Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 21:22:00

(...)Wskutek braku doświadczenia, często dochodzi do pęknięcia liny(...)

Ciekawe jak tego doświadczenia nabrać? ;)

#2 ~pawlo~

~pawlo~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 21:30:27

Dla mnie samobójcami są słabi ludzie ze słabą psychiką i umysłem bo obojętnie co by się nie działo nie można się załamywać i tracić takiego daru i CUDU jaki dał nam PAN BÓG i JAKIM JEST ŻYCIE!! Czemu ludzie tracą wszystko majątek rodzinę dom i nawet lądują na ulicy i się nie zabiją?? Bo są silni psychicznie i wierzą w coś i część z tych ludzi wygrywa bo w końcu może do czegoś dojdą jeżeli w coś bardzo wierzą zawsze można znaleźć gdzieś wsparcie w drugiej osobie jest pełno poradni i psychologów którzy mają prawo i obowiązek pomóc takim ludziom,dla mnie samobójstwo to jest jak tak samo ciężki grzech jak zabicie bliźniego bo w ten sposób zabijamy samego siebie czyli popełniamy ciężki grzech jakim jest zabójstwo.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2009 - 22:51:07

chcialabym wszystkim osobom o słabej psychice,z obojetnie jakimi problemami polecic doskonałą książkę "żyj pozytywnie" autorstwa pani Joanny Szczęsnej.Ta książka jest lekarstwem dla duszy.
I jeszcze jedna rada: z problemami nigdy nie chodzcie do wróżek ,bo ty można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.

#4 ~ilcia~

~ilcia~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 18:39:09

Tylko jakiś świr może namawiać innych do samobójstw.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 18:39:38

Autorka tekstu nie przeczytala tekstu pt "Jak popełnić samobójstwo - kompletny przewodnik" lub czylala go tylko powierzchownie, nie zaglebiajac sie w tresc, z ciekawosci przeczytalem go i doszedlem do wniosku iz autor wlasnie odradza popelnic samobojstwo zamiast namawiac. analizujac kolejne pkt poradnika:
Krok numer 1 - zaplanuj samobójstwo - w pkt ten autor namawia aby przemyslec ten czyn czyli podswiadomie nakazuje sie doglebnie zastanowic zanim sie cos zrobi i ma nadzieje ze niedoszly samobojca sie rozmysli.
Krok numer 2 - znaj swój cel - w tyn pkt autor przedstawia 2 wizje tego co dzieje sie po smierci i obie sa bardzo pesymistyczne co bardzo silnie odradza popelnienia samobojstwa. a takze pisze: "Wszyscy idą do tego samego niebytu, gdzie jest nie-wiadomo-jak, a w tle pewnie gra Piotr Rubik. Niestety ci, którzy Cię prześladują teraz, również niedługo tam trafią. Być może zakładasz, że wtedy ułożysz sobie z nimi relacje lub też wreszcie stawisz im czoła. Skoro tam ma Ci się to udać, to czy nie efektywniej byłoby oszczędzić sobie jednego kroku? Zacznij to robić teraz, po co komplikować?". slowami: "Zacznij to robić teraz, po co komplikować?" namawia do poprawienia swojej sytuacji i wyjscia z problemow.
Krok numer 3 - timing - w tej czesci autor bardzo ale to bardzo silnie odradza odebrania sobie zycia gdyz pisze jakie moga nas jeszcze przyjemnosci spotkac i powoluje sie na przyklady ("Pamiętaj, że twórca sieci KFC rozpoczął swój biznes dopiero na emeryturze i obszedł ze swoim pomysłem ponad 1000 restauracji zanim usłyszał “tak” po raz pierwszy. A potem został milionerem. Niedawno zmarły William Wharton zaczął pisać po czterdziestce, a sława przyszła dużo później. Przykładów są tysiące, wystarczy poznać biografie takich osób jak Brad Pitt, czy Prince. Oni wszyscy mieli momenty, kiedy było źle, i wydawało się, że będzie jeszcze gorzej."). jesli jednak ktos ma problemy finansowe mowi iz nawet jak mamy male fundusze to zycie jest bezcenne "To nie jest tak, że jedynie perspektywa finansowa trzyma ludzi przy życiu. Wyobraż sobie, że przychodzi do Ciebie ekscentryczny milioner i proponuje Ci 10 milionów dolarów w zamian za to że obetnie Ci nogi i codziennie będzie wpychał Ci w tyłek rozżarzony pręt. Ja bym się nie zgodził, co aż nadto dobitnie pokazuje mi, że mam coś, co jest warte więcej niż 10 milionów dolarów - obie nogi i niepoparzony odbyt. A skoro Ty też masz coś warte więcej niż miliony dolarów, możesz spokojnie i z dystansem traktować ewentualne przejściowe kłopoty z mniej znaczącymi sumami pieniędzy."
Krok numer 4 - wybierz metodę - tutaj zostaly opisane najpopularniejsze metody popelniania samobojstw i autor przedstawia je w czarnym swietle i przedstawia w drastyczny sposob co moze sie stac jak proba sie nie powiedzie. W sposob prawie ze bezposredni odradza samobojstwa.
Krok numer 5 - zweryfikuj zrozumienie - Poczatkowe slowa tego punktu "Kiedy już dopniesz wszystko na ostatni guzik, pozostaje najważniejsze - sprawdź, że rzeczywiście Twoj list pożegnalny zostanie właściwie odebrany.
Najlepsze listy pożegnalne powstawały zawsze przy udziale kilku osób. Zwróć się do 2-3 osób spośród rodziny i najlepszych przyjaciół, daj im swój list na spokojnie do przeczytania i poproś o opinię. Dzięki temu poprawisz jakość swojego listu."
No tutaj to juz calkowicie bezposrednio autor sugeruje aby zanim sie popelni samobojstwo nalezy najpierw kogos o tym powiadomic. To ma spowodowac aby osoby te uratowaly samobojce.

Byc moze ze czytalem inny tekst ale ten na ktory sie powoluje ma ten sam tytul co tekst o ktorym mowa w artykule a takze w artykule znajduja sie cytaty wiec tekst jest ten sam. Tak wiec tekst pt "Jak popełnić samobójstwo - kompletny przewodnik" nie jest poradnikiem pomagajacym popelnic samobojstwo a neguje ten czyn. Naklania ludzi zdesperowanych aby, zanim odbiora sobie zycie, dobrze to przemysleli. Robi to w sposob ciekawy, oryginalny i podswiadomy. Takich wlasnie stron powinno byc wiecej gdyz osoba chcaca popelnic samobojstwo wejdzie na taka wlasnie strona a nie na strone psychologow i osob bezposrednio odradzajacych popelnienie samobojstwa. Autorce zycze zaglebianie sie w tresc tekstow na ktore sie powoluje w swych artykulach.

#6 ~AMBROŻY LUBIK P.~

~AMBROŻY LUBIK P.~
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2009 - 22:31:47

Ja to tylko z ciekawości , na monitorze , tak to ten znaczek . Czy tylko sami chrześcijanie się pozbywają uciążliwego życia ? albo znowu pogarda. Czy to aby nie znak który widzieli odratowani .

#7 ~Jubler 800~

~Jubler 800~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2009 - 02:36:16

Do chwilowych właścicieli globu - ,, NIE KOP TEGO KTÓRY OBOK CIEBIE PRZECHODZI , A UNIKNIESZ PATRZENIA , JAK TEN ZE STRACHU PRZED TOBĄ SIE KALECZY '' - Rabin Paczkauer - księga spostrzeżeń .

#8 ~:p~

~:p~
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2009 - 09:05:01

Autorka tekstu nie przeczytala tekstu pt "Jak popełnić samobójstwo - kompletny przewodnik" lub czylala go tylko powierzchownie, nie zaglebiajac sie w tresc, z ciekawosci przeczytalem go i doszedlem do wniosku iz autor wlasnie odradza popelnic samobojstwo zamiast namawiac. analizujac kolejne pkt poradnika:
Krok numer 1 - zaplanuj samobójstwo - w pkt ten autor namawia aby przemyslec ten czyn czyli podswiadomie nakazuje sie doglebnie zastanowic zanim sie cos zrobi i ma nadzieje ze niedoszly samobojca sie rozmysli.
Krok numer 2 - znaj swój cel - w tyn pkt autor przedstawia 2 wizje tego co dzieje sie po smierci i obie sa bardzo pesymistyczne co bardzo silnie odradza popelnienia samobojstwa. a takze pisze: "Wszyscy idą do tego samego niebytu, gdzie jest nie-wiadomo-jak, a w tle pewnie gra Piotr Rubik. Niestety ci, którzy Cię prześladują teraz, również niedługo tam trafią. Być może zakładasz, że wtedy ułożysz sobie z nimi relacje lub też wreszcie stawisz im czoła. Skoro tam ma Ci się to udać, to czy nie efektywniej byłoby oszczędzić sobie jednego kroku? Zacznij to robić teraz, po co komplikować?". slowami: "Zacznij to robić teraz, po co komplikować?" namawia do poprawienia swojej sytuacji i wyjscia z problemow.
Krok numer 3 - timing - w tej czesci autor bardzo ale to bardzo silnie odradza odebrania sobie zycia gdyz pisze jakie moga nas jeszcze przyjemnosci spotkac i powoluje sie na przyklady ("Pamiętaj, że twórca sieci KFC rozpoczął swój biznes dopiero na emeryturze i obszedł ze swoim pomysłem ponad 1000 restauracji zanim usłyszał “tak” po raz pierwszy. A potem został milionerem. Niedawno zmarły William Wharton zaczął pisać po czterdziestce, a sława przyszła dużo później. Przykładów są tysiące, wystarczy poznać biografie takich osób jak Brad Pitt, czy Prince. Oni wszyscy mieli momenty, kiedy było źle, i wydawało się, że będzie jeszcze gorzej."). jesli jednak ktos ma problemy finansowe mowi iz nawet jak mamy male fundusze to zycie jest bezcenne "To nie jest tak, że jedynie perspektywa finansowa trzyma ludzi przy życiu. Wyobraż sobie, że przychodzi do Ciebie ekscentryczny milioner i proponuje Ci 10 milionów dolarów w zamian za to że obetnie Ci nogi i codziennie będzie wpychał Ci w tyłek rozżarzony pręt. Ja bym się nie zgodził, co aż nadto dobitnie pokazuje mi, że mam coś, co jest warte więcej niż 10 milionów dolarów - obie nogi i niepoparzony odbyt. A skoro Ty też masz coś warte więcej niż miliony dolarów, możesz spokojnie i z dystansem traktować ewentualne przejściowe kłopoty z mniej znaczącymi sumami pieniędzy."
Krok numer 4 - wybierz metodę - tutaj zostaly opisane najpopularniejsze metody popelniania samobojstw i autor przedstawia je w czarnym swietle i przedstawia w drastyczny sposob co moze sie stac jak proba sie nie powiedzie. W sposob prawie ze bezposredni odradza samobojstwa.
Krok numer 5 - zweryfikuj zrozumienie - Poczatkowe slowa tego punktu "Kiedy już dopniesz wszystko na ostatni guzik, pozostaje najważniejsze - sprawdź, że rzeczywiście Twoj list pożegnalny zostanie właściwie odebrany.
Najlepsze listy pożegnalne powstawały zawsze przy udziale kilku osób. Zwróć się do 2-3 osób spośród rodziny i najlepszych przyjaciół, daj im swój list na spokojnie do przeczytania i poproś o opinię. Dzięki temu poprawisz jakość swojego listu."
No tutaj to juz calkowicie bezposrednio autor sugeruje aby zanim sie popelni samobojstwo nalezy najpierw kogos o tym powiadomic. To ma spowodowac aby osoby te uratowaly samobojce.

Byc moze ze czytalem inny tekst ale ten na ktory sie powoluje ma ten sam tytul co tekst o ktorym mowa w artykule a takze w artykule znajduja sie cytaty wiec tekst jest ten sam. Tak wiec tekst pt "Jak popełnić samobójstwo - kompletny przewodnik" nie jest poradnikiem pomagajacym popelnic samobojstwo a neguje ten czyn. Naklania ludzi zdesperowanych aby, zanim odbiora sobie zycie, dobrze to przemysleli. Robi to w sposob ciekawy, oryginalny i podswiadomy. Takich wlasnie stron powinno byc wiecej gdyz osoba chcaca popelnic samobojstwo wejdzie na taka wlasnie strona a nie na strone psychologow i osob bezposrednio odradzajacych popelnienie samobojstwa. Autorce zycze zaglebianie sie w tresc tekstow na ktore sie powoluje w swych artykulach.

Zgadzam się w 100% z powyższym. Pani autorka tekstu ma chyba z leksza problemy z interpretacjš, bo w ogóle nie zrozumiała przesłania owego "przewodnika". Przecież już po pierwszym czytaniu, rzuca się w oczy doskonale użyta ironia. Właœnie w ten sposób powinna Pani do tego artykułu podejœć, że jest to przewodnik - jak odcišgnšć od samobójstwa, że autor drwi z samobójstwa, że poprzez swojš ironię, odradza tego sposobu "zejœcia z tego œwiata". Radzę czytać uważnie.Pozdrawiam

#9 ~Zagubiony~

~Zagubiony~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 12:47:58

Jak by mnie w dzieciństwie skierowali do psychologa to teraz by mnie nie było w na oddziale psychiatrycznym dziennym ze wstępną diagnoza zabuze osobowości w wieku 22 bez znajomych bez pewnej przyszłości traktującym siebie jak najgorszego d

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2010 - 01:29:43

Tak wiem jak to jest, człowiek czuje pustkę , brak tego czegoś , w jednym przypadku jest to brak miłości, odtrącenie, śmierć bliskich, brak zrozumienia , akceptacji itp... U mnie jest to wszystko, to co straciłam i to czego pragnęłam. Tak jestem złą osobą sama myśl , woła o pomstę do nieba ale myślę , myślę często o samobójstwie, stawiam sobie wszelkie za i przeciw,,,,, nie wiem czy warto walczyć o życie, wszak nikomu nie jestem potrzebna, a nawet jak jestem to tylko po to aby go? zniszczyć, więc nie chcę niszczyć nie to było moim zamiarem..,,,. Powiem tak kocham i to bardzo, myślę że nie potrafię brać Miłości, tej którą ktoś chce mi ofiarować, jestem zazdrosna o każdą kobietę, ale to tylko z braku dowartościowania, czyli jestem zła i dla samego tego nie powinnam istnieć na tym Pięknym Świecie. Powiem tak chociaż sama myślę o takich rzeczach, odradzam.....Ludzie nie każdy ma pecha, was spotkają piękne chwile, za które będziecie dziękować...

#11 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 11:24:59

Najgorzej gdy kogoś kochasz, a ta druga osoba tego nie odwzajemnia, lub po prostu ma innego. Ja nie potrafie przestać kochać, dlatego może dobrym pomysłem jest szukanie sposobu na to żeby kochać w inny sposób.Tzn., np. wstąpić do wojska - bronisz ojczyzny w której mieszka, żyje twoja miłość. Walka za to żeby ta osoba była bezpieczna i szczęśliwa.
Trzeba szukać do końca jakiegoś sposobu okazywania miłości. Popełnienie samobójstwa nic nie rozwiązuje.

#12 ~J~

~J~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 08:17:23

Według mnie, wspomniany przewodnik miał odstraszyć osoby planujące samobójstwo, zniechęcić do wprowadzenia w czyn tego planu. Te makabryczne opisy właśnie temu celowi miały służyć, każda inteligentna osoba by to zrozumiała.

#13 ~Novo~

~Novo~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2013 - 16:34:35

Ja trenuje na sznurku. Ciągle się zrywa. Raz spadłem i wybiłem zęba. Następnym razem omal bym sie nie powiesił ale utopił . Narazie nie ćwicze. Wystraszyłem sie jak cholera. Myśle że kiedyś znowu zaczne trening by nabrać doświadczenia. Będe innych wieszał nad wodą. :D :rolleyes: Anieli grają zwierzęta klękają cuda cuda ogłaszają.

#14 ~jet~

~jet~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2013 - 07:39:51

Nie ma takiego 'domowego'sposobu, zeby popelnic samobojstwo szybko i bezbolesnie. Dluzej czy krocej trzeba przecierpiec. Jesli macie troche pieniedzy, to inna sprawa. Nawet smierc szybka i bezbolesna kosztuje. 

Ja szukam wlasnie sposobow, zeby sie zabic i niestety wszystko sprowadza sie do pieniedzy.

#15 ~losek~

~losek~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2013 - 22:50:59

Czytałem, że najlepszy środek do tego czyli "świety gral samobójców" to Seconal, natomiast Marilyn Monroe wzięła tabletki z Nembutalem. To wszystko są środki na sen, ale w dużych ilościach zasypia się na zawsze. Niestety jak ktoś popełnia samobójstwo to i tak popełni, natomiast co ludziom pozostaje jak są zdesperowani? Te środki powinny byc dostępne, po co mają skakać pod coś lub z czegoś lub robić jeszcze głupsze rzeczy, skoro i tak je zrobią. Zabranianie nie ma sensu, samym alkoholem też można się zabić, wszak nie trudno przedawkować alkohol, można wyliczyć dawkę śmiertelną, jednak trzeba pamiętać o jednorazowym jak najszybszym spożyciu tego medykamentu. Metod jest wiele jednak najmniej bolesne to przedawkowanie Seconalu. W Meksyku jest bez problemu przepisywany przez lekarzy, np. na prośbę pacjenta. A tutaj muszą sobie robić dziwne bolesne i straszne rzeczy.

#16 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 10:21:53

A ja mam 51 lat. Mam satysfakcjonującą pracę. Dorosłe, wykształcone dzieci. 30 lat pracowałam, wychowywałam dzieci podczas gdy ich ojciec siedział i nic nie robił - typ Kiepskiego. Mimo alimentów, rozwodu z jego winy bo miał m.in. wyrok za znęcanie i nadal się znęca sąd nie przychylił się do eskmisji. Nie po to się męczyłam, przeszłam piekło by z katem mieszkać w moim własnym rodzinny domu który rodzice 2 lata po ślubie nie znając gnoja zapisali na nas oboje. Mam już dość. Ponad 26 lat byłam silna. Kuźwa już nie mogę i nie muszę. Nawet sąd boi się wyrzucić kata z domu. No to jak zmywam się z tego popieprzonego świata. Muszę to zrobić tak by wyglądało na wypadek. Pomóżcie, poradzicie jak?????!!!!!!!!!!!!

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 16:56:21

Te strony to jedyny ratunek dla ludzi, którzy cierpią i chcą ze sobą skończyć. A w naszej chorej cywilizacji, która fetyszyzuje życie, życie za wszelką cenę, wegetację karalucha (a nie - jak na przykład Grecy i Rzymianie - dobre życie, sensowne i podporządkowane określonym celom) sytuuje się te strony na granicy legalności. Ludzie, którzy pisali powyższy artykuł, to niewrażliwi, szczęśliwi ludzie, spoglądający z wyższością moralną na tych, których nie są w stanie zrozumieć.

#18 ~romank lukitek~

~romank lukitek~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2014 - 18:20:50

Rozwodze sie z zona w niemczech i obecnie mieszkam z bratem z ktorym moja zona mnie zdradza co robic

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 19:40:09

Totalna głupota ze ściganiem autorów stron o metodach popełniania samobójstwa. Prawo do samobójstwa powinno być zapisane w elementarnych prawach człowieka. I to bardzo poprawiło by świat. Bo nikt nie wciskaby biedakom ciemnoty o konieczności życia dla Boga czy dla jakiejś idei. A poradniki jak to skutecznie zrobić ułatwiłyby życie lekarzom i policjantom. Całej masie ludzi nie mieści się w głowie, że decyzja o samobójstwie może być świadomym i celowym rozwiązaniem, że nikomu nie przyniesie krzywdy, nikt nie będzie rozpaczał. Ktoś po prostu może mieć dosyć tej rzeczywistości w całym znaczeniu tego pojecia. I nie jest dla niego istotne co będzie póżniej. Nie planuje samobójstwa dla szpanu, nie chce niczego udowadniać ani niczego naprawiać. Po prostu chce NIE BYĆ. I do tego powinien mieć prawo. A co do wartości życia - obejrzyjcie zdjęcia z Afryki  na których 3-latek trzyma za rękę matkę rozmazaną na drodze przez jakiś transporter... Wartość życia jest przereklamowana.

#20 ~Nikt~

~Nikt~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 12:12:26

Jeżeli chce się to zrobić to się to robi Piszac rozmawiając jest trudniej Samobójstwo nie jest ucieczką lecz czasami jedyną formą rozwiazania Sam odliczam pozostałe dni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych