Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

10 BLog w Radio Opole (20 lat minęło)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 gregory drink

gregory drink

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 09 marzec 2019 - 10:18:42

Piękna rocznica.

Błyskotliwe wywiady.

Krótkie żołnierskie odpowiedzi.

A ja mam pytanie.

• zaopatrywanie misji odbywa się w miarę OK (nie licząc tej kiełbasy co zepsuła się swego czasu na lotnisku).
  • ciekawi mnie jednak, jakie struktury zaopatrzą (są w stanie na czas to zrobić) nasze jednostki w czasie konfliktu tu na miejscu walczące na froncie?

Wg mojego oglądu sprawy ta droga od logistyków do "frontowców" jest obecnie - nie przymierzając - jak stąd do Marsa

Użytkownik gregory drink edytował ten post 09 marzec 2019 - 10:19:31

#2 kotPali

kotPali

Swojak

• PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 06:44:06

"ciekawi mnie jednak, jakie struktury zaopatrzą (są w stanie na czas to zrobić) nasze jednostki w czasie konfliktu tu na miejscu walczące na froncie?"

Ostatnio słyszałem że WOT będzie donosił ... .

#3 kotPali

kotPali

Swojak

• PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 10 marzec 2019 - 16:28:05

Oczywiście... miałem na myśli, że WOT będzie pełnił rolę jaką pełnił niedźwiedź Wojtek w 2 Korpusie Polskim generała Andersa.   ;-)

#4 halba

halba

Znajomy

• PipPip
  • 20 postów

Napisano 11 marzec 2019 - 19:01:47

O czym mowa ?

Jak to jest, że generała z sił specjalnych (z doświadczeniem bojowym) wyznacza się na dowódcę WOT?

Jak to jest że wyssano z jednostek liniowych kupa luda żeby stworzyć .... to co stworzono?

O kasie nawet nie będę wspominał.

Może się mylę, jeśli tak to proszę wyprowadzić mnie z błędu. Ale proszę o konkretne argumenty.

#5 gregory drink

gregory drink

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 07:23:28

Nowelizacja z 16 listopada 2016 roku zakłada, że WOT mają współdziałać z wojskami operacyjnymi (były może już takie - poważne -ćwiczenia od czasu powstania w 2015 roku?) oraz być zdolne do prowadzenia działań antykryzysowych i antyterrorystycznych (?).

Do ostatnich zaliczono np. przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych (patrz. nawałnica na Kaszubach w sierpniu 2017 roku m. in. rejony Suszca) oraz dezinformacji społeczeństwa.

#6 Samanta Blumstein

Samanta Blumstein

Piękny Śląsk

• PipPipPipPip
  • 5910 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 07:34:56

Do ostatnich zaliczono np.  dezinformacji społeczeństwa.

:D   Cały pislam . :D   

#7 IRASIAD for ever

IRASIAD for ever

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 17 marzec 2019 - 13:32:34

W swoich kwitach mają jeszcze jeden (oficjalnie ukryty) cel.

Żeby nie zmyślać, jak znajdę to dokładnie przytoczę.

#8 argutus

argutus

Bywalec

• PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 05:33:28

Nic nie mam do młodzieży o nastawieniu patriotycznym która lgnie do WOT.

Ale..., ten twór wybitnej myśli generuje tylko koszty  niewspółmiernie wysokie w stosunku do efektów, których - de facto - do tej pory za bardzo nie widać.

Tzn. widać tylko powstające struktury sztabowe, to TAK !!!

Ale WOTu jako np.:

• struktury zdolnej do brania udziału w likwidacji skutków działania klęsk żywiołowych
  • struktury posiadajacej zdolność operacyjną do prowadzenia działań zbrojnych "wspólnie i w porozumieniu" z wojskami operacyjnymi

ja osobiście nie widzę teraz, a czas pokaże czy i kiedy w ogóle zobaczymy.

Wiem że ta ocena jest subiektywna (bo prawdziwie obiektywne, jak to oceny, nie istnieją).

Może mam za mało informacji.

Jeśli tkwię w niewybaczalnym błędzie, to niech mnie ktoś oświeci a będę szczęśliwszym - bo przecież płacącym podatki, w tym na nasze SZ - obywatelem RP

Użytkownik argutus edytował ten post 23 marzec 2019 - 05:55:17

#9 Samanta Blumstein

Samanta Blumstein

Piękny Śląsk

• PipPipPipPip
  • 5910 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 07:56:02

Nic nie mam do młodzieży o nastawieniu patriotycznym która lgnie do WOT.

Ale..., ten twór wybitnej myśli generuje tylko koszty  niewspółmiernie wysokie w stosunku do efektów, których - de facto - do tej pory za bardzo nie widać.

Tzn. widać tylko powstające struktury sztabowe, to TAK !!!

Ale WOTu jako np.:

• struktury zdolnej do brania udziału w likwidacji skutków działania klęsk żywiołowych
  • struktury posiadajacej zdolność operacyjną do prowadzenia działań zbrojnych "wspólnie i w porozumieniu" z wojskami operacyjnymi

ja osobiście nie widzę teraz, a czas pokaże czy i kiedy w ogóle zobaczymy.

Wiem że ta ocena jest subiektywna (bo prawdziwie obiektywne, jak to oceny, nie istnieją).

Może mam za mało informacji.

Jeśli tkwię w niewybaczalnym błędzie, to niech mnie ktoś oświeci a będę szczęśliwszym - bo przecież płacącym podatki, w tym na nasze SZ - obywatelem RP

Niestety ale rację masz .   Putinowskie  " Zielone ludziki "  zżarłyby naszych partyzantów  na śniadanie.   Nie ma porównania wotowców ze starymi wojskami liniowymi . Właściwie to nie wiadomo co oni potrafią  szczególnego poza partyzantką . Jeszcze nikt nie widział ich w akcji.

#10 gregory drink

gregory drink

Nowy

• Pip
  • 16 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 05:10:41

Niestety ale rację masz .   Putinowskie  " Zielone ludziki "  zżarłyby naszych partyzantów  na śniadanie.   Nie ma porównania wotowców ze starymi wojskami liniowymi . Właściwie to nie wiadomo co oni potrafią  szczególnego poza partyzantką . Jeszcze nikt nie widział ich w akcji.

E !

Widzieli ich - przestraszeni ludzie - na osiedlu domków jednorodzinnych pod Kazimierzem Dolnym podczas ich wielkich manewrów pod kryptonimem "RATUJMY NASZYCH" w lipcu zeszłego roku.

Wspomnienia mieszkańców były mniej więcej tego typu:

"Psy się schowały. My nie wiedzieliśmy co się dzieje"

Zawiodło informowanie, wyciągniemy z tego wnioski" - mówił podpułkownik Marek Pietrzak, rzecznik WOT

Jak oni chcą walczyć z dezinformacją jak prostej informacji nie potrafią - jak widać - przekazać?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych