Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Czy wolno zaklejać plakaty wyborcze w miejscach publicznych (słupach, tablicach ogłoszeniowych)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 anty

anty

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1181 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 11:40:21

Panowie , panie jak stanowi prawo w tym temacie ?

Dostałem zdjęcie z widocznym banerem ministra na który nakleiła się wicewojewoda zasłaniając sporą część jego banera. Widoczne tylko nazwisko ministra. :blink:

O co tu chodzi ?

#2 Ewald

Ewald

Swojak

• PipPipPipPip
  • 718 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:37:31

Jak swoi swoich zalepiaja to można. Innych tym bardziej. Za mało jest słupów ogłoszeniowych, plakaty gdzieś wieszać trzeba.

#3 Mordimer

Mordimer

Inkwizytor

• PipPipPipPip
  • 13913 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 12:58:44

Tyle się mówi o ekologii a przy okazji byle wyborów drukuje się miliony plakatów... czy to na papierze czy na laminatach (recykling tego dziadostwa to droga przez mękę)... w czasach, w których prawie każdy ma smartfona, prawie każdy ma dostęp do internetu... oblepiania miast, wsi, pasów drogowych, mostów (dzisiaj widziałem w Racławicach powiesili niejakiego posła Kamila), drzew etc to chyba nie jest poważne podejście do tematu. Ja w tym roku robię tak - zagłosuję na tego, którego plakatu czy baneru nie zobaczę, albo zobaczę w jak najmniejszej ilości. Takie mam kryterium, jak Yossarian podczas cenzurowania frontowej poczty  :lol:

#4 anty

anty

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1181 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:05:51

• Zapytam jeszcze raz czy jest to sprzeczne z prawem ? Tak czy nie ?
  • Czy jest to etyczne aby plakaty miejscowego polityka (za duże słowa) były czyściutkie a  posłanki zalepione owym lokalnym jednorazowym Vipem ?

#5 Ewald

Ewald

Swojak

• PipPipPipPip
  • 718 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:19:07

Jak się skończy kampania, to zabiorę sobie taki jeden baner, co by węgiel na dworze przykryć na zimę. Im i tak już nie będą potrzebne. A ten co na przyczepce jeździ mógłby mi ją oddać, bym sobie węgiel woził. Jemu i tak ona potrzebna nie będzie.

#6 Mordimer

Mordimer

Inkwizytor

• PipPipPipPip
  • 13913 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 13:36:56

Zgodnie z art 109 § 3 Kodeksu Wyborczego materiały wyborcze (a więc również plakaty) podlegają ochronie prawnej. W praktyce sprowadza się to do tego, że naklejenie innego plakatu wyborczego albo czegokolwiek innego (np. ogłoszenia o sprzedaży auta czy mieszkania) jest wykroczeniem i można beknąć do 5 tys. Kwestie proceduralne proszę sobie doczytać samemu  :P

Użytkownik Mordimer edytował ten post 04 wrzesień 2019 - 13:37:08

#7 murzyn

murzyn

Swojak

• PipPipPipPip
  • 2041 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 16:28:49

Zgodnie z art 109 § 3 Kodeksu Wyborczego materiały wyborcze (a więc również plakaty) podlegają ochronie prawnej. W praktyce sprowadza się to do tego, że naklejenie innego plakatu wyborczego albo czegokolwiek innego (np. ogłoszenia o sprzedaży auta czy mieszkania) jest wykroczeniem i można beknąć do 5 tys. Kwestie proceduralne proszę sobie doczytać samemu  :P

ty masz coś z kapustą??? uważasz ,że jak jeden zawali cały słup jednym plakatem to inni maja stać i prosić aby pół sobie odkleił

#8 Mordimer

Mordimer

Inkwizytor

• PipPipPipPip
  • 13913 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 18:29:35

nie wiem czy mam coś z kapustą czy nie, nie mnie oceniać :) jak już nie potraficie się dogadać ze sobą i brakuje Wam zwykłego poczucia przyzwoitości to się oblepiajcie na lewo i prawo, ile dusza zapragnie i plakatów starczy. Ja ino podałem podstawę prawną, gdyby właściciel zalepionego bądź uszkodzonego plakatu miał chęć i czas ganiać się po sądach z domniemanym sprawcą. Poza tym mur.zynku miesiąc minie jak bicza strzelił i wszystko wróci do swojego rytmu, wyznaczanego leniwym prądem Psinki... więc się nie napinaj  :D

#9 Vogel

Vogel

Swojak

• PipPipPipPip
  • 931 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 09:04:51

Jak w Szwejku:

Tutaj wisiał niegdyś obraz najjaśniejszego pana – ozwał się znów po chwili – akurat tam, gdzie teraz wisi lustro.
– A tak, ma pan rację – odpowiedział Paliviec – wisiał tam, ale obsrywały go muchy, więc zaniosłem go na strych.

Więc proszę W Sądu o łagodny wymiar kary dla much   :lol: 

Użytkownik Vogel edytował ten post 06 wrzesień 2019 - 09:06:23

#10 Ewald

Ewald

Swojak

• PipPipPipPip
  • 718 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 09:35:01

Nr 7 zakleja swoich kompanów i wszystko inne, jak leci.

#11 Vogel

Vogel

Swojak

• PipPipPipPip
  • 931 postów

Napisano 06 wrzesień 2019 - 17:45:20

Nr 7 zakleja swoich kompanów i wszystko inne, jak leci.

Uprzejmie donoszę i podpis, w końcu to zagłębie życzliwych 

#12 pielgrzym

pielgrzym

Swojak

• PipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 07 wrzesień 2019 - 10:41:10

NIE WOLNO , :P A SZYBKO

#13 PACCO

PACCO

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8815 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 20:28:33

W sposób bezmyślny za nasze podatników pieniądze,,rozwieszają swoje podobizny,,psu na budę.

Do tego jeszcze ta ich mnogość,,ukazująca ich pychę,pazerność i obłudę.ŻENADA. :(

#14 Ewald

Ewald

Swojak

• PipPipPipPip
  • 718 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 05:53:46

Nr 7 wydał chyba wszystkie oszczędności na plakaty i bilbordy? Nie zmienia to faktu, że i tak go tu nikt nie lubi.

#15 Mondi

Mondi

Swojak

• PipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 08:55:36

To, że go nikt nie lubi to fakt, ale za materiały wyborcze płaci pis, pis ma pieniędze rządowe, a rząd ma nasze pieniądze i okazało się, że za te materiały my zapłaciliśmy, my barany

#16 Mordimer

Mordimer

Inkwizytor

• PipPipPipPip
  • 13913 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:47:04

Nie ma się co obrażać na rzeczywistość, mamy system partyjny, finansowanie partii ma być jawne i adekwatne do uzyskanego poparcia w wyborach. Jak nie chcecie żeby PiS się rozlepiał po budynkach to na nich nie głosujcie. Pytanie tylko, czy to jest właściwe kryterium wyboru?  :huh:

https://pkw.gov.pl/4...atach_2016-2019

#17 Mordimer

Mordimer

Inkwizytor

• PipPipPipPip
  • 13913 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 10:49:36

dla ciekawskich jeszcze sprawozdanie finansowe PiS  :D

https://pkw.gov.pl/p...awiedliwosc.pdf

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych