Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy Kolonia Gosławicka jest nadal dzielnicą Opola


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~SZKOLNIK~

~SZKOLNIK~
 • Goście

Napisano 29 styczeń 2009 - 17:47:15

ROK SZKOLNY TRWA !!! ALE NIKT DALEJ NIE POCZYNIŁ ŻADNYCH DZIAŁAŃ ABY DZIECIOM ZMIERZAJĄCYM DO SZKOŁY I PRZECHODZĄCYM ULICĘ GRUDZICKĄ KOŁO PRZEDSZKOLA UŁATWIĆ PRZEJŚCIE !!!!!

JUŻ KIEYŚ KTOŚ PISAŁ NA TEN TEMAT I JAK GROCHEM O ŚCIANĘ !!! JEST PRAWDĄ , ŻE W PRZECHODZENIU POMAGA PANI W POMARAŃCZOWYM UBRANKU ,ALE TYLKO W CZASIE KIEDY JEST PRZERWA W SZKOLE !!! GDY UCZEŃ ZECHCE PRZEJŚĆ W INNYM CZASIE MA SPORE PROBLEMY.

W SZKOLE UCZY PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA OPOLA I NIE ZAUWAŻA PROBLEMU !!! A MOŻE UDAJE ,ŻE PROBLEMU NIE MA?????

MOŻE BY USTAWIĆ DWIE SZYKANY PRZED TYM PRZEJŚCIEM I PROBLEM BY SIĘ ROZWIĄZAŁ.

#42 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 20:20:14

Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy jak zdarzy się wypadek ,że przechodzień złamie nogę lub rękę na nie posypanej ulicy Kolonii Gosławickiej - zaznaczam że chodników nie ma ,może dochodzić odszkodowania od odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg i ulic?????

#43 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 luty 2009 - 21:59:02

Tam są dwa rodzaje ulic, spółdzielcze z Przyszłosci i miejskie. Zależy gdzie zdarzył sie wypadek.

#44 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 17:10:51

Ulice spółdzielcze mają chodniki ! Chodzi o ulicę miejską ?

#45 ~Jacek~

~Jacek~
 • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 21:11:06

Zainteresował mnie " System oceny zachowania " w Szkole Podstawowej Nr 20 mieszczącej się w Kolonii Gosławickiej. Oto za co można otrzymać punkty dodatnie ,decydujące o końcowej ocenie z zachowania :Uczeń zyskuje punkty dodatnie (+) za:
a) udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych,
(przy założeniu, że uczeń otrzymuje 50% wymaganych punktów. W przypadku zawodów sportowych decyzja o liczbie punktów zależy od rangi zawodów i decyduje o nich nauczyciel wychowania fizycznego. 20 pkt.,
( każdorazowo)
B) pomoc w organizacji imprezy szkolnej: 2 pkt.,
( każdorazowo)
c) udział w imprezie szkolnej, (udział chóru punktowany w ramach działalności koła muzycznego), 10pkt. (każdorazowo)
d) wolontariat, 20 pkt. (każdorazowo)
e) efektywne pełnienie funkcji w szkole: 25 pkt.,(semestralnie)
f) efektywne pełnienie funkcji w klasie: 10 pkt., (semestralnie)
g) pełnienie dyżurów na korytarzu, 5 pkt., (tygodniowo)
h) praca na rzecz szkoły: (w tym praca w gazetce szkolnej,
w kołach zainteresowań, praca w bibliotece itp.), 10 pkt. (semestralnie)
i)wykonanie gazetki klasowej,: 5 pkt., ( każdorazowo)
j) wzbogacanie wyposażenia pracowni:
1 - 5pkt., (każdorazowo, o ilości punktów decyduje nauczyciel))
k) punktualność (brak spóźnień w miesiącu): 5pkt.,
l) sumienne pełnienie obowiązków dyżurnego( jednorazowo
za cały tydzień dyżurowania) 5 pkt.
ł) systematyczne przygotowywanie się do lekcji. 30 pkt., (semestralnie)
m) wysoka kultura osobista 20 pkt. ( semestralnie

Dość ubożuchno wygląda zakres możliwości uzyskiwania tych punktów. Otóż uczniowie nie tylko działają w szkole ale reprezentują szkołę na zewnątrz a za to nie są wynagradzani .
Uczestniczą w zajęciach organizowanych poza szkołą ,gdyż ta nie jest w stanie takich zajęć prowadzić.
To też jest angażowanie się ucznia w dodatkowe zajęcia i zdobywanie dodatkowej wiedzy.
Warto by wprowadzić do tego regulaminu dodatkowe podpunkty informujące o szerszej możliwości zdobywania punktów nie tylko w szkole ale i w placówkach organizujących zajęcia dla dzieci.

#46 ~jana~

~jana~
 • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 14:09:12

Jakoś tak wygląda ,że Ratusz zapomniał o naszej dzielnicy. Nie można zauważyć jakiego kolwiek zainteresowania władz naszymi problemami np. nawierzchniami naszych ulic.Jak już powstaną dziury ,że można złamać nogę lub urwać zawieszenie to po monitach przyjedzie klajster - majster i niektóre dziury połata. Od dziesięciu lat nie widziałem aby kładziono nowy dywanik w części poniżej Grudzickiej. Nie widziałem nigdy ,aby jakiś radny przeszedł się uliczkami naszej Kolonii i porozmawiał z ludźmi o problemach . A kto wie jaki radny został wybrany z Kolonii Gosławickiej ?

Problemów jest sporo. Np. wiele ulic jest omotana siecią telefoniczną i czasem jak wiatr urwie jakiś przewód to trudno się doprosić aby coś z tym zrobiono. Również sieć energetyczna wymaga schowania pod ziemię .Niektóre jej odcinki pamiętają wczesne lata powojenne. Przy wielu ulicach brak chodników i nawet nikt nie pomyślał ,że powinny być!!!!

Brak choćby jednego bankomatu , no chyba ,że jest a ja nie wiem! Czas się zatrzymał na Kolonii Gosławickiej. Radni macie okazję wykazać się !!!!

Przy ulicy Grudzickiej jest Przedszkole z którego rodzice są bardzo zadowoleni i dzieci chętnie do niego chodzą . Jednak wygląd zewnętrzny ( elewacja ) pamięta bardzo dawne czasy i wygląda jakby obok codziennie przejeżdżała lokomotywa parowa !!


O wypraszam sobie;) Chodziłam do tego przedszkola i wyglądało lepiej... a taka stara, jak lokomotywa parowa nie jestem;)))

#47 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 12 luty 2013 - 12:35:19

Ostatnimi czasy nie pisałem w tym temacie , Wiele się zmieniło od 2008 roku , kiedy umieszczałem swoje wpisy .
Pisałem o brudnej elewacji przedszkola przy ulicy Grudzickiej ,która straszyła ,ale już nie straszy ,a wręcz jest ładna i prezentuje się doskonale.
Pisałem ,że nie ma choćby jednego bankomatu . Trochę to trwało ,ale bankomat stoi i parę groszy na zakupy do Biedronki można wybrać. Zapomniałbym też o Biedronce ,która nieźle wkomponowała się w naszą Kolonię i dobrze pełni swoją funkcję . Ruchu tu nie ma szalonego ,można spokojnie dokonać bieżących zakupów . Świeże pieczywo dobrej jakości i świeże warzywa dopełniają asortyment produktów. Postawiono kilka kas ,troche na wyrost ,gdyż czynna jest przeważnie jedna lub w szczytach dwie.
Od czasu kiedy pisałem jedno się nie zmieniło ,to nawierzchnie uliczek . Łata na łacie .Brak chodników ,a pobocza obsrane przez psy .Nie widziałem nigdy właściciela zbierającego odchody swego pupila !!!! Uważam,że już najwyższy czas aby się zająć wymianą asfaltu na uliczkach poniżej Grudzickiej .

#48 M&M

M&M

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 598 postów

Napisano 19 luty 2013 - 10:24:45

Aż nie chce się wierzyć - przyznajesz więc poniekąd, że coś zmieniło się na lepsze? ;)

#49 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 21:46:48

Aż nie chce się wierzyć - przyznajesz więc poniekąd, że coś zmieniło się na lepsze? ;)


To byłaby tragedia gdyby przez pięć lat nic się nie zmieniło . Jednak ulica Kręta w wielu miejscach wygląda jak po bombardowaniu i następnie szybkim załataniu byłych dziur. Jest to jedna z dłuższych ulic w tej części Kolonii Gosławickiej i nie ma chodników .

Może ktoś wie czy prowadzone nowe linie telekomunikacyjne , a już taki punkt powstał przy Grudzickiej ,obok przedszkola , będą w przyszłości rozprowadzane do domków jednorodzinnych w najbliższej okolicy?

#50 memorex

memorex

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 102 postów

Napisano 22 luty 2013 - 15:34:58

Ostatnimi czasy na ulicy Grudzickiej nie widać jadących TIR-ów i dużych samochodów ciężarowych . Okazało się ,że ciężki transport został na obwodnicę i dzięki temu jest spokojniej i bezpieczniej na przejściu do przedszkola i szkoły podstawowej 20.To dobre i trafne posunięcie.

#51 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 15:39:04

Tak ,to przemyślane rozwiązanie z tymi TIR -ami na Grudzickiej

#52 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 25 luty 2013 - 16:09:23

Bardzo proszę Radnych wybranych z okręgu Kolonia Gosławicka ,aby jak stopnieją śniegi wybrali się na spacer uliczkami " starej części " koloni i zwrócili uwagę na jezdnie i spróbowali odszukać chodniki na niektórych ulicach . Już dość łatania dziur po zimie ,najwyższy czas dokonać inwentaryzacji stanu ulic i przymierzyć się do kompleksowego ich remontu !!!
Są takie miejsca na niektórych ulicach np.obok skrzyżowania Kręta ,Wilsona , Amarantowa -po każdy deszczu lub roztopach tworzy się jezioro ,czasem dwa i suchą nogą przejść się nie da ,a jak jedzie samochód to -uciekaj gdzie się da .

#53 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2013 - 12:41:24

Dziś na Grudzickiej było małe - bum . Pani najechała Pana ,który przyhamował .Pani roztrzaskała Panu tyli zderzak . Przyjechała Policja oboje rozgrzeszyła i na tym się skończyło.

#54 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 21:02:50

Wczoraj znowu ucierpiało drzewko Przy Grudzickiej i kawałek starego płotu . Rano były ślady kontaktu pojazdu z drzewkiem i płotem .
Niektórzy uważają Grudzicką za swój prywatny tor wyścigowy , a że na sporym odcinku jest prosta więc sobie używają . Tylko cud i Pani lub Pan w pomarańczowym fartuszku chronią dzieci idące do szkoły i przedszkola przed rozjechaniem na przejściu naprzeciw przedszkola.
W Opolu nie ma żadnej siły ,która by rozwiązała problem na tym przejściu. Piszę dlatego ,gdyż Pani /Pan ochrania przejście tylko gdy w szkole są przerwy ,w pozostałym czasie - ratuj się kto może ! ! !

#55 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 marzec 2013 - 17:02:21

Na Kolonii rozmnożyły się kuny ! Ładne zwierzątka ale robią szkody . Zamieszkują poddasza domków i niszczą ocieplenie . Kto nie zabezpieczył poddasza specjalną siatką może mieć nieproszonych gości ,których stosunkowo trudno się pozbyć. Kto ma kury na podwórku może je stracić ,gdyż kuny je duszą .Zwierzątka nie narzekają na brak pokarmu gdyż wiele kubłów do śmieci jest nie domkniętych ! Gdzie można się udać aby pomogli w wysiedleniu nieproszonych gości?

#56 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 06 marzec 2013 - 12:33:31

Dziś w godzinach rannych na ulicy Grudzickiej znowu było małe bum . Pani najechała Pana ,który przyhamował ,Pani nie zdążyła i zderzak Panu rozbiła . wydarzenie miało miejsce w okolicy skrzyżowania Grudzicka ,Środkowa , Nowowiejska . To miejsce jest pechowe . gdyż w tym miejscu co pewien czas jest jakieś zdarzenie z udziałem samochodów.

#57 ~keks~

~keks~
 • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 17:39:30

Ostatnimi czasy na Kolonii Gosławickiej można spotkać spacerującego lisa w okolicach ulicy Krętej i Obrońców Pokoju. Był też widziany na pobliskich polach gdy wygrzewał się w słońcu.
Uważam ,że może to stanowić problem dla dzieci a nawet starszych gdyby chciał zaatakować !

#58 ~bono~

~bono~
 • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 20:57:39

Grudzicka to dalej niebezpieczna ulica . Dziś koło piekarni na jadący samochód najechał inny . Spore straty .jeden ma zniszczony lewy bok a drugi prawą część przedniego zderzaka . Pomimo zmniejszenia prędkości na Grudzickiej samochody poruszają się z niezmienioną prędkością . Służby policyjne powinny przeanalizować ilość stłuczek na tej drodze i sprawdzić co niektórym prędkość z jaką się poruszają.

#59 ~antek~

~antek~
 • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 20:03:21

Ulice poniżej Grudzickiej poddane zostały łataniu . Już 12 lat nie podjęto decyzji aby niektóre ulice poddać całkowitej rewitalizacji . Gdyby co roku jedną uliczkę poddano gruntownej naprawie to nie byłoby konieczności dwa razy w roku łatać . Są takie miejsca gdzie w tym samym miejscu łatano co najmniej 10 razy. Jest jedna uliczka ,którą naprawiono w ten sposób ,że stary asfalt zdarty z innej ulicy rozrzucono i wyrównano ! 

Żaden radny nie pofatygował się by porozmawiać z mieszkańcami uliczek takich jak Leśna , Poprzeczna ,Środkowa, Jesienna , Kręta itd czy mają jakieś problemy i jak by im pomóc. Szczególnie mam pretensje do radnych wybranych z tego rejonu . #60 ~Tutka~

~Tutka~
 • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 09:35:46

Ciekawe czy jakiś radny lub bezradny pofatygował się w okolice Krętej . Środkowej ,Jesiennej ,Obrońców Pokoju i tp aby sprawdzić czy może przydałby się remont tych ulic i wykonanie chodników . Na Krętej po każdym deszczu w okolicach numerów 70 - 72 powstaje spore jeziorko uniemożliwiające przejść .Jezioro zajmuje kolka m2 . Brak jakiegokolwiek odpływu uniemożliwia odpływ wody .Trzeba czekać na słońce aż wysuszy jezioro !!!!!!!!!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych