Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czarne chmury nad obwodnicą Niemodlina? :: zobacz komentowany artykuł

23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ferdek~

~ferdek~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 20:09:08

na pewwno nie wygrają partacze z itali-bud bo była by wielka dziura

#2 ~z Niemodlina~

~z Niemodlina~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 20:09:35

"był żyło się lepiej" a TVN czy TVN24 ( WSI 24 ) nadal uprawiają propagandę sukcesu tego NIE-rządu na miarę urbana z czasów stanu wojennego.

#3 ~TOMASZ~

~TOMASZ~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 20:47:26

Panie Redaktorze proszę jeszcze dodać informację, że w Programie, który cytuje Pan powyżej na stronie 28 mamy tabelę z finansowaniem budowy dróg i autostrad na lata 2011-2013. O ile lata 2011 i 2012 wyglądają jako tako (na rok 2011 - 32 957 712,50 zł , na rok 2012 - 24 614 938,90 zł) to na rok 2013 przewidziano T Y L K O - 10 100 498,30 zł. W piątek rozmawiałem telefonicznie z Departamentem Budowy Dróg i Autostrad w Ministerstwie Infrastruktury i uzyskałem informację, że sytuacja w kraju jest taka jaka jest tzn. nieciekawa i rząd może ciąć jeszcze wydatki z i tak już bardzo skromnych pieniędzy na drogi. A co będzie po roku 2013 tego dokładnie nikt nie wie. Można tylko zakładać, że po Mistrzostwach 2012 kochana UNIA nie będzie już tak chojna w "dawaniu" pieniędzy dla Polski.<br />
Druga informacja to taka, że nie przed tygodniem okazało się, że sytuacja może ulec zmianie tylko znacznie wcześniej. Informacje o zmianach w finansowaniu budowy dróg i autostrad pojawiały się w tygodniu poprzedzającym wybory samorządowe. Miałem te informacje przygotowane na jednym ze spotkań wyborczych (w Domu Kultury) i kilka osób przeczytało te informacje. Ciekawi mnie czy w odpowiednich Urządach w tym w Niemodlinie, ktoś zareagwał na informacje o zaprzestaniu budowy ponad 100 inwestycji. Do 27.12.2010 roku można było składać wnioski i zapytania do Programu na lata 2011-2015 a w dniach 03-05.01.2011 można było pojechać do Ministerstwa Infrastruktury na bezpośrednie konsultacje.<br />
A do Pana burmistrza Stankiewicza mam osobistą prośbę aby jeszcze kilka osób z sejmiku wojewódzkiego odznaczyć za za zasługi dla Ziemi Niemodlińskiej - szczególnie Pana Wierdaka.<br />
Panie Marianie pora wyruszać na drogę w celu następnych blokad. Obawiam się tylko jednego, że jeżeli rząd nie potrafi tak naprawdę określić wielkości dziury budżetowej to budowa obwodnicy Naszego miasta może w najbliższych latach nie dojść do skutku.<br />
Tomasz Hrycaj<br />
Niemodlin

#4 Driver

Driver

Ciężko jest być zajebistym,no ale ktoś musi.

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:14:04

"był żyło się lepiej" a TVN czy TVN24 ( WSI 24 ) nadal uprawiają propagandę sukcesu tego NIE-rządu na miarę urbana z czasów stanu wojennego.

Przeżyłem tamte czasy i bardzo niemiło wspominam ZOMO.Teraz z perspektywy czasu,myślę że brakuje zomowców.Trzeba by posłać ze dwie "kabaryny".Lepperiada na całego.Ktoś mało zarabia,blokują drogi (zamiast prezesa firmy).Likwidują szpital,blokują drogi (zamiast odpowiedzialnych za ten stan).Nie chcą budować obwodnic,blokują drogi utrudniając życie kierowcom(zamiast biura GDDKiA).To znaczy że jak mnie żona zdradzi mam iść wp.... sąsiadce?

Co rano budzę się przystojniejszy,ale dzisiaj to już przesadziłem :)

#5 ~appeared ravolly~

~appeared ravolly~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 21:49:15

po Mistrzostwach 2012 kochana UNIA nie będzie już tak chojna w "dawaniu" pieniędzy dla Polski.
Tomasz Hrycaj
Niemodlin
Panie Hrycaj, HOJNY, HOJNA - tak trzeba pisać!

#6 ~z Niemodlina~

~z Niemodlina~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 22:20:47

Przeżyłem tamte czasy i bardzo niemiło wspominam ZOMO.Teraz z perspektywy czasu,myślę że brakuje zomowców.Trzeba by posłać ze dwie "kabaryny".Lepperiada na całego.Ktoś mało zarabia,blokują drogi (zamiast prezesa firmy).Likwidują szpital,blokują drogi (zamiast odpowiedzialnych za ten stan).Nie chcą budować obwodnic,blokują drogi utrudniając życie kierowcom(zamiast biura GDDKiA).To znaczy że jak mnie żona zdradzi mam iść wp.... sąsiadce?

Nie jestem ani za zomo ani za blokowaniem ulic, ja tylko wspominałem,że...."masz media, masz władzę" tusku wraz z ekipą doprowadzi ten kraj do ruiny, nasze prawnuki jeszcze będą odczuwać skutki działań tego NIE-rządu a najgorsze,że ogłupiałe społeczeństwo naogląda się TVN'u czy naczyta gazety wyborczej i sądzi,że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku!!!!!!! Dlaczego TVN inne pro-rządowe media nie nagłaśniają sytuacji tzw gazociągu północnego, Niemcy i Rosja zablokują Polsce gazoport!!!! rura uniemożliwi wpływanie statków z gazem do Świnoujścia!!! tusku ani ten pseudo-rząd nic nie robią aby temu zapobiec!!! tylko kłaniają się Ruskom i Niemcom w pas!!! takich antypolskich działań tego NIE-rządu można mnożyć!!!
I jak tam wielbiciele cudaka będącego ciągle na urlopie lub grającego w piłkę, po nowym roku portfele jakby chudsze,co ?? :) ale to dopiero początek, portfel zrobi się jeszcze chudszy :)

#7 Driver

Driver

Ciężko jest być zajebistym,no ale ktoś musi.

• PipPipPipPip
  • 1064 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 23:45:56

Nie jestem ani za zomo ani za blokowaniem ulic, ja tylko wspominałem,że...."masz media, masz władzę" tusku wraz z ekipą doprowadzi ten kraj do ruiny, nasze prawnuki jeszcze będą odczuwać skutki działań tego NIE-rządu a najgorsze,że ogłupiałe społeczeństwo naogląda się TVN'u czy naczyta gazety wyborczej i sądzi,że sprawy w kraju idą w dobrym kierunku!!!!!!! Dlaczego TVN inne pro-rządowe media nie nagłaśniają sytuacji tzw gazociągu północnego, Niemcy i Rosja zablokują Polsce gazoport!!!! rura uniemożliwi wpływanie statków z gazem do Świnoujścia!!! tusku ani ten pseudo-rząd nic nie robią aby temu zapobiec!!! tylko kłaniają się Ruskom i Niemcom w pas!!! takich antypolskich działań tego NIE-rządu można mnożyć!!!
I jak tam wielbiciele cudaka będącego ciągle na urlopie lub grającego w piłkę, po nowym roku portfele jakby chudsze,co ?? :) ale to dopiero początek, portfel zrobi się jeszcze chudszy :)

Ależ wszystkie strony mają swój dostęp do mediów.PIS ma TV trwam.Mało ludzi ogląda?O czymś to świadczy,czyż nie?Jestem elektoratem innej partii,ale jezeli naród posłał do diabła PIS,Samoobronę i innych "dobrze rządzących",to chyba ludzie mają rację.Dla mnie nadal to niezrozumiałe.Nie ma obwodnicy,skopać d.... kierowcom,którzy też woleli by smigać obwodnicą.

Co rano budzę się przystojniejszy,ale dzisiaj to już przesadziłem :)

#8 ~Comrade~

~Comrade~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 07:54:07

Panie Wierdak jakie Pan głupoty opowiada!!!!
Niech wreszcie zamilczy bo nie Pan nic wspólnego z budową obwodnic.
Niech pan siedzi cicho i czeka - to obwodnice ruszą.
Takie wyssane z palca informacje tylko niepotrzebnie stwarzają problemy.

1. Obwodnice ZAWSZE były osobnymi zadaniami.
2. Projektowanei nysy idzie pełną parą.
3. Niemodlin jest w trakcie roztrzygania przetargu.
4. Budowa obu obwodnic rozpocznie się po 2013 roku.

I wszystko w tym temacie.

#9 ~Pewex~

~Pewex~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 07:59:00

Nie rozumem, najpierw ogłoszono sukces z połączenia obu inwestycji, teraz z rozdzielenia. Bez sensu

#10 ~hary~

~hary~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 08:57:05

Nie rozumem, najpierw ogłoszono sukces z połączenia obu inwestycji, teraz z rozdzielenia. Bez sensu

W tym kraju wszystko jest bez sensu.

#11 ~bolo~

~bolo~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 09:04:36

Do ludzi z Nysy i Niemodlina. Nie gorączkujcie się. Obwodnica nic nie zmieni. Przecież jak je wybudują to zrobią płatne (jak we Wrocławiu) a samochody nadal będą jeździły przez centrum Niemodlina i ulice Nysy. Nie wierzcie obietnicom. Dołożą Wam tylko podatki na budowę dróg i na tym się skończy.

#12 ~ASiak~

~ASiak~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 09:25:27

Do ludzi z Nysy i Niemodlina. Nie gorączkujcie się. Obwodnica nic nie zmieni. Przecież jak je wybudują to zrobią płatne (jak we Wrocławiu) a samochody nadal będą jeździły przez centrum Niemodlina i ulice Nysy. Nie wierzcie obietnicom. Dołożą Wam tylko podatki na budowę dróg i na tym się skończy.

Płatne to w PL na razie są tylko autostrady. Obwodnica Wrocka jest częścią autostrady, więc o co krzyk? Niemo i Nysa to będą obwodnice dróg krajowych - bezpłatnych dla osobówek.
A że obwodnica niewiele zmieni to prawda. Odpadnie część ruchu tranzytowego, ale pozostanie ruch lokalny i brak miejsc parkingowych. No i coś o czym niewielu myśli - obwodnica to upadek lokalnych kupczyków i zmniejszone zyski stacji paliw i sklepików. Kiedyś miasteczko Paczków to przeżyło jak wybudowano obwodnicę. Ale kto to pamięta ...

I jeszcze coś - NIE WOLNO ŁĄCZYĆ tych dwóch zadań w całość. Obwodnica Niemodlina to jedno a obwodnica Nysy to coś zupełnie innego. Kto uważa że należy je projektować czy budować razem jest w dużym błędzie. Gdyby nawet chcieć je budować razem, to kto stanie do takiego przetargu? Jakaś firma "teczkowa" która zaraz weźmie 10 podwykonawców aby im nie zapłacić.

A co do politycznych zagrywek (sukces ma wielu ojców) teraz każdy polityczek będzie chciał sobie przypisać sukces w wybudowaniu obwodnic, a tak naprawdę to tylko wola GDDKiA jako właściciela krajówek ....

#13 ~zorientowany~

~zorientowany~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 09:29:05

No i słusznie nie rozumiesz, bo nikt nigdy nie łączył obu obwodnic. No, oczywiście oprócz opolskich polityków w kampanii wyborczej. To są dwie osobne inwestycje i zawsze takie były. A kiedy będą zrealizowane, to już inna bajka, niezależna i od pana Wierdaka i opolskiej GDDKiA.

#14 ~myślący~

~myślący~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 09:39:34

W tym kraju wszystko jest bez sensu.

Bez sensu robi się wtedy, jak głos w jakichś tematach zabierają osoby, które nie mają o tym pojęcia. Zadymę w sprawie obwodnic robią ci, od których zależy bardzo niewiele i pieprzą trzy po trzy. Na dodatek dziennikarze łykają te bzdury bez mrugnięcia okiem. Ale chyba o to chodzi - jest zadyma, to jest sprzedaż gazety. Jak słysze pieprzenie o misji dziennikarskiej, to mie się wątroba lasuje. W nto już dawno nie ma prawdziwego i rzetelnego dziennikarstwa. I to jest raczej bez sensu...

#15 haczyk

haczyk

Znajomy

• PipPip
  • 41 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 11:55:30

PIERWSZE w kolejności powinny być budowane obwodnice tych miejscowości przez których środkową część przebiega tranzyt a więc : Niemodlin, Grodziec czy Lędziny. Myślina ze względu na niewielką ilość posesji przy krajówce nr 46 powinna poczekać na rzecz Grodźca czy Lędzin. Petycje w sprawie obwodnic takich wsi jak Dębska Kuźnia powinny trafić na dno szuflady. Dlaczego komitet budowy obwodnicy w Dębskiej Kuźni nie zapytał o opinię właścicieli Snack Baru, Starej Kuźni, Niedźwiedzia, sklepów : elektrycznego czy meblowego ?

#16 ~posel biegacz~

~posel biegacz~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:19:41

Przecież to była tylko kiełbasa wyborcza.Wybory się skonczyły kiełbasa zesmierdziała i mamy wynik
A poseł biegacz zadowolony bo nabił punktów.
Zobaczycie go przed następnymi wyborami wtedy przestanie się lenić i zacznie bajki opowiadać

#17 ~zorientowany~

~zorientowany~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 13:44:23

PIERWSZE w kolejności powinny być budowane obwodnice tych miejscowości przez których środkową część przebiega tranzyt a więc : Niemodlin, Grodziec czy Lędziny. Myślina ze względu na niewielką ilość posesji przy krajówce nr 46 powinna poczekać na rzecz Grodźca czy Lędzin. Petycje w sprawie obwodnic takich wsi jak Dębska Kuźnia powinny trafić na dno szuflady. Dlaczego komitet budowy obwodnicy w Dębskiej Kuźni nie zapytał o opinię właścicieli Snack Baru, Starej Kuźni, Niedźwiedzia, sklepów : elektrycznego czy meblowego ?

Powinny, bo tobie tak się wydaje? A co ty jesteś? Specjalista od planowania i budowania dróg? Masz pojęcie, co się bierze pod uwagę przy planowaniu takich obwodnic? W Myślinie droga skręca niemal pod kątem prostym i trzeba pokonać przejazd kolejowy i to jest głównym powodem planowania obwodnicy. Znowu same mądrale zabierają głos na tematy, o których nie mają pojęcia.

#18 haczyk

haczyk

Znajomy

• PipPip
  • 41 postów

Napisano 11 styczeń 2011 - 14:14:50

Powinny, bo tobie tak się wydaje? A co ty jesteś? Specjalista od planowania i budowania dróg? Masz pojęcie, co się bierze pod uwagę przy planowaniu takich obwodnic? W Myślinie droga skręca niemal pod kątem prostym i trzeba pokonać przejazd kolejowy i to jest głównym powodem planowania obwodnicy. Znowu same mądrale zabierają głos na tematy, o których nie mają pojęcia.

Moja opinia oparta jest na logice i wieloletniej pracy związanej z drogownictwem. Nic tak oprócz czerwonego światła i radaru nie spowalnia ruchu jak łuk poziomy oraz przejazd kolejowy. A przecież bezpieczeństwo użytkowników drogi jest najważniejsze. Tą opinię przedstawiam jako długoletni kierowca i zwykły człowiek.

#19 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:24:50

gddkia oddział opole - po co istnieje ten syf rodem z pzpr jak nic nie robią, wszystkich na bruk, mam nadzieję, że zlikwidują opolskie za jakiś czas - obszar skażony polską zjednoczoną partią robtniczą, republika kolesi

#20 ~normalny~

~normalny~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:44:31

gddkia oddział opole - po co istnieje ten syf rodem z pzpr jak nic nie robią, wszystkich na bruk, mam nadzieję, że zlikwidują opolskie za jakiś czas - obszar skażony polską zjednoczoną partią robtniczą, republika kolesi

Od kiedy to na oddziałach zamkniętych dali pacjentom dostęp do internetu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych