Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Awaria syren alarmowych w Prudniku. Nie zawyły 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21 AVE SILESIA

AVE SILESIA

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:02:56

A słynny "Łupaszko" też nie mógł przyjść na pomoc powstańcom ze swoją "Brygadą Wileńską"?Co mu przeszkadzało?

To nie była ich walka , oni walczyli wspólnie z Niemcami przeciwko Polakom z AL i GL.  :D

#22 AVE SILESIA

AVE SILESIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:06:40

Ale co robiły prawdziwe Hanysy w tym czasie?
Prawdziwe Hanysy służyły jako załoga Auschwitz!

Teraz piszemy o PW jak założysz temat o kapo z  Oświęcimia to mogę ci napisać o Kazimierzach i Władkach  pełniących tę funkcję . Ślązacy też tam byli ale z nakazu , a Władki z wyboru własnego .

#23 jaka szkoda

jaka szkoda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 951 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:10:08

Nie wiesz przypadkiem za co gen.Anders żądał postawienia Bora-Komorowskiego prze sądem wojskowym?

Wiem za to, że różnie był i jest postrzegany przez żołnierzy AK w Polsce. I takie dwie ciekawostki z życia gen. Andersa.

„Wsiewołod Mierkułow uważał, że z Andersem jako byłym oficerem armii rosyjskiej rozprawić się nie będzie trudno. W tym czasie (Anders) zdecydowany zwolennik porozumienia między rządem RP na uchodźstwie a ZSRR (w liście do gen. Sikorskiego pisze o akcji sprzeciwu kierowanej przez gen. Sosnkowskiego: „Podobna akcja dziś graniczy bodaj ze zdradą.)”

„Był (Anders) oskarżany o udział w domniemanym zamachu na gen. Sikorskiego na Gibraltarze (m.in. przez wdowę po gen. Sikorskim, zastępcę dowódcy 1.Korpusu Polskiego gen. Gustawa Paszkiewicza i b. adiutanta - rotmistrza Jerzego Klimkowskiego).”

#24 AVE SILESIA

AVE SILESIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:18:05

Ale co robiły prawdziwe Hanysy w tym czasie?
Prawdziwe Hanysy służyły jako załoga Auschwitz!

Tutaj masz prawdziwego Polaka -farbowanego lisa z obozu zagłady.

2 października 1945 r. kpt. Ronald Percy Bentham-Green przyjął zeznania Niemca Anzelma Pilarka. Jestem narodowości niemieckiej ale moja matka i ojciec byli polakami [oryg.] – oświadczył na wstępie przesłuchiwany11. Przed wojną był robotnikiem rolnym i pomocnikiem handlarza końmi. W 1936 r. w Neurode koło Glatz pijany Pilarek miał kopnąć odbiornik podczas przemówienia Göbbelsa [- -] wymawiając przytem uwagi ubliżające. Za obrazę Ministra Rzeszy został aresztowany i skazany na 4 lata więzienia. Jak zeznał, po roku został przeniesiony do obozu Esterwege, gdzie oczekiwał końca kary. Jednak [- -] zamiast zwolnienia wysłany zostałem do Oświęcimia gdzie pozostawałem aż do czerwca 1944. Pilarek twierdził, że przez długi czas był „zwykłym więźniem“ i dopiero wiosną 1943 r. został vorarbeiterem (przodownikiem)12. Z obozu został zwolniony [- -] aby stać się żołnierzem niemieckim [- -], uciekł jednak i aż do końca wojny ukrywał się, a we wrześniu 1945 r. został aresztowany przez Brytyjczyków13. Jako więzień funkcyjny pracował na tzw. placu drzewnym (Holzplatz), gdzie bił podległych mu więźniów, ale tylko z powodu popełnianych przez nich „nadużyć” – niesubordynacji, pobierania potrójnych porcji żywności (!) oraz okradania więźniów żydowskich przez Polaków – [- -] zbiłem ludzi którzy to czynili i sprowadziłem znów do porządku14. Sam był często bity przez esesmanów – W 1942 r. SS-owiec złamał mi szczękę i odbił jedną nerkę. Miałem do wyboru albo donieść [na] człowieka z [a jego] nieposłuszeństwa [- -] albo samemu zbić. Wolałem bić ich sam.

#25 AVE SILESIA

AVE SILESIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:19:38

Wiem za to, że różnie był i jest postrzegany przez żołnierzy AK w Polsce. I takie dwie ciekawostki z życia gen. Andersa.

„Wsiewołod Mierkułow uważał, że z Andersem jako byłym oficerem armii rosyjskiej rozprawić się nie będzie trudno. W tym czasie (Anders) zdecydowany zwolennik porozumienia między rządem RP na uchodźstwie a ZSRR (w liście do gen. Sikorskiego pisze o akcji sprzeciwu kierowanej przez gen. Sosnkowskiego: „Podobna akcja dziś graniczy bodaj ze zdradą.)”

„Był (Anders) oskarżany o udział w domniemanym zamachu na gen. Sikorskiego na Gibraltarze (m.in. przez wdowę po gen. Sikorskim, zastępcę dowódcy 1.Korpusu Polskiego gen. Gustawa Paszkiewicza i b. adiutanta - rotmistrza Jerzego Klimkowskiego).”

Obecnie córka Andersa jest posłanką pis.   Hehehe

#26 MIM1234

MIM1234

Swojak

• PipPipPipPip
  • 921 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:21:53

I za te "zasługi"córkę tego generała Irenę Anders-Costa Pis zrobił senatorem?

#27 jaka szkoda

jaka szkoda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 951 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:41:02

I za te "zasługi"córkę tego generała Irenę Anders-Costa Pis zrobił senatorem?

A ja myślałem, że senatorem zostaje się w wyniku znaczącego poparcia wyborców!

#28 AVE SILESIA

AVE SILESIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 21:45:23

A ja myślałem, że senatorem zostaje się w wyniku znaczącego poparcia wyborców!

"A ja myślałem "   typowo nie pasuje do ciebie.    Myśl dalej .

#29 MIM1234

MIM1234

Swojak

• PipPipPipPip
  • 921 postów

Napisano 04 sierpień 2019 - 22:01:20

Nie no,nie żartuj.Dla ciebie ciekawostki to dokument?A gdzie pisowska lustracja do 3 pokolenia,ale co to ma wspólnego z żądaniem gen.Andersa o postawienie Bora-Komorowskiego przed sądem wojskowym,no i z jakiego powodu.

#30 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 08:03:27

Też dla ciebie autorytet, ten Piotr Zychowicz. Przecież w Polsce żaden z historyków poważnie go nie traktuje, a jego twórczość oparta jest na fantazji i źródłach własnych (czyli marach sennych).  

Celem powstania było wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej jeszcze przed wkroczeniem do miasta Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się w roli gospodarza i wystąpić jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej wobec zależnego od Stalina Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego.

ta wyzwolenie, 30 tys ak z tego co 10 mial rewolwer lub karabin,

sam stalin przeciw ktoremu politycznie ( przeciw niemcom militarnie) byla ta rewolta to wypominal co to za armia bez czolgow, lotnictwa, dzial ogolnie ciezkiego uzbrojenia

#31 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 08:05:16

aka bylo niedoinformowane ze nie wiedzieli o rozbrajaniu i likwidacji oddzialow ak na litwie lub ukrainie gdzie byli rosjanie?

#32 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 08:08:24

aka bylo niedoinformowane ze nie wiedzieli o rozbrajaniu i likwidacji oddzialow ak na litwie lub ukrainie gdzie byli rosjanie?

OFICEROWIE na zachodzie, sosnkowski, sosabowski i anders byli przeciwni planowi burza gdyz inicestwi  warszawe,  no ale bor komorek (  ktorego po wojnie wyklinali akowcy , win za burze)  na  zasadzie ze na pradze widziano czolgi z czerwona gwiazda to dal znak to planu burza

#33 jaka szkoda

jaka szkoda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 951 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 11:55:46

OFICEROWIE na zachodzie, sosnkowski, sosabowski i anders byli przeciwni planowi burza gdyz inicestwi  warszawe,  no ale bor komorek (  ktorego po wojnie wyklinali akowcy , win za burze)  na  zasadzie ze na pradze widziano czolgi z czerwona gwiazda to dal znak to planu burza

Ty te relacje o Powstaniu Warszawskim znasz z opowiadań dziadka, który strzelał do powstańców i palił i niszczył naszą stolicę?!

#34 AVE SILESIA

AVE SILESIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 593 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 11:59:41

Ty te relacje o Powstaniu Warszawskim znasz z opowiadań dziadka, który strzelał do powstańców i palił i niszczył naszą stolicę?!

"naszą stolicę "   ??? Kijów to twoja stolica , a tam nie było powstania . Chyba , ze przeciwko Lachom.

#35 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 12:50:19

te opisy sa z internetu, dosyc powszechne, nawet dzis byl artykul z fb o polkowniku  janusz.bokszczain z komendy glownej ak w warszawie, z linku w internecie mobile.natemat.pl

tez opisuje fanatyzm w komendzie glownej ak pracej do  tej rewolty militarnie przeciw niemcom, politycznie przeciw stalinowi a   etnicznie,i moralnie przeciw polskiemu dowodztwu  na zachodzie

borek i okulicki to oficerow narzekajacych na brak broni to oskarzali o tchorzostwo i defetyzm twierdzac ze francuzi atakujac bastylie tez nie liczyli palek i widel tylko zapomnial dodac ze wtedy nie bylo czolgow

#36 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:00:59

nie masz innych argumentow na temat obrony tej rewolty?

takie samee krytyczne opisy  dowodztwa ak w warszawie to opisuje piotr zychowicz w ksiazce.obled.44 (mam jego tez  inne wydania np - pakt pilsudzki-lenin  oraz pakt ribentrop-beck czyli jak polscy krotkowzroczni politycy dwukrotnie w ciagu 20 lat uratowali komunizm czyli ustroj  przez ktory zginelo ponad 100 milionow ludzi i dalej gina w jego klonach w chinach, korei, wietnamie)

darzac uznaniem zwyklych powstancow traktowanych przez dowodztwo jako mieso armatnie

podobnie krytyczne zdanie o tym 44 roku maja w blogach

-woloszanki.sensacje 20 wieku

-historia swiata bez cenzury.

-irytujacy historyk

#37 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:08:53

komenda ak w warszawie byla glucha czy odcieto im wiadomosci ze licza na wejscie radzieckich a nie wiedza co radzieccy robia z ak na kresach; glupota i ignorancja?

#38 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:18:51

widze te typowo polskie niedoinformowanie, 

niemcy mieli dowodztwo wojsk pacyfikujacych warszawe ale w przeciwienstwie do polakow uzywali obcych oddzialow pomocniczych  oszczedzajac niemiecka krew,

do pacyfikacji uzywano pomocniczych legionow wschodnich  z azerbajdzan, gruzja, tatarrzy, ,

rosjanie, ukraincy.

niemcy byli w lotnictiwie lub artylerii

#39 eryk14

eryk14

Swojak

• PipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 06 sierpień 2019 - 13:26:18

za te nieudane , przeprowadzne przeciw polskim wojskowym na zachodzie ( mozna by uzyc nawet nazwy pucz wojskowy) to antoni chrusciel ,kazimierz iranek-osmecki, bor-komorowki to byli wrecz wyzywani, opluwani przez zwyklych akowcow i srodowika polonijne  na zachodzie europy,

cale dowodztwo ak za te rzez to chciano postawic przez trybunaleem wojskowym na co tez i nalegal gen sosnkowki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych