Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy Kolonia Gosławicka jest nadal dzielnicą Opola

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 13:25:07

Jakoś tak wygląda ,że Ratusz zapomniał o naszej dzielnicy. Nie można zauważyć jakiego kolwiek zainteresowania władz naszymi problemami np. nawierzchniami naszych ulic.Jak już powstaną dziury ,że można złamać nogę lub urwać zawieszenie to po monitach przyjedzie klajster - majster i niektóre dziury połata. Od dziesięciu lat nie widziałem aby kładziono nowy dywanik w części poniżej Grudzickiej. Nie widziałem nigdy ,aby jakiś radny przeszedł się uliczkami naszej Kolonii i porozmawiał z ludźmi o problemach . A kto wie jaki radny został wybrany z Kolonii Gosławickiej ?

Problemów jest sporo. Np. wiele ulic jest omotana siecią telefoniczną i czasem jak wiatr urwie jakiś przewód to trudno się doprosić aby coś z tym zrobiono. Również sieć energetyczna wymaga schowania pod ziemię .Niektóre jej odcinki pamiętają wczesne lata powojenne. Przy wielu ulicach brak chodników i nawet nikt nie pomyślał ,że powinny być!!!!

Brak choćby jednego bankomatu , no chyba ,że jest a ja nie wiem! Czas się zatrzymał na Kolonii Gosławickiej. Radni macie okazję wykazać się !!!!

Przy ulicy Grudzickiej jest Przedszkole z którego rodzice są bardzo zadowoleni i dzieci chętnie do niego chodzą . Jednak wygląd zewnętrzny ( elewacja ) pamięta bardzo dawne czasy i wygląda jakby obok codziennie przejeżdżała lokomotywa parowa !!

#2 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2008 - 09:17:01

Obok skrzyżowania ulicy Krętej i Obrońców Pokoju zostało kiedyś zorganizowane boisko ,aby było gdzie pograć w piłkę.Obecnie boisko jest tak zarośnięte ,że prawie nie widać bramek !!! Dojście do boiska jest też niemożliwe gdyż zielsko i trawa urosły do wysokości jednego metra . Trudno określić czy to teren prywatny czy też gminny ? Są wakacje warto by skosić trawę i boisko udostępnić młodym piłkarzom . Kto jest władny podjąć decyzję o skoszeniu trawy na boisku???

#3 ~kolonista~

~kolonista~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2008 - 10:34:48

Kto jest radnym z Kolonii Gosławickiej? Żeby było śmieszniej, jest nim Dariusz Smagała, czyli przewodniczący Rady Miejskiej... Co do reszty, to faktycznie, jakby zapomniana ta nasza dzielnica. Będzie o niej głośniej, gdy w końcu jakis idiota rozpieprzy się autem na zakręcie obok przedszkola albo - oby nigdy się to nie stało - potrąci kogoś w tym miejscu.

#4 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2008 - 12:31:45

Oby " kolonista " nie wywołał wilka z lasu ! W tym miejscu zdarzył sie wypadek ! Młody człowiek wypadł z zakrętu i rozwalił płot i betonową podmurówkę. Kierowcy jadąc z dużą prędkością nie zwracają uwagi na ten zdradliwy zakręt ! Za zakrętem jest bardzo często używane przejście dla pieszych . I tu jest problem ! Tym przejściem wędrują do szkoły uczniowie i rodzice z dziećmi do przedszkola !!! Aż skóra cierpnie na widok pędzącego tira , który w ostatniej chwili zaczyna hamować. Czasem na przejściu pełni służbę pani w pomarańczowym uniformie ale jest to tylko w wyznaczonych godzinach i do końca nie zabezpiecza przechodzących dzieci. Uważam ,że problem powinien być rozwiązany jak najszybciej ! Obecnie jest obwodnica ,która powinna przejąć ruch z Grudzickiej ! Czy trzeba czekać na nieszczęście aby zacząć rozwiązywać problem !!!

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2008 - 12:50:56

Kolonia gosławicka nie jest i nigdy nie była dzielnicą Opola.
W Opolu po prostu nie ma dzielnic.

#6 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2008 - 14:17:04

Do " Gościa " - informację podałem w oparciu o wolną encyklopedię Wikipedia

Kolonia Gosławicka (niem. Kolonie Goslawitz, od 1936 Ehrenfeld Ansiedlung; nazwa gwarowa: "Kopalina") - dzielnica Opola pomiędzy Grudzicami i Gosławicami; ponad 6770 mieszkańców; dojazd autobusami MZK linii nr 10, 14, 17, 21, N.

Historia dzielnicy sięga roku 1864, kiedy to na terenie Gosławic wybudowano kolonię - Kolonie Goslawitz, w 1936 r. przemianowane przez nazistów na Ehrenfeld Ansiedlung. Po II wojnie światowej wrócono do polskiej nazwy, a w 1961 roku wieś przyłączono do Opola. Historyczna granica Kolonii biegła, zaczynając od punktu, w którym krzyżuje się ul. Wygonowa, linia kolejowa (Opole-Kluczbork) i Obwodnica Północna, na zachód ul. Wygonową, następnie na południe obecną ulicą Lwowską i Kielecką, na zachód ul. Piotrkowską i Sosnkowskiego, na południe Małopolską, na wschód Śląską i Piotrkowską, na południe ul. Kamińskiego (przecinając ul. Wschodnią), aż do torów kolejowych (linia Opole-Fosowskie) i prosto na wschód, aż do obecnej granicy Opola. Na gruntach Kolonii wybudowane są osiedla: Malinka i Kolorowe. W 1977 r. rozpoczęto budowę kościoła pod wezwaniem św. Jacka - patrona Śląska, w 1982 inwestycję ukończono. Przez Kolonię przebiega Obwodnica Opola - drogi krajowe 46 94 . W Kolonii Gosławickiej funkcjonują 2 przedszkola, szkoła podstawowa i urząd pocztowy. Przy alei Witosa działa Wojewódzkie Centrum Medyczne.

#7 ~kolonista pacyfista~

~kolonista pacyfista~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2008 - 15:02:02

Ha! To Malinka jest na terenie Kolonii? No pięknie :)

A tak trochę bardziej do tematu - przydałby się jakiś sklep czynny dłużej niż lewiatan... i bliżej niż stacja benzynowa, czy żabka na malince... Przydały by się sprawne latarnie i lepsze nawierzchnie...

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2008 - 15:28:58

czyli w wikipedii jest błąd

#9 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2008 - 15:59:39

Gościu - błąd nie błąd - może określenie zwyczajowe ,nie ma o co kruszyć kopii!!! Cieszy mnie ,że po woli odzywają się mieszkańcy " naszej dzielnicy", a już myślałem ,że nikogo nasze sprawy bytowe nie interesują !!!!!!!!

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2008 - 09:52:49

Po wczorajszym deszczu powstała wielka kałuża 3 metry od skrzyżowania ulicy Krętej i Obrońców Pokoju . Nie byłoby w tym nic dziwnego ,gdyż kałuże powstają i po chwili znikają a ta nie !!!! To jest praktycznie wieczna kałuża tylko zmienia swoje wymiary .Dzisiaj np. ma wymiary 6-8 m i szerokość całej drogi!!! Czyni ona utrudnienie dla matek z wózkami oraz dla spacerowiczów. Ciekawe czy służby miejskie odpowiedzialne za stan dróg coś z tym fantem zrobią ?? Czy w ogóle czytają notatki ,które uczestnicy forum piszą ! Druga kałuża powstaje na chodniku obok sklepu HERMES przy ul. Grudzickiej. Ta jednak nie ma cech wieczności , przyczyną jej powstawania jest dziura w chodniku średnicy 1m. Część chodnika od piekarni do wspomnianego sklepu jest w fatalnym stanie ! Garby chodnika były przyczyną upadku i potłuczenia się staruszki . Myślę, że Miejski Zarząd Dróg w Opolu podejmie stosowne działania !!

#11 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2008 - 12:29:29

Napisałem kilka dni temu :

" Obok skrzyżowania ulicy Krętej i Obrońców Pokoju zostało kiedyś zorganizowane boisko ,aby było gdzie pograć w piłkę.Obecnie boisko jest tak zarośnięte ,że prawie nie widać bramek !!! Dojście do boiska jest też niemożliwe gdyż zielsko i trawa urosły do wysokości jednego metra . Trudno określić czy to teren prywatny czy też gminny ? Są wakacje warto by skosić trawę i boisko udostępnić młodym piłkarzom . Kto jest władny podjąć decyzję o skoszeniu trawy na boisku??? "

Okazuje się ,że z boiskiem jest problem gdyż teren nie należy do miasta ! Ponoć jest to teren prywatny ! Z boiska prawdopodobnie nici!!!

#12 ~bono~

~bono~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2008 - 14:50:02

Chciałbym kilka słów napisać o tej części Kolonii Gosławickiej w której mieszkam. Jest to ta część ,która znajduje się poniżej Grudzickiej w kierunku obwodnicy. Miejsce ciekawe ,spokojne ,czuć nawet historią ,gdyż ostały się dwa gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą i hodowlaną trzody chlewnej. W najbliższej okolicy funkcjonują dwa jakby to ładnie ująć ogródki piwne wraz z zapleczem chyba wyżej procentowym.W godzinach rannych ruchu tu nie ma ale wieczorem znajdują się spragnieni, najczęściej złotego płynu chmielowego. Ludzi w czasie dnia nie widać .Czasem emeryt przemknie z wnuczkiem , czasem kogut głośno zapieje albo zawarczy maszyna niezbędna przy stawianiu nowej budowli lub remoncie starej.

Ciekawie jest rano ! Gro spieszących do pracy choćby na chwilkę wpada do do Pana Jacka aby zaopatrzyć się w bieżącą prasę i jak kto lubi w pudełko dymu . Tu rano można spotkać czasem byłego ministra , naukowca , emerytowanego profesora , obecnego prorektora, dyrektora jakiegoś urzędu , muzyka - intelektualistów tej części Kolonii.Szybko wymieniają powitania i spieszą do swoich zajęć. Jak wiele do zrobienia jest w tej części widać . Ale lobbowanie na rzecz dobra wspólnego stało się niebezpieczne ,może być poczytane jako działanie we własnej sprawie i skończyć się w nieciekawym miejscu albo utratą pieniężnego miejsca pracy. Radni tu nie zaglądają bo i po co!! wyborców niewielu , każdy domek to dwa głosy, interesu nie ma . Kto ma zwracać władzy uwagę ,że to albo to trzeba by zrobić . zainteresowanie władzy naszymi problemami jest żadne !!!!

#13 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2008 - 19:26:22

Kto zna wykaz ulic znajdujących się w obrębie Kolonii Gosławickiej ? Gdzie taki wykaz można znaleźć ?

#14 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2008 - 19:24:31

Czy na Kolonii Gosławickiej nikt nie ma internetu ? Nikt mi nie może pomóc ?

#15 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2008 - 13:00:01

B E Z N A D Z I E J A ! ! ! ! !

#16 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2008 - 16:55:17

Czy na Kolonii Gosławickiej ktoś jeszcze mieszka ,czy też wszyscy się wyprowadzili na osiedle ARMII KRAJOWEJ ?

#17 ~;-)~

~;-)~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2008 - 17:37:27

Kto zna wykaz ulic znajdujących się w obrębie Kolonii Gosławickiej ? Gdzie taki wykaz można znaleźć ?

Google przestał działać?

http://www.opole.pl

http://www.bip.um.opole.pl/

urzad@um.opole.pl

Ja już nie mieszkam na Koloni Gosławickiej od kilku lat...

#18 ~kw~

~kw~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 20:54:37

B E Z N A D Z I E J A ! ! ! ! !

Sam jesteś beznadziejny, skoro nie jesteś w stanie sobie poradzić z mapą i dość dobrze określonymi granicami obrębu
http://pl.wikipedia....onia_Gosławicka
http://www.opole.pl/...0.002.2475.2491
A jeśli dalej mało, to w ośrodku dokumentacji geodezyjnej urzędu miasta, na Placu Wolności, w pokoju 215 jest taka zajebiaszcza mapa z granicami obrębów - idź i zrób sobie zdjęcie.

#19 ~wojtek~

~wojtek~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2008 - 14:02:19

Coś ty "" kw "" taki nerwowy !!! Zawsze w nerwach nic się nie udaje ! Na wikipedii wykazu nie ma , a mapa strasznie nieaktualna jak zawsze u nas ! Np. brak ulicy na której ja mieszkam !Do urzędu jeszcze nie dotarłem z braku czasu ! I dalej jak nic nie miałem tak nic nie mam . Ale za dobre chęci dziękuję!!!!!

#20 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2008 - 20:13:32

Dlaczego na przejeździe kolejowym przecinającym ulicę Tysiąclecia nie ma zainstalowanych świateł ,migających gdy się zbliża ekspres !!!! Łatwo się zagapić i wjechać pod ten ekspres jak było z ciężarówką !! Ten pociąg przejeżdża przez ruchliwą ulicę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych