Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy Kolonia Gosławicka jest nadal dzielnicą Opola

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~kw~

~kw~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 13:18:13

Dlaczego na przejeździe kolejowym przecinającym ulicę Tysiąclecia nie ma zainstalowanych świateł ,migających gdy się zbliża ekspres !!!! Łatwo się zagapić i wjechać pod ten ekspres jak było z ciężarówką !! Ten pociąg przejeżdża przez ruchliwą ulicę

Prowokacja czy co? Tamtędy jeżdżą autobusy szynowe do Kluczborka, żadne ekspresy.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 13:28:43

Prowokacja czy co? Tamtędy jeżdżą autobusy szynowe do Kluczborka, żadne ekspresy.

Ale Ty ""kw"" jesteś zasadniczy !!!! Jasne ,że autobusy szynowe ,ale zagapić się można i może być kłopot !

#23 ~kw~

~kw~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 16:29:49

Ale Ty ""kw"" jesteś zasadniczy !!!!

W Moskwie rozdają samochody - dlatego jestem zasadniczy.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:18:20

""Kw '' - ty jeszcze nie w Moskwie !!!! Człowieku goń byle szybciej ,może się jeszcze załapiesz !!! Czy ty czasem nie połknąłeś kija od miotły ????

#25 ~kw~

~kw~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:23:05

""Kw '' - ty jeszcze nie w Moskwie !!!! Człowieku goń byle szybciej ,może się jeszcze załapiesz !!! Czy ty czasem nie połknąłeś kija od miotły ????

Może ktoś inny załapie :rolleyes:

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:27:42

No widzisz - już nie tak sztywno ale może być lepiej ! Szkoda ,że się nie załapiesz był byś jeździł np. MOSKWICZEM !!!

#27 ~kw~

~kw~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:34:21

Może ktoś inny załapie :rolleyes:

Mam rozumieć, że chodzi o emotki? Wolę rowerem B)

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2008 - 17:49:25

Czy bez emotek nie można? A tak po prawdzie to ty siebie cytujesz ! Czy to aby nie zaczątki snobizmu u ciebie ? Tak , tak możesz rowerem - bardzo zdrowo i nafty nie potrzeba !

#29 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2008 - 09:55:14

Czytam to opolskie forum i się zastanawiam ilu ludzi na Kolonii Gosławickiej interesuje ,czy Leszek Pogan będzie siedział czy nie , czy Dolata zostanie zwolniony z odbywania kary. To są sprawy stare i nie wiadomo po co są odgrzewane. Można się był tych wiadomości naczytać aż do bólu głowy!!! A może rzeczywiście nie mam racji ?

#30 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2008 - 09:57:41

Ten też o pogano dolatach ! Co was napadło ? Nie możecie pojechać nad wodę i odpocząć ?

#31 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2008 - 09:22:42

Dziś wyczytałem ,że ludzie zatruwają jezioro duże , ale to nie żadne odkrycie gdyż ta informacja jest odkrywana co roku w sezonie ogórkowym !!!
Kiedyś mówiono ,że to ścieki z pól bogate w nawozy sztuczne a przenoszone przez rzekę wpływającą do jeziora . Teraz znowu komuś się przypomniało ,że nie ma kanalizacji i wpuszczane są ścieki komunalne. Ciekawe jaką historyjkę poczytam za rok???

#32 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2008 - 15:41:41

Na Kolonii Gosławickiej cisza ,nikt się z nikim nie pobił ,nikt nikogo nie najechał , nikt nikogo nie okradł - bynajmniej żadne tego typu informacje nie dochodziły do szerszej społeczności. Nikt nic nie napisał o sprawach Kolonii ,prawdopodobnie niewielu umie pisać ,z czytaniem jest lepiej gdyż spora ilość cokolwiek przeczytała ,tylko nie wiadomo czy to koloniści . Jak przyjedzie młodzież z wakacji to jest nadzieja ,że cokolwiek napisze ,gdyż teraz w szkołach uczą pisać z wykorzystaniem maszyn wyżej zorganizowanych !! No poczekamy zobaczymy. Byle do końca wakacji ,choć młodzi chcieliby jak najdłużej by one były.

#33 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2008 - 15:21:04

Nie wiem jak jest w innych częściach miasta , ale na Kolonii Gosławickiej jest plaga srających psów na każdym trawniczku jaki jest przy ogrodzeniach posesji. Właściciele aby sobie skrócić męki wyprowadzenia psa na łąki pod wał osłaniający obwodnicę spacerują ze swoimi pupilami po uliczkach osiedla .Jak się zechce burkowi zrobić cokolwiek na twardo to przysiada w dowolnym miejscu i wali kupisko ,a właścicielowi nie w głowie aby to co jest jego własnością pozbierać i wrzucić do ...... no właśnie gdzie ? W tej części Kolonii w której mieszkam nie widziałem ani jednego kosza na śmieci !!!!!

Wczoraj widziałem jednego z właścicieli ,który kosił trawę przy swojej posesji i co chwilę pomstował ,nie zacytuję jego określeń gdyż ja je uznałem za wielce niecenzuralne . Ale gdyby w tym czasie przechodził właściciel z psem mogłoby być gorąco. Z tymi s ....jącymi psami to podobny problem jak ze skupem butelek w Polsce .Nikt nie potrafi go jednoznacznie rozwiązać !!!!

#34 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2008 - 11:22:18

Zbliża się nowy rok szkolny i w związku z tym przed szkołami będzie większy ruch młodzieży. Szkoła przy ulicy Grudzickiej jest tak usytuowana ,że sporo dzieci musi przejść bardzo ruchliwą ulicę aby się do niej dostać !!! Jakoś nikt nie pomyślał aby na tym odcinku w okolicach szkoły zmiejszyć prędkość pędzących pojazdów . W najbliższym otoczeniu szkoły jest również przedszkole do którego też podążają rodzice z dziećmi ! Podjeżdża sporo pojazdów ,którymi rodzice przywożą swoje pociechy ! Rano robi się spory tłok na chodnikach ,na których parkują samochody przywożące dzieci zarówno do szkoły jak i do przedszkola.

Należałoby się zastanowić jakich dokonać zmian aby taki stan rzeczy zmienić !!! W szkole o której mowa uczy prawdopodobnie obecny radny Rady Miasta Opola , więc powinien ten problem zauważyć i podjąć kroki zmierzające do likwidacji groźnej sytuacji !! W ogóle przypominam radnym tej dzielnicy ,że powinni się bliżej przyjrzeć tej sprawie , gdyż odnosi się wrażenie ,że bardzo nieruchawe jest to towarzystwo radnych w sprawach ,które podsuwają wyborcy!!!Ale gdy otwierana jest KAROLINKA to nawet proponują skrócić obrady aby być na oficjalnym otwarciu ! Przy następnych wyborach będziemy o tym pamiętać!!

Zwracam również uwagę na problem zniszczonej i brudnej elewacji przedszkola przy Grudzickiej !! Szkołę udało się odświeżyć ,ąle o przedszkolu nikt nie pomyślał !!!! Nie wiem czy radni czytają forum ale ,zbliza się czas zbierania danych do nowego budżetu, więc warto by ująć i odnowienie tej elewacji.

#35 ~Rumcio~

~Rumcio~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2008 - 19:46:52

Dobrze ,że ja mieszkam na kolonii Gosławickiej ! Nikt,no prawie nikt, nie zablokował żadnej dróżki i mogłem sobie pomykać rowerkiem tędy i owędy . Tylko jakiś facio ustawił swoje auto w poprzek drogi i musiałem zejść z mojego rowerka i tę kupę złomu pominąć ! No i ten reksio puszczony samopas o mało mi nie urwał nogawki !!! Bydlę uczepiło się mnie ,żeby odgryźć mi nogę . Ale pomimo niedogodności , zrelaksowany wróciłem do domku aby zobaczyć sprawozdanie z otwarcia Karolinki .

#36 ~Inocenty~

~Inocenty~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2008 - 09:50:40

Dobrze ,że ja mieszkam na kolonii Gosławickiej ! Nikt,no prawie nikt, nie zablokował żadnej dróżki i mogłem sobie pomykać rowerkiem tędy i owędy . Tylko jakiś facio ustawił swoje auto w poprzek drogi i musiałem zejść z mojego rowerka i tę kupę złomu pominąć ! No i ten reksio puszczony samopas o mało mi nie urwał nogawki !!! Bydlę uczepiło się mnie ,żeby odgryźć mi nogę . Ale pomimo niedogodności , zrelaksowany wróciłem do domku aby zobaczyć sprawozdanie z otwarcia Karolinki .

A co się uczepiłeś psa ! Masz przecież dwie nogi , jedną mógł swobodnie ci odgryźć ! Do Karolinki nie chodź ,niech się uspokoi ! Uwalą ci drugą nogę i to dopiero będziesz miał kłopot!!! A z tym relaksem to zapewne trochę przesadziłeś, nieprawdaż?

#37 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2008 - 11:02:28

TESCO - to najbliższy duży supermarket jeśli się jedzie z Kolonii Gosławickiej. Jest ładnie położony z nieźle rozwiązanym parkingiem ,dobrą klimatyzacją ,czego nie można powiedzieć o REALU , ale ma chwilowe mankamenty w postaci obsługi kasowej ! Kasjerki w większości bez doświadczenia ,coś zawsze szukają w jakichś zeszytach , nie bardzo się znają na produktach . Źle jest zorganizowana sprzedaż towarów na wagę ! REAL w tym względzie bije TESCO na głowę . Konia z rzędem temu ,kto wie gdzie w TESCO leży sól ! Tak ,zwykła sól. Kilka dni temu chciałem kupić kilo soli i miałem trudności ,więc zapytałem pracownicę . Biedaczysko kilka ładnych chwil robiło poszukiwania ,dopiero telefon do biura umożliwił jej odnalezienie . Przy zakupie butów nie mogłem odnaleźć łyżki do butów ,więc pracownica zdjęła jedną łyżkę przeznaczoną do sprzedaży ze stojaka umorzliwając mi dokonanie zmierzenia butów . To są drobnostki ale ich brak jakże utrudnia zakupy .

#38 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2008 - 09:51:42

Dziś nad ranem ponoć był mały pożar na Kolonii . Paliła się przybudówka na posesji naprzeciw szkoły podstawowej . Przyczyna ognia jest niewiadoma ,ale znawcy problemu na pewno ją określą.

#39 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 11:23:27

Dziś mam trochę czasu więc napiszę kilka uwag o Terenowym Rejestrze Usług Medycznych w Opolu przy ul. Szarych Szeregów. Instytucja bardzo potrzebna i często odwiedzana przez chorujących. Warunki jakie stworzono ludziom czekającym na wydanie Książki Usług Medycznych są fatalne !!! Jako poczekalnię wydzielono wąziutki korytarz i postawiono kilka siedzisk ! Korytarz jest przechodni ,więc i inni petenci korzystają z niego .Liczba oczekujących na wymianę lub wydanie nowej książeczki niekiedy przekracza dwadzieścia osób . Jest duszno i nieprzyjemnie !!! Jeżeli ktoś odważy się otworzyć okno wychodzi z za drzwi robiących też za okienko niezadowolona pracownica i demonstracyjnie zamyka okna z komentarzem ,że urywa jej głowę i takie tam !!

Dziwię się NFZ w Opolu ,że w taki beznadziejny sposób potraktowało swoich klientów ! Za jaką karę ? Czy nie Można tą ważną instytucję umieścić w bardziej przyzwoitym miejscu z poczekalnią kilkoma porządnymi fotelo- krzesłami , zrobić dwa okienka do załatwiania klientów. Ktoś ,kto wymyślił to miejsce i skazał w tak małym pomieszczeniu na przebywanie ludzi zdrowych z chorymi zasługuje na potępienie ! Dlaczego mamy tylu bezmyślnych urzędników ,nie potrafiących zauważyć , że ludziom dzieje się krzywda za ich własne pieniądze co miesiąca wpłacane do NFZ !

Chciałbym zwrócić uwagę ,że w tym miejscu wymienia się książeczki dla całego Opola i prawdopodobnie gminy. Państwo decydenci więcej szacunku dla mieszkańców Opola !!!!!!

#40 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:39:33

Ciekawe komu przeszkadza kiosk przy ulicy Grudzickiej na Kolonii Gosławickiej!!! Kilka dni temu nieznani sprawcy próbowali ten kiosk podpalić ! Dobrze ,że system zadziałał i odpowiednie służby zdążyły ugasić palące się drzwi kiosku . O tempora o mores!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych