są tylko na Wasze wieczne narzekania, uwierzcie nigdzie nie jest lekko, a jak wam sprywatyzują szpital wg. „recepty Pani Sawickiej” będzie jeszcze gorzej…. Jak to pisał Kochanowski? „Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”.
Pozdrawiam – dawna mieszkanka.

#14 ~Eliza~

~Eliza~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 11:52:15

Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!13 lutego o godz.19 ma być wystawiony w doborowej obsadzie "Zwariowany komisariat". Jak na razie sprzedano niewiele biletów i obawiam się,że z powodu słabej frekwencji, imprezę mogą odwołać.Moim zdaniem marketing Hotelu Centralnego za słabo działa i stąd takie efekty. Jest to wyjątkowa okazja, by zobaczyć tylu wspaniałych aktorów w naszym zapyziałym mieście. Wyręczam zatem osoby odpowiedzialne za marketing i apeluję!!!Zmobilizujcie się! Mam nadzieję,że impreza dojdzie do skutku.

#15 ~??????????~

~??????????~
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 11:05:42

Niestety, nie doszła do skutku!!!!!!!!!!!!!!!!

#16 ~MightyMan~

~MightyMan~
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 12:54:48

Kędzierzyn miasto możliwości. Jak to czytam to ogarnia mnie pusty śmiech. Władze naszego cudownego miasta (tzw. dietetycy) żrą się i nic z tego nie wynika. Dziwię się tym wszystkim ludzią że co wybory to głosują na tych samych nieudolnych ludzi. Chciabym pogratulować mieszkańcom naszego miasta nietrafnych wyborów a władzą za udane ściemy wyborcze.Ciemny naród wszystko kupi. W naszym mieście nic się nie dzieje. Do Rybnika potrafi przyjechać Brian Adams ,Guns and Roses a u nas na wiejskim festynie serwuje się Huberta i innych dziwnych wykonawców. Jakbym się cofną do prlu. Urzędnicy bez dokonań, bez ambicji całe życie na państwowych posadkach. Jak to się mówi urzędnik państwowy to dożywotnia fucha zarezerwowana tylko dla rodziń - etat z ojca na syna. Głupota goni głupotę. Oby tak dalej to może zmienią hasło na Miasto Niemożliwości.

#17 ~luk~

~luk~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2013 - 10:50:05

Będzie remont dworca w Kędzierzynie wraz z przebudową okolicy dworca. O tym NTO oczywiście nie poinformowało.
Źródło radio Park

#18 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 14:45:55

Podjąłem walkę ze RSM chemik w sprawie oszukańczego systemu rozliczania za c.o. poprzez podzielnik i.
Wiem, że jako „Donkichot” w walce z „wiatrakami”, jakimi są SM będzie ciężko zwłaszcza, że oni za nasze pieniądze wyciągną prawników, którzy będą bronić zaciekle owego systemu, który zapewnia im spokój a sprawy niedogrzewań, jakie istniały a poprzez wprowadzenie rozliczeń poprzez podzielniki raptem znikły. Interweniując w AO oświadczą, że to wina sąsiada, bo oszczędza i wychładza poprzez przyległe pomieszczenia moje mieszkanie [przenikanie ciepła czy zimna przez ściany]. Od początku a AP-5 prowadzę batalie o odrzucenie lub o wprowadzenie dwóch systemów rozliczeń:
  • Kto zechce poprzez podzielniki
  • Lub poprzez uśrednienie zużycia i rozliczanie za m2, lecz bez naliczania kary, jaką stosuje RSM, czyli 200%
Dlaczego uznaje, że system rozliczeń poprzez podzielniki jest niekorzystny dla mieszkańców przedstawiam w tych filmikach uświadamiających, które upubliczniłem na YT.
Zapraszam tu:
RSM - Kto zarabia na podzielnikach
RSM a podzielniki

Jak i ten filmik ogólny - RSM -- Rabusie Skubiące Mieszka

cdn

#19 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 14:47:05

cdn 2
2012 AO-5 zafundowała nam nowe podzielniki jak i nową firmę rozliczającą owe bez konsultacji czy referendum czy dalej chcemy korzystać z owego rozliczenia. Kto podjął tą decyzje, niby rada osiedlowa – to kpina, aby paru mianowanych amatorów mogło bez konsultacji z mieszkańcami zadecydować, że dalej mamy być dymani przez Zarząd RSM Chemik. Nie wyraziłem zgody na instalacje poprzez przesłanie pisma do kierownika AO-5 że nie wyrażam zgody i proszę o rozliczanie mnie poprzez wyliczenie średniej jednostki zużycia na mym mieszkaniu i rozliczenia wobec metrażu jakim dysponuje. AO-5 jest tak leniwa, że zleciła to nowej firmie rozliczającej podzielniki a ta z księżycowego rozliczenia wyliczyła niedobór, który mam wpłacić na konto RSM. Dziwne tu jedynie to, że nawet firma uśredniając cenne jednostki, którą nie może stosować, jeżeli niema podzielników doliczyła, 200% na jakiej podstawie to nie wiem. RSM Chemik nie prowadzi sprzedaży ciepła a jest pośrednikiem, który zamawia go od MPEC Kędzierzyn-Kożle płacąc za dostarczone ciepło wraz z zobowiązaniami umowy zawartej między RSM Chemik a MPEC K.Koźle. Wynikałoby, że te 200% kary to zastraszanie lokatorów, przez, RSM aby nie domagali się korzystnego dla RSM systemu rozliczenia poprzez podzielniki a ta kwota wynikła z tej kary 200% to czysty zysk RSM, który ciekawe, kogo wzbogaci.
Oczekuje na sprawę sądową jaką mi wytoczy RSM Chemik za nie wpłacenie owej kwoty wynikłej z owego 200% narzutu karnego i proszę o wsparcie nie finansowe z owym mogę sobie poradzić a prawne i moralne podobnych „Donkichotów” jak ja Marek :)
Podaje adres kontaktowy do mnie: marek.z.k.k.49@gmail.com

#20 Marek z K_K

Marek z K_K

Bywalec

• PipPipPip
  • 89 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 15:37:01

a kiedy drugi wywiad? ja wole zakse

Mam w rodzinie prawdziwego kibica Chemika, który czynie kibicuje tu w K-K jak i na wyjazdach, lecz to co policja czyni wobec nich to czysta prowokacja. Mecze prawie wszystkie traktuje jako mecze „podwyższonego ryzyka” ściąga beczkowozy, żółwików to prowokacyjne zachowanie, które zwykły kibic z ulicy zniechęca do chodzenia na mecze, co wiąże się z tym, że klub traci zainteresowanie jak i kasę, którą by posiadali poprzez sprzedasz biletów.
Artykuł zbyt długi i zniechęca do czytania zwłaszcza że tematy takie sobie mało mnie interesujące :mellow:
Pozdrawiam Marek :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum K-Koźle, Kędzierzyn-Koźle, forum Kędzierzyn-Koźle

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych